Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon në ndeshjen Finale?

Votues
68. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Gjermania

    46 67.65%
  • Turqia

    22 32.35%
Faqja 4 prej 17 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 332
  1. #61
    Po pyes veten se me ke do dali Gjermani ne finale, me Spanjen apo me Rusin?!

    Ah Turkut do ti japim sultjac andej nga e merkura, kurse per talionin mendon Spanja.
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  2. #62
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin

    Kjo Turkçja do ju mori ne qafe juve, sa do qani o oo ooo

    Na rrujte pallen edhe ti, jo ky do na rrafi jo ai do na rrafi. Ik fli er bab se marun neshjet per sot.

    Ose rri iher se po lexojsha shtypin Italion ene thote qe Ronaldo po kthehet ne Manchester me i dhone lamtumiren. Po e leni me ik e?

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Nuk iken ai jo se se le kush Sdi cin do bleje ai Fergusoni tani, se per te shit njeri sbohet fjale, na duhet nji sulmues i mire.

  4. #64
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ju japim Podolskin, na jepni at Vidic.

  5. #65
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Kroacia mundi Gjermanin kurse Turqia mundi Kroacine andaj nuk duhet nenvlersuar Turqin nejse secili ka mendimin e tij,saj
    KOSOVA E MADHE

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239

    Cool

    Citim Postuar më parë nga eldonel Lexo Postimin
    Kroacia mundi Gjermanin kurse Turqia mundi Kroacine andaj nuk duhet nenvlersuar Turqin nejse secili ka mendimin e tij,saj
    Futbolli nuk eshte matematike shoku ;-) megjithate nuk besoj qe ka skuader qe nenvlereson kundershtarin ne nje ndeshje kaq te rendeshishme (gjysmefianle Euro08).
    Time is the enemy of a young man's dreams

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga bayern Lexo Postimin
    Ju japim Podolskin, na jepni at Vidic.
    Vidic se nderrojme as me gjithe ate ekipin tuaj te lodhur qe shko i rref Zeniti 4-1, Tu japim O'Shea na jepni Ribery

  8. #68
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin
    Vidic se nderrojme as me gjithe ate ekipin tuaj te lodhur qe shko i rref Zeniti 4-1, Tu japim O'Shea na jepni Ribery
    Nuk e degjova mire, mos e kerkove Ribery ? Krejt Man U edhe Chelsea me na dhon se merrni Ribery

    E na humbëm prej Zeniti, po ju as qe arritët deri aty. Dëgjove qe lojtaret e England kishin shkua pushime se prej inati as nga TV s'po i shikojnë lojet, hahhaha.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Nuk e degjova mire, mos e kerkove Ribery ? Krejt Man U edhe Chelsea me na dhon se merrni Ribery

    E na humbëm prej Zeniti, po ju as qe arritët deri aty. Dëgjove qe lojtaret e England kishin shkua pushime se prej inati as nga TV s'po i shikojnë lojet, hahhaha.
    Me fal ku te arrinim, ne gjysemfinalet e kupes UEFA?

    Te drejte ke nuk arritem, nuk futemi ne ne kompeticionet per ekipet e dores se dyte dhe ekipet e vogla, ne luajme dhe fitojme vetem kompeticionet ku luan elita dhe ekipet e medhaja.

  10. #70
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Qenkan bashku islamike,tulipilas e pepino ne kryqezate antigjermane. Hajt mo se ne fyt do ju ngece ai.... gezimi....
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Turqia ka ngel me nje qendermbrojtes nga 4 qe kishte (2 te demtuar, nje i pezulluar) Lojtaret me te rrezikshem ne sulm i ka serish o te demtuar o te pezulluar (Arda, Tunxhaj, Nihat, Emre). Nje shok po me thonte qe ne tv turke kishte dal si lajm qe Terim kishte pyt UEFA-n a mund te fuste ne fushe nje nga portieret si mbrojtes, . Po te ishte ca me i ri vete rrezik do u fuste vete si qendermbrojtes. Sic po duken bathet, gjermanet s'duhet te kene problem me kalu ne finale, po prape si dihet. Nje gje eshte e sigurte qe gjithe presioni ka per te qene nga Gjermania si favoritet absolute per kete ndeshje dhe po e shofim si dolen favoritet deri tani. Po dreqi e mori edhe kaq eshte i cik si teper.
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  12. #72
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Dr Rieux Lexo Postimin
    Turqia ka ngel me nje qendermbrojtes nga 4 qe kishte (2 te demtuar, nje i pezulluar) Lojtaret me te rrezikshem ne sulm i ka serish o te demtuar o te pezulluar (Arda, Tunxhaj, Nihat, Emre). Nje shok po me thonte qe ne tv turke kishte dal si lajm qe Terim kishte pyt UEFA-n a mund te fuste ne fushe nje nga portieret si mbrojtes, . Po te ishte ca me i ri vete rrezik do u fuste vete si qendermbrojtes. Sic po duken bathet, gjermanet s'duhet te kene problem me kalu ne finale, po prape si dihet. Nje gje eshte e sigurte qe gjithe presioni ka per te qene nga Gjermania si favoritet absolute per kete ndeshje dhe po e shofim si dolen favoritet deri tani. Po dreqi e mori edhe kaq eshte i cik si teper.
    Doktor, kur po loznin Kroacia dhe Turqia, thashe me vete me mire me Turqine se jane nje skuader manget (nga mungesat.) Por ua kam pak friken turkhallvave se luajne si jenicere, o fitojme o cofim lol.

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Jo po te lujne gjermanet si Shultzstafe. Jenicer vs SS, apo Perandoria Osmane kunder Rajhut te Trete (kjo e fundit do zgjaste 1000 vjet po 12 me zor i coi), lol. Kan qen dhe aleate mer shejtanet ne L1B.
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Se po shof spanjollet me talanet nga ana tjeter. Po lujten kshu ma teper kam frike rusin. Spanjollet i rrafim vetem me krose dhe korrne i here. Mgjths prit i here, mos fluturojme me pras para kohe (mgjths une se kam zgjidh akoma punen e tifozllekut per ket ndeshje po ec mo).
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  15. #75
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Dr Rieux Lexo Postimin
    Se po shof spanjollet me talanet nga ana tjeter. Po lujten kshu ma teper kam frike rusin. Spanjollet i rrafim vetem me krose dhe korrne i here. Mgjths prit i here, mos fluturojme me pras para kohe (mgjths une se kam zgjidh akoma punen e tifozllekut per ket ndeshje po ec mo).
    Rri mer doktor. Une kam me shume vite ne US sesa ti ne Turqi, dhe as qe do mejtohesha fare lol.

  16. #76
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Me fitu turqia kundra gjermanise dhiji me nje m..futbollit.
    Do fati ngel kupa ne evrope.

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Me dal Turqia ne finale duhet me ndrru ekip ju Gjermonet se ka me loz me rezerva

  18. #78
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Imagjino ta mori Turku Europianin fill mas Greqise. Anej ka 2012 na bi me e more ne, Shqiperia dmth.

  19. #79
    .. Maska e km92
    Anëtarësuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovë
    Postime
    4,210
    Po pra ballkani e kane bere me rend, Greqi, Turqi, pastaj Shqiperi, maqedoni etc

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Ne kto 3 fitore turku nuk ka tregu ndonje futboll kushedi se cfare.
    Thjesht shpirt fitorje dhe fat ndeshjen e fundit me kroacine.

    Kualifikohet gjermania ne finale.
    2-1 per gjermanine.

    Do shofim nje finale gjermani - russi.
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

Faqja 4 prej 17 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjermania dhe te huajtë
    Nga Kosovari_78_Ca në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
  2. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
  3. Ne Liban
    Nga D@mian në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 670
    Postimi i Fundit: 02-12-2006, 15:33
  4. Gjermania, leje qëndrimi për emigrantë ilegalë
    Nga Davius në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 31-07-2006, 13:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •