Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 43
  1. #21
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Jo ore jo se nuk u hoq nga skena per nje ditar aspak. Ditarin ajo e mbante dhe i krijoi probleme por nuk ishte ai shkaku aspak. Ajo ishte imorale dhe u denua per ate gje dhe jo per ditarin. Se nga ja fusin ca lajme keta gazetaret shqiptare nje zot e di po brezi i viteve 80-te e mban mend mire skandalin e Alides me dashnorin qe ja gjeten ne lavatricen e shtepise ndersa burrin e saj (muzikant ne Ansamblin e Shtetit) e kishte me sherbim jashte shtetit ne Finlande. Dhe kjo gje beri goxha buje ne ate kohe. Dihet si ishte mentaliteti dhe po ashtu dhe sistemi. Ata te martonin me zorr e jo me te falnin tradhetira, sidomos nga ato qe benin buje.
    po qe burri ka qen josht shtetit kush e kapi ket me dashnorin hahahahaha. me siguri gruja komshiut hahahahahaha

    po qe denohet robi me pas amore sot tirona do ishte bosh pa femna hahahaha ose vetem me plaka
    no glove no love

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Italia mbase nuk e ka rregull, po mesa di unë ka shumë shtete që e kane. Gjermania më duket e ka dhe e zbaton këtë rregull. Mesa kam lexuar flas, po ndonje nga Gjermania mund ta doj më mirë këtë punë.

    Megjithatë ka lloj lloj rastesh me shqiptarët e shkret. Jo gjyqe jo ashtu jo kshu, se besoj se e bëjn për qef që shkojnë deri në Shqipëri e shkojnë nëpër zyrat e shtetit për të hequr nënshtetësinë.
    ne qoftese je me pashaport shqiptare dhe do te maresh nenshtetesin gjermane duhet te jesh ne pun pa mar ndihme nga shteti dhe nenshtetsin shqiptare je i detyruar ta heqesh se nuk ta japin gjermonen.Ato qe kan pashaporte blu me dy viza (si ato te ambasadave)ju lejohen te dy nenshtetsite

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Si jan duke rrjedh gjerat , Kosova dot jet shteti me i populluar shqiptar ne te ardhmen. Shqiperia po humb banoret , kjo fal vetdijes kombetare shuum te ulet , njerez qe sju shkon mendja se jan shqiptar ose se prej nga jan, gjithcka ndryshuan per lek.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    austria ste lejon te kesh dy nenshtetesi
    une po e shterngoj kete shqiptaren edhe pse ma ka pru shpirtin te hunda sa them nganjehere merr austriaken po po shtyj dhe ca kohe
    JO SEKS PARA MARTESE

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Nuk kane faj shqiptaret qe ikin
    Shqiperia vetem politikanet dhe drogaxhinjte ka me leke
    Njeru i ndershem vuan dhe eshte kot
    Prandaj oburra ikin
    Dhe avash avash do ngelet vetem llumi shoqerise nese nuk ka ngelur akoma

  6. #26
    Manitu Maska e kiniku
    Anëtarësuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos të na vijë cudi se cdo frymor nga vete natyra priret të kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    Citim Postuar më parë nga TOKIO HOTEL Lexo Postimin
    un kam pashaport italiane dhe shqiptare po asnjeri sme ka then gje per te dorzuar ate shqiptaren...
    Ose ti po genjen, ose ai qe te ka dhene "nenshtetsine italiane". Dual citizenship eshte fenomen i rralle, ne cdo shtet.
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  7. #27
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Si jan duke rrjedh gjerat , Kosova dot jet shteti me i populluar shqiptar ne te ardhmen. Shqiperia po humb banoret , kjo fal vetdijes kombetare shuum te ulet , njerez qe sju shkon mendja se jan shqiptar ose se prej nga jan, gjithcka ndryshuan per lek.
    Sigurisht se Kosova është trefishuar këto kohët e fundit se vetëm ata janë shqiptarë të vërtetë. Shqiperia është e mbushur me tradhtarë dhe do zhduket shumë shpejt.

  8. #28
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    mendoj se nenshtetesine e nderron sa here te duash, por kombesine jo, nese flet shqip dhe i thua vetes shqiptar, atehere nuk besoj se te mohon kush si shqiptar.

  9. #29
    Citim Postuar më parë nga TikTak Lexo Postimin
    po qe burri ka qen josht shtetit kush e kapi ket me dashnorin hahahahaha. me siguri gruja komshiut hahahahahaha

    po qe denohet robi me pas amore sot tirona do ishte bosh pa femna hahahaha ose vetem me plaka
    E kapi i vellai i burrit dhe ata te Frontit te Lagjes. Hajde komedi qe ka qene hajde...

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Sigurisht se Kosova është trefishuar këto kohët e fundit se vetëm ata janë shqiptarë të vërtetë. Shqiperia është e mbushur me tradhtarë dhe do zhduket shumë shpejt.
    ka shume shtete qe te lejojne me shume se dy neshtetesi
    une kam tre per vete por ka shtete qe ste lejojne dy neshtetsi por jane pak si austria gjermania ca vende aziatike si dhe vendet arabike por vende si anglia australia amerkka etjere te lejojne dy neshtetsi apo me teper

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Sigurisht se Kosova është trefishuar këto kohët e fundit se vetëm ata janë shqiptarë të vërtetë. Shqiperia është e mbushur me tradhtarë dhe do zhduket shumë shpejt.
    Lere cinizmin , shkruaj si duhet.
    Shqiptaret e Kosoves jan me dekada neper Europ , gjersa Shqiperia ishte e izoluar , shqiptaret e Kosoves vec me ishin te shperndar ne gjith Europen dhe ne gjith Jugoslavin , mirpo ata sa me shum qe ishin jasht Kosoves aq me shum e donin Kosoven dhe kontribuan qe Kosova te arrinte clirimin.
    Shqiptaret e Kosoves me dhjetra vite jan jasht Kosoves , mirpo ata nuk ndryshuan emrat femijve te tyre ne : Majkell , Xhon , Bakojanis, Papulas , Italianos , Zhabaros , Maxhupos ... mirpo prej Bin Laden i beren ne Agron , Teuta , Vlora , Flutura , Bardha , Fjolla ....
    Ndersa ktu disa nga Shqiperia me te madhe shajn Shqiperin ( si tok, qe spo u jipka buk atyre) , mirpo nuk shajn vetveten qe skan arrit te bejn asgje per ate Shqiperi.
    Jahudit kur pushtuan Palestinen ata aty gjeten shkretir , mirpo duke punuar prej shktretires beren tok pjellore.

    Me villet kur e kujtoj at vajzen ne Top Fest , me emrin DORA , kishte rreth 20 vite , ne 1997 kishte ik ne Greqi ( pra i ka pas rreth 10 vite) , sdinte breeh shqip te flase , po po Dora (Bakojanis) shqip sdinte , per 10 vite familja e saj ja ka mundesu vajzes qe ta harroje shqipen , pra ne shtepi te ajo nuk folet shqip.
    E pas 30 viteve , femija i saj dot mbroje kufirin grek , nga agresoret shqiptar qe dot kerkojn Camerin e tyre.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  12. #32
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Shifni cfare shkruan keto bin pallat ketuhttp://youtube.com/watch?v=zeUuDuVWd-o
    video

  13. #33
    Braktisja e nenshtetesise se vendit te origjines dhe marrja e asaj te huaj eshte nje fenomen qe ka ndodhur ne pergjithesi me cdo popull ne bote. Shifrat qe jane dhene ne fillim te temes, ku nje mesatare prej dy vetash ne dite humbasin nenshtetesine shqiptare, jane per te ardhur keq, por jo alarmante. Ka dy gjera ne kete ceshtje qe ia heqn vleren a te mbajturit te pashaportes shqiptare. 1. Kemi te bejme me nje numer te madh emigrantesh shqiptare sot ne bote qe tashme jane integruar komplet ne vendin ku kane emigruar dhe nuk kane me plane qe te kthehen mbrapa. Mbajtja e qytetarise shqiptare nuk ngre ndonje peshe si per ta si per shtetin shqiptar. 2. Ka shume vende qe nuk lejojne dyshtetesine. Nje fakt i tille i ve qytetaret shqiptare perpara nje zgjedhjeje jo dhe aq te lehte, por jo dhe aq te veshtire ne te njejten kohe, per te vendosur midis te qenurit shqiptar ne vend te huaj apo te qenurit qytetar i denje me te gjitha te drejtat ne ate vend. Sigurisht me nje shtet si Shqiperia, ku 20 vitet e fundit pothuaj nuk ka bere asgje per te mbrojtur qytetaret e saj jo vetem jashte por edhe brenda vendit, nuk mund te pritet qe qytetaret e saj neper bote ti qendrojne besnik, te pakten ne rastet e mbajtjes se shtetesise. Kjo behet edhe me e theksuar ne disa vende europiane ku te huajt trajtohen ne nje fare menyre si qytetar te dores se dyte.
    Pra ne kete drejtim e shoh jo vetem normale heqjen dore nga qytetaria shqiptare, por edhe shume te nevojshme per bashkombasit tane, pasi tashme pajisja e tyre me pashaporte te vendit ku jetojne do te thote te drejta te barabarta me qytetaret e tjere dhe ne nje fare menyre shperblim per vitet e veshtira te integrimit ne vend te huaj. Ajo qe duhet te shqetesoje gjithsecilin nuk eshte pse qytetaret shqiptare po heqin dore nga qytetaria e vendit. Kjo tashme eshte dicka qe nuk kthehet prapa per shume nga ata qe e kane ndare mendjen njehere e pergjithmone per tu mos kthyer me ne Shqiperi. Cfare duhet te na shqetesoje eshte se si te ndalohet kjo lloj hemoragjie e vendit tone ku shume prej qytetareve te tij nuk shohin asnje lloj shprese jetese ne te.
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e TOKIO HOTEL
    Anëtarësuar
    19-07-2007
    Postime
    154
    Citim Postuar më parë nga kiniku Lexo Postimin
    Ose ti po genjen, ose ai qe te ka dhene "nenshtetsine italiane". Dual citizenship eshte fenomen i rralle, ne cdo shtet.
    jo or cun spo genjej hic e mora nenshtetsin se e kam burrin italian...po asnjeri sma ka kerkuar pashaporten shqiptare bile kur i thash ne kuestur qe kam pashaporten shqiptare as e vun ujin ne zjarr fare ,me kerkuan vetem karten e soxhiornos e than qe kam te drejt dy nenshtetsi ne qoft se un dua e dorzoj ate shqiptaren po asnje nuk me detyron qe un ta heq
    Quando ti metti a saltare di gioia bada che qualcuno non ti tolga la terra sotto i piedi.

  15. #35
    Qyteti pa lum Maska e Damastioni
    Anëtarësuar
    16-07-2004
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    152
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin
    Ne shume vende, pervec Anglise, Amerikes, Kanadase dhe Australise, kryesisht ne Europe duhet te heqesh dore nga nje nenshtetesi per te pasur mundesi te kesh nenshtetesi te atij vendi.
    Me kushtetutën e Kosovës e cila hyn në fuqi me 15. 06. 2008 secili qytetar ka të drejtë të ketë edhe nënshtetësinë e një shteti tjetër.
    Unë me shumë dëshirë do ta merrja edhe nënshtetësinë shqiptare po të më jipej mundësia.

  16. #36
    Citim Postuar më parë nga landi45 Lexo Postimin
    ka shume shtete qe te lejojne me shume se dy neshtetesi
    une kam tre per vete por ka shtete qe ste lejojne dy neshtetsi por jane pak si austria gjermania ca vende aziatike si dhe vendet arabike por vende si anglia australia amerkka etjere te lejojne dy neshtetsi apo me teper
    Ke të drejtë për Amerikën. E kisha idenë që me ligj nuk e lejonte dy-shtësinë, por thjesht nuk e zbatonte. E lejoka Amerika por thjesht këshillon që mos mbahet dy-shtetësia.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Braktisja e nenshtetesise se vendit te origjines dhe marrja e asaj te huaj eshte nje fenomen qe ka ndodhur ne pergjithesi me cdo popull ne bote. Shifrat qe jane dhene ne fillim te temes, ku nje mesatare prej dy vetash ne dite humbasin nenshtetesine shqiptare, jane per te ardhur keq, por jo alarmante. Ka dy gjera ne kete ceshtje qe ia heqn vleren a te mbajturit te pashaportes shqiptare. 1. Kemi te bejme me nje numer te madh emigrantesh shqiptare sot ne bote qe tashme jane integruar komplet ne vendin ku kane emigruar dhe nuk kane me plane qe te kthehen mbrapa. Mbajtja e qytetarise shqiptare nuk ngre ndonje peshe si per ta si per shtetin shqiptar. 2. Ka shume vende qe nuk lejojne dyshtetesine. Nje fakt i tille i ve qytetaret shqiptare perpara nje zgjedhjeje jo dhe aq te lehte, por jo dhe aq te veshtire ne te njejten kohe, per te vendosur midis te qenurit shqiptar ne vend te huaj apo te qenurit qytetar i denje me te gjitha te drejtat ne ate vend. Sigurisht me nje shtet si Shqiperia, ku 20 vitet e fundit pothuaj nuk ka bere asgje per te mbrojtur qytetaret e saj jo vetem jashte por edhe brenda vendit, nuk mund te pritet qe qytetaret e saj neper bote ti qendrojne besnik, te pakten ne rastet e mbajtjes se shtetesise. Kjo behet edhe me e theksuar ne disa vende europiane ku te huajt trajtohen ne nje fare menyre si qytetar te dores se dyte.
    Pra ne kete drejtim e shoh jo vetem normale heqjen dore nga qytetaria shqiptare, por edhe shume te nevojshme per bashkombasit tane, pasi tashme pajisja e tyre me pashaporte te vendit ku jetojne do te thote te drejta te barabarta me qytetaret e tjere dhe ne nje fare menyre shperblim per vitet e veshtira te integrimit ne vend te huaj. Ajo qe duhet te shqetesoje gjithsecilin nuk eshte pse qytetaret shqiptare po heqin dore nga qytetaria e vendit. Kjo tashme eshte dicka qe nuk kthehet prapa per shume nga ata qe e kane ndare mendjen njehere e pergjithmone per tu mos kthyer me ne Shqiperi. Cfare duhet te na shqetesoje eshte se si te ndalohet kjo lloj hemoragjie e vendit tone ku shume prej qytetareve te tij nuk shohin asnje lloj shprese jetese ne te.

    epo bravo qe ke fole taman vetem ke harru se dhe kur duam naj dokument te ambasadt na kerkojne leke e rryshfete madje per femijet qe kane nenshtetsi angleze e amerikane pavarsisht se prinderit jane shqiptare te kerkojen nje mal me letra e leke e gjygje pe tu dhen nenshtetsin a thua se do shkosh kunnd me pashaporten shqiptare e jo qe ste pin uje per asgje ata jo vetem qe sndalojne te ikin por ste lejne dhe te kthehesh

  18. #38
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    5 morra nuk perbejne problem. Problem perbejne qindra mijera shqiptare qe e kane braktisur shqiperine pergjithmone e qe po rrisin femijet ashtu sic rrisin te huajt femijet e tyre. Keta jane problemi i madh i Kombit .
    Nje konceptim i ri e i rrezikshem po fuqizohet. Shqiptari eshte i tille edhe kur ruan vetem gjuhen,pavaresisht races,zakoneve dhe atdheut. Ky gjymtim i te qenit shqiptar, kthimi i shqiptarit ne shqipfoles eshte Ideja e rrezikshme qe po fuqizohet ne ditet e sotme,ide qe buron nga kultura perendimore.

    Duhet gjetur patjeter nje mjekim ndaj semundjes qe buron prej kesaj ideje,perndryshe do na pushtoje mendesia e te perkohshmeve edhe neve qe jemi te perjetshem sepse te paret tane gjeten menyren per te qene te perjetshem.
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Kjo qe sot po ndodh me shqiptaret esht vetem se nje politik europiane per te shtu numrin e races se bardh ne pjesen e tyre perendimore , greket duke e dit se jan rac jevgje , ata mashtrojn dhe manipulojn shqiptaret , duke dasht ti bejn grek me qellim qe ta zbardhin racen e tyre , dhe mundohen deri ne maksimum mos te pranojn puntor afrikan , te cilet veshtir se do ti paraqesin si grek , mos te ishin shqiptaret sot ne Greqi dot kishte nja 500.000 zezako afrikan . Pra ky esht qellimi grek , mospranimi i zazakve te afrikes dhe shtimi i popullates se bardh ne shtetin e tyre permes shqiptarve qe jan pa korriz dhe pa vetdije kombetare .
    Poashtu edhe Italija .............
    Dhe gjith shtetet perendimore , nese nuk dot ishin shqiptaret , sot ne Zvicerr dot kishe nja 200.000 zezak. Dhe mos te ishin ne pergjithsi popujt e varfer dhe pakurrizoret e Ballkanit , andej gjitha shtetet dot dukeshin sikur Franca me nga 6 milion zezak.

    Vetdijsonu o shqiptar
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Eh, ne emigrim na iku jeta, jemi te detyruar te marrim edhe nenshtetesi te huaj. Shtet te ndyre qe kemi.

    e vertet ................
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Video e ushtarëve grekë në Internet indinjon shqiptarët
    Nga Ingenuous në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Himarë, mësimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  3. Greqia u jep shtetësinë minoritarëve
    Nga DYDRINAS në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  4. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •