Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon në ndeshjen Finale?

Votues
68. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Gjermania

    46 67.65%
  • Turqia

    22 32.35%
Faqja 15 prej 17 FillimFillim ... 51314151617 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 300 prej 332
  1. #281
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Shpresova shum se edhe ksaj here do te fitoj Turqia, u vrejt shum mungesa e Nihat, Turqit kishin problem me formacionin.
    Mund te them plotesisht se Turqit kan luajtur me mir se gjermanet, por fati ishte ne anen e Gjermaneve.
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

  2. #282
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Nuk e di me ke je tifoz po kam pershtypjen me ndonje nga ato skuadra qe iken pa breke fare Ne te pakten i mbajtem megjithese sot na rane pothuajse afer gjurit. Hajt shendet.
    Une jam tifoz me ate qe ju ngriten Kupen e Botes mu para hundes tuaj.Ca beri Gjermania sot sipas teje, luajti me mire se Turku! Rri shtremet e fol drejt se je edhe tifoz me nje ekip te madh, jo me ekip cingla-mingash. Urime per fitoren e "merituar". Hajt shnet

  3. #283
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Allah-allah o celyy, tani do na nderpresin dhe ndihmen turqit, sidomos kur moren vesh se Presidenti Topi na ish ulur tek Taivani dhe na kish qene tifoz i flakte me dojcet (megjithese thoshte asnjanes). Si shpjegohet kjo o celyy? :P

    Heheh, s'do mend qe do e fitonin gjermanet, megjithe fuqine sulmuese turke, prapa e hengren keta te fundit...
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  4. #284
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Nuk e di me ke je tifoz po kam pershtypjen me ndonje nga ato skuadra qe iken pa breke fare Ne te pakten i mbajtem megjithese sot na rane pothuajse afer gjurit. Hajt shendet.
    S'qenka per t'u llafosur fare .

    Ai ... habla espanol

  5. #285
    srbe na vrbe Maska e pryll
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ke prroi palpoçit
    Postime
    573
    Citim Postuar më parë nga _KiNG_ Lexo Postimin
    Perdhunim ishte ajo qe ju beri Turku sonte ju, se do fuste doktorrin ne fushe per te loz. Po fundja nuk habitem nga postimet e tuja se ndoshta e ke pa ndeshjen vetem kur sulmonte Gjermania! Po fol per lojen qe u be edhe jo me tifozllek. Edhe i cik me me kujdes me fjalet se dime te shkruajme te gjithe ok shoku rregaton!
    shshsht, se je ala në post-traumatic

    nigjo fishekzjarret

  6. #286
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Borix Lexo Postimin
    Allah-allah o celyy, tani do na nderpresin dhe ndihmen turqit, sidomos kur moren vesh se Presidenti Topi na ish ulur tek Taivani dhe na kish qene tifoz i flakte me dojcet (megjithese thoshte asnjanes). Si shpjegohet kjo o celyy? :P

    Heheh, s'do mend qe do e fitonin gjermanet, megjithe fuqine sulmuese turke, prapa e hengren keta te fundit...

    Ore, mos u dalin ato miliona Turq që janë në Gjermani, me ato thikat e donnerit pas Gjermanëve hahahahahah.
    Sui generis

  7. #287
    Citim Postuar më parë nga _KiNG_ Lexo Postimin
    Une jam tifoz me ate qe ju ngriten Kupen e Botes mu para hundes tuaj.Ca beri Gjermania sot sipas teje, luajti me mire se Turku! Rri shtremet e fol drejt se je edhe tifoz me nje ekip te madh, jo me ekip cingla-mingash. Urime per fitoren e "merituar". Hajt shnet
    Lexo postimin tim ne fund te pjeses se pare. Jo vetem qe e pranova menjehere lojen e turkut por madje dhe e pershendeta se treguan shume shpirt. Por meqe je tifoz i atij ekipi qe ngriti kupen para hundes sone atehere duhet ta dish me mire se une se ja keni marre doren qe loja jo gjithmone fitohet nga ai qe luan me mire. Sjam krenar me lojen qe beri gjermani sot por jane ne finale ama.

  8. #288
    Leader Maska e Ribery
    Anëtarësuar
    10-02-2008
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    830
    Turqia sonte e shikoj edhe ate anen e kundert te asaj ndjenjes per te shenuar gol ne sekondat e fundit,sot pranoj nje te tille.Siq thot populli "Ujku qimen e nderron por zanatin se harron", Turqia u transformua ne nje mini Gjermani me ata golat ne fundin e ndeshjes,por Gjermania u tregua ajo e vjetra.Rrespekt per Turqine,luajten mire, por keshtu e ka futbolli, njehere fitoj Turqia kunder Kroacise superiore,tash peson kur luajti teper mire.

    Urime dojqave, e shihemi ne FINALE

    Be the change you want to see in the world!

  9. #289
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Citim Postuar më parë nga Borix Lexo Postimin
    Allah-allah o celyy, tani do na nderpresin dhe ndihmen turqit, sidomos kur moren vesh se Presidenti Topi na ish ulur tek Taivani dhe na kish qene tifoz i flakte me dojcet (megjithese thoshte asnjanes). Si shpjegohet kjo o celyy? :P

    Heheh, s'do mend qe do e fitonin gjermanet, megjithe fuqine sulmuese turke, prapa e hengren keta te fundit...
    Se ca dreqin deshe te thuash me kete, ste mora vesh.

    Do e lexoj postimin neser edhe njeher, sepse tani jam i trubulluar :P
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

  10. #290
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Epo sa keq qe ne Futboll spo shkruhet loja, po po shkruhen golat

    Turqit luajtën mire, po jo aq mire sa te fitojnë ndeshjen. Ju mbaroj Fati turqve

    Urime gjermaneve, luajtën keq po boll ishte sa për te ardhur ne wien
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  11. #291
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga MmEeTtIi Lexo Postimin

    Urime gjermaneve, luajtën keq po boll ishte sa për te ardhur ne wien
    Si do jete titulli i gazetes turke tani?

    Pas 600 vjetesh, Vjena mbetet serish e paprekshme. Allah Allah

  12. #292
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-02-2008
    Postime
    29
    Citim Postuar më parë nga _KiNG_ Lexo Postimin
    Une jam tifoz me ate qe ju ngriten Kupen e Botes mu para hundes tuaj.Ca beri Gjermania sot sipas teje, luajti me mire se Turku! Rri shtremet e fol drejt se je edhe tifoz me nje ekip te madh, jo me ekip cingla-mingash. Urime per fitoren e "merituar". Hajt shnet
    Pse e meritoi italia kupen ne 2006?

  13. #293
    Lexo postimin tim ne fund te pjeses se pare. Jo vetem qe e pranova menjehere lojen e turkut por madje dhe e pershendeta se treguan shume shpirt. Por meqe je tifoz i atij ekipi qe ngriti kupen para hundes sone atehere duhet ta dish me mire se une se ja keni marre doren qe loja jo gjithmone fitohet nga ai qe luan me mire. Sjam krenar me lojen qe beri gjermani sot por jane ne finale ama.

    Ok jam shume dakort me ate qe the.
    Me Austrine me zor e nxorret nje gol(turp), me Portugaline lozet edhe fituat(bravo ju qofte), per Kroacine spo flas, kurse me Turqine sapo e the vete sesi lozi Gjermania.
    Por qe te thoni per ndeshjen sot se keni qene superiore ndaj nje ekipi qe kishte vetem 14 lojtare ne dispozicion eshte turp me ju kthyer pergjigje. Loja lozet deri kur albitri i bie bilbilit.
    Edhe njehere urime per "fitoren" edhe kalimin ne finale.

  14. #294
    i/e regjistruar Maska e Borix
    Anëtarësuar
    17-01-2003
    Postime
    2,316
    Edhe njehere urime per "fitoren" edhe kalimin ne finale.
    Fitorja nuk gjykohet se s'gjen dot argument kunder fituesit. Mbase gjen ndonje argument tek-tuk kunder lojes...
    "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

  15. #295
    Citim Postuar më parë nga _King_
    Edhe njehere urime per "fitoren" edhe kalimin ne finale
    Flm per urimin dhe prano ngushellimet e mija qe nuk arritet ne gjysemfinale. Mbase keni fat next time

  16. #296
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Turqin e zun mallkimet e Zvicres dhe Kroacis. E them kte sepse ndeshjen qe do ta fitonte Gjermania as qe diskutohej por do ta fitonte ne menyre te atille qe ti shkaktonte aq dhimbje sac iu shkaktuan tifozeve te Zvicres dhe Kroacise nga Turqia. Nuk ka vetem te shenosh por edhe te pesosh gol ne minuten e fundit. Megjithate Turqit luajten shum mire jo vetem se shenuan 2 gola por krijuan nje loje shum te mire, ndoshta meritonin barazimin.
    Une personalisht nuk kisha frike se sdo dilte ne finale Gjermania, isha shum i bindur qioft edhe me penallti te shkonte loja do fitonim sot.
    Suksese ne finale.

  17. #297
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Topi ben çudira ne fushe' pra do t'ja le Topit

  18. #298
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-06-2005
    Postime
    22
    Turqia meritonte finalen, kush me kundershton te perjashtohet nga forumi.

  19. #299
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    nuke mohohet fare qe s'kane luajtur me plote fuqi qe paten por koha e beri te veten, po e kishin patur vetem edhe pes minuta me shue me siguri se do barazonin...
    Por loja eshte loj me kohe te caktueme...

  20. #300
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga _KiNG_ Lexo Postimin
    Ok jam shume dakort me ate qe the.
    Me Austrine me zor e nxorret nje gol(turp), me Portugaline lozet edhe fituat(bravo ju qofte), per Kroacine spo flas, kurse me Turqine sapo e the vete sesi lozi Gjermania.
    Por qe te thoni per ndeshjen sot se keni qene superiore ndaj nje ekipi qe kishte vetem 14 lojtare ne dispozicion eshte turp me ju kthyer pergjigje. Loja lozet deri kur albitri i bie bilbilit.
    Edhe njehere urime per "fitoren" edhe kalimin ne finale.
    King, nga vete Joachim:

    "In terms of football, I cannot promise you flair," he said. "But in terms of attitude we will give it our all.
    Ceshtja me skuadren gjermane, kur nuk kane talente individuale (si Portugalia, Spanja, Hollanda etj) eshte konfidenca.

Faqja 15 prej 17 FillimFillim ... 51314151617 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjermania dhe te huajtë
    Nga Kosovari_78_Ca në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
  2. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
  3. Ne Liban
    Nga D@mian në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 670
    Postimi i Fundit: 02-12-2006, 15:33
  4. Gjermania, leje qëndrimi për emigrantë ilegalë
    Nga Davius në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 31-07-2006, 13:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •