Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    PORTUGALIA - brazilianët e Evropës

    Portugalia është skuadra e parë që ka marrë zemrat e miliona e miliona tifozëve në këtë kampionat. E ndërtuar nga strategu i moçëm, braziliani Luis Felipe Scolari, atje ku ndërthuret talenti me përvojën, skuadra portugeze vazhdon rrugëtimin drejt sukseseve të mëdha në këtë eveniment madhështor të futbollit.

    RONALDO, QUARESMA, PEPE, CARVALHO, DECO, NANI, NUNO GOMES, SIMAO, janë vetëm nga disa emrat që po shkëlqejnë në këtë skuadër të madhe.

    Cili është mendimi juaj për portugezët këtë kampionat? Do të arrijnë të rrëmbejnë trofeun e Evropës, atë që nuk e arriti ta bënte Figo e Rui Costa me shokë 4 vjet më parë?
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Portugalia, per kete edicion te EURO 2008 ka nje nder skuadrat me te kompletuara dhe me te mira qe i ka ky europian.

    Per te arritur deri ne gjysemfinale/finale, nuk dyshohet, mirepo per ta fituar edhe titullin nuk jam edhe aq optimist, duke shikuar ne anen tjeter skuadra qe shkelqejn si Hollanda,Gjermania dhe Spanja, andaj per titull si dihet, mirepo skuadren e kane, sa do ta shfrytezojne u ngelet atyre ne dore.


    Suksese Portugalise.
    Sui generis

  3. #3
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Portugalia eshte skuadra ime qe jam tifoz. Normale qe eshte skuader e papare.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  4. #4
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Ka skuader balerine. Me kete skuader mjafton te dale perpara nje skuader fizike dhe te ben lemsh. Loja e Cekut tregoi qarte limitet e kesaj skuadre. Rezultati eshte i genjeshtert. Barazimin ceket e meritonin,po ne futboll fiton kush ben gol.
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  5. #5
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    po ne futboll fiton kush ben gol.
    Ndaj quhet futboll, edhe jo fushe beteje. Aty nuk fiton kush ka fizikun me te forte, fiton ai qe ka me shume fantazi
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  6. #6
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Urimeeeee Per Fitoren e Portogalis.

    E meritonte.

    Me te vertet Brazili i dyte eshte
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  7. #7
    Larguar Maska e cunimartum
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    678
    Davius sikur s'po te shof te besh tifo per Spanjen ...
    Apo e ke kthyer pllaken ...

    Sa per per Portugezet ... tamam ekip balerinash ja gjeti Hylli siper tamam.
    Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e alproud
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Postime
    292
    Citim Postuar më parë nga Davius Lexo Postimin
    Portugalia është skuadra e parë që ka marrë zemrat e miliona e miliona tifozëve në këtë kampionat. E ndërtuar nga strategu i moçëm, braziliani Luis Felipe Scolari, atje ku ndërthuret talenti me përvojën, skuadra portugeze vazhdon rrugëtimin drejt sukseseve të mëdha në këtë eveniment madhështor të futbollit.

    RONALDO, QUARESMA, PEPE, CARVALHO, DECO, NANI, NUNO GOMES, SIMAO, janë vetëm nga disa emrat që po shkëlqejnë në këtë skuadër të madhe.

    Cili është mendimi juaj për portugezët këtë kampionat? Do të arrijnë të rrëmbejnë trofeun e Evropës, atë që nuk e arriti ta bënte Figo e Rui Costa me shokë 4 vjet më parë?
    Sikur te kishit thene qe Braziljanet jane Portugezet e Amerikes latine ndoshta do te ishit perputhur me shume me rrjedhen historike. Por gjithsesi persa i perket futbollit te dyja keto vende jane te populluara nga talente qe jo vetem jane nder lojeteret me te pelqyer dhe te sukseshem te momentit por gjithnje talent te rijne vijne ne vemendje te klubeve me te famshe evropjane dhe mediave nga keto dy vende.

    Smetet gje tjeter per te thene si dashamires i futbolli pervecese flm te dyaja keto vendeve dhe futbollisteve te tyre per spektaklin qe na sjellin ne fushen e lojes.
    Fali armiqte e tu por asnjehere mos harro emrat e tyre.

  9. #9
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga cunimartum Lexo Postimin
    Davius sikur s'po te shof te besh tifo per Spanjen ...
    Apo e ke kthyer pllaken ...

    Sa per per Portugezet ... tamam ekip balerinash ja gjeti Hylli siper tamam.
    Vallai, te thomi ate qe eshte dmth, se vertete i takon pa jo per gje, te qaren e qan Ronaldo . Pres ta shoh ne reklama "kleenex" (kartopeceta) kur te marrin valixhet .

  10. #10
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Portugalia është skuadra e parë që ka marrë zemrat e miliona e miliona tifozëve në këtë kampionat.
    E jo dhe miliona...Ja, ka marrë zemrën e Tukës. Po Tuka e jep zemrën shpejt dhe pastaj lëndohet e qan hallet me Blue Sky andej nga romanca.
    Zyrtare: Skolari pas përfundimit të EUROs kalon te Chelsea.
    Ezekiel 25-17.

  11. #11
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga cunimartum Lexo Postimin
    Davius sikur s'po te shof te besh tifo per Spanjen ...
    Nuk kam ndonjë kombëtare të veçantë këtë Evropian, ndërsa më parë bëja tifo për Spanjën sepse aktivizoheshin më shumë futbollistë nga radhët e Real Madridit. Tash më mirë të bëhem me Holandën se sa me Spanjën, sepse tulipanët kanë më shumë madrilen në përbërje se sa spanjollët.
    My silence doesn't mean I am gone!

  12. #12
    Kush e pa ate Quaresmen mer ai 3x qe kapi topin u ngaterrua me kembet e veta.Mir qe beri golin dhe nuk e nxori jashte...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Ashtu sic tha hyj njeriu eshte.
    Tamam ekip balerin dhe jo shume te lidhru me njeri tjetrin> Nqf se e vute re dje...gati shumica mundoheshin te driblonin dhe gjithmone i humben topat.
    Si ekip sme duke hic te lidhur me njeri tjetrin ...dhe te organizuar mire.
    Kto dy rezultate kan ardhur pasi kan individe shume te mire ne ekip si deko dhe c. ronaldo.
    Kur tu dale nje ekip qe luan me skema dhe strategji...athere do thyhet shume kollaj portugalia.
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  14. #14
    Emri:  QuaresmaNCRonaldo-1.jpg

Shikime: 783

Madhësia:  49.9 KB.....
    Welt Meister 2014

Tema të Ngjashme

  1. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  2. Turqia dhe BE
    Nga Lioness në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 194
    Postimi i Fundit: 04-07-2008, 19:55
  3. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 07-02-2008, 19:21
  4. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-08-2006, 18:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •