Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon në Gjysëm Finale?

Votues
33. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Hollanda

    29 87.88%
  • Rusia

    4 12.12%
Faqja 0 prej 13 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 241
  1. #-19
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456

    Rusia kalon në Gjysëm Finale

    Ndeshja tjetër e vlefshme për çerekfinalet Euro 2008 do të zhvillohet ndërmjet Hollandës dhe Rusisë.

    Një ndeshje në letër e lehtë për Hollandezët, por topi është i rrumbullakët dhe nuk dihet se çfarë ndodh. Surprizat nuk mungojnë kurrë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ClaY_MorE : 19-06-2008 më 17:42
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  2. #-18
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Ne fakt qejf kam qe te kaloje rusia, por do ishte akoma me bukur nqf se do shifnim nje gjysemfinale itali-hollande.
    Hollanda do ta kete shume te veshtire perballe rusise pasi edhe ruset kane te njejten loje dhe taktike si te tyren.

    Hajt me tmira...
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  3. #-17
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga KOKASHTA Lexo Postimin
    Ne fakt qejf kam qe te kaloje rusia, por do ishte akoma me bukur nqf se do shifnim nje gjysemfinale itali-hollande.
    Hollanda do ta kete shume te veshtire perballe rusise pasi edhe ruset kane te njejten loje dhe taktike si te tyren.

    Hajt me tmira...
    Ju erdhi shpirti ne ven .Iher bi daci n'kos.

  4. #-16
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Vetem nese ndodh ndonje befasi, dhe Rusia ta kaloj kete Holande superiore qe po ndjekim pergjate ketyre 3 ndeshjeve te fazes se grupeve te ketij europiani.

    Une votoj per Holanden pasi mendoj se do te kaloje ne gjysmefinale, dhe eshte njera nder pretendentet kryesore per te qene finaliste e ketij europiani.

    Suksese...
    Sui generis

  5. #-15
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    futbollit nuk i dihet ruset luajten nje loje te shkelqyer, por prape se prapi nuk dine ti kompletojne sulmet ne te njejten menyre si hollandezet...po nejse s'i dihet, rrezik do rrafim rusine ne vend te hollandes ne gjysem finale

  6. #-14
    Més que un club Maska e zoomen15
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Gjithandej
    Postime
    133
    Pa asnje pike dyshimi,kalon Hollanda.
    To be or not to be!

  7. #-13
    Larguar Maska e cunimartum
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    678
    Citim Postuar më parë nga KOKASHTA Lexo Postimin
    Ne fakt qejf kam qe te kaloje rusia, por do ishte akoma me bukur nqf se do shifnim nje gjysemfinale itali-hollande.
    Hollanda do ta kete shume te veshtire perballe rusise pasi edhe ruset kane te njejten loje dhe taktike si te tyren.

    Hajt me tmira...
    Kesaj i thone ... hec bab te te tregoj arrat.

    Ate taktike Hollandezet e shpiken, e perfeksionuan, ja treguan edhe botes. Ate dhe disa te tjera mbi te. Gusi pruri disa tipare te lojes Hollandeze ne Rusi dhe me te vertete qe hiq lojen e pare, te tjerat kane luajtur bukur. Ama Ruset me Hollandezet jane si nxenesi i shkolles se mesme me Profesorin e Universitetit.
    Do ishte ndryshe nese Gusi do luante me dinakerira sic e ka per hije ndonjehere, por sic duket Ruset s'e kane taktike loje nje gje te tille dhe me loje te hapur s'ka ekip Evropian ti dali para Hollandes.
    Megjithate ne loje me eliminim direkt shume gjera varen nga episode te vecanta dhe shpesh reFati i ve vulen keshtu qe c'do gje mund te ndodhi.

    ps. Me vjen keq per Ruset qe do jene tulipallimi i rradhes
    Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

  8. #-12
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Muzhiket edhe Stalinin te ngrene nga varri apo te perdorin gjithe arsenalin berthamor,nuk eleminojne dot Hollanden.
    Jo i rrumbullaket te jete topi por edhe katror...............
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  9. #-11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Respekte per Gus Hidink, alkimisti qe cdo gje qe prek e shnderron ne ar (dmth jo ar ne formen e medaljeve po aty afer ). Hollanda e '98 kunder Brazilit, Australia e '06 kunder Italise meritonin te shkonin me teper. Nje penallti e mohuar ne minutat shtese ne rastin e se pares, nje penallti fantazem 10 sekonda para mbarimit ne rastin e se dytes. Keqardhje kam pas dhe per PSV kunder Milanit ne 2005, nje nder padrejtesite e futbollit, me aq sa kam pare une. (Korene e Jugut kunder Italise ne 2002 se kam pare, nuk di te komentoj per ate ndeshje, po ne cerekfinale Spanja u ndeshkua dukshem nga arbitrat ne favor te koreanojugoreve vendas.)

    Sdq, kunder Hollandes, besoj se ruset do skualifikohen. Hollanda duket se po permiresohet cdo ndeshje, dhe tani ka rikuperu dhe Roben me Van Persin, po dhe ruset tani kane serish Arshavin. Ne nje pike ruset kane avantazh, tek trajneret, dhe per ironi te fatit fale nje hollandezi. Van Basten nuk ka stofin e trajnerit qe ka Hidink.
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  10. #-10
    SPHINX
    Anëtarësuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835

    Rusia

    Ne menyre qe tema mos behet monotone do them qe fitojne Ruset. Nuk e di ne ka dale ne gazete po skuadra ruse do merrte nje cmim prej 7 milion eurosh nga biznesmenet nqse do eleminonin Suedine. Do pyes ca shoke ruse qe kam sa e kane vene cmimin per koken hollandeze.

    Mos ju duket fare cudi nqse fiton Rusia. Mbrojtja e rusit qe ishte problem ne ndeshjen e pare eshte permiresuar ndjeshem. Mgjse ndeshja me greket nuk quhet se sulmi grek ishte mizerie. Loja qe bene me Suedine tregoi qe mbrojtja mund te luaje me mire se me Spanjen.

    Eshte Hollanda me e mire se Spanja? PO
    Do luaje Rusia aq keq sa luajti me Spanjen? JO

    Kujdes nga Arshavin. Ndeshja do mbaroje 2-1 ose 3-2 per Ruset.
    Kush ben gol i pari do fitoje.
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  11. #-9
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    Une valloi votova per Hollandezet, por ktit Hiddink ja kom friken. Si dihet kesaj ndeshjeje.

  12. #-8
    Lux Libera Nos Maska e Shkelqesia_E_Tij
    Anëtarësuar
    23-09-2002
    Vendndodhja
    Where ladies pray the God
    Postime
    1,028
    ehh ktu i jap te drejte Eneas (Muahhh) por Hollanda nuk mund ti trembet nje Rusie mediokre sepse deri tani e ka treguar shume mire se kush eshte Hollanda me lojen e saj

    Forca Tulipaneve

    Blossoms of heaven, Ashes of hell...

  13. #-7
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Urime rusise qe erdhi deri ne cerekfinale per fat te keq stacioni i fundit.
    Ku nuk ja lane Rumanise ndeshjen qe ta myllshin gojen kto zhabaret.

  14. #-6
    Ultras Maska e KUSi
    Anëtarësuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    3,049
    Mos ndodh befasija e radhes , kur gjith pritnin te kaloj Suedia ajo ndodhi e kunderta
    ” UNË JAM MIRË KUR ASHT MIRË SHQYPNIA! ”

  15. #-5
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Fiton Golazhnovi Rus.

    Sjam realist ne kte votim, kot po ja jap Rusise, nga inati hollandezeve. lol
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  16. #-4
    DEM I KUQ Maska e lenci_80
    Anëtarësuar
    16-04-2007
    Vendndodhja
    españ, mendjen e kam ne laprak , bertas fort PARTIZONI FITORE.
    Postime
    117
    Votova Holland me duket me e arsyshme

    gjithsesi urime te dyjave
    PARTIZONI

  17. #-3
    Citim Postuar më parë nga kolombi Lexo Postimin
    Muzhiket edhe Stalinin te ngrene nga varri apo te perdorin gjithe arsenalin berthamor,nuk eleminojne dot Hollanden.
    Jo i rrumbullaket te jete topi por edhe katror...............
    Une do thoja edhe me qoshe te ishte topi... Votova per Hollanden. Rusi ja doli te bente nje fare loje me Greqine po aq i ka kellqet. Sipas kesaj kaplloqes sime do shofim ndonje baterdi golash...

  18. #-2
    Pale c'perdhunim te frikshem do pesoje Rusia.... Uroj te mos jete shume i rende se mo na ben ndonje te pabere Putini nga inati
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  19. #-1
    Larguar Maska e cunimartum
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    678
    Futbolli Hollandez eshte fluturus, i bukur, art dhe prandaj ekipe qe mundohen te mbyllen ne mbrojtje sidomos po nuk e paten mbrojtjen te nje niveli te larte, ose kur mundohen te sulmojne qe hapen pakez i shpartallon, me rezultate si ai i Greqise 6 - 0 lool ,
    Nga ana tjeter edhe ekipe si Rusia qe sapo kane filluar te bejne futboll terheqes, futboll qe Hollandezet e kane bere nje jete te tere, edhe me keto ekipe s'para e kane shume problem

    POR ... Hollandezet s'kane gjak si i gjermanit apo shtate shpirtra si pepinot, keshtu qe nuk pretendoj kupen deri sa ta shof te ngritur, ama per nje gje jam i sigurte qe ne fushe do shof jo futboll por Van Gogun me top ne vend te penelit lol ... shprehja s'eshte e imja
    Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

  20. #0
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Holanda fiton binshem , mjaft ishte per ruset.
    Holand 4 - 1 Rusi
    Shqiperi eshte edhe Cameria

Faqja 0 prej 13 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Fan Zone " BALLISTËT " - Tetovë
    Nga KUSi në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 631
    Postimi i Fundit: 25-01-2012, 12:57
  2. Brazili i mban leksion futbolli Argjentinës në finale! (4:1)
    Nga inter_forever në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 149
    Postimi i Fundit: 30-06-2005, 15:41
  3. Mali qe polli gjysem milion euro.
    Nga BlueBaron në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 09-12-2004, 13:45
  4. 1 milionë e gjysëm emigrantë në Greqi?
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 08-06-2004, 12:32
  5. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 30-05-2004, 08:08

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •