Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-03-2005
    Postime
    926

    Mafia e "Pallatit të Drejtësisë" kërkon kokën e komisarit të policisë Krenar Ahmetaj

    Kodi penal i Mafies


    Neni 1

    Kur mafiozet e "Pallatit te Drejtesise" te levizin neper Shqiperi, nuk guzon njeri t`u flas me goje apo t`i shikoj shtremet.
    Ne te kundert keqberesi denohet me shkaterrim te jetes deri ne denim me vdekje.

    -----------------------------------






    Komisar Krenar Ahmetaj

    Nje nga oficeret e policise me te pergatitur ne te gjithe globin.

    (Dipllomuar ne Turqi dhe me pas dy kurse 2-vjecare specializimi ne Gjermani dhe USA. Flet mbi 6 gjuhe te huaja. Pergatitje fizike te persosur. Nje nga ata trima, qe ne vitet 1997-1998 ecnin ne mes shiut te plumbave dhe e sfiduan vdekjen.)

    Prej gati nje viti shef i qarkullimit rrugor ne Tirane.
    Po e zevendeson Kaosin me Rregull.
    Po shpeton jete njerezish (Aksidenti i vetem ne Tirane, qe prej ardhjes se tij ne detyre, ishte vetvrasja me "Ferrari" e te ndjerit Tan Hoxha)

    Ka kryer krimin e parashikuar ne Nenin 1 te kodit penal te Mafias (lexo me siper)


    --------------------------

    Mafia e "Pallatit te Drejtesise"
    Nje SH.A. (Shoqeri Aksionere) e themeluar nga gjykates, prokuror dhe avokat.

    Aksionet jane te ndara: 40% gjykatesit, 30% Prokuroret, 30% Avokatet.

    Produkti qe ofron kjo Sh.A. : pafajsi per kriminelet, mbivendosje pronash, denim maximal per fakiret.



    Nje çift prej ketyre aksionereve, duan te denojne me shkaterrim karriere dhe jete komisarin Ahmetaj, pasi ka kryer krimin e Nenit 1

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Shtator 2005. Florida

    John Ellis Bush djali 21-vjecar i Guvernatorit Jeb Bush dhe nip i presidenteve George (plaku dhe i riu) eshte i dehur.
    Policia i ve prangat, e merr me dhune ne rrajon (nuk dihet se si, por djaloshi te nesermen kishte nje plage ne mjekerr). Lirohet vetem pasi u pagua nje kaution 2500 $.
    Prinderit jane te shqetesuar per sjelljen e djalit.



    .......


    Al Pacino ju pershendet.



    .

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-05-2005
    Postime
    153
    Citim Postuar më parë nga Antimafia Lexo Postimin
    Kodi penal i Mafies


    Komisar Krenar Ahmetaj

    Nje nga oficeret e policise me te pergatitur ne te gjithe globin.



    .

    Hahahahaha.... Hahahahahahaha... globin.

    1-Eshte nje show.
    2-Lufte brenda llojit te mafies.

  3. #3
    Paqe me shqiponjat. Maska e Korbi999
    Anëtarësuar
    08-04-2008
    Postime
    355
    Pak respekt per mafian, nuk ben dem.
    Si do te ekzistoje shteti , nese nuk ka mafia?
    C' kuptim do te kishte xhungla pa dhelpren?
    Bese dhe hakmarrje.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-12-2003
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    979
    Krenar Ahmetaj pordhac qe e meritonte zhveshjen me ceremoni ashtu sikurse ndodhi. Kapin nje pozicion keta dhe sikur kane kapur qiellin me dore.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-03-2005
    Postime
    926
    Citim Postuar më parë nga PetritKola Lexo Postimin
    Hahahahaha.... Hahahahahahaha... globin.

    O Tito te vjen per te qeshur?

    Me thuaj se sa polic ke njohur ose ke degjuar, qe te kene 20 vjet shkolle, tre diploma dhe 6 gjuhe te huaja, qe te qesh edhe une ateher me "Hiperbolen" time.



  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-05-2005
    Postime
    153
    Citim Postuar më parë nga Antimafia Lexo Postimin
    O Tito te vjen per te qeshur?

    Me thuaj se sa polic ke njohur ose ke degjuar, qe te kene 20 vjet shkolle, tre diploma dhe 6 gjuhe te huaja, qe te qesh edhe une ateher me "Hiperbolen" time.



    Hahaha... Ai polici me i mire ne bote eshte nje vegel qe bene show sipas porosise qe te hiqet vemendja nga Gerdeci.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-08-2004
    Postime
    298

    Problemi eshte me serioz...

    ...eshte ne mentalitetin tone,...ne mentalitetin e shqiptareve qe jetojne ne Shqiperi sepse shqiptaret e tjere qe jetojne jashte Shqiperise e kane shume te qarte se cfare do te thote kur te afrohet " dale-ngadale" polici. Te afrohet "dale-ngadale" shteti ku banon, me te gjithe potencialin e forces. Te pershendet fillimisht polici dhe mbas kesaj pershendetje ti perballesh me ligjin. AS NUK E KAM SJELLUR NDERMEND QE TA KUNDERSHTOJ NDONJEHERE POLICIN, SEPSE NUK DUA TE PERBALLEM ME SHTETIN.
    ...dhe ky qendrim dhe respekt duhet te jete edhe per policin ne Shqiperi, qofte ky nga Hani-Hotit, ose nga Mallakastra , nga Kurveleshi ose nga Guri bardhe. Nga do qofte , ai eshte perfaqesuesi i shtetit.
    E pranoj qe mund te kete police te cilet i japin vehtes te drejta me shume se sa i jep detyra, por keta lloj policesh po vijne duke u zvogeluar ne numer duke ja lene vendin nje polici me kulture dhe edukate profesionale gjithnje ne rritje.
    Dhe me duket pothuajse e pamundur qe nje shqiptar qe ka jetuar ne perendim dhe vishet polic ne Shqiperi te mos reflektoje profesionalizmin dhe kulturen perendimore .
    Dhe nuk e sjell neper mend qe kjo gje te diskutohet per nje kuader qe ka studjuar jashte.
    Cilido qofte Krenari, fakti qe ka studjuar dhe eshte dipllomuar jashte , do te thote qe ka nje kulture sjellje me qytetaret.
    Une problemin e shoh tek pjesa me e pagdhendur e shqiptareve qe akoma nuk e kane te qarte qe me policin ka vetem" urdhero-siurdhero" dhe pike.
    Kam nje urrejtje patollogjike dhe te pa sherueshme per Berishen, nuk i besoj ne asgje atij maskarai. Per pasoje edhe per ministrat e tij kam nje ndjenje perbuzje dhe mundohem te gjej negativen ne cdo aspekt te punes se tyre dhe te bashkepunetoreve te tyre.
    Ne rastin konkret une jam per policin e thjeshte, jam per Krye-policin qe ka studjuar jashte dhe po punon per te sjelle ne terezi SHPELLARET qe kane zaptuar mjediset shoqerore.

    Ndjehem keq kur konstatoj qe shoqeria jone ka kaq pak KRENARE.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dajti : 14-06-2008 më 17:49

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Ahmetajn per hir te vertetes e kam pare ne tv ne nje interviste te topi per rregullat e qarkullimit.
    Ishte tipik nga ato tipa qe skane kulture ne gen po nje lluster te jashteme kuture qe e bente qesharak.
    Ishte nga ato tipat tipike te fryre nga ngazellimi idjot qe bente pjese ne shpuren e Berishes.
    Ishte nga ato tipa qe per shkak te kraheve te ngrohta kerkonte te jepte mend e orientime nga pozita e olimpit idjot dhe behej shume qesharak se spikaste ai boshlleku i madh malesor/qytetar.
    Po thone ketu qe ka pasur shkolle e gjuhe te huja.
    Te kete pasur kaq shkolle nuk deklaronte qe se rruaj une per prokurorine.
    Po keshtu jane keta beniaminet e Saliut. Fryhen si bretkosa e perralles dhe kekojne te japin dhe mend.
    Majmunit thone sa me lart te ngjitet ne peme aq me acik i duket prapanica.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-03-2005
    Postime
    926
    Krenar Ahmeti nuk ka lidhje me politiken.
    E ka filluar karrieren ne policine e shtetit si "Toger", ateher kur drejtimin e qeverise e mori (i sapodal nga burgu) Fatos Nano.
    Jane nderruar qe ateher disa President, Kryeministra, Ministra te Brendshem dhe asnjeri prej tyre as arriti ta fuste ne rreshtin e tij, as e pushoj dot nga puna.

    Pse?

    Sepse sejcili prej tyre ka sa te duash militant (ne te gjitha deget e administrates)
    Sepse sejcilit prej tyre i duhen ca Krenar Ahmetaj ("Kuaj karroce" qe shohin vetem drejt dhe qe nuk ta lene karrocen te ngelet ne llucë)

    -----------

    Dajti e tha shume drejt.

    Ne cdo vend demokratik te botes, denohesh me ligj po kundershtove policin.
    Kjo per faktin e thjeshte se polici eshte nje "rrobot" qe ka marre urdherat (ligjet) per te ruajtur rendin publik dhe nuk ka fuqi ligjore qe ti interpretoj keto urdhera (Jane te mire, apo te keqij. Jane llogjike, apo jo llogjike).

    Ata qe jetojne ne vendlindjen e demokracise (USA) mund te tregojne, se cfar ndodh me nje person, i cili kur e ndalon policia, ne vend qe te mbaj duart mbi timon dhe te pres urdherat e policit, del me vrull nga makina dhe i sulet atij me offendime.

    ------------

    Para se te vinte Krenari ne krye te policise se Tiranes, vdisnin me shume femij dhe pleq (kalimtar, këmbesor) brenda unazes se madhe te Tiranes, se sa ne te gjithe Gjermanine 80-milioneshe.

    -----------

    Ne Tirane jetojne rreth 300 politikan (eksponent te jetes politike), rreth 1000 nepunes te larte te administrates dhe gjyqsorit, rreth 1000 biznesmene te fuqishem. Po ti shumzosh te gjithe keta me 4 persona per familje, behen rreth 10 mijë vetë.
    Pra 10 mijë pjesmarres ne qarkullimin rrugor, qe po te ecin te gjith me mentalitetin:
    " Ik o polico mos u kruj me mu, se une te zhvesh mrena 24 oreve "
    ateher mjer ata qe duan te jetojne aty.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    or antimAF..


    na sqaro pak.. si eshte puna e ketij krenarit..
    shkruaj qarte se sdo hedhim fall te gjejm cke dashur te thuash..

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    [QUOTE=Antimafia;1940043]

    " Ik o polico mos u kruj me mu, se une te zhvesh mrena 24 oreve "
    ateher mjer ata qe duan te jetojne aty.[/
    QUOTE]


    asht e vertet kjo ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  12. #12
    i rregjistruar Maska e LaCosTa
    Anëtarësuar
    15-02-2007
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    249
    Citim Postuar më parë nga Antimafia Lexo Postimin
    " Ik o polico mos u kruj me mu, se une te zhvesh mrena 24 oreve "
    Kete e ka sistemi demokratik , komunizmi ka sistem tjeter, ne komunizem ske guxuar as qe ta shikosh policin ne sy e le ti kthesh fjal.
    Por tani ka raste kur policet mbeten te rrahur nga njerzit e tipave si biznismen etj etj.

    Une nuk e perkrah sistemin komunist e as komunist s'jam sepse shqiptaret si mbrenda kufirit edhe jash kufirit kan vuajtur shume nga ai sistem famkeq, por e them realitetin e tanishem.
    Dashuro Nese Done Te Jetosh,Pastaj Jeto Nese Te Lejon Dashuria

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2002
    Vendndodhja
    N.Y.
    Postime
    660
    Nje dite e bukur nentori ne rruget e Tiranes ku une po shetisja per qefin tim. Nje makine tip fuoristrade e markes GMC po vinte me shpejtesi dhe nje nga ata policet me motor i kerkoi te hapte krahun. Makina ndalon dhe ulet xhami i erret i shoferit. Cfare ke mor te ****** nonen i thote shoferi policit. Dhe polici i shkrete e nderoi me dore dhe i beri me shenje te ikte.............Ndjeva keqardhje, keqardhje per policin, keqardhje per ato pak veta qe ishin perreth dhe qe e pane skenen, keqardhje per veten, keqardhje per shtetin, keqardhje per ate vend qe e quajne Shqiperi. Vazhdova rrugen me nje ndjenje te rende keqardhje te perziere me faj dhe mllef............................

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    cilit vit i perket kjo ngjarje o ben..?

    dhe a kuptove gje kush ish shoferi?

    dhe ku ..ne c'rruge.. po ecte me shpejtesi ky gmc-ja?

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Begby
    Anëtarësuar
    28-05-2008
    Postime
    247
    Hmmmmmmmmmmmm.....

    nuk di c'te them

    lexova me vemendje Antimafian

    per pak sa nuk e miratova 100% ate qe ai thote per Krenarin. Eshte shume e vertete qe ai ka shkelur nenin 1 te mafias. I kemi pare keta monstrat pushtetaro-biznesmeno-mafioze se si ecin me makine dhe kercenimet e tipit "une te zhvesh mrena 24 oreve" perdoren rendom nga keta. Nga ana tjeter shoh me teper nje kokfortesi te tipit polico-idiotesk sesa nje perpjekje per zbatimin e ligjit nga ky Krenari poliglot.

    Mafia e "Pallatit te Drejtesise" ekziston qe cke me te

    Por edhe korrupsioni ne policine rrugore eshte i papare

    kot nuk eshte vendi me i lakmuar per policet tane te kulturuar

    nejse

    keto pune duan nja 37 vjet te rregullohen

    mos u merzisni

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-03-2005
    Postime
    926
    Citim Postuar më parë nga Begby Lexo Postimin
    Hmmmmmmmmmmmm.....

    Nga ana tjeter shoh me teper nje kokfortesi te tipit polico-idiotesk sesa nje perpjekje per zbatimin e ligjit nga ky Krenari poliglot.

    Ore qe Krenarit nuk i punojne te gjitha "Kandelat" kjo nuk do shume mend.

    Po ti punon te gjitha „Kandelat“ (Made in Albania) ai do ishte bere vetem me 20% te kapacitetin qe ka, minimumi nje antar VIP i “Pallatit te Drejtesise”.


    E pate se si i votuan 40 mafiozet e kuq te “Mazhorances” dekretet e Topit, per kupolen e “Pallatit te Drejtesise”.!?

    Medi Bici (viktime e diktatures) 40 vota pro, 90 kunder.
    Zamir Poda (xhelat i diktatures) 65 vota pro, 62 kunder.


    Nderkohe qe nga krahu i majte (PS, LSI, …) ishin ne parlament vetem 50 vete.


    Si mund ti kete Krenar Ahmeti trute ne rregull, kur ju a le jeten e tij dhe te familjes se tij
    ketyre krimbave ne dore?!

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Begby
    Anëtarësuar
    28-05-2008
    Postime
    247
    Citim Postuar më parë nga Antimafia Lexo Postimin
    Ore qe Krenarit nuk i punojne te gjitha "Kandelat" kjo nuk do shume mend.

    Po ti punon te gjitha „Kandelat“ (Made in Albania) ai do ishte bere vetem me 20% te kapacitetin qe ka, minimumi nje antar VIP i “Pallatit te Drejtesise”.


    E pate se si i votuan 40 mafiozet e kuq te “Mazhorances” dekretet e Topit, per kupolen e “Pallatit te Drejtesise”.!?

    Medi Bici (viktime e diktatures) 40 vota pro, 90 kunder.
    Zamir Poda (xhelat i diktatures) 65 vota pro, 62 kunder.


    Nderkohe qe nga krahu i majte (PS, LSI, …) ishin ne parlament vetem 50 vete.


    Si mund ti kete Krenar Ahmeti trute ne rregull, kur ju a le jeten e tij dhe te familjes se tij
    ketyre krimbave ne dore?!
    Jam shume dakort

  18. #18
    Sami Frasheri Maska e Arrnubi
    Anëtarësuar
    19-07-2003
    Vendndodhja
    dynja
    Postime
    741


    E kam pare kete Krenarin ne Emisionin e Ariana Canit(lol) dhe mu duk fytyre njohur.I ngjante atij policit romantik qe bie shpejt ne dashuri virtuale duke shkelur rregullat e qarkullimit rrugor.Kishte bere edhe specializim ne Gjermani.Gjuhe te huaja dinte shume.

    Ishte djale zotni, lume nusja qe do ta marri.

    Ska faj i shkreti, prokuroret dhe gjykatesit sot jane bashke. Njeri kon tjetri ha, keshtu qe Krenar Djali vazhdo si ke emrin se do vije dhe dita jote qe sdo kesh me nga keto hale ne rruge.Ma bej qejfin mi vej nje gjobe Fatos Nanos heres tjeter, po e pati Xhoanen ne Krah ulja pak gjoben se duhet respektuar seksi femer .
    Sa budalla eshte "Odisea"

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e kleos
    Anëtarësuar
    28-04-2006
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    426
    Gjykata apelit vendosi rikthimin ne pune te Krenar Ahmetit .


    http://www.shekulli.com.al/news/45/A...008-06-26.html

    Sinqerisht mu be qejfi sepse nuk e meritonte pezullimin .
    Djemte si Krenari ne sherbimin e policise jane te rralle . Eshte nje nga ata njerez qe gjithçka ne kete jete e kane arritur me mund e shume pune e jo allishverishe e korrupsion.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    shqiperia vendi me i korruptu ne evrope madje ka veni i dyte apo i trete ne bote me siguri ky polici do jete i nershem dhe shkollat do i kete marre me djerse se ne shqiperi nga 90 e ketej po na dali kasap qe quhen doktorre e barinj qe shesin gomarin si ky krenari dhe drejtojne trafikun

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Dosja e krimit politik në Kosovë
    Nga kosovar në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 09-10-2012, 15:05
  2. Mbulimi i krimeve te kryera gjate luftes ne Kosove
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-01-2009, 07:43
  3. LDK-ja nën terrorin e pol-potistave
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 07-01-2004, 14:00
  4. Numri dy i policisë Londineze: Luftoni të inkriminuarit që keni rreth vetes
    Nga Shijaksi-London në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 01-09-2003, 19:37
  5. Refimi i viktimave te prostitucionit
    Nga Beqari002 në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 15-11-2002, 08:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •