Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Lilly 2 vejēare ju meson harten e botes

    Nuk e di se aka ndonje teme te ngjajshe te hapur, por mendova qe kjo vajze e vogel eshte nje mrrekulli ne vete.. Shihni vet
    http://uk.youtube.com/watch?v=r43yCiKlbCo
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  2. #2
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    ja edhe nje video tjeter interesante ku nje femi 6 vjecar luan ne kitar

    http://youtube.com/watch?v=o9WutHEeJpE
    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  3. #3
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    nuk do te thote gje kjo ngjarje.mundet ti kete mesuar permendesh dhe si robot mund ti perserite para kameres.femije me cilesi te veqanta ka pase gjithmone.shume kohe me pare kam degjuar se nje djale nga durresi ne moshen 9 vjeqare ka mbaruar universitetin.keshtu u tha atehere po sa e vertete qe nuk e di.une vete kam pase nje nxenese ne klase te 7 e cila bente veprime matematikore shume te veshtira me mend.kjo nuk do te thote se dikusht na qenka teper i zgjuar si puna e kesaj vajzes se voge..

  4. #4
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Vendndodhja
    beyond the road... I lie in wait...
    Postime
    469
    kjo dinte turkeminstanin qe s'e di as une se ku bie

    normal se kjo qe ben kjo femija eshte indikator inteligjence

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Uauu! me befasoi kjo vajze .Dhe ne do shpenzonim me shume kohe para hartes per ti gjetur shtetet ,kurse kjo i ka mesuar vendet permendsh.Cuni im eshte me i madh dhe se ka idene qe ekzistojne vende te tjera pervec Shqiperise dhe Usa.

  6. #6
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-04-2008
    Postime
    496
    Te flasesh per persona te tille eshte injorance dhe siē e kisha theksuar tipa tė tille nuk kontribojnė ne fuqine akademike njerezore. E para jane jonormale dhe ta shpifin; e dyta, ne menyre statistikore provohet se kane propabilitet zbulimi shkencor shume shume te ulet. Aftesia e tyre eshte vetem te mesojne permendesh.
    Mos u sillni si tufa ti ngreni kaq larte keta tipa medioker.
    P.S: Kenaqesi qe kemi artfoolish dodger te na e lanēoje konseptin e "pyetjes retorike"...

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    50
    Po mire more njerez qe keni deshire te besoni vetem gjerat qe dini ju,ja mir le te themi se me ate vajzen e vogel paskan abuzuar prindrit dhe i'a kane mesuar per dy vjet rresht harten e botes,po per ate djalin e vogel qe luante Blues sikur te ishte vete Eric Clapton 10 vjeē,ēme thoni ? Une luaj vete ne kitarre dhe shpirti im e di se ēkam hequr deri sa te mesoj te leviz gishtat per te luajtur Blues.
    Mark Knopfler brenda dy vjetesh arriti ta mesoje kitarren ,dhe sot eshte kitarra nr:1 ne bote.
    Eric Clapton ne moshen e ketij djali ka nisur ta mesoje,
    JJ Cale ne moshe fare te re ka shpikur tinguj qe nuk arrihen dot nga te tjere.
    Stevie Ray Vaughan kur ishte 11 vjeē ēuditi njerzit me lojen e tij ne Blues.
    Jihmi Hendrix kur ishte 16 vjeē e kalonte kitarren ne orgazem.
    Keshtu pra une nga ky djale 6 vjeēar kam mbetur i shtangur dhe shpresoj qe kur te rritet te behet nje kitarrist edhe me i mire se keta pak artist qe permenda.

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    15-04-2008
    Postime
    496
    Keto tema duhet te hapen tek fenomenet paranormale sepse nuk kane asnje lidhje me shkencen e sotme. Keto thjesht ta shpifin! Ata qe lanēojne tema te tilla ketu jane te ēmendur nga euforia e tepruar ne karakter. E njejta gje edhe per ata qe flasin me entuziazem per persona te tille.
    Me keqardhje i lutem moderatorit qe brenda mundesive kohore te kaloje keto lloje temash tek fenomenet paranormale, sepse nje person qe zgjedh te hyje ne kete nenforum dhe sheh gjera pa lidhje me shkencen reale.?.?...

  9. #9
    Le te qendroje ketu e konsideruar thjesht si 'kuriozitet'. Temat qe jane tek Fenomenet Paranormale jane shume here me serioze dhe te trajtuara. Eshte mekat ta perzjesh ate nenforum me gjera te tilla.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    Citim Postuar mė parė nga iliria e para Lexo Postimin
    Nuk e di se aka ndonje teme te ngjajshe te hapur, por mendova qe kjo vajze e vogel eshte nje mrrekulli ne vete.. Shihni vet
    Sic e kemi zakon ne njerzit, edhe pse mund te jet e vertet qe vajza e vogel i dinte se ku ndodheshin shtetet, do na lindi dyshimi se sben per cdo gje. Pa dashur te hedh posht vlerat e ksaj goceje te vogej kush me siguron mua qe zeri i atij qe pyeste nuk eshte montuar me vone. Pra vajza ka shkuar te shtetet qe i shkon ne mendje te coj gishtin e saj dhe me vone i eshte montuar audio ksaj vidioje.
    Do ta besoja 100 % po te vendosnin nje tabele elektronike siper hartes,ku pyetja qe i bente babai me mamane te shoqerohej te tabela elektronike me shkrim.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-06-2008
    Postime
    68
    Impresionuese.

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 26-02-2023, 14:52
  2. Prejardhja e emrit Kosovė dhe emrat e qyteteve te saj
    Nga Vito nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 48
    Postimi i Fundit: 28-01-2010, 06:43
  3. Emri ALLAH nė hartėn e Republikės Sė Kosovės
    Nga titi-a nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 26-11-2008, 13:28
  4. Thesaret e veriut nė hartėn 4 shekullore
    Nga Davius nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-04-2006, 11:09

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •