Close

Rezultati i Sondazhit: Cerekfinalja: Portugali - Gjermani?

Votues
48. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Fiton Gjermania

    36 75.00%
  • Fiton Portugalia

    12 25.00%
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 191
  1. #41
    Betimi i Hipokratit
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Postime
    1,081
    Edhe pse ska treguar ndonje loje deri tani,Gjermania do tregoje fuqine e saj ne kete ndeshje.Portugezeve ju dridhen kembet vetem nga bluzja qe kane perballe.Kristiano Ronaldo do te futet ne xhepin e Metzelderit .Schwejni duhet patjeter te jete ne 11-she.Klose ne pankine.Gomez dhe Podolski ne sulm.Gjermania fiton si me Polonine.
    The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

  2. #42
    Larguar Maska e cunimartum
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    678
    Shpresoj me gjithe qef ti beni te kercejne balerinat e Portugalise ...

    Shveni duhet futur qe ne fillim dhe Gomes s'duhet te jete aty ...
    Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

  3. #43
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Me duket se Fritz edhe Podolski do i mungojnë Gjermanisë, pasi se Fritz ishte lenduar ne ndeshjen kundër Austrisë, ndërsa Podolski ishte pare nga gazetar te ZDF-se duke ec me një kembe, pasi tjetrën e kishte te vrare.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  4. #44
    srbe na vrbe Maska e pryll
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ke prroi palpoçit
    Postime
    573
    gjoja që parë që duhet të bojë Gjermania është të pushkatojë atë trajnerin transeksual. ai Gonzalezi duhet të ketë qenë nai filogjermon që e përjashtoi nga neshja dhe i boni ner dojçave. po përjashtimi nuk mjafto, nai aksident ose diçka e tillë është më e pëlqyshme

    gjoja tjetër që duhet të bojë Gjermania është të mos nigjojë mo pallavrat e Bekenbauerit, t'ia heqi mikrofonin dhe laptopin mo na çajë mo trepin plaku matuf, se po i katandiset kombëtarja si skuadër okb-je. mjafton me përmen sa inot e ka perandor Poçari Rritësin e Derrave. Po sikur të kishte dhe nja 4 rritësa të tillë derrash Gjermania, që nuk i le perandor Poçari se ka frikë mos "i shëmtohet futbolli", do folshim ndryshe sot. përndryshe perandor poçari le të mori pasaportë italione a brazilione a ku di unë dhe të knoqet me futbollin e tyre të prapaçpum e mo na hapi barkun

    tjetër gjo që duhet të bojë Gjermania, të gjejë ca rritësa derrsash dhe ca filozofë të tjerë si ai 21-shi. skuadra ka nevojë për samera e efenberga mër jo për hallexhij sllav

  5. #45
    Citim Postuar më parë nga MorDor Lexo Postimin
    Kalon Portugalia.Darius me fal po non ce historia...
    Perkundrazi Mordor. Ce qe cke me te Harrove 2 vjet me pare 3 gola nga te cilet dy ishin spektakolar dhe te realizuara nga lojtari qe per te gjithe u paraqit me dobet se cdo gjerman tjeter? E pra, ai lojtar kete vit ka treguar qe eshte pjekur dhe qe mund te rrezikoje porten e cdo skuadre, sado dinjitoze te jete. Pastaj mos harro dhe dicka tjeter me te rendesishme, historia jo domosdoshmerisht duhet te jete, ajo krijohet

    p.s. e kuptoj per disa qe jane ne kupe qe bejne komente dhe debat. Po se marr vesh me disa ekipet e te cileve po e shohin kupen nga televizori. Hajde ca bohet hajde...

  6. #46
    Leader Maska e Ribery
    Anëtarësuar
    10-02-2008
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    830
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin
    Mora vesh se ai Joachim Lëw kishte bo gati valixhet per ti mbush qe me Austrine, tani qe do lozin me Portugaline i ka te mbushura dhe te ngarkuara ne avion

    Luiz Felipe Scolari do shkoje ne finale e do ngreje kupen



    Po mos ja linte vendin e trete Portugalia Gjermanise ne vend te vet do ishte Turpi me i madh.
    nese e ke shikuar ndeshjen, nuk dukej se ja kishte falur vendin e trete, por ne baze te lojes qe u zhvillua Gjermania ishte superiore, e keshtu do te jete edhe neser.Deutschland ende nuk e ka treguar fytyren e saj reale ne kete evropian, nuk ka treguar ende potencialin e saj, dhe kjo do te ndodhe pikerisht kunder "valltarëve portugez" ne Bern. Gjermania nuk di te vallezoj me topin, por din te luaj,e ne futboll golat e bejne diferencen, jo loja (e bukur apo monotone) qe e zhvillon nje skuader.Faleminderit

    Be the change you want to see in the world!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    1,079
    Besoj qe nuk do ndonje mend te madh per te thene qe Gomez ska per te nis ndeshjen kunder Portugalise, po ashtu as Jansen. Do ishte vetevrasje them une ne te dy rastet. Duke pas parasysh shpejtesine e kundeshtarit, Gjermania mund ta nise me 4-5-1 me Podolskin si mesfushor ne krah te majte dhe Hiclsperger ne vend te Gomezit. Ne varesi te lojes Podolski mund te zhvendoset perpara. Problem per gjermanet duket se do jete dhe Frings qe eshte ne dyshim. Ne mungesen te tij i bie qe te ndryshoje shume skema e mesfushes: Ballak mund te marre rolin e tij si mesfushori qe lidh mbrojtjen me mesfushen e sulmin po kush do marre rolin e Ballak perpara? Mbase Borovski. Jam kurioz te shoh si do ja bejne me Ronaldon, do i qepin dike pulle poste apo do perpiqen te bejne lojen e vet.
    Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Fiton 3 here Kampioni i Europes dhe i Botes- Bundesrepublik Deutschland! ;-)
    Time is the enemy of a young man's dreams

  9. #49
    Larguar Maska e Gerrard
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Gjermoni këto ekipet që bëjn lojë Ameriko Latine i ka për mëngjes, nuk mbaj mënd njëher të ken humbur Deutsch-et me ekipet Iberike. Vërtet nuk kan treguar formën e tyre më të mirë, po nuk duhet harruar eksperienca dhe dinakëria Gjermane, janë një ekip kur spritet të befasojnë dhe prandaj e kam shprehur me kohë që i vetmi ekip nuk dua të ketë përball Hollanda mos jet Gjermani po kush do qoftë.

    P.s Ribery më fal i ke parë diskutimet e personit që e ke cituar ?! Po ç'lidhje ka ai me Europianin, ai dhe para nja dy ditësh ja kërciti për NBA ky është viti i L.A Lakers, ku Boston ka dominuar nga fillimi deri në fund. Me tipa si ai që shikojnë rezultatin në LiveScore LoOoL.

    Kalofshi mirë,
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  10. #50
    SPHINX
    Anëtarësuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835

    Nje koment pak jashte teme

    Citim Postuar më parë nga Gerrard Lexo Postimin

    ....P.s Ribery më fal i ke parë diskutimet e personit që e ke cituar ?! Po ç'lidhje ka ai me Europianin, ai dhe para nja dy ditësh ja kërciti për NBA ky është viti i L.A Lakers, ku Boston ka dominuar nga fillimi deri në fund. Me tipa si ai që shikojnë rezultatin në LiveScore LoOoL.

    Kalofshi mirë,
    E fituan djemkat e Bostonit titullin kampion dje. Nuk e di kush eshte ai qe ka thene ky eshte viti i Lakers por dje Bostoni e masakroi LA dhe "k*rv*n" Kobe Bryant. Urime kolomb dhe "sori" per Bayern dhe Lioness. Ndoshta do ja u ngrene moralin gjermanet se ata NIKSAT as per t'u bere.

    Portugaline sic e shkaterruan gjermanet e munden dhe polaket 2-3 muaj me vone. Nqse Portugalia do hynte ne Euro ishte debat derisa bene disa fitore me ekipet viktima tip Kazakhistan dhe Azerbajxhan. Per me teper e munden dhe viktimat greke; mgjate mbrojtja e gjermanit duket shume e pa disiplinuar. Polaket e treguan cfare sulmi kishin me skuadren e II kroate nuk bene dot gol. Austriaket po viktima qe viktima, deri sa hyri ai me numer 18 me Kienast 3-4 gjuatje te sakta kishin dhe Gjermania me shume ne mbrotje se ne sulm.

    Lojtari me viktime per gjermanet eshte ai Gomez. Le qe humbi rastin po nuk mori as mundimin te kercente te bente gol me koke (diku ne 20 minutat e pjeses te pare).
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  11. #51
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Perkundrazi Mordor. Ce qe cke me te Harrove 2 vjet me pare 3 gola nga te cilet dy ishin spektakolar dhe te realizuara nga lojtari qe per te gjithe u paraqit me dobet se cdo gjerman tjeter? E pra, ai lojtar kete vit ka treguar qe eshte pjekur dhe qe mund te rrezikoje porten e cdo skuadre, sado dinjitoze te jete. Pastaj mos harro dhe dicka tjeter me te rendesishme, historia jo domosdoshmerisht duhet te jete, ajo krijohet

    p.s. e kuptoj per disa qe jane ne kupe qe bejne komente dhe debat. Po se marr vesh me disa ekipet e te cileve po e shohin kupen nga televizori. Hajde ca bohet hajde...

    Po non ce ta them.Te ishte halla me ko*e Darius i thoja tezes daje une...Axaxaxaxaxax sa kam qeshur,.Nuk kaloni ju po shifni ndonje mundesi per te hyre ne UEFA asxsxaxsxxsxsxsxsxasxaxaxaxaxaxaxaxaxxixixixixixix i
    OSE OSE OSE OSE nje mundesi fantastike do ishte te shkonit te mernit pjese ne kupen e afrikes LoL...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    gjermania do fitoj perndryshe s'do rrihet nga ne ne finale

  13. #53
    .. Maska e km92
    Anëtarësuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovë
    Postime
    4,210
    Kete here jam me Gjermont kshtu qe i uroj suksese gjermanise.

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Citim Postuar më parë nga Isomer937 Lexo Postimin
    E fituan djemkat e Bostonit titullin kampion dje. Nuk e di kush eshte ai qe ka thene ky eshte viti i Lakers por dje Bostoni e masakroi LA dhe "k*rv*n" Kobe Bryant. Urime kolomb dhe "sori" per Bayern dhe Lioness. Ndoshta do ja u ngrene moralin gjermanet se ata NIKSAT as per t'u bere.

    Portugaline sic e shkaterruan gjermanet e munden dhe polaket 2-3 muaj me vone. Nqse Portugalia do hynte ne Euro ishte debat derisa bene disa fitore me ekipet viktima tip Kazakhistan dhe Azerbajxhan. Per me teper e munden dhe viktimat greke; mgjate mbrojtja e gjermanit duket shume e pa disiplinuar. Polaket e treguan cfare sulmi kishin me skuadren e II kroate nuk bene dot gol. Austriaket po viktima qe viktima, deri sa hyri ai me numer 18 me Kienast 3-4 gjuatje te sakta kishin dhe Gjermania me shume ne mbrotje se ne sulm.

    Lojtari me viktime per gjermanet eshte ai Gomez. Le qe humbi rastin po nuk mori as mundimin te kercente te bente gol me koke (diku ne 20 minutat e pjeses te pare).
    Ju lutem, me teper respket per basketbollistin me te mire ne NBA- Kobe Bryant!
    I vetmi i cili i ngjason pak me te madhit MJ23.Menyra e lojes se KB24 nuk krahasohet me asnje lojtar aktual ne NBA. Boston arriti te fitoj, por mos harroni qe ne te gjitha ndeshjet i ndihmoi shume ndeshja e 7 (brenda). Pastaj mos krahasojme lojtaret e 2 skuadrave, me blerjet qe beri Boston dihej qe fitoshin titullin, ne rradhet e tyre kane 3 yje dhe jo vetem nje sic eshte rasti ne LA Lakers. Per mua Lakers mbetet skuadra qe dhuron spektakel ne NBA!

    Deutschland wird Europameister! ;-)
    Time is the enemy of a young man's dreams

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Citim Postuar më parë nga bayern Lexo Postimin
    Vallaj te flasin Hollandezet ja bo hallall, po ju? lol
    Msoni iher te rrifni Rumunt pastaj na jepni men ne. Sa per statistika ne jemi ne 8ce, ju gati per te marre rrugen..
    Ej po ata rumunt qe i permend ti sikur te jen ndonje ekip lagjeje ju futen 5 petlla ju mer...apo e keni harruar ate ndeshje 5-1. Megjithese miqsore por prap se prap nje rezultat 5-1 nuk i shkon per shtat nga nje ekip lagje ( sic i konsideron ti rumunet).
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  16. #56
    Leader Maska e Ribery
    Anëtarësuar
    10-02-2008
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    830
    Citim Postuar më parë nga Gerrard Lexo Postimin

    P.s Ribery më fal i ke parë diskutimet e personit që e ke cituar ?! Po ç'lidhje ka ai me Europianin, ai dhe para nja dy ditësh ja kërciti për NBA ky është viti i L.A Lakers, ku Boston ka dominuar nga fillimi deri në fund. Me tipa si ai që shikojnë rezultatin në LiveScore LoOoL.

    Kalofshi mirë,

    flm Gerrard, pajtohem plotesisht me ty! nese e ka shikuar ndeshjen para dy viteve, me 8 korrik 2006, Gjermania ishte superiore, e jo siq tha ai kinse ja ka leshuar ndeshjen.
    Faleminderit

    Be the change you want to see in the world!

  17. #57
    Ribery Maska e bavarezi5
    Anëtarësuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    1,444
    Pa ffare dyshim jemi ne gjysemfinale..

    P.S. Schweini do luaj titullar ne ndeshjen me Portugaline
    Kur njeriu e kupton që nuk është i ditur, ai ka hedhur një hap drejt diturisë.
    (Mark Tuain)

  18. #58
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Citim Postuar më parë nga cunimartum Lexo Postimin
    Shpresoj me gjithe qef ti beni te kercejne balerinat e Portugalise ...

    Shveni duhet futur qe ne fillim dhe Gomes s'duhet te jete aty ...

    Ky postimi ketu me duket si anonim.............
    Vetem se Cunhollandezi ka harruar te mbylli postimin me "Nga nje mik qe ju do te miren"


    Gjermania fiton neser 2-1 me dy gola nga Gomes...............
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  19. #59
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga kolombi Lexo Postimin
    Ky postimi ketu me duket si anonim.............
    Vetem se Cunhollandezi ka harruar te mbylli postimin me "Nga nje mik qe ju do te miren"

    Gjermania fiton neser 2-1 me dy gola nga Gomes...............
    Une e dergova ne Spanje pas ndeshjes se fundit . (Keshtu me nemje kur i thone.) Ti qofsh nqs ke nerva te durosh nje eksperiment tjeter me Gomez, se une s'kam lol.

    PS: Gjithesesi, ma ke kthyer pllaken se sikur goten ma kishe gjysem bosh deri sot lol. Damn glad to see that

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga Ribery Lexo Postimin
    nese e ke shikuar ndeshjen, nuk dukej se ja kishte falur vendin e trete, por ne baze te lojes qe u zhvillua Gjermania ishte superiore, e keshtu do te jete edhe neser.Deutschland ende nuk e ka treguar fytyren e saj reale ne kete evropian, nuk ka treguar ende potencialin e saj, dhe kjo do te ndodhe pikerisht kunder "valltarëve portugez" ne Bern. Gjermania nuk di te vallezoj me topin, por din te luaj,e ne futboll golat e bejne diferencen, jo loja (e bukur apo monotone) qe e zhvillon nje skuader.Faleminderit
    Edhe Korea e Jugut ka dale ne vend te katert kur u bo kupa e botes ne Kore dhe Japoni,

    E kam pa ndeshjen si te gjithe ndeshjet per te cilat kam folur e flas. Golat erdhen te tre me goditje nga jashte zone e jo si rrjedhe aksioni, i pari per faje te topit dhe portierit (kane perdorur nje term per ate levizje te topit komentatoret ne ate ndeshje qe sme kujtohet tani), i dyti per faj te petit, i treti ishte gol tamam por mendoj se mbrojtja duhet te kishte bere me shume, ndersa goli i portugezeve ishte klas me vete.

    Citim Postuar më parë nga Ribery Lexo Postimin
    flm Gerrard, pajtohem plotesisht me ty! nese e ka shikuar ndeshjen para dy viteve, me 8 korrik 2006, Gjermania ishte superiore, e jo siq tha ai kinse ja ka leshuar ndeshjen.
    Faleminderit
    Gjithesesi superioritetin e Gjermanise ne kete ndeshje mund te shohesh ketu.

    Citim Postuar më parë nga Gerrard Lexo Postimin
    P.s Ribery më fal i ke parë diskutimet e personit që e ke cituar ?! Po ç'lidhje ka ai me Europianin, ai dhe para nja dy ditësh ja kërciti për NBA ky është viti i L.A Lakers, ku Boston ka dominuar nga fillimi deri në fund. Me tipa si ai që shikojnë rezultatin në LiveScore LoOoL.

    Kalofshi mirë,
    E para eshte se po kopjon shprehjet e mia, ndersa e dyta e di mire sa i shof ndeshjet ke livescore une Sa per NBA ate punen qe do jete viti i Lakers e kam thene qe kur ka lujt me San Antonio dhe e kam perserit ke tema para disa ditesh sepse kisha besim qe do mund te pakten te barazonin serine e finaleve. Per me shume per ate qe kam thene referohu ketu

    Portugali 3-1 Gjermani

    P.S.

    Citim Postuar më parë nga kolombi Lexo Postimin
    Ky postimi ketu me duket si anonim.............
    Vetem se Cunhollandezi ka harruar te mbylli postimin me "Nga nje mik qe ju do te miren"


    Gjermania fiton neser 2-1 me dy gola nga Gomes...............
    Po ti e ke gjet qe do i beje Gomes dy gola, po ka per ti bo Nuno Gomes jo ai komshtremti juj
    Ndryshuar për herë të fundit nga OO7 : 19-06-2008 më 04:44

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Fan Zone " BALLISTËT " - Tetovë
    Nga KUSi në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 631
    Postimi i Fundit: 25-01-2012, 12:57
  2. Gjermania dhe te huajtë
    Nga Kosovari_78_Ca në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
  3. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
  4. Gjermania vs. ITALIA (0:2 ET)
    Nga Davius në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 356
    Postimi i Fundit: 05-07-2006, 16:58
  5. Kush e fiton Botërorin Gjermania 2006?
    Nga Juventini në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 113
    Postimi i Fundit: 30-06-2006, 10:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •