Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n ndeshjen Finale?

Votues
68. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Gjermania

  46 67.65%
 • Turqia

  22 32.35%
Faqja 3 prej 17 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 332
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  une do doja kroatet tju merrnim hakun por me turqit besoj do kalojme pa probleme
  JO SEKS PARA MARTESE

 2. #42
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga goldian Lexo Postimin
  une do doja kroatet tju merrnim hakun por me turqit besoj do kalojme pa probleme
  Jo bash Pa Probleme...

  Te gjith Thonin Se Kroacia Do e Kaloi Turqin njejt si thua ti "Pa probleme",por ndodhi e kunderta ,dolen problemet dhe Tehi Sharres hasi ne Gozhd dhe humbi lojen ,dhe fituan nje te Qajtur kolektive e gjith kombetarja Kroate pas lojes...

  Bile Bile une Parashof qe Gjermania do ta ket akoma me veshtire me Turqin se po te takohej perseri ne revansh me Kroacin...

  Duhet Ta dijm nje Gje se Ndermjet Gjermanis dhe Turqis ka Rivalitet ,pothuajse te njejt sikur te ishte Rivalitet Lokal,sepse Njifen Mire si popull ne mes veti,sepse rreth 7 milion Turq jan ne Gjermani,keshtu qe Gjermanet jan te njohur ,per Turqit dhe nuk do ndjejne noj Inferioritet Turqit ndaj Gjermonit,por Turqit do te luajn me zemer se sa qe luajten me Kroacin...

  Edhe nuk kisha dashur ,qe Sistemi Lojes qe Luan Turqi te per gjasohet me Sistemin e Lojes te Kombetares se Greqis qe fitoi evropjanin ne Protugali...

  Sepse Greqia ka luajtur nje sistem te lojes te mbyllur ne Mbrojtje dhe jepte gola pas nderpjerjeve dhe kundersulmeve...

  Turqia nuk po luan nje Loj mbrojtese ,por nje loj te hapur,po pranon gola shum mirpo edhe po jep edhe me shume dhe per kurriiozitet qe duhet te friksohet Gjermoni eshte se Skuadra qe ka bere 3 kthimet me senzacionale ne kete evropjan eshte Turqia e Fatih Terimit...

  Ps: Dy Kombetare i beri te Qajn pas Lojes ,nuk quditem nese ndodh e Treta Kombetare qe te qaj
  Ndryshuar pr her t fundit nga fisniku-student : 21-06-2008 m 09:42
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Votova Gjermonet qe te dalin Turiqt, se vota ime osht Ters

 4. #44
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  shif ondra ti rob zoti njiher bi dac n'kos
  Epo nuk ka vetm nj dac ore...
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 5. #45
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Antarsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Urime Dojave pr finalen. Llafet e shumta jan t teprta.
  Shpresojm t ndodhemi dhe ne atje.
  Do t ishte legjendare nj finale Holland- Gjermani.
  Ezekiel 25-17.

 6. #46
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Turqia nuk po luan nje Loj mbrojtese ,por nje loj te hapur
  Loje mbrojtese jo po nje loje me mesfushe te ngjeshur dhe te rremujshme qe anon me shume nga mbrojtja sesa sulmi. Me pak llafe loj e shemtut me eshte dukur ne pergjithesi, ama keto kthimet ne fund kane qene kripa e gjelles dhe i kane bere shume interesante ndeshjet. Me ekipe te disiplinuara si puna e Gjermanise s'behet fjale te bejne gol sekondat e fundit. Une them qe Gjermani e merr por qe jane te etur per fitore Turqit jane dhe eshte e veshtire per parashikime.
  Ndryshuar pr her t fundit nga cunimartum : 21-06-2008 m 10:12
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 7. #47
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Antarsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  38
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nje pershendetje per te gjithe anetaret qe kane votuar TURQIN, ne vecanti ortakun tim Celi

  Turqia i takon te luaj ne finale, eshte nje ekip me shpirt, jane si luaner ne fushe.

  Mbaj mend ndeshjen e fundit ku u kualifikua per ne Europian, ndaj Norvegjis... Norvegjia luante ne shtepi dhe me nje barazim kualifikohej, pjesa e pare mbyllet ne disavantash per Turqit 1-0. Ne pjese e dyte kane kthyer rezultatin 1-2.
  Dhe ne kete Europian e beri dy here, dhe do te thoja qe nuk eshte thjesht nje rastesi. Ky eshte nje ekip me zemer, me besim ne vetevete dhe me nje lider.... I cili nuk mund te jete tjeter vecse Fatih Terim.

  I uroj suksese Turqis.
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 8. #48
  USAlbania
  Antarsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  .

  .
  Kot e keni Rusia fiton Euro 2008.

 9. #49
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Un votova per Gjermanine, dhe vetem i deshiroj suksese, edhe pse nuk do ta kete lehte kunder turqeve.

 10. #50
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Besoj qe ne finale do shikojme Gjermani-Hollande ose Gjermani-Spanje.
  Gjermania do e kaloje turin.Nuk parashof befasi
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 11. #51

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Kalon Turku per inat te Darius...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #52
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  Kalon Portugalia.Darius me fal po non ce historia...
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  Kalon Turku per inat te Darius...

  Hajt Zoti te shtofte inatin ishallah MorDor, jo per gja po me dukesh si guri me shanc ti

  Ps. Darius e sheh ca thote MorDor vetem pjesa jote duhet te humbasi se pjesa jone e gjermanit do fitoje
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 13. #53
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Tashi Turqia ra aty ku duhet , do e shqepin gjermant .
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 14. #54
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Padyshim qe Gjermania. Do fitoje Kupen, ska se si te jete ndryshe!
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 15. #55
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  Kalon Turku per inat te Darius...
  Ti ik e futi i tas hashure ene i dore bar se ke nevoje sot. Me ate loje qe bot ju te komentosh Gjermanine duhet lare goja tre here me Listerine. Hajt shnet ene shifeni pjesen e mbetur te kupes nga televizori se nuk paskeni qene per ate pune. Ju tefterosi Rusi, jazek

 16. #56
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  Kalon Turku per inat te Darius...

  Nuk kalon asnje skuader, vetem per inat te dikujt tjeter


  Ne baze te ndeshjeve te treguara ne fazen e grupeve, gjithe nuk e prisnim qe Gjermania do e kaloje Portugaline, ne ate menyre te shkelqyer.

  Ndersa pas lojes me Portugaline, mund te flasim per nje gjermani te ringjallur, nje Gjermani sic e njeh i gjithe kontinenti dhe bota.

  Mendoj se Turqit kane shancet e tyre vetem nese Gjermania nuk ka ngelur ajo qe ishte ne sfiden me Portugalin, nje skuader e vendosur dhe me plot vullnet per fitore.


  Edhe njeher suksese te dy skuadrave, por favorit absolut eshte Gjermania.
  Sui generis

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Tjeter lojtar turk pothuaj e sigurte qe humb ndeshjen me Gjermanine, Nihat, sulmuesi dhe kapiteni (ne mungesi te Emrese). Nihat u demtua ne dy-tre minutat e shteses kunder Kroacise. Bashke me Arda, Tunxhaj dhe Altintop, jane per mua lojtaret kryesore te Turqise. Nga keto vetem Altintop duket se do luaje ne gjysemfinale.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Ti ik e futi i tas hashure ene i dore bar se ke nevoje sot. Me ate loje qe bot ju te komentosh Gjermanine duhet lare goja tre here me Listerine. Hajt shnet ene shifeni pjesen e mbetur te kupes nga televizori se nuk paskeni qene per ate pune. Ju tefterosi Rusi, jazek
  Pse ti e shef ne stadium kshu?

  Sikterlla Turke

 19. #59
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Hmmm e shof une paske qejf me ik prape andej nga .net ti

  Tani si thua ka nevoje per pergjigje apo ta le ate pyetjen tende shakatore pa ja varur fare?

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Ke .net ke TulipnaFUNDin, po atit mduket se i futen gishtin qe doli knej

  Nejse muhabet mrrokllash.

  Kjo Turkja do ju mori ne qafe juve, sa do qani o oo ooo

Faqja 3 prej 17 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjermania dhe te huajt
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
 2. Gjermania - investuese e madhe n Shqipri n fushn e farmaceutiks
  Nga shigjeta n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
 3. Ne Liban
  Nga D@mian n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 670
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 14:33
 4. Gjermania, leje qndrimi pr emigrant ilegal
  Nga Davius n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-07-2006, 13:24
 5. Rezultatet dhe tabelat n 'Gjermania 2006'!
  Nga BluPower_blu n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-06-2006, 10:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •