Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,711

  Nnshtetsia shqiptare dhe kosovare

  se kuptoj pse parlamenti shqiptare e kosovare nuk miraton nje ligj per shqiptaret ne dy anet e kufirit per pajisje me pashaporta shqiptare per kosovaret dhe kosovaret per pashaporta kosovare per shqiptaret pasi dhe ligjet nderkombaetare se ndalojne kete apo a ua ka fajn evropa apo rusia e serbia dhe per kete.Gregu e bene per vorio epirin bullgaret me maqedonasit serbet me serbet e bosnjes madje dhe te kosoves lista eshte e pa fund

  pra do kishim te dyja palet te njejtat pashaporta shqiptare e kosovare

  ju lutem shprehni mendimet tuaja.


  dhe po qe se arrijme nje numer te madh njerzish me kete ide tu qojme nje leter te dy parlamenteve.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759
  Shtetit shqiptar i kan vu disa KUSHTE (ndryshe ja kpusin koken qeveritarvet)

  - Ni kusht asht mos me dhane NENSHTETSI per shqiptart per rreth shtetit, mal izi, kosov ,maqedoni

  - Tjeter kusht asht qe ARSIMI ne Shqipni nuk duhet me u njesu me shqiptart perrreth (ndalohet librat shkollore te futen ne Mal i zi dhe Meqedoni)

  - Tjeter, TELEVIZIONI shtetnor shqiptar nuk duhet te shihet ne Kosove e ai i Kosoves nuk duhet t,shifet ne Shqipni

  - Tjeter, nuk lejohet UNIVERSITET apo KOLEGJ afer kufirit te shtetit shqiptar, apo ne qytetet si Shkodra , Dibra, Kukesi

  Kush i shkel keta pika ja kpusin kryte

 3. #3
  Pse mos u duhet gje vize kosovareve apo shqiptareve te Shqiperise te hyjne ne vendet reciproke?! E per cfare tu duhet "dyshtetesia" shqiptareve dhe kosovare?!. Qe te votojne ne zgjedhjet parlamentare reciproke dhe te plasi ndonje vjedhje spektakolare votash e ndonje lloji te padegjuar me pare?! Apo te zaptohen tokat e pronareve te te dyja aneve nga pronare te paligjshem (gje qe s'ben vaki thua ti)?! Rri ore bir i babait se mire jemi me pashaporte te vecante per secilin.
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 4. #4
  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  Shtetit shqiptar i kan vu disa KUSHTE (ndryshe ja kpusin koken qeveritarvet)

  - Ni kusht asht mos me dhane NENSHTETSI per shqiptart per rreth shtetit, mal izi, kosov ,maqedoni

  - Tjeter kusht asht qe ARSIMI ne Shqipni nuk duhet me u njesu me shqiptart perrreth (ndalohet librat shkollore te futen ne Mal i zi dhe Meqedoni)

  - Tjeter, TELEVIZIONI shtetnor shqiptar nuk duhet te shihet ne Kosove e ai i Kosoves nuk duhet t,shifet ne Shqipni

  - Tjeter, nuk lejohet UNIVERSITET apo KOLEGJ afer kufirit te shtetit shqiptar, apo ne qytetet si Shkodra , Dibra, Kukesi

  Kush i shkel keta pika ja kpusin kryte

  A mund ta di se ku i ke lexuar ti keto pika dhe kush i ka vene keto kushte, sidomos per televizionet respektive?

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  un mund ty them veq diqka ne lidhej me kosoven
  ne shkollat e kosoves nuk dote mesohet historia e shqiptarve
  as e luftes se fundit qe ishte ne kosove
  dhe ne kazermat e forces se siguris nuk dote jet shqiponja
  ne kazermen adem jashari ne prishtin dote hiqet emri ii adem jasharit komandantit legjendar
  se pse me paketen e ahtisarit nuk lejohet
  me preteks se serbet ndihen te friksuar
  se pse dote jet nje forc multi kulti ahahaha
  pra asgje shqiptare nuk dote jet ne at forc te siguris

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  Shtetit shqiptar i kan vu disa KUSHTE (ndryshe ja kpusin koken qeveritarvet)

  - Ni kusht asht mos me dhane NENSHTETSI per shqiptart per rreth shtetit, mal izi, kosov ,maqedoni

  - Tjeter kusht asht qe ARSIMI ne Shqipni nuk duhet me u njesu me shqiptart perrreth (ndalohet librat shkollore te futen ne Mal i zi dhe Meqedoni)

  - Tjeter, TELEVIZIONI shtetnor shqiptar nuk duhet te shihet ne Kosove e ai i Kosoves nuk duhet t,shifet ne Shqipni

  - Tjeter, nuk lejohet UNIVERSITET apo KOLEGJ afer kufirit te shtetit shqiptar, apo ne qytetet si Shkodra , Dibra, Kukesi

  Kush i shkel keta pika ja kpusin kryte
  Pse i kto genjeshtra i shkruan se kuptoj , apo thjesht te shkruash diqka , gjej do genjeshtra per toke e jo genjeshta nga qelli.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Antarsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,546
  Citim Postuar m par nga landi45 Lexo Postimin
  se kuptoj pse parlamenti shqiptare e kosovare nuk miraton nje ligj per shqiptaret ne dy anet e kufirit per pajisje me pashaporta shqiptare per kosovaret dhe kosovaret per pashaporta kosovare per shqiptaret pasi dhe ligjet nderkombaetare se ndalojne kete apo a ua ka fajn evropa apo rusia e serbia dhe per kete.Gregu e bene per vorio epirin bullgaret me maqedonasit serbet me serbet e bosnjes madje dhe te kosoves lista eshte e pa fund

  pra do kishim te dyja palet te njejtat pashaporta shqiptare e kosovare

  ju lutem shprehni mendimet tuaja.


  dhe po qe se arrijme nje numer te madh njerzish me kete ide tu qojme nje leter te dy parlamenteve.
  Eshte nje ide fantastike.
  Kam pase ndermend,kete vere,kur te vije ne bregdet,te paraqitem tek organet komunale dhe pyes per mundesin e marrjes se nenshtetsise shqiptare,e cila simbas mendimit tim me takon gjithsesi.
  Dhe e ke shume me vend,ne rend te pare propozimi duhej te vinte nga ndonje subjekt,dhe po nuk u aprovua,atehere mund te nderrmirrej ndonje iniciative qytetare ne forme te nenshkrimeve,per tu bere me dije te dyja qeverive se kjo eshte nje deshire e popullit(se pakut e shumices).

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Antarsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,546
  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  un mund ty them veq diqka ne lidhej me kosoven
  ne shkollat e kosoves nuk dote mesohet historia e shqiptarve
  as e luftes se fundit qe ishte ne kosove
  dhe ne kazermat e forces se siguris nuk dote jet shqiponja
  ne kazermen adem jashari ne prishtin dote hiqet emri ii adem jasharit komandantit legjendar
  se pse me paketen e ahtisarit nuk lejohet
  me preteks se serbet ndihen te friksuar
  se pse dote jet nje forc multi kulti ahahaha
  pra asgje shqiptare nuk dote jet ne at forc te siguris

  Ti zoteri per momentin Minister i arsimit,apo keshilltare i kryeministrit?

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759
  Citim Postuar m par nga Flora82 Lexo Postimin
  Pse i kto genjeshtra i shkruan se kuptoj , apo thjesht te shkruash diqka , gjej do genjeshtra per toke e jo genjeshta nga qelli.


  Nuk jone genjeshtra moj zonjushe a zonje c,ka je, kto jon KUSHTE TE DETYRUSHME ne situaten e re te kriju ne ballkan

  Edhe ni kusht

  - Te tana istitucionet shqiptare (ne shqipni) do tu n,rrohet emni ,,,,si shembul;

  Banka Shqiptare - Banka e Shqiperise

  Kuvendi Shqiptar - Kuvendi Shqiperise

  Muzeu komtar Shqiptar - Muzeu Shqiperise et, etj, etj,,,,,,,,,,,

  Judejt kon me ja mledh Shqiptarve , kon me ja bo tet me di

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233

  daja-goni

  Citim Postuar m par nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Ti zoteri per momentin Minister i arsimit,apo keshilltare i kryeministrit?
  daja-djon
  te lutem un nga mllefi ithash kto gjera me lart
  nuk kam pas qellim qe te nervozoj as kend aq ma pak ty
  se pse kam nje konsiderat per ju
  por un qe thash at mendimin e kam nga disa deklartata te disa politikanve te kosoves dhe as gje me shum
  se kosoven e kan matrapazet dhe hajnat
  kupton apo jo
  nese dhe sigurisht ti e din shum mir se ne shkollat fillore dhe ato te mesme shum pak disa rreshta flitet per luften e fundit te kosoves
  per ket ju jeni te informuar besoj
  dhe kjo ka nje domethenje negatove per shqiptaret e kosoves
  dhe e gjitha kjo po behet ne emer te pakos se ahtisarit ne at pako thuhet qe serbet nuk duhet ti shqetcojm...
  pra me ni fjal ne dote bindemi ngadal ngadal
  por kam frik se dote behet von
  kjo ma kujton kohen e rrahman trathtarit aias morines
  kur thoshte se me suprimimin e autonomis shqiptaret nuk dote humbin as gje dhe ne jo veq se humbem por edhe udash te rrokim armet
  e kjo po ma kujton at koh
  rasti ma konkret veriu i mitrovices e kemi te fresket
  tung
  mos me keq kupto vllaqko

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,711
  Citim Postuar m par nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Eshte nje ide fantastike.
  Kam pase ndermend,kete vere,kur te vije ne bregdet,te paraqitem tek organet komunale dhe pyes per mundesin e marrjes se nenshtetsise shqiptare,e cila simbas mendimit tim me takon gjithsesi.
  Dhe e ke shume me vend,ne rend te pare propozimi duhej te vinte nga ndonje subjekt,dhe po nuk u aprovua,atehere mund te nderrmirrej ndonje iniciative qytetare ne forme te nenshkrimeve,per tu bere me dije te dyja qeverive se kjo eshte nje deshire e popullit(se pakut e shumices).

  epo shyqyr qe doli nje qe i pelqen ideja e bashkimit se shume te tjere lart i paska trembur se si duket do te thote qe humbin rrogat e grekut, serbit apo maqedonasit dhe malit zi

 12. #12
  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin

  Judejt kon me ja mledh Shqiptarve , kon me ja bo tet me di
  Aha e nxorre koken ti? Dmth aty paska qene puna, tek judejt. Mire qe nuk permende dhe allahun ta kishe bere tamam fjaline. Judejte skane pune fare me shqiptaret. Punen me ne e ka patur dhe e ka serbi e greku. Ata te kemi hal ne sy se judejte kane Palestinen, Iranin dhe Sirine.

 13. #13
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,671
  Pff, nenshtetesia e ketyre dy shteteve eshte nje krijim artificial e bastard i te tjereve....Natyralisht ne jemi nenshtetas e shtetas e gjthcka te te dyja aneve...
  Sa keq me vjen qe tani po behet ndarja shqiptar kosovar, kjo ishte ajo ca deshi Milloshevici dhe me duket se po e realizon pas vdekje.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,616
  Ku edi une, ndoshta nder tok punohet qe te zhduket ky popull, nuke me intereson si e quajne te tjeret, n'da kosovar apo shqiptar apo ku e di une, une nuke kam frike, ne jemi nje popull i ketyre trojeve dhe pune e madhe qka thojen te tjeret...

 15. #15
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Kam frike se mos nis fenomeni i autobusave me votuesa.
  Life's too short to remove USB safely.

 16. #16
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Antarsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,945
  Ky eshte hap i madh prandaj se lejon kush ne europe. Pika e pare jane marredheniet tregtare pa asnje lloj dogane e qarkullimi i lire i njerezve pa asnje lloj kufiri. Pastaj mund te mendohen gjera te tjera.

  Kjo qe hidhet ketu eshte frika me e madhe e Europianeve. Nuk ka asnje mundesi reale aktualisht ,per fat te keq. Por besoj se shteti shqiptar i cili nuk ka asnjelloj kufizimi mund ta beje te lehte pashaportizimin e shqiptareve te kosoves,duke vene limite te vogla per marrjen e nenshtetesise per ata qe kane kombesi shqiptare jashte shtetit shqiptar.
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Aha e nxorre koken ti? Dmth aty paska qene puna, tek judejt. Mire qe nuk permende dhe allahun ta kishe bere tamam fjaline. Judejte skane pune fare me shqiptaret. Punen me ne e ka patur dhe e ka serbi e greku. Ata te kemi hal ne sy se judejte kane Palestinen, Iranin dhe Sirine. :P


  C,ka thue bre!!!!!!!!!!!

  Serbi ka ken e osht ni HIC, ai e merrte fuqine bashke me komet e tjere te Jugosllavise

  Greku vidhet tash e 30 vjet nga Judejt, se at mujshin me jetu si mret vet me long portokalli e voj ullini, e turizm, por jon 5 vet qe e kon monopolizu gjith ekonomin e ktij populli

  Tash,,,,,,, PROBLEMI I SHQIPTARVE asht se me c,rruge duhet me i ASIMILUE

  e par rrug asht me i nda mes veti

 18. #18
  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  C,ka thue bre!!!!!!!!!!!

  Serbi ka ken e osht ni HIC, ai e merrte fuqine bashke me komet e tjere te Jugosllavise

  Greku vidhet tash e 30 vjet nga Judejt, se at mujshin me jetu si mret vet me long portokalli e voj ullini, e turizm, por jon 5 vet qe e kon monopolizu gjith ekonomin e ktij populli

  Tash,,,,,,, PROBLEMI I SHQIPTARVE asht se me c,rruge duhet me i ASIMILUE

  e par rrug asht me i nda mes veti
  Pse mo i lm dhe ne judejt t na monopolizojn? Mbase fillojn grekt vijn emigrant te ne pastaj. Mbase dalim dhe kampion Europe.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  759
  Qyfyre

  Po, besa,,,,,, nuk ke per t,i shpetue carkut, a nuk ishin PIRAMIDAT per kyt pune?????? vec at qellim kishin at , se ajo pare shqiptare nuk i hin n,pune kujt

  A nuk je tue shikue si nuk shperndahet tek i zoti toka bregdetare????????

  A nuk je tu pyet kush e ka at fabrik vaji ne Tiran????

  A nuk je tu dit kush e LARGOI nga Shqipnia biznezmenin shqiptar nga Kroatia qe donte me bo fabrik cigaresh ne Shqipni e tjera biznese , ky donte me ndihmue edhe kulturen shqiptare

 20. #20
  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  Qyfyre

  Po, besa,,,,,, nuk ke per t,i shpetue carkut, a nuk ishin PIRAMIDAT per kyt pune?????? vec at qellim kishin at , se ajo pare shqiptare nuk i hin n,pune kujt

  A nuk je tue shikue si nuk shperndahet tek i zoti toka bregdetare????????

  A nuk je tu pyet kush e ka at fabrik vaji ne Tiran????

  A nuk je tu dit kush e LARGOI nga Shqipnia biznezmenin shqiptar nga Kroatia qe donte me bo fabrik cigaresh ne Shqipni e tjera biznese , ky donte me ndihmue edhe kulturen shqiptare
  far ishte ky nga Kroacia? Organizat bamirse?

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
 2. Identiteti evropian i shqiptarve
  Nga Iliriani n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 3. Pasqyra e temave historike
  Nga Fiori n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
 4. shtja ame
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
 5. Cili sht synimi i AKSH-s?
  Nga Faik n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •