Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon në Gjysëm Finale?

Votues
40. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Spanja

    14 35.00%
  • Italia

    26 65.00%
Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 248
  1. #21
    BeLeGu Maska e KaLajsi
    Anëtarësuar
    19-05-2004
    Vendndodhja
    MiLaNo
    Postime
    365
    Citim Postuar më parë nga poeti_trishtuar Lexo Postimin
    Ene Une I Te Njejtit Menim Me Cunat Jam Fito Italia Me Spanjen...

    Forca Italia

    Ok pra edhe un po bashkohem me mendimin tend sbesoj te mesi hatri lol
    Jufka ime ...

  2. #22
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Italia si cdo her ka zor deri sa te dal nga grupi pastaj ska kush ti ndal , edhe ne boteror keshtu ju ndodhi e njejta me gjitha fuqit qe i paten po prap paten zor te dalen poooooooor pastaj kur dolen e dini dhe vet cka u be
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Ky goli me corape i ka ngel kot italise, se bereqaves frances ja futen me kpuce qe te dy :P.
    Ej, pse te mos pretendoj kur cunat e italise jan te etur per fitore. Dine te fitojne...ska rendesi mosha plako ...
    Nejse se do i shofim ata cunat e rinj te hollandes kundrra rusise.Komplet futboll hollandez, do e shofim sa do e cajne rusine.

    FORZA AZZURI!
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  4. #24
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Po te humte hollanda ku do ishit?Me pushime azzuri.Calma ti un po

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Ti thu po te kishte halla ko.qe, e ti therrisnim xhaxha?
    He se u mundua qe te humbte po spo benin dot gol ata shemtaraqet rumun. Si pe 2-3 raste qe i fusnin kur te donin gol dhe i nxorren jasht?
    Nejse me...un ju pershendes per ndihmen, por ky eshte futbolli. Ate qe ndihmon, ai vjen e ta fut!

    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  6. #26
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga KOKASHTA Lexo Postimin
    Ti thu po te kishte halla ko.qe, e ti therrisnim xhaxha?
    He se u mundua qe te humbte po spo benin dot gol ata shemtaraqet rumun. Si pe 2-3 raste qe i fusnin kur te donin gol dhe i nxorren jasht?
    Nejse me...un ju pershendes per ndihmen, por ky eshte futbolli. Ate qe ndihmon, ai vjen e ta fut!

    Hej un kam votu per italine se ne jemi rrit me ate futboll,por kur ska halla ko.. ska

  7. #27
    Ribery Maska e bavarezi5
    Anëtarësuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    1,444
    Italia kalon me fat kete pengese te quajtur Spanje..
    Kur njeriu e kupton që nuk është i ditur, ai ka hedhur një hap drejt diturisë.
    (Mark Tuain)

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    spanjen do e rrafim, ka ekip te forte dhe besoj se loja do shkoj ne minute shtes dhe pse mos edhe penallti. por prape se prapi do e rrafim, gjermani-itali finalja, italia kampion bote dhe europe. profecia ime do plotesohet.

    keshtu foli malo666

  9. #29
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Italia del. Tani duhen pasur frike Pepinot, se kshu ecin kta, me zvarritje.. i ka mesuar Duçja!

    Votova Italine.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  10. #30
    DEM I KUQ Maska e lenci_80
    Anëtarësuar
    16-04-2007
    Vendndodhja
    españ, mendjen e kam ne laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
    Postime
    117
    Per mu mendoj qe Spaña ket vit ka shance dhe ekipin e ka me te kompletuar se vitet e tjera , por po kam frik te bertas spañ se qekan italion te gjith lol mos gjuni me se na vrat :P

    E mer Spaña se di pse e kom mor kaq inot italin pastaj po e mori italia do e mori si gjithmon tu dermu skuadren tjeter me thyerje komesh se menyr tjeter ska italia o e marume :P

    Ruhet nga noi çok :P
    PARTIZONI

  11. #31
    Happy Maska e milanistja_el
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    Votova per Spanjen, mendoj se do e fitoje kete ndeshje. Eshte e vertete se Italia eshte ujk i vjeter i ketyre kompeticioneve dhe se ka ne organiken e vet lojtare me eksperience ne ngjarje te medha, por kesaj here do bjere. Lexova disa postime qe thonin se Spanja ka patur gjithmone uri per kupe po pastaj ka gabuar dhe ka deshtuar... e vertete, por mesa duket dhe Italia duket e tejngopur me kupa dhe kete vit s'ia ka shume qejfi per te fitu, Hmmmm kush do fitoje i urituri apo i ngopuri???? Mendoj se te uriturit, aq me teper qe per Italine do mungojne Gattuso dhe Pirlo. Vertete qe keto dy lojtare nuk kane dhene gje deri tani per Italine, por kampionet e medhenje e bejne diferencen atehere kur duhet dhe nese do te ishin ne fushe do ishte nje Itali me fytyre tjeter.

    Nejse fitofte ekipi me i mire dhe pse une do bej tifo per Spanjen. Rezultati 2 me 1 per Spanjen.

    Ps. Jack_Daniel's mbaje mend kete rezultat se do e veme lloto
    Mos ua bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  12. #32
    SPHINX
    Anëtarësuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835

    Marre nga UEFA

    Origjinali anglisht:

    "Asked if the combative Gattuso is a reference point for Italy, he joked: "Gattuso's a good worker but if he's a reference point for the team then I'm a priest." Of his AC Milan colleague, he added: "Pirlo should be a loss to them in a creative sense but Italy are a great team, not a collection of individuals. Roberto Donadoni's a young, talented coach and he's got my respect but he also has plenty of good players in his squad to call upon."

    Pjese nga intervista me trajnerin spanjoll Aragones:

    I pyetur nga gazetaret nqse luftetari Gattuso eshte pike referimi per Italine, ai me shaka tha: " Gattuso eshte punetor i mire, por nqse ai eshte pike referimi per skuadren atehere une jam prift". Per kolegun e tij nga Milani shtoi:" Pirlo do jete nje humbje per skuadren nga ana krijuese por Italia eshte skuader e madhe, jo nje koleksion me individe. Roberto Donadoni eshte nje trajner i ri i talentuar dhe ka respektin tim; ai ka gjithashtu plot lojtare te mire qe mund te luajne nqse nevojiten."

    Pra me pak llafe shakaja gjysma e te vertetes. Gattuso ka luajtur mizerie dhe bile dhe ne ndeshjen me Francen pati disa momente ku nuk e dinte ishte ne mbrojtje apo ne sulm dukej i corientuar. Per mua zgjidhje do ishte nje mesfushe si e Romes me De Rossi, Perrota, Aquilani, + nje cike Juve me Cameronesi.

    Para Itali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  13. #33
    Argjentinas Maska e ArberXYZ
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Postime
    867
    Italia e ka si buka me djath Spanjen.

    Ska ec naj her Spanja si ekip kombtar.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e SempreBarca
    Anëtarësuar
    26-02-2008
    Vendndodhja
    Presheve
    Postime
    106
    Spanja do te ec perpara. Arsyeja eshte nje dhe e vetme ;
    Dyshja e sulmit perbehet nga Villa - Torres, ndersa italianet per fat te keq nuk kan futbollist te duhur per gola. Spaku deri ndeshjen e fundit un nuk pash qe Italia te shenoi me nje sulmues, duke mos harruar se ne fushe ka shum te tille. Por vetem ne fushe, jo edhe ne loje.
    Habitem kur shof ju te Shqiperise si japni shpirt per italianet. Un ve bast se po te luante kombetarja jone vs Italia, shumica do benit tifo per keta te fundit.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Spanja nuk do fitoj sepse eshte e pashpirt, fitorja i takon ekipeve qe kane shpirt, si gjermoni, turqia, etj. fitorja do i kaloj te dyteve ne grup, gjermani dhe turqia ishin te dy te dyte dhe prape ja dolen, rrezik edhe rusia ka gjasa ta rrafi hollanden e tmerrshme. as diskutohet qe italia do e mundi spanjen, pa itali nuk ka kampionat. behuni te gjithe tifoz me italine, merrni shembullin e patrioteve me poshte:

  16. #36
    DEM I KUQ Maska e lenci_80
    Anëtarësuar
    16-04-2007
    Vendndodhja
    españ, mendjen e kam ne laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
    Postime
    117
    malo666 e papme e ke myt
    PARTIZONI

  17. #37
    At'qivia Maska e Flori
    Anëtarësuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranë, Albania
    Postime
    2,551
    0 - 3
    Ndryshuar për herë të fundit nga Flori : 21-06-2008 më 00:56
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  18. #38
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    behuni te gjithe tifoz me italine, merrni shembullin e patrioteve me poshte
    Juve dhe atyre mbase iu thote mendja te hidheni nga Brooklyn Bridge, apo vendce, nga kulla e Pizes. Ne s'na la mendja .

    PS: Aman mos e qarkulloni me ate foto, se na moret m'qafe edhe ne tifozave sakllam lool.

  19. #39
    100 % Shqiptar Maska e ervislive
    Anëtarësuar
    03-12-2007
    Vendndodhja
    Belgium
    Postime
    39
    pasneser qe do luhet ndeshja mes italise dhe spanjes fituese do jete spanja me rezultatin 0 : 2 kjo ndeshje do jete me e forta ne euro2008

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-06-2008
    Postime
    6

    Per Spanjollet

    99% Fiton Italia Sepse Do Hakmerret Me Hollanden

Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Serenata dhe Këngë Korçare
    Nga Fiori në forumin Muzika shqiptare
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 19-01-2021, 11:31
  2. Fan Zone " BALLISTËT " - Tetovë
    Nga KUSi në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 631
    Postimi i Fundit: 25-01-2012, 12:57
  3. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
    Nga jetmirmorina në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
  4. Mali qe polli gjysem milion euro.
    Nga BlueBaron në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 09-12-2004, 13:45
  5. 1 milionë e gjysëm emigrantë në Greqi?
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •