Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon në Gjysëm Finale?

Votues
40. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Spanja

    14 35.00%
  • Italia

    26 65.00%
Faqja 11 prej 13 FillimFillim ... 910111213 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 248
  1. #201
    http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
    Anëtarësuar
    30-09-2002
    Vendndodhja
    Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
    Postime
    1,869
    Austria 0 0%
    Zvicra 2 1.10%
    Polonia 0 0%
    Portugalia 13 7.14%
    Italia 44 24.18% Huh si lojne lesht keta shqipet e shkreta mbas taljoneve :P
    Franca 22 12.09%
    Greqia 1 0.55%
    Turqia 3 1.65%
    Çekia 1 0.55%
    Gjermania 46 25.27%
    Kroacia 8 4.40%
    Rusia 6 3.30%
    Hollanda 23 12.64%
    Spanja 11 6.04%
    Suedia 0 0%
    Rumania 2 1.10%

    PS: Ket Grekun kot a ben ta dim kush e ka votuar :P
    You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

  2. #202
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga bayern Lexo Postimin


    Pak flet ti po i ke te renda



    fjalet dmth
    tu bo qejfi tu e

  3. #203
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    tu bo qejfi tu e
    Qefi per tu bo eshte, ndryshe nuk do i thoshin qef.

  4. #204
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga bayern Lexo Postimin
    Qefi per tu bo eshte, ndryshe nuk do i thoshin qef.
    me fjale boshe kenaqesh ti

  5. #205
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ke inot ti? jo se sta kam fajin une qe nuk rrifni dot Dinamon me 9 lojtare.

  6. #206
    Citim Postuar më parë nga Snickers Lexo Postimin
    Italia ka per te fitu dhe Spanja nuk ka fituar ndonjehere kunder Italise ne kompeticjone te tilla pse sot do e gjej te fitoj.
    he de, sot e gjeti dhe ajo

    Citim Postuar më parë nga artful dodger Lexo Postimin
    ne finale eshte e forte te dal Rusi Turqi. Asnjera prej ktyre ne Evrope. Kush fiton futet ne Komunitet.
    ky koment ja vlen



    Kjo ndeshja me hapi barkun, sikur po shikoja bejsboll. Nje gjuajtje cdo 35 minuta minuta. Tifozat ne stadium dukeshin sikur deshin te vrisnin veten.

    Ishjam mese i sigurt qe Italia do humbte po te vinte ne penallti, nuk jane per ate pune ata. Kur vete puna me penallti nuk eshte fat sic thone shumica po ai qe di te gjuaj me mire, fakti eshte qe Italianet ne pergjithesi nuk din te gjuajne penallti, dhe boterorin nuk e di qysh e fituan me penallti, eee harrova qe e humbi Trezegay.
    Welt Meister 2014

  7. #207
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Nje ndeshje supe ushtrie,fale ekipit qe ka kryqezuar futbollin si romaket Krishtin.
    Greqia,Franca,Italia,tre ekipet me te dobeta te Europianit.
    Grupin e Hollandes,Italise,Frances,Rumanise e quajten grupi i"Vdekjes",me mire ta quanin perjashto Hollanden,grupi i te vdekurve.

    Ndeshja shkoi deri tek penalltite fale stilit te hershen italian,10 ne mbrotje dhe ndihmen e reFATIT,ndonje gol me corape.

    Spanja eshte ekip simpatik,por e lodhin shume topin.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  8. #208
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    ska gjo spanja. nuk o rezultative. kon me fitu ruset
    no glove no love

  9. #209
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Citim Postuar më parë nga shigjeta Lexo Postimin
    Nejse, kampionatin e marrin gjermanet
    Jo per gje, por qenke shume e sinqerte ne parashikime ;-)
    Time is the enemy of a young man's dreams

  10. #210
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Darwin,te pashe ketej verdalle ,duke bertitur per Fabregas,jo per delikatese,por thashe mos ke harruarr se eshte spanjoll djali e jo druvar Anglie.

    Hidh ndonje postim anti-Schumacher si zakonishnt nga Formula1 dhe lere futbollin ta shijojme e studiojme me te tjeret,qe ja dime yzmetin.
    Kemi vite qe u themi se futbolli luhet ne toke,po ju ngelet ne ajer.

    Lavdi Zotit ju lane targen Kroate dhe Ruse dhe shijuam pak futboll,se kush shikonte Anglo-druvarine .


    Do ta terezisim edhe Spanjen "tende",po si fillim do terezisim veziret e Stambollit.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  11. #211
    Citim Postuar më parë nga Shpirt Njeriu Lexo Postimin
    sa i cuditshem ky Referi gjerman,me vertet shume gjera s`po e kuptoj

    PS: Ne penallti fitojne kets pleqt italian mendoj se Bufon ka me shume experience
    Eshte si mbas pilafit ky komenti im po tani pata mundesine te futem ne forum. Me penallti si ka ecur ndonjehere balerinave. Te marum kane qene dhe te marum kane mbetur. Deshi Vatikani qe fituan ne 2006 me Francen se gjithmone kur vinte puna tek penalltite kane qene ti marresh me shpulla.

  12. #212
    Citim Postuar më parë nga Lioness Lexo Postimin
    I'm looking for close up pictures. Ne e kane vene per tifozllek per Italine prape hallall ju qofte, se sikur i jinx-in .

    PS: I really hope s'e kane vene per tifozllek per Italine.
    Po pra, ja kane bere kastile me duket. Flamuri yne porta sfiga per balerinat

  13. #213
    Citim Postuar më parë nga Shpirt Njeriu Lexo Postimin
    Spanja
    AIRON^BOY, cunimartum, EpoX, ervislive, fisniku-student, gatusso, Gerrard, lenci_80, Mariachi, milanistja_el, MmEeTtIi, SempreBarca, sherrxhija, zoomen15 14 35.00%
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Italia
    Agon_xh, Altin1, ANI8, Apollyon, bavarezi5, bayern, Charlie, ClaY_MorE, DeAdA, Der_Kaiser5, Dj-GabrieL, Dr Rieux, drague, Flori, gesti_7, Hyj-Njeriu, jack_sparow, Juventus, KOKASHTA, Kreksi, KUSi, Renea, ShocK, strong_07, tolky, ylber1998

    Si shume taliona ka ky forumi :P
    Te ekipi italian ke harru trajnerin, malo666

    go mother russia go!
    Mos, qeka kthy antares ne forum ....

    p.s. Bajo ters i modh sot, me dogji rrufeja njerin nga CS

  14. #214
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    o shok qe u o bo qefi aq shum qe fitoi spanja A e dini se spanja nuk e ka njoft akoma kosoven pra sdo me ja dit per shqiptar

    apo harrova ju se perzini politiken me sport dhe muzike intrrnacionale te vertet jeni
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  15. #215
    Mos e ngaterro sportin me politiken o derjans. Nuk po luan futboll as mbreti spanjoll dhe as parlamenti apo kryeministri

  16. #216
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17
    Spanja dhe Rusia jane ekipet e vetme qe ke qejf tu ndjekesh lojen. Takimi Spanje-Rusi do te jete nje nga ndeshjet me te forta dhe me te bukura te ketij kampionati, dhe nga loja qe bejne te dyja ekipet, spektakli dhe golat jane te garantuara. Dhe kush fiton kete takim do fitoje edhe kupen pasi gjermanet nuk kane asnje shans.

    Ishte turp te shikoje Italine te beje nje loje me 11 lojtare ne mesfushen e vete dhe me nje mesfushe te terhequr ne mbrojtje. Dy ore loje dhe nuk bene dot nje sulm apo nje rast shenimi.

    Albo

  17. #217
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    Po mua me vjen per te habitur kur hidhen perpjet si qiqrat ne hell ca ketu, te thuash ti sikur ca u bo, me penallti humben, se te qe per spanjollet me barazim do vazhdonte ndeshja edhe per nja tre dite.
    Pse duhet ta linin ndeshjen deri te penalltite kur luajten dy ore aty dhe vetem nje rast tamam paten? Edhe ate rast e paten se spanjollet kujtuan se ishte enc. Italia me kete loje qe beri sot e vertetoi qe duhej te kishte marre valixhet qe ne raundin e pare. Ndoshta kam une ca kohe qe s'e kam ndjekur Italine por ajo skuader dhe ata lojtare ishin njeri me berrnut se tjetri. As nuk krahasohet kurre kjo skuader qe ishte sot me ate Itali qe fitoi kupen e botes.

    Me duket se edhe Italia edhe Hollanda i nenvleresuan shume kundershtaret e tyre dhe mire e pesuan.

    Deri tani ne kete kampionat Turqia ka dhene lojen me te bukur. Sa per Gjermanet si keni goje dhe flisni kur deri tani ju keni qene skandal fare.

  18. #218
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Ne Mesfush!!
    Postime
    387
    Kombetarja me e Kompletuar ne kete Evropjan ne qdo Repartë Ishte Spanja ,doren ne Zemer Finalen e Ka Hak ta fitoj..

    Italin e mundi Spanja,si me loj ashtu edhe me rezultat...

    ps. Nese e shifni veten si Experta te lojes se Futbollit,ateher le te me thotë dikush se kush Ishte Profi i kesaj ndeshje ??
    Ndryshuar për herë të fundit nga gatusso : 23-06-2008 më 06:35

  19. #219
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Ne Mesfush!!
    Postime
    387
    Citim Postuar më parë nga MorDor Lexo Postimin
    Ca do me thene profi...Profesori.?Per mendimin tim ishte Aragones ose David Silva...
    Termin Profi e perdora ,per lojtarin qe e udheheqi kete ndeshje,ai lojtar qe ishte perfekt dhe më me ndikim per lojen e mire te spanjes.....

    Per mua Profi i ndeshjes ishte Marco Sena,ky lojtar ishte perfekt,shkatrroi gati te gjitha aksionet e italis,ndertoi aksione te shumta,udheheqi lojen e spanjes si ishte me se miri duke mos gabuar asnjeher,dhe besa ishte shpesh here edhe prej me te rrezikshmeve ne sulm me disa gjuajte te forta....shpesh eshte involvuar ne mbrojtje dhe kurorzimin e nje loje te mrekullueshme e beri me shenimin e Penaltis ne menyre perfekte...

    Ky eshte Profi Per mua

    Ps. po qa beri more Holllllanda ashtu more ,ma ka bere bajat futbollin ....ani Van Basteni me zevendesimet akoma ma shume me ka nervozuar,beri zevendesimet sikur te ishte ne ndonje miqsore,e jo ne qerek finale

  20. #220
    Happy Maska e milanistja_el
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    S'besoj se do kishte ardh dita kur femrat do benin analiza me te sakta se meshkujt, po hec mo, shume surpriza ne kete kampionat.
    Te lexosh pak me mire ne kete forum e sidomos te gjitha temat e futbollit do mesosh se femrat kane me teper njohuri se disa djem qe e mbajne veten si shpikes te futbollit, me ty ne krye. Te besh analizen e ndonje ndeshjeje s'duhet ndonje shkence e madhe, mjafton te flitet me realitet dhe jo me tifozllek te semure. Kur ekipi yt luan s'e luan topi dhe nuk ke çfare komenton, po kur nuk luan duhet te pranohet. Loja mes Italise dhe Spanjes dje te vinte ne gjume, do thuash ti çfare loje beri Spanja. Ne nje ndeshje futbolli, me aq sa ndjek une futboll nga 90 e deri tani, lojen shume here ta imponon dhe ekipi kundershtar, nese ekipi kundershtar mbyllet qe ne minuten e pare duhet t'i pershtatesh menyres se tyre dhe te perpiqesh te gjesh ndonje mundesi sulmi a kundersulmi. Per shembull te jap ndeshjen e gjermanit me kroatin apo me polonine e cila ishte nje ndeshje ndryshe nga ndeshja me portugaline.
    Pastaj sa per dijeni zotrote, ky kampionat evropian, mes shume surprizave duhet edhe te te mesoje se ne femrat bejme tifo vetem per nje ekip dhe nese e kemi nje ekip mother s'i themi te gjitha ekipeve te tjera. Shko bej tifo per mother rusia tani e mos u kap me femrat kot pse s'fitoi ekipi yttt se s'ta kemi ne femrat fajin pse keni harru si luhet futboll.

    Jam milaniste e çmendur dhe bej tifo per futbollin italian, po kjo kombetare ta shpiffffffffffffff, kane luajtur sikur t'i kishin çuar me zor jo per te mbajtur lart nderin e kombit. S'keni faj, jeni ngopur me kupa, ju falet kesaj here

    Pekte shoku malo
    Mos ua bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

Faqja 11 prej 13 FillimFillim ... 910111213 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Serenata dhe Këngë Korçare
    Nga Fiori në forumin Muzika shqiptare
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 19-01-2021, 11:31
  2. Fan Zone " BALLISTËT " - Tetovë
    Nga KUSi në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 631
    Postimi i Fundit: 25-01-2012, 12:57
  3. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
    Nga jetmirmorina në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
  4. Mali qe polli gjysem milion euro.
    Nga BlueBaron në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 09-12-2004, 13:45
  5. 1 milionë e gjysëm emigrantë në Greqi?
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •