Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n ndeshjen Finale?

Votues
68. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Gjermania

  46 67.65%
 • Turqia

  22 32.35%
Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 332
 1. #21
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Citim Postuar m par nga Marmara Lexo Postimin
  A Mos nguteni ju pak ore pak me kujdes,fitorja e Turqise ndai ustasheve eshte nje fitore e madhe , dhe mese emerituar,gjermanet per Turqit do te jene Break fast, ishaALLAH do te do te ngadhenjejn edhe kesaj here Turqit, Finalja do te luhet mes Turqis dhe Holandes,
  Eh more arkadash. E tha mire njera ketu, do perfundoni te coni Erdoganin prape per vizite ne Berlin se do fluturojne 3 milion bubuzhela mbrapa ne Bosfor.

 2. #22
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Eh more arkadash. E tha mire njera ketu, do perfundoni te coni Erdoganin prape per vizite ne Berlin se do fluturojne 3 milion bubuzhela mbrapa ne Bosfor.

  Marmara
  BiR IsTaMbUl KlaSiGi

  Maska e Marmara

  Antarsuar: 12-06-2003
  Vendndodhja: Ne Rrugen e Zotit
  Postime: 48


  Lereni rehat te shkretin. Nuk thone kot, fjalet e pakta "uk" fukarallek . Regjistruar qe me 2003 biri i In-sti-polit, dhe vetem 48 postime ka.
  Duhet t'i kete copyright-ed thom une, me te tilla xhevahire, e can fukrllekun me ball

 3. #23
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Yxhymmmmmmmmmmmmmmmmmmm Turkuuuuuuuuuuuuu Do Fitoj :d
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 4. #24
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Epo Gjermania duhet te ja ket friken Turqis jo se dijn te luajn, po se kane fat, 3 ndeshjet e fundit i fituan me fal. Ajo e mbrmjes se djeshme ishte te teprt. 5 minuta loj shtes cfare m... Referi eshe ai?

  Po mund te them se ktu Turqia, mbaron aventurn e vet dhe merr rrugn pr ne xhungln e vet ne Turqi.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 5. #25
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi Lexo Postimin

  Golat e ekipit te Fatih Qerimit,do i shenojne Mehmeti,Bexheti,Myftiy,Samiu,Baftjari,Tajari...... ...
  Harrove edhe 2 Gola qe do ti shnoje Ataturki hahahaha. Po ike moj dele se ne lojn kundr Kroacis vetm dy gjuajtje ne port i kishin , e me dy gjuajtje nuk shnohen 6 gola .


  Ja vlen te citohet:
  Ncncncncncnc si i mban toka mer zot...
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga bayern Lexo Postimin
  Aq the ene per neshjen me Portugezt ti. Qeke shonc kur e parashikoke humje. Fito Gjermania.
  Skom votu hala

 7. #27
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,160
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Topi eshte i rrumbullaket kshu qe gjithcka mund te ndodhi , mund te dali dhe finalja Rusi - Turqi kshu qe rrini urt dhe shijojeni dhe mos jini i sigurt pasi sic thashe me lart eshte i rrumbullaket ai miku qe hyn ne rrjet

 8. #28
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga MUAHHH Lexo Postimin
  Turqit 4-1 per inot te bayernit
  ti je njesh per te fitu lloto

  Per mua fiton GJERMANIA e vdekme fare, ndonese mendoj se nuk duhet ta nenvleresoje kete ndeshje.

  Ps. Tifoz gjermane behuni gati se kur te fitojme kete ndeshje do vine disa te na thone, turku humbi per solidaritet ndaj gjermanit se i mbajme me buke (:
  Ndryshuar pr her t fundit nga milanistja_el : 21-06-2008 m 06:21
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 9. #29
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime n 21 postime
  Ky Mentalitet dhe Perkushtim i Turqeve ndaj Lojes dhe ndaj Kundershtareve mund te beje nje Surpriz te llojit Greqi Ne kete Europjan..
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kalon gjermania sigurte fare.
  Turqit deri tani kan treguar se futboll nuk para din te luajne, por vetem se lozin me shpirt dhe ajo i ka cuar deri ne kete gjysemfinale.
  Boll deri ketu te mbeten te kenaqur...te shofim nje finale te bukur gjermani-itali.

  Shnet e pare.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 11. #31
  Leader Maska e Ribery
  Antarsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Coca-Cola Lexo Postimin
  Nese nuk behen kampion turqit tani nuk kane per tu bere kurre.


  nese eshte keshtu siq thua ti, pra Turqia nuk do te behet kurre!

  mendoj se Turqia ka arritur ato objektivat e veta,ne gjysmefinale do te luajne ba presion te madh, e besoj se Gjermania do te jete finalistja e pare.
  Mendoj se Turqia, siq e quanin ne goal.com -mbreterit e kthimit te rezultatit, nuk do te mund te bejne me shume se kaq.
  E nese rastesisht do ndodhe, atehere do te kemi nje "Greqi te re" , ku nese shkon ne finale Turqia do te behet edhe kampione.
  Pershendetje

  Be the change you want to see in the world!

 12. #32
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Arkadasha ky ishte stacioni i funit.boni shyqyr qe erdht deri ketu.
  Une nuk jam me gjermont po do i zgerdhin fare.futboll leshi kan bo.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Epo dreqo pune, jam i dyzum per pune tifozlliku. Gjermania per te cilen kam be tifozllik qe i vogel apo Turqia ku kam ndejt 8 vjet? Ma teper anoj nga Gjermania me then te drejten, edhe se Turqia i kaloi pritshmerite e veta per kete kampionat dhe sbesoj te kene me fat per te perdor ne gjysemfinale. E mira per mua eshte se kushdo te kaloje do kem per cfare te gezohem.

  Kurse realisht shanset qe Turqia te fitoje jane minimale. Dy prej lojtareve me te mire (Tunxhaj dhe Arda) jane skualifiku per te verdha, Emre eshte i demtum qe ndeshjen e pare. Nje nder dy qendermbrojtesit e vetem te sakte fizikisht tani per tani te Turqise (E. Ashik) gjithashu i skualifikum po deri ne diten e ndeshjes me shume mundesi do rikuperohet nje nga te demtuarit Servet Cetin. Mungesa e portierit te pare s'eshte ndonje gje e madhe se dhe Ruzhdiu e ploteson me se mire vendin e tij.

  Nga ana tjeter, turqit do luajne pa komplekse dhe pa ndonje presion mbi vete, kete here jane gjermanet qe me teper se cdo ndeshje tjeter kete kampionat pritet qe te fitojne. Kjo sadopak eshte ne avantazhin e turqve. Po seriozisht nuk e mendoj dot qe Turqia ti rezistoje shpejtesise se Podolskit, Klose dhe Shvajnit, te pakten jo me ato mbrojtesa qe duket sikur kane ngrene tre pjata me groshe, sja ka mbush mendjen dhe i kan fut dhe i sufllaqe, vetem gjys ore para ndeshjes. Ne sulm, mungesa e Tunxhajit dhe Ardas i le pa shume alternativa dhe mbrojtja gjermane duhet te jete vertet shume teveqele qe te pesoje gol.

  Jam kurioz te shof gjermanet si do luajne, do kthehen te 4-4-2 me dy sulmues, apo 4-5-1 si me portugezet. Ishalla si prishet mendja Low te ktheje Gomezin ne sulm, se me mire te luaje me Mertesaker si qendersulmues ne vend te tij. Sdq, une them 2-0 per gjermanet, Klose, Ballak.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 14. #34
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Mu be qejfi shume kur Gjermania mundi Portugalin, por tani jam per Turqine shpresoj te shkojne ne finale, po le te shohem, Italia i pret ne finale.
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 15. #35
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Une kam qene shume i lumtur per fitoren e Turqise kundra Cekise dhe mbreme patjeter kundra Kroateve ne te cilen s`dijne te gjuajne nje penallti dhe premtonin me shume,por per mendimin tim Gjermania do te kaloi per Finale,nuk flas si tifoz por kam mendimin se Gjermania nuk do e leshoi kollai.

  PS: Fati turqeve ne kete erupion po me ngjason me Greket e 2004.

  Shijojeni dhe boll me replika te kota.

  Shpirt Njeriu
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 16. #36
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga Shpirt Njeriu Lexo Postimin
  Une kam qene shume i lumtur per fitoren e Turqise kundra Cekise dhe mbreme patjeter kundra Kroateve ne te cilen s`dijne te gjuajne nje penallti dhe premtonin me shume,por per mendimin tim Gjermania do te kaloi per Finale,nuk flas si tifoz por kam mendimin se Gjermania nuk do e leshoi kollai.

  PS: Fati turqeve ne kete erupion po me ngjason me Greket e 2004.

  Shijojeni dhe boll me replika te kota.

  Shpirt Njeriu
  shif ondra ti rob zoti njiher bi dac n'kos

 17. #37
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  shif ondra ti rob zoti njiher bi dac n'kos
  drague nuk ka ma kos, ishte prish qumshi kshu qe daci ban dasem apo s'e dije ti

  Fiton GJERMANIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA jo per gje vertete qe turqit kane vullnet e shpirt po neve e kemi patur gjithmone dhe s'na ka munguar e s'do na mungoje as kundra turqve as kundra Hollandezeve ne finale
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 18. #38
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  shif ondra ti rob zoti njiher bi dac n'kos
  Shqip ke shkruar ti?

  PS: Me duhet nje perkthyes
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 19. #39
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Shpirt Njeriu Lexo Postimin
  Shqip ke shkruar ti?

  PS: Me duhet nje perkthyes
  Shpirt Njeriu drague ka dash te thote se nje here u mor Evropiani me plum qorr, si e mori Greku nuk do merret dy here dhe se turku nuk do kete fatin e Grekut per te ngritur kupen

  Ps. drague mire e thashe????
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 20. #40
  echo Maska e Dara
  Antarsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Po Gjermania prapanica-rende do fitoje po kush tjeter. Jo se me behet qefi jo- ose me mire me behet qe tu zere Hollanda ne finale.
  My whores left me no time to get married.

Faqja 2 prej 17 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjermania dhe te huajt
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
 2. Gjermania - investuese e madhe n Shqipri n fushn e farmaceutiks
  Nga shigjeta n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
 3. Ne Liban
  Nga D@mian n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 670
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 14:33
 4. Gjermania, leje qndrimi pr emigrant ilegal
  Nga Davius n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-07-2006, 13:24
 5. Rezultatet dhe tabelat n 'Gjermania 2006'!
  Nga BluPower_blu n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-06-2006, 10:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •