Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n Gjysm Finale?

Votues
33. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Hollanda

  29 87.88%
 • Rusia

  4 12.12%
Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 241
 1. #1
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  32
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime

  Rusia kalon n Gjysm Finale

  Ndeshja tjetr e vlefshme pr erekfinalet Euro 2008 do t zhvillohet ndrmjet Hollands dhe Rusis.

  Nj ndeshje n letr e leht pr Hollandezt, por topi sht i rrumbullakt dhe nuk dihet se far ndodh. Surprizat nuk mungojn kurr.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ClaY_MorE : 19-06-2008 m 17:42
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ne fakt qejf kam qe te kaloje rusia, por do ishte akoma me bukur nqf se do shifnim nje gjysemfinale itali-hollande.
  Hollanda do ta kete shume te veshtire perballe rusise pasi edhe ruset kane te njejten loje dhe taktike si te tyren.

  Hajt me tmira...
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 3. #3
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga KOKASHTA Lexo Postimin
  Ne fakt qejf kam qe te kaloje rusia, por do ishte akoma me bukur nqf se do shifnim nje gjysemfinale itali-hollande.
  Hollanda do ta kete shume te veshtire perballe rusise pasi edhe ruset kane te njejten loje dhe taktike si te tyren.

  Hajt me tmira...
  Ju erdhi shpirti ne ven .Iher bi daci n'kos.

 4. #4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Vetem nese ndodh ndonje befasi, dhe Rusia ta kaloj kete Holande superiore qe po ndjekim pergjate ketyre 3 ndeshjeve te fazes se grupeve te ketij europiani.

  Une votoj per Holanden pasi mendoj se do te kaloje ne gjysmefinale, dhe eshte njera nder pretendentet kryesore per te qene finaliste e ketij europiani.

  Suksese...
  Sui generis

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  futbollit nuk i dihet ruset luajten nje loje te shkelqyer, por prape se prapi nuk dine ti kompletojne sulmet ne te njejten menyre si hollandezet...po nejse s'i dihet, rrezik do rrafim rusine ne vend te hollandes ne gjysem finale

 6. #6
  Ms que un club Maska e zoomen15
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Gjithandej
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pa asnje pike dyshimi,kalon Hollanda.
  To be or not to be!

 7. #7
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga KOKASHTA Lexo Postimin
  Ne fakt qejf kam qe te kaloje rusia, por do ishte akoma me bukur nqf se do shifnim nje gjysemfinale itali-hollande.
  Hollanda do ta kete shume te veshtire perballe rusise pasi edhe ruset kane te njejten loje dhe taktike si te tyren.

  Hajt me tmira...
  Kesaj i thone ... hec bab te te tregoj arrat.

  Ate taktike Hollandezet e shpiken, e perfeksionuan, ja treguan edhe botes. Ate dhe disa te tjera mbi te. Gusi pruri disa tipare te lojes Hollandeze ne Rusi dhe me te vertete qe hiq lojen e pare, te tjerat kane luajtur bukur. Ama Ruset me Hollandezet jane si nxenesi i shkolles se mesme me Profesorin e Universitetit.
  Do ishte ndryshe nese Gusi do luante me dinakerira sic e ka per hije ndonjehere, por sic duket Ruset s'e kane taktike loje nje gje te tille dhe me loje te hapur s'ka ekip Evropian ti dali para Hollandes.
  Megjithate ne loje me eliminim direkt shume gjera varen nga episode te vecanta dhe shpesh reFati i ve vulen keshtu qe c'do gje mund te ndodhi.

  ps. Me vjen keq per Ruset qe do jene tulipallimi i rradhes
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 8. #8
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Muzhiket edhe Stalinin te ngrene nga varri apo te perdorin gjithe arsenalin berthamor,nuk eleminojne dot Hollanden.
  Jo i rrumbullaket te jete topi por edhe katror...............
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  42
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Respekte per Gus Hidink, alkimisti qe cdo gje qe prek e shnderron ne ar (dmth jo ar ne formen e medaljeve po aty afer ). Hollanda e '98 kunder Brazilit, Australia e '06 kunder Italise meritonin te shkonin me teper. Nje penallti e mohuar ne minutat shtese ne rastin e se pares, nje penallti fantazem 10 sekonda para mbarimit ne rastin e se dytes. Keqardhje kam pas dhe per PSV kunder Milanit ne 2005, nje nder padrejtesite e futbollit, me aq sa kam pare une. (Korene e Jugut kunder Italise ne 2002 se kam pare, nuk di te komentoj per ate ndeshje, po ne cerekfinale Spanja u ndeshkua dukshem nga arbitrat ne favor te koreanojugoreve vendas.)

  Sdq, kunder Hollandes, besoj se ruset do skualifikohen. Hollanda duket se po permiresohet cdo ndeshje, dhe tani ka rikuperu dhe Roben me Van Persin, po dhe ruset tani kane serish Arshavin. Ne nje pike ruset kane avantazh, tek trajneret, dhe per ironi te fatit fale nje hollandezi. Van Basten nuk ka stofin e trajnerit qe ka Hidink.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 10. #10
  SPHINX
  Antarsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  42
  Postime
  836
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Rusia

  Ne menyre qe tema mos behet monotone do them qe fitojne Ruset. Nuk e di ne ka dale ne gazete po skuadra ruse do merrte nje cmim prej 7 milion eurosh nga biznesmenet nqse do eleminonin Suedine. Do pyes ca shoke ruse qe kam sa e kane vene cmimin per koken hollandeze.

  Mos ju duket fare cudi nqse fiton Rusia. Mbrojtja e rusit qe ishte problem ne ndeshjen e pare eshte permiresuar ndjeshem. Mgjse ndeshja me greket nuk quhet se sulmi grek ishte mizerie. Loja qe bene me Suedine tregoi qe mbrojtja mund te luaje me mire se me Spanjen.

  Eshte Hollanda me e mire se Spanja? PO
  Do luaje Rusia aq keq sa luajti me Spanjen? JO

  Kujdes nga Arshavin. Ndeshja do mbaroje 2-1 ose 3-2 per Ruset.
  Kush ben gol i pari do fitoje.
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Une valloi votova per Hollandezet, por ktit Hiddink ja kom friken. Si dihet kesaj ndeshjeje.

 12. #12
  Lux Libera Nos Maska e Shkelqesia_E_Tij
  Antarsuar
  23-09-2002
  Vendndodhja
  Where ladies pray the God
  Postime
  1,034
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  ehh ktu i jap te drejte Eneas (Muahhh) por Hollanda nuk mund ti trembet nje Rusie mediokre sepse deri tani e ka treguar shume mire se kush eshte Hollanda me lojen e saj

  Forca Tulipaneve

  Blossoms of heaven, Ashes of hell...

 13. #13
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Urime rusise qe erdhi deri ne cerekfinale per fat te keq stacioni i fundit.
  Ku nuk ja lane Rumanise ndeshjen qe ta myllshin gojen kto zhabaret.

 14. #14
  Ultras Maska e KUSi
  Antarsuar
  30-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  3,050
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Mos ndodh befasija e radhes , kur gjith pritnin te kaloj Suedia ajo ndodhi e kunderta
  UN JAM MIR KUR ASHT MIR SHQYPNIA!

 15. #15
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Fiton Golazhnovi Rus.

  Sjam realist ne kte votim, kot po ja jap Rusise, nga inati hollandezeve. lol
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 16. #16
  DEM I KUQ Maska e lenci_80
  Antarsuar
  16-04-2007
  Vendndodhja
  espa, mendjen e kam ne laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Votova Holland me duket me e arsyshme

  gjithsesi urime te dyjave
  PARTIZONI

 17. #17
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi Lexo Postimin
  Muzhiket edhe Stalinin te ngrene nga varri apo te perdorin gjithe arsenalin berthamor,nuk eleminojne dot Hollanden.
  Jo i rrumbullaket te jete topi por edhe katror...............
  Une do thoja edhe me qoshe te ishte topi... Votova per Hollanden. Rusi ja doli te bente nje fare loje me Greqine po aq i ka kellqet. Sipas kesaj kaplloqes sime do shofim ndonje baterdi golash...

 18. #18
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Pale c'perdhunim te frikshem do pesoje Rusia.... Uroj te mos jete shume i rende se mo na ben ndonje te pabere Putini nga inati
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 19. #19
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Futbolli Hollandez eshte fluturus, i bukur, art dhe prandaj ekipe qe mundohen te mbyllen ne mbrojtje sidomos po nuk e paten mbrojtjen te nje niveli te larte, ose kur mundohen te sulmojne qe hapen pakez i shpartallon, me rezultate si ai i Greqise 6 - 0 lool ,
  Nga ana tjeter edhe ekipe si Rusia qe sapo kane filluar te bejne futboll terheqes, futboll qe Hollandezet e kane bere nje jete te tere, edhe me keto ekipe s'para e kane shume problem

  POR ... Hollandezet s'kane gjak si i gjermanit apo shtate shpirtra si pepinot, keshtu qe nuk pretendoj kupen deri sa ta shof te ngritur, ama per nje gje jam i sigurte qe ne fushe do shof jo futboll por Van Gogun me top ne vend te penelit lol ... shprehja s'eshte e imja
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Antarsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime n 22 postime
  Holanda fiton binshem , mjaft ishte per ruset.
  Holand 4 - 1 Rusi
  Shqiperi eshte edhe Cameria

Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Fan Zone " BALLISTT " - Tetov
  Nga KUSi n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 631
  Postimi i Fundit: 25-01-2012, 11:57
 2. Brazili i mban leksion futbolli Argjentins n finale! (4:1)
  Nga inter_forever n forumin Futbolli
  Prgjigje: 149
  Postimi i Fundit: 30-06-2005, 15:41
 3. Mali qe polli gjysem milion euro.
  Nga BlueBaron n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-12-2004, 12:45
 4. 1 milion e gjysm emigrant n Greqi?
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32
 5. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-05-2004, 08:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •