Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
 1. #21
  Maseli Maska e JaCk_DaniELs
  Antarsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  As Vet Se Di
  Mosha
  32
  Postime
  925
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime
  Dri tani Goli i Roben ne ndeshjen kunder Frances.
  E kam t vshtir t gjykoj t tjert , por t tjert e kan t vshtir pr mos m gjykuar mua.....

 2. #22
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime

  Golat m t bukur t Evropianit

  Gjat ktij Evropiani jan realizuar 76 gola n 30 ndeshje, po aq sa katr vite m par n kt faz, dhe mund t thuhet se kan t njjtn cilsi si n Portugali 2004. Kandidatt pr golin m t bukur t Evropianit jan:


  Filp Lahm Gjermani-Turqi 3-2 gjysmfinale, 25 qershor

  Goli i barazimit pr skuadrn turke n minutn e 86-t, realizuar nga SemihShenturk, mund t kishte hedhur prtok nj skuadr t vogl, teksa kishinmbetur vetm katr minuta loj, por jo Gjermanin. Goli i minuts s fundit i Filip Lahmit, jo vetm q do t mbahet mend pr rndsin e tij, por edhe prbukurin e realizimit. Pasimi i Tomas Hilsperger au mbrojtjen turke dhe Lahm edrgoi topin mbas shpins s portierit Rushtu, duke i siguruar kshtu Gjermanis nj bilet pr n gjysmfinale.

  Roman Pavljuenko Holand-Rusi 1-3, gjysmfinale, 21 qershor

  do top i kapur nga Andrei Arshavin po bhej vrtet i art. Kur kishin mbetur edhe 11 minuta nga prfundimi i kohs shtes n gjysmfinalen e Bazelit, ku rust po prballeshin me Holandn, ylli i skuadrs s Gus Hidinkut nisi nj aksion t pakapshm pr mbrojtsit kundrshtar, duke futur n zon nj top, i cili u shfrytzua shklqyeshm nga Roman Pavljuenko. Nj gol q eliminoi Holandn dhe q tregoi se Rusia nuk sht vetm nj surpriz n kt Evropian.

  Bastian Shvajnshtaiger Portugali-Gjermani 2-3 erekfinale, 19 qershor

  Trajneri i Gjermanis, Joakim Lv, i kishte thn Bastian Shvajnshtaigerit se i kishte nj borxh shokve t skuadrs, pasi kishte dal me karton t kuq n ndeshjen kundr Kroacis. Mesfushori nuk vonoi t shlyente gjithka. N stadiumin “St. Jakob-Park” ai ngriti n kmb t gjith tifozerin e tij, kur arriti t devijoj mjaft sakt nj top t ardhur nga krahu i majt nga Lukas Podolski. Nj aksion spektakolar dhe nj finalizim prej profesionisti.


  Mikael Balak Austri-Gjermani 0-1 Grupi D, 16 qershor

  Pasi humbi ndaj Kroacis, presioni mbi Gjermanin ishte m i madh. Gjithsesi, djemt e trajnerit Joakim Lv nuk dyshuan pr asnj ast pr suksesin. Atyre u duhej vetm frymzimi nga kapiteni Mikael Balak. Nj gj e till erdhi pikrisht katrt minuta pasi kishte filluar pjesa e dyt, kur Balak bri nj gjuajtje t jashtzakonshme nga nj goditje dnimi, q ishte e pamundur pr t’u pritur nga portieri kundrshtar Jurgen Mao, i cili u dorzua para madhshtis s kapitenit gjerman.

  Nihat Kahveci Turqi-eki 3-2 Grupi A, 15 qershor

  Turqia vazhdoi t godiste n momentet e fundit edhe n ndeshjen ndaj ekis. Mbas nj pasimi tepr preciz nga ana e Hamit Altintop, sulmuesi Nihat Kahveci arriti t gjuante fort dhe sakt, duke mundur kshtu portierin Peter eh. Nj gol ky q emocionoi t gjith sportdashsit, pasi i dha fitoren skuadrs s Fatih Terimit, pavarsisht se po humbitnin me rezultatin 2-0 deri n minutn e 74-t t lojs.

  Arjen Roben Holand-Franc 4-1 Grupi C, 13 qershor

  N nj ndeshje t mbushur me gola dhe spektakl, Arjen Roben shnoi njrin prej tyre, duke i dhn edhe m tepr bukuri lojs. Mesfushori holandez tregoi eksperiencn dhe klasin e tij, duke shnuar nj gol nga nj pozicion mjaft t vshtir. Ishte pikrisht goli i tret, i cili vulosi edhe fitoren e “tulipanve” prball nnkampionve t bots, pikrisht Francs.

  Robin van Persi Holand–Franc 4-1 Grupi C, 13 qershor

  Nj tjetr gol i shklqyer nga ana e Holands. Gjithka nisi n mesin e fushs, kur Rud van Nistelroi pasoi sak t pr Arjen Robenin, i cili vrapoi shpejt n krahun e majt dhe krosoi fort nj top n brendsi t zons kundrshtare, q u gjuajt menjher n ajr nga Van Persi. Nj gjuajtje kjo q nuk u kontrollua dot nga portieri Gregori Kupe. Goli i katrt n nj fitore me rezultatin 4-1 ndaj Francs s Rejmond Domenekut.

  Zlatan Ibrahimovi Greqi-Spanj 0-2 Grupi D, 10 qershor
  Ndeshja qe mjaft e mrzitshme, aq sa dukej se do prfundonte n nj barazim pa gola, deri n momentin kur sulmuesi Zlatan Ibrahimovi shfaqi klasin e tij. Pas nj kombinimi me veteranin Henrik Larson, n afrsi t zons kundrshtare, Ibrahimovi gjuajti fort nj top q prfundoi n trekndshin e ports s mbrojtur nga Nikopolidis. Nj gol i shklqyer, q i dha besim suedezve, t cilt e mbylln takimin me rezultatin 2-0.

  David Vila Spanj-Rusi 4-1 Grupi D, 10 qershor

  David Silva i rrmbeu nj top kundrshtarit, duke pasuar te Joan Kapdevila, i cili u kombinua mjaft sakt me Andres Iniestn, duke dal n nj kundrsulm t shpejt. Ky i fundit pasoi bukur pr David Viln, i cili pas nj sprinti t gjat, konkretizoi ashtu si duhet aksionin, duke mundur portierin e ekipit kundrshtar, Igor Akinfejev.

  Uesli Shnajder Holand-Itali 3-0 Grupi A, 9 qershor

  Xhovani van Bronkhorst nisi nj aksion pr skuadrn e tij, pas nj goditje kndi t Italis. Ai dha nj pasim pr Dirk Kajt, q nuk hezitoi aspak pr ta krosuar pikrisht te Uesli Shnajder, i cili n brendsi t zons kundrshtare arriti ta kthej topin n nj mnyr spektakolare, duke shnuar kshtu padyshim nj nga golat m t bukur t ktij kampionati evropian, me nj aksion vrtet mbreslns.  Marr nga Panorama.com.al
  Ndryshuar pr her t fundit nga strange : 29-06-2008 m 05:20
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 3. #23
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Si ekip i vleresuar ne forumin shqiptar qe ka hyre ne finale me breke neper kembe, nuk qenkemi keq, nga 10 gola 3 i paskemi bere ne me te bukur ne kete kampionat. Ehhhhhhh po kujt ia thua se
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 4. #24
  Elbasanlli 4eve Maska e AnGeL_DeViL
  Antarsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mua me ka mbetur ne mendje goli i ibrahimovich
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 5. #25
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  per mua e merr sebastien shvajshtajger tek goli i pare kundra portugalise !!! ishte aksion model mure te papame te ekipit gjermon !!! megjithse jam me italine ky gol e meriton te quhet goli me i bukur i europianit !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 6. #26
  Leader Maska e Ribery
  Antarsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  gili i pare i Gjermanise kunder Portugalise ka qene nje nga golat me spektakulare, jo ndoshta nga finalizimi i Schweinsteiger, por nga menyra e organizimit te aksionit, ishte nje aksion i ushtruar perfekt dhe kete mund ta bej vetem nje superskuader si Gjermania!

  Be the change you want to see in the world!

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-03-2008
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  gola te bukur kan bere ruset po ku dini gje ju nuk merrkeni vesh nga sporti

 8. #28
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Gjermania ka shnua 10 Gola gjithsejte

  3 Gola Podolski
  2 Gola Klose
  2 Gola Schweinsteiger
  1 Gol Lahm

  ======
  8 Gola vetem nga lojtaret e bayern mnich
  + 2 Gola te Ballack ish-lojtari i bayern

  Mua po me doket se po luan sot Bayern Mnchen vs. Spanj
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-06-2006
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Tre golat me te bukur per mendimin tim :

  1):Wesley Snejider (Holand 4 - 1 France)
  2):Zlatan Ibrahimovich (Sweden 2 - 0 Greece)
  3)Michael Ballack (Austri 0 - 1 Gjermani)

 10. #30
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,102
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Tre Golat me te Bukur te Kampionatit :


  1.L.Podolski (Germany 2:0 Poland)
  2.A.Robben (Holand 4:1 France)
  3.W.Snejider (Holand 4:1 France)

 11. #31
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Gol spektakel ishte ai i ndeshjes Finale,nga Torres!
  Feel the pump √

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Lukather
  Antarsuar
  09-10-2007
  Postime
  239
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ky Europian na dhuroi shume spektakel dhe nje gol fantastik te Ballack kunder Austrise!
  Time is the enemy of a young man's dreams

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •