Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n Gjysm Finale?

Votues
40. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  14 35.00%
 • Italia

  26 65.00%
Faqja 13 prej 13 FillimFillim ... 3111213
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 248 prej 248
 1. #241
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi Lexo Postimin
  Hej bela,na duket vetja si delegat ne Kongres te Grave............
  Nejse.
  I thuaj babit qe Brazili dhe loja e tij magjike kane vdekur ketu e 14-vjet pra ne 1994.
  Ne kete Europian po luhet futbolli me i bukur i 20 viteve te fundit,pra qe nga vitet llahtare te 1988,kur Evropa u perkul para fantazise tulipaneske te Hollandes te Van BastenmGullit,Rajkard,te Gjermanise se disiplinuar te Mattheus,Klinsman,te Bashkimit Sovjetik te Protasov,Zavarov se Spanjes se Butraguenos dhe Mitchell.
  Pasuan vite te varfera me nje Brazil qe u be me italian se italianet ne 1994 .Hollanda duke vecuar ndeshje te vecanta harroi futbollin qe e beri te sukseshem te pakten ne sy te tifozerise,Italia harruarr tek vitet e Rosit,dhe golat qe e ribene kampione,Gjermania pas 90-tes nje burim i thare talentesh,Spanja gjithmone enderruese,Argjentina hengri mijera talente ne kerkimin iluzionar te rilindjes se nje Maradone te re,Rusia iku dhe erdhi si perestroika e Gorbacovit,Frances ju deshen nje dekade e gjysem te shkelnin ne monopatet fituese te Platinise,Tigana.Belgjika e Schifo dhe Colemans e zdhukur kete 20-vjecar.
  Kur te medhenjte rane u ngrite,u rriten te vegjlit,Turqia e treta ne bote,po ashtu Kroacia,Danimarka fiton nje Europian ,po ashtu edhe Greqia.

  Dhe fatmiresisht erdhi ky europian te shikonin nje futboll te bukur,Hollanda-Rusi do ngelet nje ndeshje mozaik,ne futbollin boteror,shtesa e kesaj ndeshje do ngelet ne perjetesine futbollistike si ajo midis Italise-Gjermanise Perendimore 4-3 me 1970,dhe ajo midis Frances dhe Gjermanise perendimore me 1982 3-3.Turqia,Kroacia,Gjermania,Spanja,Portugalia demostruan futboll terheqes.Rusia e Hidding eshte ekip seminaresh.

  Evropianet e medha nga ato te dobeta vecohen nga ndeshje te paharruarra,dhe supriza.Dhe ne kete kampionat kishim supriza por edhe disa ndeshje qe me kohen munt te zene vend ne top 10 te historise futbollistike.  Kolombi i veshur Lenka Cuko.

  PS I thuaj Babit qe Brazili eshte katandisur me keq se Apollonia ,u rraf nga Paraguaj 2-0 ,duke luajtur si ekip plazhi nga ato te Copa Cabana.Vetem nese Babi yt ka ngelur ne kohet e arta te Zikos,Falkao,Eder,Sokrates,Junior.
  Kolombo bere hartim ketu dhe une thashe prit te mbaj ca shenime se duket sikur eshte lodh cuni e do kete thene ndonje gje qe ja vlen, po e shoh qe u lodha kot dhe e hodha ne shreader se s'na the ndonje gje te re.

  Sa per babin tim nuk kam une goje t'i tregoj atij se si eshte Brazili se kur ata shikonin futboll, ti dhe une s'ishim planifikuar akoma.

  Kush ka qene ajo qe ta paska thyer ate zemer qe i paske kaq "qejf" femrat?!

 2. #242
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Altin1 Lexo Postimin
  Sigurisht qe nje tifoz Gjerman do te replikonte per ate qe the, ca prisje ti ta mbronte skuadren Gjermane ndonje tifoz Italian ose Hollandez lol

  Mesa duket s'ke lexuar ndonje postim te tifozave Gjerman ne temat perkatese. Ate realitetin e kemi thene mbas cdo ndeshje qe ka bere Gjermania ne kete kampionat. E kemi kritikuar jo vetem skuadren mbas cdo ndeshje po edhe lojtaret nje nga nje.

  ps. Si ta nxe goja te thuash qe Gjermani eshte 0 kur te dyja skuadrat e tua iken per lesh. :P
  Altin i lexova postimet e tifozave gjerman dhe nuk besoj se duhet te shkoj me larg se Kolombua ketu apo Darius dhe dukeni vete se sa pak realist jeni.

  Sa per TE DYJA skuadrat e mia, ato iken per pambuk dhe jo lesh te lutem por ama iken se shiten shume mend, kurse Gjermania juaj do iki per lesh, pambuk, & mendafsh per ate pune se nuk dine te luajne. PIKE

 3. #243
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga DeAdA Lexo Postimin

  Sa per TE DYJA skuadrat e mia, ato iken per pambuk dhe jo lesh te lutem por ama iken se shiten shume mend, kurse Gjermania juaj do iki per lesh, pambuk,
  & mendafsh per ate pune se nuk dine te luajne. PIKE
  Deada, solidaritet gjinie menjane, ka kufi te thana .

 4. #244
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Lioness Lexo Postimin
  Deada, solidaritet gjinie menjane, ka kufi te thana .
  Lioness, s'kemi thana ne Chicago

 5. #245
  . Maska e Altin1
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga DeAdA Lexo Postimin
  Altin i lexova postimet e tifozave gjerman dhe nuk besoj se duhet te shkoj me larg se Kolombua ketu apo Darius dhe dukeni vete se sa pak realist jeni.
  Shume shpejt i paske lexuar 15 faqe!

  Ketu i ke temat ku kemi folur per Gjermanet.

  Tema e skuadres
  http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=78644&page=8

  dhe tema e grupit
  http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=88095&page=3

  Ky eshte postimi im i fundit ketu se si shume e zgjata, krejt jashte teme.
  Welt Meister 2014

 6. #246
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga DeAdA Lexo Postimin
  Lioness, s'kemi thana ne Chicago
  T'i fed-ex-oj une nga NY . I kam rritur vete, faren e mora nga Vlora .

 7. #247
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Altin1 Lexo Postimin
  Shume shpejt i paske lexuar 15 faqe!

  Ketu i ke temat ku kemi folur per Gjermanet.

  Tema e skuadres
  http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=78644&page=8

  dhe tema e grupit
  http://forumishqiptar.com/showthread.php?t=88095&page=3

  Ky eshte postimi im i fundit ketu se si shume e zgjata, krejt jashte teme.
  Ciao se pertoj t'i lexoj prape, megjithate flm per mundimin Altin

  Ky eshte postimi im i fundit ketu se s'ke ca te komentosh me per nje skuader si Gjermania. Cdo gje tani do te ishte krejt jashte teme
  Ndryshuar pr her t fundit nga INFINITY : 24-06-2008 m 18:54

 8. #248
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Lioness Lexo Postimin
  T'i fed-ex-oj une nga NY. I kam rritur vete, faren e mora nga Vlora.
  Qyqa s'ta kapen ne aeroport si mall kontrabande?

  Ika, ika se lam nam.

  P.S. Mundesisht UPS se me vjen direkt te zyra

Faqja 13 prej 13 FillimFillim ... 3111213

Tema t Ngjashme

 1. Serenata dhe Kng Korare
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 17-09-2015, 07:17
 2. Fan Zone " BALLISTT " - Tetov
  Nga KUSi n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 631
  Postimi i Fundit: 25-01-2012, 11:57
 3. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
  Nga jetmirmorina n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
 4. Mali qe polli gjysem milion euro.
  Nga BlueBaron n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-12-2004, 12:45
 5. 1 milion e gjysm emigrant n Greqi?
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •