Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n Gjysm Finale?

Votues
28. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Kroacia

  13 46.43%
 • Turqia

  15 53.57%
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 125
 1. #1
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Turqia kalon n Gjysm Finale.

  erek finalista e dyt sht midis Turqis modeste dhe Kroacis suprizuese.

  Ju uroj diskutim t kndshm.
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Pershendetje.


  Kroacia, njera nder favoritet e fshehura te ketij europiani, perballet kundrejt Turqeve vullnetplot, qe jane te gatshem ta nxjerin lekuren per te shkuar me tutje. Mendoj se do te shohim nje ndeshje te tensionuar nga te dy palet dhe shume agresive, mirepo ne fund mendoj qe klasi i Kroacise do te fundos vullnetin dhe zemren e Turqise.

  Andaj Kroacia, kalon ne gjysemfinale.


  Sui generis

 3. #3
  Leader Maska e Ribery
  Antarsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mendoj se do te jete ndeshje e veshtire,por do te fitoj Kroacia, me rezultat shume te ngushte,diference minimale

  Be the change you want to see in the world!

 4. #4
  Ms que un club Maska e zoomen15
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Gjithandej
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Them se kalon Kroacia. Ka treguar sivjet se eshte skuader e forte.
  To be or not to be!

 5. #5
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  46
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Do doja qe te fitonte Kroacia,jo se i dua me teper por torbeshet sdurohen,o zot o zot.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 6. #6
  Ms que un club Maska e zoomen15
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Gjithandej
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga miki_al2001 Lexo Postimin
  Do doja qe te fitonte Kroacia,jo se i dua me teper por torbeshet sdurohen,o zot o zot.
  haha ti akoma me torbeshet mirresh a. Je edhe ne te drejt,ta shpifin futbollin ata.
  To be or not to be!

 7. #7
  Betimi i Hipokratit
  Antarsuar
  05-06-2004
  Mosha
  46
  Postime
  1,081
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga zoomen15 Lexo Postimin
  haha ti akoma me torbeshet mirresh a. Je edhe ne te drejt,ta shpifin futbollin ata.
  Vallai ta shpifin.Me tupana neper qytet me makina,buri.Asnji llaf se dijn turqisht ,mbahen per turq.Se perndryshe skam asgje kunder me Turqit,i kemi pasur gjithmone miq dhe aleate.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 8. #8
  Ms que un club Maska e zoomen15
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Gjithandej
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga miki_al2001 Lexo Postimin
  Vallai ta shpifin.Me tupana neper qytet me makina,buri.Asnji llaf se dijn turqisht ,mbahen per turq.
  ato cacevcit kan mesuar "nerde sen kardas"
  na falni qe dolem pak nga tema.
  To be or not to be!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,278
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Deshira ime eshte qe te fitojn Turkey.. por sa do ken fat sikur ne keto lojrat e fundit mbesim ta shohim...

  Pra Turkey

  niemand
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 10. #10
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Me lojn qe kan bo Kroatet, ajo e Turqve 0 duket. Mendimi ime eshte se do fitoje Kroacia.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  41
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une me qef e kam te fitoje Turqia, po sma mbushin shume mendjen. Pastaj kane shume demtime, qendra e mbrojtjes njehere i eshte bere pershesh. Kurse Kroacia ka tregu qe s'ishte rastesi as eliminimi i Anglise, as kualifikimi ne vend te pare, as fitorja ndaj Gjermanise. Ne peshore duhet te fitoje Kroacia, po asnjehere si dihet. Ne peshore dhe Ceh duket ta kishte prit ate krosin 999 nga 1000 here, po ajo nje here qe e humbi qelloi kunder turqve.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Lukather
  Antarsuar
  10-10-2007
  Postime
  239
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kroacia ka treguar qe eshte nje skuader shume e forte ne kete Europian, megjithate ne nje ndeshje ky protagonise jane dy skaudra nga ballkani asnjehere nuk do preferoja te jem pak sa i sigurite per parashikimin e kesaj ndeshje.
  Time is the enemy of a young man's dreams

 13. #13

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Them se me veshtirsi do kalojne alldupat e turqeve...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #14
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Mendoj se Turqia do te kualifikohet per me tej, por do ta kete veshtire.

 15. #15
  The chocolate guy Maska e Snickers
  Antarsuar
  15-04-2008
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  32
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kroacia ne gjysem finale.
  Ti sado larg t shkosh mos harro nj premtim, kudo q t jesh do jesh shpirti im...

 16. #16
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  kam thane dhe here te tjera,,qe turqit luajne me shume seder ne loje dhe kane nje mobilizim te shkelqyer,jane shum te pergaditur fizikisht dhe teknikisht,megjithate turqia do e kete disi te veshtire me kroatet,mendoj dhe uroj qe turqit do fualifikohen!!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  kroate fitojne bindshem
  JO SEKS PARA MARTESE

 18. #18
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Antarsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  37
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Turqia kalon per ne gjysemfinale.
  Eshte nje ekip qe nuk bene ndonje loje spektakli, por luajne me shpirt dhe me besim te madhe.

  Uroj sukses Turqis.
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kjo loj ka me qen shum interesate dhe e nxet sikur nji epok qe ishte JYU dhe gjermania ose me spanjen

  Turqija ka me lujt shum mir por croacia asht ujku i vjeter dhe benjamin i europes

  Pra kam deshir te fiton Turqija se ka shum festim te bukur neper europ
  Policia franqeze tha: shiquesit turk jan me te urtit , pra kam vdek nga friga ishte hera e par qe kishte persiper rendin e qytetit si katiten General ...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  I dua te dyja kto ekipe, por kur takohen te dyja ske cben do zgjedhesh nje ekip te vetem.
  Turku ka armen e forte zemren dhe shpirtin qe le ne fushe...kurse kroacia ka nje ekip te rinjsh dhe te organizuar shume mire po nga nje trainer i ri.

  Votoj per Kroacine, duhet ta kalojne dhe kete faze.

  Shnet e pare.!
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Marrdhniet Kosov - Turqi
  Nga Mitrovicali2009 n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 174
  Postimi i Fundit: 31-03-2013, 07:39
 2. Turqia deri n vitin 2040 prsri do t mbisundoj n rajon
  Nga Vista n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 140
  Postimi i Fundit: 20-10-2012, 14:34
 3. Turqia Ne Europe? Jo Faleminderit
  Nga arbereshi_niko n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 108
  Postimi i Fundit: 10-12-2008, 15:17
 4. Komuniteti Shqiptar n Turqi
  Nga dodoni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 11-03-2006, 02:59
 5. Mali qe polli gjysem milion euro.
  Nga BlueBaron n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-12-2004, 13:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •