Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
  1. #21
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anëtarësuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Citim Postuar më parë nga loni-loni Lexo Postimin
    Shtetit shqiptar i kan vu disa KUSHTE (ndryshe ja kpusin koken qeveritarvet)

    - Ni kusht asht mos me dhane NENSHTETSI per shqiptart per rreth shtetit, mal izi, kosov ,maqedoni

    - Tjeter kusht asht qe ARSIMI ne Shqipni nuk duhet me u njesu me shqiptart perrreth (ndalohet librat shkollore te futen ne Mal i zi dhe Meqedoni)

    - Tjeter, TELEVIZIONI shtetnor shqiptar nuk duhet te shihet ne Kosove e ai i Kosoves nuk duhet t,shifet ne Shqipni

    - Tjeter, nuk lejohet UNIVERSITET apo KOLEGJ afer kufirit te shtetit shqiptar, apo ne qytetet si Shkodra , Dibra, Kukesi

    Kush i shkel keta pika ja kpusin kryte
    Ca flet ore artist ku i more keto ligje

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    rreziku na vie nga vet shqiptaret
    Askush nuk mund te na i ndaloj as shkollat as mjetet e informimit as levizjen e njerzve pra vendosim vet
    Tragjike eshte vetem se nuk kemi klas politike te zgjuar qoft ne shqiperi qoft ne kosove
    Eshte jetike qe shqiptaret per kete periudh tranzicioni te ofrohen sa me shum ne mes veti dhe bashkimin kombtar ta bejn para aktit te kryer.
    nuk ka rrug tjeter

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-12-2009
    Postime
    12
    nuk besoj se bashkimi kombetar vjen me pashaporta apo me te tjera dokumenta per sa i perket politikaneve mbare shqiptar ata nuk jane ne sintoni me popullin ngurrojne te flasin per bashkim mbase akoma heret por mund te mundesojne shume gjera te tjera para se te dalin sheshit botes per bashkim p.sh kam lexuar diku se gjuha shqipe ka te pakten tre abetare te ndryshme dhe po i njejti problem mun te paraqitet dhe ne ciclet me te larta kjo sjell shume probleme ne arsimin e brezave qe vijne deri dje ishte koha po sot?!kushe ka fajin? politikanet skane oganizuar as edhe nje ballafaqim mbare shqiptar por shqiptaret harrojne shume shpejt pa kaluar mire rreziku ato fillojne e shtrengojne principatat e tyre jan te gatshem te permbushin cdo kusht per te bere pjese ne BE (nje shtet dhe me serbine) por per bashkim ne vetevete as dhe nje fjale vetem me ne mund te ishte e mundur!!

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    sa kunder jeni mo ...
    po te jene shqipetaret me pashaporta kosovare dhe kosovaret me shqipetare quhen nenshtetas dhe ne baze te ligjeve nderkombetare ,,,
    cdo shtet ka te drejte te mbroje dhe te vetevendos menyren e qeverisjes per shteti e vet

    shiko se cben serbi per serbet e tij ne kosove
    bullgari per bullgaret ne maqedoni e lista ska fund

    cdo shtet ka te cdrejte te krijoje bashkim dhe federate me nje shtet tjeter kur jane nenshtetas te tyret po te jene 90 perqind e kosove me pashaporta shqipetare dhe kunderta per shqipetaret me kosovare sjell njohjen e nje kushtetute nje sistemi ligjor,, arsimor etjer

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga luzi 1 Lexo Postimin
    nuk besoj se bashkimi kombetar vjen me pashaporta apo me te tjera dokumenta per sa i perket politikaneve mbare shqiptar ata nuk jane ne sintoni me popullin ngurrojne te flasin per bashkim mbase akoma heret por mund te mundesojne shume gjera te tjera para se te dalin sheshit botes per bashkim p.sh kam lexuar diku se gjuha shqipe ka te pakten tre abetare te ndryshme dhe po i njejti problem mun te paraqitet dhe ne ciclet me te larta kjo sjell shume probleme ne arsimin e brezave qe vijne deri dje ishte koha po sot?!kushe ka fajin? politikanet skane oganizuar as edhe nje ballafaqim mbare shqiptar por shqiptaret harrojne shume shpejt pa kaluar mire rreziku ato fillojne e shtrengojne principatat e tyre jan te gatshem te permbushin cdo kusht per te bere pjese ne BE (nje shtet dhe me serbine) por per bashkim ne vetevete as dhe nje fjale vetem me ne mund te ishte e mundur!!
    po pse ke naj ide me te mire ti apo te rrime e te presim si gjithmone

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    ore kjo alenac kuq e zi pse nuk kerkon pajisjen e gjithe shqipetareve ne troje etnike me pashaporte shqipetare,,,,,,

    ne maqedoni 4mije maqedonas moren neshtetsi bullgare vetem se u duhet pa qene dhe bullgare,,,,

    ndersa ne sua japim shqipetareve,,,,

    pse valle patrioti berisha se perkrah leshimin e pashaportes shqipetare per kedo qe eshte shqipetare etnike,,,,

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga landi45 Lexo Postimin
    ore kjo alenac kuq e zi pse nuk kerkon pajisjen e gjithe shqipetareve ne troje etnike me pashaporte shqipetare,,,,,,

    ne maqedoni 4mije maqedonas moren neshtetsi bullgare vetem se u duhet pa qene dhe bullgare,,,,

    ndersa ne sua japim shqipetareve,,,,

    pse valle patrioti berisha se perkrah leshimin e pashaportes shqipetare per kedo qe eshte shqipetare etnike,,,,
    Sepse marrja e nenshtetesise behet ne baze te ligjeve dhe kushteve te caktuara qe duhet te plotesoje cdo individ i cili nuk e ka ate.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Sepse marrja e nenshtetesise behet ne baze te ligjeve dhe kushteve te caktuara qe duhet te plotesoje cdo individ i cili nuk e ka ate.
    bullgaret i plotesojne,,,serbet e kosoves,,,maqedonist na u bene bullgare,,,,
    e lista ska fund,,,,,,

    ruset po pajisin kudo me pashaporta ruse,,,

    izraileli po pajis me pashaporta izraelite njerez mbas 5-6 brezash
    se katragjyshi ishte cifut


    po thuaj sali berisha i vene nga ish sigurim komunist,,,,,

    dhe i biri rame berishes agjent i udbs,,,,

    si dhe sali berisha qe mbajti millosheviqin gjalle duke thyer embargon me arme e nafte,,,,

    slai berisha qe vrau azem hajdarin,,,,,
    qe vrau ministrin e mbrotjes se kosove ,,,
    dhe nuk heton tani vrasesit,,,,

    madje dha urdher lirimin e izet haxhise ne arrest ne turqi,,,
    duke shkelur urdher arrestin e interpolit,,,


    sali berisha qe vrau remzi hoxhen
    se arriti te kishte nje kojpje te kasetes se takimit te berishe me millosheviqi
    dhe gazides me arkanin,,,,


    nuk e don bashkimin kombetare,,,,,,,


    se ishte po ai qe digjete gazeta
    e ven gjoba tv
    qe vret ne mes te bulevardit,,,,



    se kur tere bota pajis me pashaporta pakicat kombetare kudo qe jane,,,,


    ky patrioti sali berisha ,,,,

    qe don kosoven,,,,,

    nuk don bashkim se e ka pranuar vete,,,,


    po dhe pashaporta su leshon,,,,


    nuk mund te thuash qe ky njeri qe shkel urdhera gjykate,,,
    qe vret,,,,
    qe djeg,,,
    qe ven gjoba,, qe blen deputet,,

    nuk miraton dot nje ligje ne parlamentin me shumice te kontrolluar nga ai...

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga landi45 Lexo Postimin
    bullgaret i plotesojne,,,serbet e kosoves,,,maqedonist na u bene bullgare,,,,
    e lista ska fund,,,,,,

    ruset po pajisin kudo me pashaporta ruse,,,

    izraileli po pajis me pashaporta izraelite njerez mbas 5-6 brezash
    se katragjyshi ishte cifut


    po thuaj sali berisha i vene nga ish sigurim komunist,,,,,

    dhe i biri rame berishes agjent i udbs,,,,

    si dhe sali berisha qe mbajti millosheviqin gjalle duke thyer embargon me arme e nafte,,,,

    slai berisha qe vrau azem hajdarin,,,,,
    qe vrau ministrin e mbrotjes se kosove ,,,
    dhe nuk heton tani vrasesit,,,,

    madje dha urdher lirimin e izet haxhise ne arrest ne turqi,,,
    duke shkelur urdher arrestin e interpolit,,,


    sali berisha qe vrau remzi hoxhen
    se arriti te kishte nje kojpje te kasetes se takimit te berishe me millosheviqi
    dhe gazides me arkanin,,,,


    nuk e don bashkimin kombetare,,,,,,,


    se ishte po ai qe digjete gazeta
    e ven gjoba tv
    qe vret ne mes te bulevardit,,,,



    se kur tere bota pajis me pashaporta pakicat kombetare kudo qe jane,,,,


    ky patrioti sali berisha ,,,,

    qe don kosoven,,,,,

    nuk don bashkim se e ka pranuar vete,,,,


    po dhe pashaporta su leshon,,,,


    nuk mund te thuash qe ky njeri qe shkel urdhera gjykate,,,
    qe vret,,,,
    qe djeg,,,
    qe ven gjoba,, qe blen deputet,,

    nuk miraton dot nje ligje ne parlamentin me shumice te kontrolluar nga ai...
    i bere gishtat cop a derbardhe
    Ti haron se Kosova nuk eshte nje pakice kombetare , por shtet me vete dhe nuk eshte ne interesin e Kosoves qe qytetaret e saj ne total te kishin nenshtetesi shqiptare,
    Po ku mer vesh ti nga politika. Ajo qe ti di te besh eshte vetem te shash Berishen, pavaresisht se populli me shumice e ka zgjedhur per kryeminister ne dy mandate rradhazi
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    i bere gishtat cop a derbardhe
    Ti haron se Kosova nuk eshte nje pakice kombetare , por shtet me vete dhe nuk eshte ne interesin e Kosoves qe qytetaret e saj ne total te kishin nenshtetesi shqiptare,
    Po ku mer vesh ti nga politika. Ajo qe ti di te besh eshte vetem te shash Berishen, pavaresisht se populli me shumice e ka zgjedhur per kryeminister ne dy mandate rradhazi



    o shoku kur u be shtet .....


    se deri dje nuk ishte apo jo,,,,,


    po rusia qe po pajis gjeorgjiane ,,,qe kane me shume vite se kosova shtet,,,,

    apo nuk quhet,,,,


    apo izraeli,,,,,

    apo shtete tjera,,,,

    thuaj nuk duan,,,,


    jo pse nuk behet,,,,


    se po e bere ligj me kushtetute ste ndalon kush,,,,,

    po nuk duan ,,,,se kan intersa dhe frike dosjesh nga ish udb nga sigurimi e me radhe

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga landi45 Lexo Postimin
    o shoku kur u be shtet .....


    se deri dje nuk ishte apo jo,,,,,


    po rusia qe po pajis gjeorgjiane ,,,qe kane me shume vite se kosova shtet,,,,

    apo nuk quhet,,,,


    apo izraeli,,,,,

    apo shtete tjera,,,,

    thuaj nuk duan,,,,


    jo pse nuk behet,,,,


    se po e bere ligj me kushtetute ste ndalon kush,,,,,

    po nuk duan ,,,,se kan intersa dhe frike dosjesh nga ish udb nga sigurimi e me radhe
    vetem ti ke qene i painkriminuar ne kete vend te ndyre, e tani qe na mungon, ketu sgjen pasterti gjekundi
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    vetem ti ke qene i painkriminuar ne kete vend te ndyre, e tani qe na mungon, ketu sgjen pasterti gjekundi
    o shoku une them si ta ta ndryshojme ,,,ti thua pse ike ti,,,pse je i ndershem ti i ke fajet,,,,


    rri se te pelqeka ai vend siq eshte pije lengun sa per mua mos ki merak se po vuaj shume,,,,

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  2. Identiteti evropian i shqiptarëve
    Nga Iliriani në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  3. Pasqyra e temave historike
    Nga Fiori në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
  4. Çështja Çame
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 154
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
  5. Cili është synimi i AKSH-së?
    Nga Faik në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •