Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n ndeshjen Finale?

Votues
68. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Gjermania

  46 67.65%
 • Turqia

  22 32.35%
Faqja 17 prej 17 FillimFillim ... 7151617
Duke shfaqur rezultatin 321 deri 332 prej 332
 1. #321
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga _KiNG_ Lexo Postimin
  E ke thene per te qesh kete apo thjesht ngaqe je tifoz me Gjermanine edhe i ben qefin vetes! Ne rradhe te pare nuk ishte penallti po ishte jashte zones. Ne rradhe te dyte ishit shume me dobet se Turku edhe ne rradhe te trete urime per kalimin ne finale me breke neper kembe.
  Me qesh ee?! Ajo ishte penallti sade, po ce do qe ishte albitri i papergjegjshem ne ato caste. Ishte komplet ne zone penalltie. Loje s'beri gjermani, njeri s'tha qe lujti mire, por edhe turku cope cope ishte per veten e vete. Rendesi ka rezultati dhe golat qe beri gjermani ishin tejet bindes.
  Nejse keto kalimet ne finale jane bere zakon per gjermanin. Deri ketu besoj se jemi dakort qe s'kane arritur ndonje gje te re si skuader
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 2. #322
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mua personalisht me pelqeu loja e mbremshme. Nuk eshte se ekipet treguan ndonje gje ne fushe, madje Gjermani ta shpifte fare duke mendu qe luante me turkun me rezervat, por te pakten deri ne fershellimen e fundit kishte emocione ndeshja, s'e dije kush do fitonte.
  Turqit kishin hyre ne fushe per te fituar me do kusht dhe luajten me shpirt, bravo i qofte, por fakti qe gjermanet shenuan ne fund te ndeshjes tregon edhe nje here se jane ekip qe luajne me shpirt dhe atehere kur duhet, ndonese nuk japin asgje, tregojne se jane ende ne loje dhe se s'duhet te dorezohesh apo te gabosh se nuk falin.

  Tani mendoj eshte e kote te themi e meritoi s'e meritoi: dhe Portugalia s'e meritonte te shkonte ne shpi, aq me teper Hollanda me ndeshjet qe luajti ne grupe, por ky eshte futbolli, per fat te mire a per fat te keq zgjidhet nga nje gol dhe kesaj here fitoi Gjermani.
  Jo gjithmone vleresohen ato qe luajne mire, rendesi ka qe shkojme ne Finale.

  Bravo i qofte Turkut, me kete ekip qe ka bere mendoj se do frikesoj ne boteror.

  Suksese Gjermanise dhe gjithe tifoze gjermane per finalen, sepse e kam thene tek nje postim tjeter dhe po e perseris, tashme futbolli ka ndryshuar, s'dihet kush fiton, fitofte ekipi me i mire ne fushe dhe pse zemra me rreh vetem per GJERMANINE.
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 3. #323
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Antarsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  1,974
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Do isha kurioz te shikoja nje finale Gjermani - Rusi.
  Nuk e di po kam pershtypjen se keshtu do jete. E nese ndodh do jete nje lufte boterore
  Kam pershtypjen se historia e perfundimit te luftes se II boterore do riperseritet edhe ne fushen e blerte.

 4. #324
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  si e kam ndegju ne lajme qe ka dy milon e gjysem turq ne gjermani e kam dit qe gjermania fiton .....turqit kan problem ne gjermani ka rracizemmm.
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 5. #325
  srbe na vrbe Maska e pryll
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ke prroi palpoit
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  po t piko zemra pr vllezrit turq e, na i shami


  prshnetje skuadriljes talebane

 6. #326
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Dorontina Lexo Postimin
  si e kam ndegju ne lajme qe ka dy milon e gjysem turq ne gjermani e kam dit qe gjermania fiton .....turqit kan problem ne gjermani ka rracizemmm.

  Mbaje veten Shote.
  Po Azemin se vrau Gjermani po Turku..............
  Ndryshuar pr her t fundit nga kolombi : 26-06-2008 m 10:45
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 7. #327
  Leader Maska e Ribery
  Antarsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga velo Lexo Postimin
  Turqia meritonte finalen, kush me kundershton te perjashtohet nga forumi.

  absolutisht nuk e meritonte, eshte e vertete se luajten mire me Gjermanine,por te gjitha ndeshjet tjera i ka fituar oa mierite,thjesht ishin fatlum

  Be the change you want to see in the world!

 8. #328
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  "Soccer is a game for 22 people that run around, play the ball, and one referee who makes a slew of mistakes, and in the end Germany always wins." Gary Lineker
  Nga Turqia prisja te lunte mire se psikologjikisht ishin shume rehat, por qe t'i benin zbor Gjermanise me rezerva nuk ma kishte marre mendja. Megjithese skuader e mire, Turqia, ndryshe nga Gjermania, nuk eshte skuader e madhe, dhe kjo do shume kohe te arrihet. Tre here erdhi Gjermania ne porte dhe tre here beri gol. Kjo eshte skuadra e madhe, qe di te fitoje. Si futbolldashes Gjermanine e kam inat se vetem nje ndeshje ka lujt, me Portugaline. Ne te tjerat, vetem ka dite te marri ate qe i duhet.

  Edhe tifozat Gjerman, nese fitojne kampionat, te falenderojne albitrat qe i kan ndihmu goxha, edhe te goli i Ballack me Portugaline, edhe mbreme qe u tha gjermaneve bini sa te doni se kartona s'ju jap une juve sot.

  Finalja do jete shume e bukur, se Gjermani do luj shume ndryshe besoj. Mendoj se do perserisi lojen kunder Portugalise. Gjithsesi, uroj te fitoj Spanja...

 9. #329
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Emocione pa fund, cfar atmosfere...

  Sui generis

 10. #330
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Edhe mua me emocionoi kjo bjonda siper. Hajde mos behesh filo dojc pastaj

 11. #331
  d-_-b
  Antarsuar
  14-03-2007
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

 12. #332
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Antarsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime n 11 postime

  "Public listening"ne vend te"Public viewing"

  Per 8 minuta iu desh cdo tifozi te kthehej mbrapa ne eren e radios.Zemrat tona qe krijonin interference me frekuencen e zerit audio dhe ne fund Gjermania ne FINALE(ose si quhet ketej nga ne: WIENALE )!!!.Ishte kjo kryefjala e te gjitha gazetave te dates 26 .Kete rradhe s'ishin turqit qe e shenuan golin e fundit.Gjermanet i munden turqit me mjetet e tyre.Sigurisht loja e tyre la per te deshiruar,mbrojte e dobet,gjume letargjik gjate pjeses se pare,pasime jo te sakta,shume larg nga Gjermania qe pame ne ndeshje me Portugaline.Eshte e vertet qe paten pak raste per te shenuar,por eshte edhe e vertete se diten ti shfytezonin keto raste:dhe kjo kerkon mjeshteri.Futbolli s'eshte vetem teknik dhe shkathtesi,po edhe emocine,pasion,temperament.Dhe keto gjermanet diten ti dhurojne.Turqit u larguan si humbes te denje,po jo te merituar.Te gjithe u cuditen nga morali i kesaj skuadre,qe te gjitha i kishte pervec fatit.Milja e 500 mije shikuesve nga "Brandeburger Tor" der te "Rad" perjetoi dy emocione te forta: humbjen per turqit dhe fitoren e gjermaneve.Por turqit edhe pse te deshperuar festuan me gjermanet,i uruan dhe u ngushelluan nga ata per fitoren.Jane 5 milione turq qe jetojne ketu,qe prej tre gjenaratash,sigurisht qe kraharori i tyre ka vend per dy zemra.E kishin vetem keq te vendosnin per ke do benin tifo.Ne pergjithesi u festua qete,dhe kjo ishte akoma me e rendesishme se fitorja.A do fitoje Gjermania kunder Spanjes te dielen?Une mendoj se po.Gjermania eshte "Skuader turneu" sa me gjate luan ne nje turne,aq me shume perfeksionohet.Na tregoi shume maska te saj,por tani ne duam te shohim ate qe luajti kunder Portugalise!Megjithese kapionati tregoi se cdo gje eshte e mundur..........dmth edhe qe te fitoje Gjermania

  Kaq per sot nga ne ne Gjermani.Linja per ju ne studio
  Elegance is an attitude.

Faqja 17 prej 17 FillimFillim ... 7151617

Tema t Ngjashme

 1. Gjermania dhe te huajt
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
 2. Gjermania - investuese e madhe n Shqipri n fushn e farmaceutiks
  Nga shigjeta n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
 3. Ne Liban
  Nga D@mian n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 670
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 14:33
 4. Gjermania, leje qndrimi pr emigrant ilegal
  Nga Davius n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-07-2006, 13:24
 5. Rezultatet dhe tabelat n 'Gjermania 2006'!
  Nga BluPower_blu n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-06-2006, 10:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •