Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon në Gjysëm Finale?

Votues
40. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Spanja

    14 35.00%
  • Italia

    26 65.00%
Faqja 13 prej 13 FillimFillim ... 3111213
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 248 prej 248
  1. #241
    Citim Postuar më parë nga kolombi Lexo Postimin
    Hej bela,na duket vetja si delegat ne Kongres te Grave............
    Nejse.
    I thuaj babit qe Brazili dhe loja e tij magjike kane vdekur ketu e 14-vjet pra ne 1994.
    Ne kete Europian po luhet futbolli me i bukur i 20 viteve te fundit,pra qe nga vitet llahtare te 1988,kur Evropa u perkul para fantazise tulipaneske te Hollandes te Van BastenmGullit,Rajkard,te Gjermanise se disiplinuar te Mattheus,Klinsman,te Bashkimit Sovjetik te Protasov,Zavarov se Spanjes se Butraguenos dhe Mitchell.
    Pasuan vite te varfera me nje Brazil qe u be me italian se italianet ne 1994 .Hollanda duke vecuar ndeshje te vecanta harroi futbollin qe e beri te sukseshem te pakten ne sy te tifozerise,Italia harruarr tek vitet e Rosit,dhe golat qe e ribene kampione,Gjermania pas 90-tes nje burim i thare talentesh,Spanja gjithmone enderruese,Argjentina hengri mijera talente ne kerkimin iluzionar te rilindjes se nje Maradone te re,Rusia iku dhe erdhi si perestroika e Gorbacovit,Frances ju deshen nje dekade e gjysem te shkelnin ne monopatet fituese te Platinise,Tigana.Belgjika e Schifo dhe Colemans e zdhukur kete 20-vjecar.
    Kur te medhenjte rane u ngrite,u rriten te vegjlit,Turqia e treta ne bote,po ashtu Kroacia,Danimarka fiton nje Europian ,po ashtu edhe Greqia.

    Dhe fatmiresisht erdhi ky europian te shikonin nje futboll te bukur,Hollanda-Rusi do ngelet nje ndeshje mozaik,ne futbollin boteror,shtesa e kesaj ndeshje do ngelet ne perjetesine futbollistike si ajo midis Italise-Gjermanise Perendimore 4-3 me 1970,dhe ajo midis Frances dhe Gjermanise perendimore me 1982 3-3.Turqia,Kroacia,Gjermania,Spanja,Portugalia demostruan futboll terheqes.Rusia e Hidding eshte ekip seminaresh.

    Evropianet e medha nga ato te dobeta vecohen nga ndeshje te paharruarra,dhe supriza.Dhe ne kete kampionat kishim supriza por edhe disa ndeshje qe me kohen munt te zene vend ne top 10 te historise futbollistike.



    Kolombi i veshur Lenka Cuko.

    PS I thuaj Babit qe Brazili eshte katandisur me keq se Apollonia ,u rraf nga Paraguaj 2-0 ,duke luajtur si ekip plazhi nga ato te Copa Cabana.Vetem nese Babi yt ka ngelur ne kohet e arta te Zikos,Falkao,Eder,Sokrates,Junior.
    Kolombo bere hartim ketu dhe une thashe prit te mbaj ca shenime se duket sikur eshte lodh cuni e do kete thene ndonje gje qe ja vlen, po e shoh qe u lodha kot dhe e hodha ne shreader se s'na the ndonje gje te re.

    Sa per babin tim nuk kam une goje t'i tregoj atij se si eshte Brazili se kur ata shikonin futboll, ti dhe une s'ishim planifikuar akoma.

    Kush ka qene ajo qe ta paska thyer ate zemer qe i paske kaq "qejf" femrat?!

  2. #242
    Citim Postuar më parë nga Altin1 Lexo Postimin
    Sigurisht qe nje tifoz Gjerman do te replikonte per ate qe the, ca prisje ti ta mbronte skuadren Gjermane ndonje tifoz Italian ose Hollandez lol

    Mesa duket s'ke lexuar ndonje postim te tifozave Gjerman ne temat perkatese. Ate realitetin e kemi thene mbas cdo ndeshje qe ka bere Gjermania ne kete kampionat. E kemi kritikuar jo vetem skuadren mbas cdo ndeshje po edhe lojtaret nje nga nje.

    ps. Si ta nxe goja te thuash qe Gjermani eshte 0 kur te dyja skuadrat e tua iken per lesh. :P
    Altin i lexova postimet e tifozave gjerman dhe nuk besoj se duhet te shkoj me larg se Kolombua ketu apo Darius dhe dukeni vete se sa pak realist jeni.

    Sa per TE DYJA skuadrat e mia, ato iken per pambuk dhe jo lesh te lutem por ama iken se shiten shume mend, kurse Gjermania juaj do iki per lesh, pambuk, & mendafsh per ate pune se nuk dine te luajne. PIKE

  3. #243
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga DeAdA Lexo Postimin

    Sa per TE DYJA skuadrat e mia, ato iken per pambuk dhe jo lesh te lutem por ama iken se shiten shume mend, kurse Gjermania juaj do iki per lesh, pambuk,
    & mendafsh per ate pune se nuk dine te luajne. PIKE
    Deada, solidaritet gjinie menjane, ka kufi te thana .

  4. #244
    Citim Postuar më parë nga Lioness Lexo Postimin
    Deada, solidaritet gjinie menjane, ka kufi te thana .
    Lioness, s'kemi thana ne Chicago

  5. #245
    Citim Postuar më parë nga DeAdA Lexo Postimin
    Altin i lexova postimet e tifozave gjerman dhe nuk besoj se duhet te shkoj me larg se Kolombua ketu apo Darius dhe dukeni vete se sa pak realist jeni.
    Shume shpejt i paske lexuar 15 faqe!

    Ketu i ke temat ku kemi folur per Gjermanet.

    Tema e skuadres
    http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=78644&page=8

    dhe tema e grupit
    http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=88095&page=3

    Ky eshte postimi im i fundit ketu se si shume e zgjata, krejt jashte teme.
    Welt Meister 2014

  6. #246
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga DeAdA Lexo Postimin
    Lioness, s'kemi thana ne Chicago
    T'i fed-ex-oj une nga NY . I kam rritur vete, faren e mora nga Vlora .

  7. #247
    Citim Postuar më parë nga Altin1 Lexo Postimin
    Shume shpejt i paske lexuar 15 faqe!

    Ketu i ke temat ku kemi folur per Gjermanet.

    Tema e skuadres
    http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=78644&page=8

    dhe tema e grupit
    http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=88095&page=3

    Ky eshte postimi im i fundit ketu se si shume e zgjata, krejt jashte teme.
    Ciao se pertoj t'i lexoj prape, megjithate flm per mundimin Altin

    Ky eshte postimi im i fundit ketu se s'ke ca te komentosh me per nje skuader si Gjermania. Cdo gje tani do te ishte krejt jashte teme
    Ndryshuar për herë të fundit nga INFINITY© : 24-06-2008 më 18:54

  8. #248
    Citim Postuar më parë nga Lioness Lexo Postimin
    T'i fed-ex-oj une nga NY. I kam rritur vete, faren e mora nga Vlora.
    Qyqa s'ta kapen ne aeroport si mall kontrabande?

    Ika, ika se lam nam.

    P.S. Mundesisht UPS se me vjen direkt te zyra

Faqja 13 prej 13 FillimFillim ... 3111213

Tema të Ngjashme

  1. Serenata dhe Këngë Korçare
    Nga Fiori në forumin Muzika shqiptare
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 19-01-2021, 11:31
  2. Fan Zone " BALLISTËT " - Tetovë
    Nga KUSi në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 631
    Postimi i Fundit: 25-01-2012, 12:57
  3. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
    Nga jetmirmorina në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
  4. Mali qe polli gjysem milion euro.
    Nga BlueBaron në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 09-12-2004, 13:45
  5. 1 milionë e gjysëm emigrantë në Greqi?
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •