Close

Rezultati i Sondazhit: Cilat jane 5 fotografite me te mira qe vlejne te kalojne ne finale?

Votues
77. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Parku Japonez (Finaliste)

  24 31.17%
 • Engjujt dhe Kitara

  4 5.19%
 • Any

  4 5.19%
 • Bukurite e vendeve Shqiptare

  4 5.19%
 • Europa

  1 1.30%
 • Sinqeriteti ne Dashuri

  6 7.79%
 • Gjiri i Zotit (Finaliste)

  22 28.57%
 • Burimet e Jetes

  5 6.49%
 • Sikur te rrija gjithmon kaq

  20 25.97%
 • La mia musa

  17 22.08%
 • Rrushi

  0 0%
 • Perendim (Finaliste)

  31 40.26%
 • Dashuri dhe dhimbje

  9 11.69%
 • Ujvara e Mirushes

  12 15.58%
 • Top Hill - Kosova

  12 15.58%
 • Ne pritje te telave

  8 10.39%
 • Ne breg te detit

  6 7.79%
 • Jashte konkurimit

  5 6.49%
 • Hard life

  21 27.27%
 • A decade of reinventing the cello...

  2 2.60%
 • kazan

  18 23.38%
 • Jashte konkurimit

  4 5.19%
 • Nen deget e Vishnjes (Finaliste)

  24 31.17%
 • Treni niset ne shtate pa pese (Finaliste)

  32 41.56%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 66
 1. #21
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  20- A decade of reinventing the cello... nga Diesel Industry

  Nel mezzo del cammin di nostra vita
  mi ritrovai per una selva oscura,
  ché la diritta via era smarrita.....
  LASCIATE OGNI SPERANZA, O VOI CHE ENTRATE!

  Dante (L'Inferno, Canto III, vv. 1-9)

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:30
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #22
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  21- kazan nga PRILTIN

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:31
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #23
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  22- Pishat e buta , Golem nga ...?

  (Jashte konkurimit )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 16-06-2008 mė 14:59
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 4. #24
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  23- Nen deget e Vishnjes nga Altin1

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:31
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 5. #25
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  24- Treni niset ne shtate pa pese nga BvizioN

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:32
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 6. #26
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Pra, te nderuar forumiste, keto ishin dhe 24 fotografite konkuruese.

  Tema tash me eshte e hapur dhe votim te kendeshem.

  Dhe mos harroni, votoni vetem 5 fotografi, jo me teper.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 7. #27
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Pershendetje Bardhi, pershendetje gjithe anetare te nderuar.


  Pergezime per temen dhe inciativen e marre, me duket teper ide interesante, dhe zbavitese njekohesisht.

  Une personalisht i vezhgova dhe i shijova fotot me radhe dhe vendosa te votoj per 4 foto, qe jane 2 te parat dhe 2 te fundit ose me saktesisht posht me emra po i radhis.


  Parku Japonez
  Engjujt dhe Kitara
  Nen deget e Vishnjes
  Treni niset ne shtate pa pese
  Suksese konkurenteve.
  Sui generis

 8. #28
  £u & £i Maska e xlindax
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  34
  Postime
  734
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ah, duhet te votojn forumistat?
  Po ne qe kemi ven foto, mund te votojm?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xlindax : 15-06-2008 mė 09:20
  Ogni xsona che passa nella mia vita č unica...
  Xkč lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 9. #29
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  I shikova te gjitha fotot, ne pergjithsi te gjitha ishin te bukura, po un i vecova disa.

  Pra 5 votat shkojne per:

  Parku Japonez
  Sikur te rrija gjithmon kaq
  Perendim
  Nen deget e Vishnjes
  Treni niset ne shtate pa pese

  Suksese

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Jo sipas ndonje renditje te vecante:

  Parku Japonez
  Nen Deget e Vishnjes
  Hard Life
  Treni Niset ne Shtate pa Pese
  Kazan

 11. #31
  En el nombre del dios Maska e qorri_30
  Anėtarėsuar
  31-08-2006
  Vendndodhja
  MADE IN ALBANIA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
  13 - Dashuri dhe dhimbje nga ...?

  Dashuria shuhet ne heshtje
  Si thahet trendafili ne etje
  Tani kam nevoje per buzeqeshjen
  Qe ma fale ti. "Stine"

  Foto si kjo e disa te tjera jan te punuara ca si teper .......gjithsesi urime per temen & urime konkurenteve
  ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

 12. #32
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Treni niset ne 7 pa 5
  Kazan

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  393
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  La mia musa
  Hard life
  Sinqeriteti ne Dashuri
  Top Hill Kosova
  Sikur te rrija gjithmon kaq..

  Kjo ishte shija ime

 14. #34
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Pershendetje, ju uroj suksese ne konkurs. Nje nga gjerat me interesante qe po ndodh ne forum.

  Fotot qe pelqej jane te meposhtmet (rradha nuk shpreh gje):

  - Nen deget e vishjes. (veacanerisht me pelqen ngjyra qe ka marre fotoja. Ngjyre qe te mbush me optimizem )

  - Ne breg te detit (me pelqen ajo vajza, simaptike .)

  - Dashuri dhe dhimbje (mgjth them se eshte shum e perpunuar)

  - Ne pritje te telave (pavaresisht se korniza nuk me duket e pershtatshme)

  - Sikur te rrija gjithmon kaq (dicitura e bukur)

  ----
  Life's too short to remove USB safely.

 15. #35
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  39
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Megjithese ju mund ta shikoni aty une perseri do e them dhe ketu per cilet fotografi kam votuar. Ishte nje cik e veshtire te zgjidheshin vetem 5, sepse mua me pelqyen se paku 9. Gjithsesi une u percaktova per:

  Gjiri i Zotit
  Sikur te rrija gjithmone kaq
  La mia musa
  Perendim
  Nen deget e vishnjes

  Mund te dime kur do kete konkurs tjeter dhe kur do mund qe dhe ne te tjeret t'i dergojme fotografite tona?! Cilat jane kushtet?

  Flm
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 16. #36
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Ah, duhet te votojn forumistat?
  Po ne qe kemi ven foto, mund te votojm?
  Sigurisht, te gjithe kane te drejte te votojne. Anetaret qe kane konkuruar me fotografi, mund te votojne por jo fotografite personale qe kane zgjedhur vete per konkurim. Pra mund te votojne fotografine e konkuruesve te tjere.


  Mund te dime kur do kete konkurs tjeter dhe kur do mund qe dhe ne te tjeret t'i dergojme fotografite tona?! Cilat jane kushtet?
  Te gjitha informacionet ne lidhje me konkursin i gjen ne temen Diskutime mbi konkursin "Fotografia me e bukur 2008". Dhe cdo pyetje apo sqarim ne lidhje me konkursin duhet te drejtohet tek kjo teme e diskutimeve, apo me MP.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Nyx
  Anėtarėsuar
  02-07-2006
  Postime
  1,276
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Vertet punime te bukura ... edhe ca shum amatoreske te tipit "my page", po gjithsesi mjafton mundimi

  Do vecoja jashte mase:
  Treni niset ne shtate pa pese.
  Kazan.
  Hard life.
  La mia musa.
  Ne pritje te telave.


  Suksese te gjitheve.

 18. #38
  FaiLuReIsNoTaNoPtioN Maska e zeripopullit
  Anėtarėsuar
  03-02-2008
  Postime
  121
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Sikur te rrija gjithmon kaq

  Fotografi shume e bukur dhe me te vertete ka kapur nje imagjinate fantastike, nje femije i pafajshem duke ecur me kenaqesi pa mbajtur ne supe stresin dhe problemet e jetes se sotshme...a s'eshte kjo deshira e shume njerezve?

  Per mua kjo eshte nje forografi e vacante

  Urime per konkursin

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e lookthesea
  Anėtarėsuar
  10-09-2007
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  treni niset ne 7 a 5 me pelqeu me shume nga te gjitha
  jeto pa paragjykime dhe ler te tjetret te jetojne

 20. #40
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  Fotografite Pishat e buta , Golem dhe Perfundimi i nje dite te bukur zhvendosen nga konkurimi pasi jane thyer rregullat. Kur i kushtoni kaq kohe te aktivizoheni ne nje aktivitet si ky, duhet ti kushtoni 2 minuta kohe te lexoni ato rregulla minimale qe jam munduar ti bej te carta ne fillim te temes.

  Nese autori/ja e fotografive ka ndonje pacartesi ne lidhje me arsyen, mund te me kontaktoje me MP.

  Pefundimisht me vjen keq, por rregullat jane rregulla dhe duhen respektuar.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Konkursi Fotografik 2009. Syri i Arte
  Nga BvizioN nė forumin Konkursi Fotografik
  Pėrgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 21-12-2009, 18:26
 2. Konkursi i poezise 'Giorgio Castriota'
  Nga BenAlbani nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 10:21
 3. Konkursi Fotografik 2008. Njihuni me autoret!
  Nga BvizioN nė forumin Konkursi Fotografik
  Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 13:18
 4. Konkursi ndėrkombėtar i arteve pamore “Onufri”
  Nga Davius nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 21:34
 5. Konkursi letrar “Ernest Koliqi” 2004
  Nga Diabolis nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-02-2005, 23:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •