Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime

  PORTUGALIA - braziliant e Evrops

  Portugalia sht skuadra e par q ka marr zemrat e miliona e miliona tifozve n kt kampionat. E ndrtuar nga strategu i mom, braziliani Luis Felipe Scolari, atje ku ndrthuret talenti me prvojn, skuadra portugeze vazhdon rrugtimin drejt sukseseve t mdha n kt eveniment madhshtor t futbollit.

  RONALDO, QUARESMA, PEPE, CARVALHO, DECO, NANI, NUNO GOMES, SIMAO, jan vetm nga disa emrat q po shklqejn n kt skuadr t madhe.

  Cili sht mendimi juaj pr portugezt kt kampionat? Do t arrijn t rrmbejn trofeun e Evrops, at q nuk e arriti ta bnte Figo e Rui Costa me shok 4 vjet m par?
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Portugalia, per kete edicion te EURO 2008 ka nje nder skuadrat me te kompletuara dhe me te mira qe i ka ky europian.

  Per te arritur deri ne gjysemfinale/finale, nuk dyshohet, mirepo per ta fituar edhe titullin nuk jam edhe aq optimist, duke shikuar ne anen tjeter skuadra qe shkelqejn si Hollanda,Gjermania dhe Spanja, andaj per titull si dihet, mirepo skuadren e kane, sa do ta shfrytezojne u ngelet atyre ne dore.


  Suksese Portugalise.
  Sui generis

 3. #3
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Portugalia eshte skuadra ime qe jam tifoz. Normale qe eshte skuader e papare.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 4. #4
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Antarsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,969
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ka skuader balerine. Me kete skuader mjafton te dale perpara nje skuader fizike dhe te ben lemsh. Loja e Cekut tregoi qarte limitet e kesaj skuadre. Rezultati eshte i genjeshtert. Barazimin ceket e meritonin,po ne futboll fiton kush ben gol.
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 5. #5
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  po ne futboll fiton kush ben gol.
  Ndaj quhet futboll, edhe jo fushe beteje. Aty nuk fiton kush ka fizikun me te forte, fiton ai qe ka me shume fantazi
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 6. #6
  Maseli Maska e JaCk_DaniELs
  Antarsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  As Vet Se Di
  Mosha
  32
  Postime
  925
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime
  Urimeeeee Per Fitoren e Portogalis.

  E meritonte.

  Me te vertet Brazili i dyte eshte
  E kam t vshtir t gjykoj t tjert , por t tjert e kan t vshtir pr mos m gjykuar mua.....

 7. #7
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Davius sikur s'po te shof te besh tifo per Spanjen ...
  Apo e ke kthyer pllaken ...

  Sa per per Portugezet ... tamam ekip balerinash ja gjeti Hylli siper tamam.
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e alproud
  Antarsuar
  03-05-2008
  Postime
  293
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Davius Lexo Postimin
  Portugalia sht skuadra e par q ka marr zemrat e miliona e miliona tifozve n kt kampionat. E ndrtuar nga strategu i mom, braziliani Luis Felipe Scolari, atje ku ndrthuret talenti me prvojn, skuadra portugeze vazhdon rrugtimin drejt sukseseve t mdha n kt eveniment madhshtor t futbollit.

  RONALDO, QUARESMA, PEPE, CARVALHO, DECO, NANI, NUNO GOMES, SIMAO, jan vetm nga disa emrat q po shklqejn n kt skuadr t madhe.

  Cili sht mendimi juaj pr portugezt kt kampionat? Do t arrijn t rrmbejn trofeun e Evrops, at q nuk e arriti ta bnte Figo e Rui Costa me shok 4 vjet m par?
  Sikur te kishit thene qe Braziljanet jane Portugezet e Amerikes latine ndoshta do te ishit perputhur me shume me rrjedhen historike. Por gjithsesi persa i perket futbollit te dyja keto vende jane te populluara nga talente qe jo vetem jane nder lojeteret me te pelqyer dhe te sukseshem te momentit por gjithnje talent te rijne vijne ne vemendje te klubeve me te famshe evropjane dhe mediave nga keto dy vende.

  Smetet gje tjeter per te thene si dashamires i futbolli pervecese flm te dyaja keto vendeve dhe futbollisteve te tyre per spektaklin qe na sjellin ne fushen e lojes.
  Fali armiqte e tu por asnjehere mos harro emrat e tyre.

 9. #9
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga cunimartum Lexo Postimin
  Davius sikur s'po te shof te besh tifo per Spanjen ...
  Apo e ke kthyer pllaken ...

  Sa per per Portugezet ... tamam ekip balerinash ja gjeti Hylli siper tamam.
  Vallai, te thomi ate qe eshte dmth, se vertete i takon pa jo per gje, te qaren e qan Ronaldo . Pres ta shoh ne reklama "kleenex" (kartopeceta) kur te marrin valixhet .

 10. #10
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Antarsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,768
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Portugalia sht skuadra e par q ka marr zemrat e miliona e miliona tifozve n kt kampionat.
  E jo dhe miliona...Ja, ka marr zemrn e Tuks. Po Tuka e jep zemrn shpejt dhe pastaj lndohet e qan hallet me Blue Sky andej nga romanca.
  Zyrtare: Skolari pas prfundimit t EUROs kalon te Chelsea.
  Ezekiel 25-17.

 11. #11
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga cunimartum Lexo Postimin
  Davius sikur s'po te shof te besh tifo per Spanjen ...
  Nuk kam ndonj kombtare t veant kt Evropian, ndrsa m par bja tifo pr Spanjn sepse aktivizoheshin m shum futbollist nga radht e Real Madridit. Tash m mir t bhem me Holandn se sa me Spanjn, sepse tulipant kan m shum madrilen n prbrje se sa spanjollt.
  My silence doesn't mean I am gone!

 12. #12

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Kush e pa ate Quaresmen mer ai 3x qe kapi topin u ngaterrua me kembet e veta.Mir qe beri golin dhe nuk e nxori jashte...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ashtu sic tha hyj njeriu eshte.
  Tamam ekip balerin dhe jo shume te lidhru me njeri tjetrin> Nqf se e vute re dje...gati shumica mundoheshin te driblonin dhe gjithmone i humben topat.
  Si ekip sme duke hic te lidhur me njeri tjetrin ...dhe te organizuar mire.
  Kto dy rezultate kan ardhur pasi kan individe shume te mire ne ekip si deko dhe c. ronaldo.
  Kur tu dale nje ekip qe luan me skema dhe strategji...athere do thyhet shume kollaj portugalia.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 14. #14
  . Maska e Altin1
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Emri: QuaresmaNCRonaldo-1.jpg

Shikime: 267

Madhsia: 49.9 KB.....
  Welt Meister 2014

Tema t Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 2. Turqia dhe BE
  Nga Lioness n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 194
  Postimi i Fundit: 04-07-2008, 19:55
 3. Pr nj Evrop t bazuar mbi vlera dhe shpresa t prbashkta
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2008, 18:21
 4. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-08-2006, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •