Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
 1. #21
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Ndeshja me spektakolare qe eshte ber deri tani. Te jeshe dy gola disavantazh, edhe te besh 3 gola ne minuta te fundit.. jaaaa kte ndeshje nuk do e harrojne as Cekia as Turqia, por edhe ne qe e pame live ne Tv. Ndeshje te tilla, jan shum shum te rralla, te kujtojne ndeshjen e Manchester UTD vs Bayern, qe ne minuta te fundit ben golin solskajer. Ndeshje spektakolare kjo e sotmja, kto jan ndeshje qe mbahen mend, jo vetem per sasine e golave, po per grinten qe tregojne ne fushe lojtaret. Bravo Turqise.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 2. #22
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Fati i Kroacise, e shkep turkun per qejf. Turku ekip qylsash, si te kjo ndeshje, ashtu edhe te ajo me Zvicren.
  Life's too short to remove USB safely.

 3. #23
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Turku ekip qylsash, si te kjo ndeshje
  Qyl, behet nje gol. Por jo 1-2-3 e mire qe skishin me shume kohe, se do benin nja 7 te tjere.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 4. #24
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Qyl, behet nje gol. Por jo 1-2-3 e mire qe skishin me shume kohe, se do benin nja 7 te tjere.
  Plako, turku ska lujt gjith lojen. Me thuj pak sa gjujte boni gjate gjithe ndeshjes? 80 minuta asnji gjutje. Boni golin e pare ok. Goli i dyt ishte dhurate, me qyl s'ka ku shkon. Goli i tret ishte stresi i qylit.

  Me pak fjale: gjith loja dy gjujtje. Fitorja ishte dhurate e Peter ceh, qe na e ma veten dhe si portjer klasi. Edhe me Zvicren te njejten loje ka bere.

  Sic e thash, fati i Kroacise qe i ra turku, se me Cekine do ta kishte me veshtire.

  Nejse.
  Life's too short to remove USB safely.

 5. #25
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Fitorja ishte dhurate e Peter ceh, qe na e ma veten dhe si portjer klasi. Edhe me Zvicren te njejten loje ka bere.
  Pse dy golat e Cekut nuk ishin per faj te Porjerit turk e? Gjithsesi Turku ne fund te ndeshjes nxori dhembet, edhe fitoi.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 6. #26
  .... ...
  Anėtarėsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Nje gol i Turqise mos ishte "offside"? Nejse, Jack, une s'jam as fans e Turqise, ama pjesen e dyte e dominuan nga te gjitha anet. Nuk ishte pune qyli. Ceket sikur i varen kepucet.

 7. #27
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Pse dy golat e Cekut nuk ishin per faj te Porjerit turk e? Gjithsesi Turku ne fund te ndeshjes nxori dhembet, edhe fitoi.
  Mos ja fut kot. Po ta marresh holle holle cdo gol qe pesohet eshte gafe i portjerit. Po gafa e Cehut ishte gaaaaaaaf e shkuar gafes. Gafa me e madhe qe mund te beje nje portjer: t'i ik topi nga dora. Mas ksaj i tregoi dhomet turku.

  Golit te Kohlerit s'kishte ca i bonte Demiri, ke goli i dyte edhe mund te bente naj gje me shum, po prap s'mu duk si gaf.

  Citim Postuar mė parė nga Lioness
  Nejse, Jack, une s'jam as fans e Turqise, ama pjesen e dyte e dominuan nga te gjitha anet. Nuk ishte pune qyli. Ceket sikur i varen kepucet.
  Golin e dyte ceket e ben ne pjesen e dyte, bon edhe nje shtyll. Gjat ksaj kohe turqit s'ben asnje aksion, nuk pash ndonje gjutje ne port nga turqit. Vetem pas golit te pare te turqeve e ulen ritmin ceket. Po prap se prap fajin e ka Peter Ceh.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jack Watson : 15-06-2008 mė 18:11
  Life's too short to remove USB safely.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  36
  Postime
  1,153
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Turqia fitoj me merit, dhe nese ktheu rrezulltatin kunder zvicrres dhe mendoherj se ishte rastesi ather qe gabim se ktheu prap edhe pse ishte me veshtir ngase kishte 2 gola deficit. Turqia deri me tani ka treguar shpirtin me luftarak nga te gjitha kombetaret dhe nje shembull se si duhet luajtur per kombetare.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Fati i Kroacise, e shkep turkun per qejf. Turku ekip qylsash, si te kjo ndeshje, ashtu edhe te ajo me Zvicren.
  Ke fillu ne ti me fol kot shume, sikur na the qe do lozte Ceku me Kroatin. Jane te rinj kta Turqit e kane fuqi shume ndaj dhe lozin deri ne fund. Gjithesesi mendoj se Kroatet jane te forte shume, edhe Cekun do e kishin thy ne mes. Besoj se Kroatet do kalojne.

  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Plako, turku ska lujt gjith lojen. Me thuj pak sa gjujte boni gjate gjithe ndeshjes? 80 minuta asnji gjutje. Boni golin e pare ok. Goli i dyt ishte dhurate, me qyl s'ka ku shkon. Goli i tret ishte stresi i qylit.

  Me pak fjale: gjith loja dy gjujtje. Fitorja ishte dhurate e Peter ceh, qe na e ma veten dhe si portjer klasi. Edhe me Zvicren te njejten loje ka bere.

  Sic e thash, fati i Kroacise qe i ra turku, se me Cekine do ta kishte me veshtire.

  Nejse.
  Poo te shofesh statistikat te gjitha per Turkun flasin. Goditjet ne porte, mbajtja e topit, pasimet e kryera, kornet, gati te gjitha. Turku luajti shume mire megjithese nuk kishin shume raste, ato qe paten i shfrytezuan. Turqit e meritonin te kalonin. E prape sa per Kroacine seshte pune fati se Turqit ishin me te mire se Ceket e me Turkun do e kete me te veshtire sesa me Cekun e lodhur. Masanej edhe ai trajneri si **** shkon fut sulmus prape kur ishte 2-0, sikur ta dija qe do ndodhte nje gje e tille sa e degjova zevendesimin.

  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Mos ja fut kot. Po ta marresh holle holle cdo gol qe pesohet eshte gafe i portjerit. Po gafa e Cehut ishte gaaaaaaaf e shkuar gafes. Gafa me e madhe qe mund te beje nje portjer: t'i ik topi nga dora. Mas ksaj i tregoi dhomet turku.

  Golit te Kohlerit s'kishte ca i bonte Demiri, ke goli i dyte edhe mund te bente naj gje me shum, po prap s'mu duk si gaf.
  Te dy Golat e Cekut ishin vendosja e keqe e portierit, ndersa ato te Turkut vetem i dyti ishte gabim i portierit dy te tjeret te mbrojtjes. Megjithate gafa e Cech ishte sade. Gjoja poertieri me i mire ky

  Citim Postuar mė parė nga Lioness Lexo Postimin
  Nje gol i Turqise mos ishte "offside"? Nejse, Jack, une s'jam as fans e Turqise, ama pjesen e dyte e dominuan nga te gjitha anet. Nuk ishte pune qyli. Ceket sikur i varen kepucet.
  Jo nuk ishte offside Lionesske se kishte nje mbrojtes qe e mbante shume ne loje Nihatin, as pozicion i dyshimte nuk ishte.

  Per ta mbyllur Turqia e meritonte te kalonte sepse luajti deri ne sekonden e fundit me shpirt dhe dhane maksimumin ne fushe duke dale prej saj skuadra fitimtare me merite.

 10. #30
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Me ka befasu Anglia. The three Lions kane qene me verte impresionus ne kete kompeticion.. Hallall buka qumshit Muaje...Ouuu wait..... lol

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern Lexo Postimin
  Me ka befasu Anglia. The three Lions kane qene me verte impresionus ne kete kompeticion.. Hallall buka qumshit Muaje...Ouuu wait..... lol
  Edhe mu kur ngriti kupen UEFA Bayern Munchen, pashe ate Dick - un qe u gezu pa mase, kishit ble uniforma te reja te bardha me blu e, e kishit lene te kuqen, do lozni me neve ne Superkupe e, erm ju apo Zeniti mo?

 12. #32
  Leader Maska e Ribery
  Anėtarėsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  deri me tani befasia me e kendshme ka qene Turqia, askush nuk ka pritur se do te arrijne ne gjysemfinale.Edhe Rusia po luan jashtzakonisht mire, pra keto dy ekipe kane kaluar ēdo parashikim

  Be the change you want to see in the world!

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime nė 43 postime
  Problemi eshte ne u mesuam me keto parashikimet e zhgenjyera dhe shpejte harrojmi, do vije edhe kampionati botror se shpejti dhe prape kemi per te thene; ka patur befasira....
  Miliardat vihen ne bast vetem per keto lojra, a mos mendoni per te na i plotesuar deshirat neve apo qe ti mbushin xhepat tjeret ?
  I varferi harron shpejte...

 14. #34
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Anėtarėsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,969
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Perandoria Turke dhe Perandoria Cariste. U ngjall periferia e europes.

  3 nga 4 gjysemfinalistet jane skuadra vendesh periferike.

  Per nga niveli i lojes padyshim Rusia, skuader qe te ben tifoz me zor. Turqia nga zemra.
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Ėndėrr dhe Mall
  Nga Poeti nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 25-01-2008, 04:29
 2. Befasia e bukur e Botėrorit - 'Gjermania 2006'
  Nga Davius nė forumin Botėrori - Brazil 2014
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 13:00
 3. Parashikimet tuaja pėr sezonin vijues!
  Nga Davius nė forumin Futbolli
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-09-2005, 15:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •