Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n Gjysm Finale?

Votues
40. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  14 35.00%
 • Italia

  26 65.00%
Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 248
 1. #1
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Spanja kalon n Gjysm Finale.

  Prballja e nn kampionve t bots kundr djemve t rinj q ka Aragones.

  Diskutim t kndshm.
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 2. #2
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Antarsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,969
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Spanja kot sa loz ne europian, sa i heq shancin ndonje skuadre qe di te hece para. Italia pa asnje medyshje.
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 3. #3
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Pershendetje.


  Ne baze te ndeshjeve te zhvilluara deri me tash ne kete europian te flasim realitetin Spanja i ka shancet me te medhaja per kualifikim ne gjysemfinale.

  Mirepo Italia eshte Itali, nuk i dihet, gjithe ato lojtar qe i ka, eshte nje zonje e vjeter qe ua ka doren ketyre ndeshjeve te rendesishme, sic u pa edhe sonte kunder Frances, andaj si dihet.

  Une bej tifoz kah Italia, mirepo edhe deshtimin e saj nuk e perjashtoj meqe Spanja ka nje ekip te kompletuar dhe ka shance me te medha se kurre ta mposht Italine.


  Forca Italia..
  Sui generis

 4. #4
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Antarsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,969
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Spanja o rapsoul ka patur gjithmone skuader te mire ne leter po pastaj ne fushe rezultate 0. Nuk mbaj mend ndonjehere Spanjen ne gjysemfinale qekur kam filluar te ndjek futboll e gjithmone skuadra ka qene e kompletuar.
  Do cuditesha shume sikur Spanja te kalonte Italine.
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 5. #5
  . Maska e Altin1
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Te njejtin mendim me Hyj-Njeriu. Kur u be dhe Spanja, (pike zeze, qysh e thuajne dhe plakat)
  Welt Meister 2014

 6. #6
  Leader Maska e Ribery
  Antarsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Italia kaloj grupin, e tash eshte e rrezikshme,mendoj se do te fitoj kunder Spanjes

  Be the change you want to see in the world!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  shpresoj ti fusin nje dry te mire spanjes, nuk e di nqs mungesa e pirlos dhe gattusos do jene ndeshkim apo bekim, se loja e pirlos ka rene fare, ishalla tregohet edhe me i eger ai luka toni dhe ben ca gola.

 8. #8
  Ms que un club Maska e zoomen15
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Gjithandej
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Italia sonte vetem e zgjati afatin e qendrimit ne kete europian,per ndryshe me kete loje qe po zhvillon ska as shansa minimale ndaj Spanjes.
  To be or not to be!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Yyyyyyyyyyyyyyyyyy ca druni do haje Italia nga kta Spanjollet. DRUUUUUUU KEQ FARE!

 10. #10
  DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
  Antarsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Durres - Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  2,160
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  ti MUAHHH qe je me Anglezet shifi ndeshjet ne shtepi si puna Anglezeve te tu.

  Sa per ndeshjen shpresojme qe te fitojme pasi nese luajme dhe me spanjen ashu sic luajtem me Francen atehere eshte e sigurt qe jemi ne gjysem finale.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Lukather
  Antarsuar
  09-10-2007
  Postime
  239
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po sa here do kaulifikohet kjo Italia ne kete menyre?!?! ncncncnc uroj te eliminohet ne ndeshjen e ardhshme se nuk meriton fare te jete ne Europian (Scotland, Romania, France)
  Time is the enemy of a young man's dreams

 12. #12
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Spanja na mundi ne Spanje

  Kete mars u mundem 1-0 ne nje ndeshje ne Spanje qe dhe mund te kishim barazuar. Ajo ndeshje ishte thjesht nxehmje keshtu qe rezultati nuk duhet marre shume seriozisht. Mgjate Spanja ka 8 fitore, 10 barazime dhe 9 humbje me Italine. Eshte nje ndeshje qe mund te fitoje kush do nga te dyja skuadrat por une mendoj qe Italia do jete ne gjendje te fitoje.

  Ne mos gaboj hera e fundit qe Italia eshte perballur me Spanjen ne nje turne te rendesishem eshte ne Boterorin e 94. Italia vinte nga nje ndeshje 120 minuta me Nigerine ne te cilen arriti te fitoje me 10 lojtare pasi Zola mori te kuq. Atehere b*thzinjte nga Nigeria nxorren dhe tabela qe Italia te behet gati per boterorin tjeter. Por Baggio me 2 gola sic ka qef kolombi ti quaje me (refat) arriti ta coje Italine ne cerekfinale.

  Italia luajti me mire se Spanja ne nje nga ndeshjet me te mira per mendimin tim ne ate boteror. Ne ate vit Italia u zvarrit dhe doli nga i quajturi grup i ferrit ku bente pjese Meksika (fitoi grupin), Irlanda dhe Norvegjia. Te kater skuadrat e mbyllen grupin me 4 pike. Ky turne ishte dhe hera e fundit qe Italia humbte ndeshjen e hapjes ne Boteror ose ne Euro (deri sa u tulipanizuan kete vit ne Euro).

  Italia fitoi 2-1 me gola te Dino Baggio ne pjesen e pare dhe Roberto Baggio ne pjesen e dyte.

  FORZA ITALIA. Nje perballje tjeter me Hollanden dhe pse jo ndoshta fitore.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 13. #13

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Kalon Spanja dhe nuk e ve ne dyshim fare....
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #14
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Mos u bej me keq se ai skocezi ne ESPN

  Citim Postuar m par nga Lukather Lexo Postimin
  Po sa here do kaulifikohet kjo Italia ne kete menyre?!?! ncncncnc uroj te eliminohet ne ndeshjen e ardhshme se nuk meriton fare te jete ne Europian (Scotland, Romania, France)
  Ne ESPN (qe jep Euro ne Amerike) kane nje komentator skocez. Ai vdiq dhe sa nuk po qante nga gezimi kur Italia u shkerdhye 3-0 nga Hollanda. Mezi po i mbante lotet. Ne ndeshjen e djeshme llafoste precart dhe theshte qe ka Franca shpresa; Francen me tere mend qe Zidane qe nuk eshte francez puro e beri skuader. Tani do behet prape Franca per nja 10 vjet.

  Italia gjithmone me avash fillon ti merr dhe kupen e Botes qe fituan para 2 vjetesh. Nqse nuk do e kishin mundur Cekine kish mundesi te elimoheshin. Tani qe Polak beri budallallek ne minutat shtese te pjese te pare dhe doli me te kuq nuk kam faj une. Stili i Italise eshte te te mundoje, ne qe bejme tifozllek per pipinot jemi mesuar dhe nuk na ben me pershtypje. Mgjate dola ne nje konkluzion qe tifozet shqiptare "me Italine" kane zemer te forte se me ate loje qe bejne nga njehere pipinot eshte te bjere infakt.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 15. #15

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Kalon Spanja me nje fitore te turpshme ndaj Italise...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 16. #16
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  393
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Torres Trojk dhe Villa njeshe,duke vulosur rezultatin 4-1 per Spanjollet

 17. #17
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga MUAHHH Lexo Postimin
  Yyyyyyyyyyyyyyyyyy ca druni do haje Italia nga kta Spanjollet. DRUUUUUUU KEQ FARE!
  I njejtit mendim jam edhe une.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Italia gjithmone e ka pas problem daljen nga grupi keto vitet e fundi, por ama ne cerekfinale, gjysemfinale apo finale i ka bere zborin.
  Kundra spanje, ndeshja do dominohet komplet nga italianet si ne rezultat dhe ne loje. Spanja ka nje ekip te forte dhe historikisht ne grupe ka treguar qe eshte e etur per kupe...por ne cerekfinale apo gjysemfinale e leshon lojen shume kollaj, sidomos kundrra italise se etur, ska cte beje dhe do e leshoje.

  FORCA ITALIA!
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 19. #19
  ^CeLi^ Maska e poeti_trishtuar
  Antarsuar
  19-08-2007
  Vendndodhja
  Vend e pa Vend
  Postime
  138
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ene Une I Te Njejtit Menim Me Cunat Jam Fito Italia Me Spanjen...

  Forca Italia
  Mire Se Erdhe Ulu Ne Kembe

 20. #20
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Kokashta ...

  Nuk arrij te kuptoj si mund te pretendosh Italine ekip pleqsh te dominoj, Spanjen. Mund te fitoj se fundja futboll eshte, sidomos alla-pepince ... me breke neper kembe pra, po te thuash qe do dominoj ...

  Mendoj qe shancet jane pak a shume njesoj pasi Italia ka eksperience ne kesi lloj ndeshjesh, ndersa Spanja ka sulm solid. Problemi i Spanjes eshte ke mbrojtja po ma merr mendja qe pleqte e Italise do bejne serish lojen qe u pershtatet me shume ... Fut 10 ne mbrojtje e mundohu te besh ndonje gol me corape.
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Serenata dhe Kng Korare
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 17-09-2015, 07:17
 2. Fan Zone " BALLISTT " - Tetov
  Nga KUSi n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 631
  Postimi i Fundit: 25-01-2012, 11:57
 3. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
  Nga jetmirmorina n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
 4. Mali qe polli gjysem milion euro.
  Nga BlueBaron n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-12-2004, 12:45
 5. 1 milion e gjysm emigrant n Greqi?
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •