Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n Gjysm Finale?

Votues
40. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  14 35.00%
 • Italia

  26 65.00%
Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 248
 1. #21
  BeLeGu Maska e KaLajsi
  Antarsuar
  19-05-2004
  Vendndodhja
  MiLaNo
  Mosha
  37
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga poeti_trishtuar Lexo Postimin
  Ene Une I Te Njejtit Menim Me Cunat Jam Fito Italia Me Spanjen...

  Forca Italia

  Ok pra edhe un po bashkohem me mendimin tend sbesoj te mesi hatri lol
  Jufka ime ...

 2. #22
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Italia si cdo her ka zor deri sa te dal nga grupi pastaj ska kush ti ndal , edhe ne boteror keshtu ju ndodhi e njejta me gjitha fuqit qe i paten po prap paten zor te dalen poooooooor pastaj kur dolen e dini dhe vet cka u be
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ky goli me corape i ka ngel kot italise, se bereqaves frances ja futen me kpuce qe te dy :P.
  Ej, pse te mos pretendoj kur cunat e italise jan te etur per fitore. Dine te fitojne...ska rendesi mosha plako ...
  Nejse se do i shofim ata cunat e rinj te hollandes kundrra rusise.Komplet futboll hollandez, do e shofim sa do e cajne rusine.

  FORZA AZZURI!
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 4. #24
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Po te humte hollanda ku do ishit?Me pushime azzuri.Calma ti un po

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ti thu po te kishte halla ko.qe, e ti therrisnim xhaxha?
  He se u mundua qe te humbte po spo benin dot gol ata shemtaraqet rumun. Si pe 2-3 raste qe i fusnin kur te donin gol dhe i nxorren jasht?
  Nejse me...un ju pershendes per ndihmen, por ky eshte futbolli. Ate qe ndihmon, ai vjen e ta fut!

  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 6. #26
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga KOKASHTA Lexo Postimin
  Ti thu po te kishte halla ko.qe, e ti therrisnim xhaxha?
  He se u mundua qe te humbte po spo benin dot gol ata shemtaraqet rumun. Si pe 2-3 raste qe i fusnin kur te donin gol dhe i nxorren jasht?
  Nejse me...un ju pershendes per ndihmen, por ky eshte futbolli. Ate qe ndihmon, ai vjen e ta fut!

  Hej un kam votu per italine se ne jemi rrit me ate futboll,por kur ska halla ko.. ska

 7. #27
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  30
  Postime
  1,444
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Italia kalon me fat kete pengese te quajtur Spanje..
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  spanjen do e rrafim, ka ekip te forte dhe besoj se loja do shkoj ne minute shtes dhe pse mos edhe penallti. por prape se prapi do e rrafim, gjermani-itali finalja, italia kampion bote dhe europe. profecia ime do plotesohet.

  keshtu foli malo666

 9. #29
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Italia del. Tani duhen pasur frike Pepinot, se kshu ecin kta, me zvarritje.. i ka mesuar Duja!

  Votova Italine.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 10. #30
  DEM I KUQ Maska e lenci_80
  Antarsuar
  16-04-2007
  Vendndodhja
  espa, mendjen e kam ne laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per mu mendoj qe Spaa ket vit ka shance dhe ekipin e ka me te kompletuar se vitet e tjera , por po kam frik te bertas spa se qekan italion te gjith lol mos gjuni me se na vrat :P

  E mer Spaa se di pse e kom mor kaq inot italin pastaj po e mori italia do e mori si gjithmon tu dermu skuadren tjeter me thyerje komesh se menyr tjeter ska italia o e marume :P

  Ruhet nga noi ok :P
  PARTIZONI

 11. #31
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Votova per Spanjen, mendoj se do e fitoje kete ndeshje. Eshte e vertete se Italia eshte ujk i vjeter i ketyre kompeticioneve dhe se ka ne organiken e vet lojtare me eksperience ne ngjarje te medha, por kesaj here do bjere. Lexova disa postime qe thonin se Spanja ka patur gjithmone uri per kupe po pastaj ka gabuar dhe ka deshtuar... e vertete, por mesa duket dhe Italia duket e tejngopur me kupa dhe kete vit s'ia ka shume qejfi per te fitu, Hmmmm kush do fitoje i urituri apo i ngopuri???? Mendoj se te uriturit, aq me teper qe per Italine do mungojne Gattuso dhe Pirlo. Vertete qe keto dy lojtare nuk kane dhene gje deri tani per Italine, por kampionet e medhenje e bejne diferencen atehere kur duhet dhe nese do te ishin ne fushe do ishte nje Itali me fytyre tjeter.

  Nejse fitofte ekipi me i mire dhe pse une do bej tifo per Spanjen. Rezultati 2 me 1 per Spanjen.

  Ps. Jack_Daniel's mbaje mend kete rezultat se do e veme lloto
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 12. #32
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Marre nga UEFA

  Origjinali anglisht:

  "Asked if the combative Gattuso is a reference point for Italy, he joked: "Gattuso's a good worker but if he's a reference point for the team then I'm a priest." Of his AC Milan colleague, he added: "Pirlo should be a loss to them in a creative sense but Italy are a great team, not a collection of individuals. Roberto Donadoni's a young, talented coach and he's got my respect but he also has plenty of good players in his squad to call upon."

  Pjese nga intervista me trajnerin spanjoll Aragones:

  I pyetur nga gazetaret nqse luftetari Gattuso eshte pike referimi per Italine, ai me shaka tha: " Gattuso eshte punetor i mire, por nqse ai eshte pike referimi per skuadren atehere une jam prift". Per kolegun e tij nga Milani shtoi:" Pirlo do jete nje humbje per skuadren nga ana krijuese por Italia eshte skuader e madhe, jo nje koleksion me individe. Roberto Donadoni eshte nje trajner i ri i talentuar dhe ka respektin tim; ai ka gjithashtu plot lojtare te mire qe mund te luajne nqse nevojiten."

  Pra me pak llafe shakaja gjysma e te vertetes. Gattuso ka luajtur mizerie dhe bile dhe ne ndeshjen me Francen pati disa momente ku nuk e dinte ishte ne mbrojtje apo ne sulm dukej i corientuar. Per mua zgjidhje do ishte nje mesfushe si e Romes me De Rossi, Perrota, Aquilani, + nje cike Juve me Cameronesi.

  Para Itali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 13. #33
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Antarsuar
  05-05-2005
  Postime
  867
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Italia e ka si buka me djath Spanjen.

  Ska ec naj her Spanja si ekip kombtar.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e SempreBarca
  Antarsuar
  26-02-2008
  Vendndodhja
  Presheve
  Postime
  108
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Spanja do te ec perpara. Arsyeja eshte nje dhe e vetme ;
  Dyshja e sulmit perbehet nga Villa - Torres, ndersa italianet per fat te keq nuk kan futbollist te duhur per gola. Spaku deri ndeshjen e fundit un nuk pash qe Italia te shenoi me nje sulmues, duke mos harruar se ne fushe ka shum te tille. Por vetem ne fushe, jo edhe ne loje.
  Habitem kur shof ju te Shqiperise si japni shpirt per italianet. Un ve bast se po te luante kombetarja jone vs Italia, shumica do benit tifo per keta te fundit.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Spanja nuk do fitoj sepse eshte e pashpirt, fitorja i takon ekipeve qe kane shpirt, si gjermoni, turqia, etj. fitorja do i kaloj te dyteve ne grup, gjermani dhe turqia ishin te dy te dyte dhe prape ja dolen, rrezik edhe rusia ka gjasa ta rrafi hollanden e tmerrshme. as diskutohet qe italia do e mundi spanjen, pa itali nuk ka kampionat. behuni te gjithe tifoz me italine, merrni shembullin e patrioteve me poshte:

 16. #36
  DEM I KUQ Maska e lenci_80
  Antarsuar
  16-04-2007
  Vendndodhja
  espa, mendjen e kam ne laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  malo666 e papme e ke myt
  PARTIZONI

 17. #37
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  0 - 3
  Ndryshuar pr her t fundit nga Flori : 21-06-2008 m 00:56
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 18. #38
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  behuni te gjithe tifoz me italine, merrni shembullin e patrioteve me poshte
  Juve dhe atyre mbase iu thote mendja te hidheni nga Brooklyn Bridge, apo vendce, nga kulla e Pizes. Ne s'na la mendja .

  PS: Aman mos e qarkulloni me ate foto, se na moret m'qafe edhe ne tifozave sakllam lool.

 19. #39
  100 % Shqiptar Maska e ervislive
  Antarsuar
  03-12-2007
  Vendndodhja
  Belgium
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pasneser qe do luhet ndeshja mes italise dhe spanjes fituese do jete spanja me rezultatin 0 : 2 kjo ndeshje do jete me e forta ne euro2008

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-06-2008
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Per Spanjollet

  99% Fiton Italia Sepse Do Hakmerret Me Hollanden

Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Serenata dhe Kng Korare
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 17-09-2015, 07:17
 2. Fan Zone " BALLISTT " - Tetov
  Nga KUSi n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 631
  Postimi i Fundit: 25-01-2012, 11:57
 3. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
  Nga jetmirmorina n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
 4. Mali qe polli gjysem milion euro.
  Nga BlueBaron n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-12-2004, 12:45
 5. 1 milion e gjysm emigrant n Greqi?
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •