Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1

    Ronnie O'Sullivan kampion Bote ne bilardo.

    Ronnie O'Sullivan eshte shpallur kampion bote ne bilardo pasi ka fituar ndaj kundershtarit te tij Ali Carter.Une personalisht i kam ndjekur ndeshjet nje nga nje te te gjithe kampionatit per mjeshtrat e medhenj ne bilardo te tranmetuara live ne EuroSport...Kampionati eshte luajtur i teri ne Sheffikld City ne Angli...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  2. #2
    Ronnie O'Sullivan duke festuar me familjen e tij ne ceremonine e dhenies se kupes ne vitin 2008...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  3. #3
    Ja dhe Ronnie O'Sullivan Vetem:
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  4. #4
    Ja ku ishte edhe kundershtari i Ronnie O'Sullivan per kete vit, Ali Carter nje lojtar i talentuar shum i ri:
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #5
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Pėrshėndetje,


    Mė gėzon fakti qė idoli im nė Snoker ėshtė shpallur kampion bote, pėr shkaqe personale skam pasur mundėsinė ti ndjek tė gjitha ndeshjet pėr kėtė sezon, edhe pse kisha tepėr dėshirė ta shihja tė madhin Ronnie nė akcion.

    Pėr mua ka qenė, ėshtė dhe gjithmon do tė jetė njė ndėr ikonat mė tė cmuara tė Snokerit, edhe pse kemi shumė tė tjerė qė zėnė vend tė rėndėsishem nė kėtė sport, Doherty,Jung etj etj, por ky ka njė stil dhe talent qė e vecon nga tė tjerėt, poashtu inspirimi nga e merr ai ėshtė i papėrshkrueshem, gjithmon e kujton babain e tij qė e ka tė mbyllur nė burg, vėrtet prekėse.

    Talenti i tij nuk krahasohet me asnjė lojtar tjetėr nė ruzullin tokėsor, edhe pse para kėtij sezoni dėshtoi nė paraqitjet e tij qė i arsyetoi me probleme familjare, ja qė kėtė sezon e vulosi edhe suksesin e tij tė radhės, ėshtė vėrtet mbret nė Snoker vite me radhė...


    Suksese Super Ronnie.
    Sui generis

  6. #6
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Ja edhe njė foto nga i madhi Ronnie O'Sullivan
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Sui generis

  7. #7
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Rėnditja momentale nė Snoker, nė mbarė botėn duket kėshtu si vijon mė poshtė, normal nė krye me tė madhin Ronnie O'Sullivan.

    1. Ronnie O'Sullivan 51.150

    2. Stephen Maguire 45.525

    3. Shaun Murphy 45.050

    4. Mark Selby 38.325

    5. John Higgins 37.925

    6. Stephen Hendry 34.275

    7. Allister Carter 34.175

    8. Ryan Day 33.875

    9. Peter Ebdon 32.975

    10. Neil Robertson 32.950

    11. Ding Junhui 32.194

    12. Joe Perry 30.425

    13. Graeme Dott 27.144

    14. Marco Fu 27.000

    15. Mark King 26.000

    16. Mark Allen 25.725

    17. Matthew Stevens 25.413

    18. Ken Doherty 25.119

    19. Jamie Cope 24.744

    20. Joe Swail 24.725

    21. Stuart Bingham 24.625

    22. Mark J Williams 23.925

    23. Nigel Bond 23.613

    24. Fergal O'Brien 22.538

    25. Ian McCulloch 22.432

    26. Stephen Lee 22.219

    27. Barry Hawkins 22.125

    28. Dave Harold 21.494

    29. Steve Davis 21.419

    30. Michael Judge 20.825

    31. Anthony Hamilton 20.813

    32. Dominic Dale 20.688
    Sui generis

  8. #8
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Do ju bėj njė pyetje, e keni aritur ta shikoni Steve Davis ???

    Nėse e keni aritur ta shihni do kuptonit se sa i bukur ėshtė sporti i Snooker. Unė e kam qejf shum kėtė sport po mbi tė gjitha unė luajė lojė me 15-tė gurr. Shum pak herė e kam pasur fatin ta kem luajtur lojėn e Snooker po ėshtė shum e vėshtirė.

    Kur kam filluar ta shikojė kėtė Sport kanė qėnė mė tė mirėt e asaj kohe, Steve Davis, Stephen Hendry, John Higgins dhe i madhi Ronnie O'Sullivan.

    I cili ka dhe 8-tė herė rekordin e mbylljes sė njė loje me 147 pikė, qė janė maksimumi pėr njė ndeshje. Dhe hera e fundit ka qėnė me Stephen Maguire nė Abeerden tė Scotcisė pėrpara dy muajve.

    P.s Urime pėr hapjen e temės mė kishte dal nga mėndja dhe faleminderit qė solle disa imazhe nga njė lojtar kaq i madh sa Roonie, i cili kishte 5 vite qė i mungonte titulli dhe e rimori sėrish vėndin e parė nė renditjen botėrore.

    Kalofshi mirė,
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  9. #9
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar mė parė nga Gerrard Lexo Postimin
    Do ju bėj njė pyetje, e keni aritur ta shikoni Steve Davis ???

    Nėse e keni aritur ta shihni do kuptonit se sa i bukur ėshtė sporti i Snooker. Unė e kam qejf shum kėtė sport po mbi tė gjitha unė luajė lojė me 15-tė gurr. Shum pak herė e kam pasur fatin ta kem luajtur lojėn e Snooker po ėshtė shum e vėshtirė.

    Kur kam filluar ta shikojė kėtė Sport kanė qėnė mė tė mirėt e asaj kohe, Steve Davis, Stephen Hendry, John Higgins dhe i madhi Ronnie O'Sullivan.

    I cili ka dhe 8-tė herė rekordin e mbylljes sė njė loje me 147 pikė, qė janė maksimumi pėr njė ndeshje. Dhe hera e fundit ka qėnė me Stephen Maguire nė Abeerden tė Scotcisė pėrpara dy muajve.

    P.s Urime pėr hapjen e temės mė kishte dal nga mėndja dhe faleminderit qė solle disa imazhe nga njė lojtar kaq i madh sa Roonie, i cili kishte 5 vite qė i mungonte titulli dhe e rimori sėrish vėndin e parė nė renditjen botėrore.

    Kalofshi mirė,

    Steve Davis, ėshtė legjenda e Snookerit, aritjet dhe aftėsitė e tij nuk vihen nė dyshim asnjėherė, por ajo qė e bėn Ronnin mė tė mirė momentalisht normal ėshtė talenti por nder tė gjithat edhe personaliteti i tij. Ai tė bėn tė shikosh Snooker sa mė shpesh dhe posacerisht ndeshjet kur ai ėshtė pjesė e tyre, ka njė humor qė se ka asnjė lojtarė tjetėr nė Snooker, gjithmon ka gjeste qė e bėjnė publikun tė qesh, ėshtė i pakrahasueshėm dhe i pazėvendėsueshėm.

    Vet Steve Davis e pėrgėzoi pėr rekordin qė mban nė max break, dhe e emėroi atė si njė ndėr lojtarėt mė tė mirė tė Snookerit gjatė historisė sė kėtij sporti.

    Kėto vitet e fundit nuk ishte edhe aq i sukseshem, gjithmon arinte shumė lart mirėpo nuk kishte vullnetin e duhur pėr mė shumė, dhe para kėtij sezoni ai premtoi se do tė habis tė gjithė dhe atė e bėri, me fitoren e tij nė kampionatin botėror tė Snookerit.


    Just continue Ronnie..
    Sui generis

  10. #10
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
    Steve Davis, ėshtė legjenda e Snookerit, aritjet dhe aftėsitė e tij nuk vihen nė dyshim asnjėherė, por ajo qė e bėn Ronnin mė tė mirė momentalisht normal ėshtė talenti por nder tė gjithat edhe personaliteti i tij. Ai tė bėn tė shikosh Snooker sa mė shpesh dhe posacerisht ndeshjet kur ai ėshtė pjesė e tyre, ka njė humor qė se ka asnjė lojtarė tjetėr nė Snooker, gjithmon ka gjeste qė e bėjnė publikun tė qesh, ėshtė i pakrahasueshėm dhe i pazėvendėsueshėm.

    Vet Steve Davis e pėrgėzoi pėr rekordin qė mban nė max break, dhe e emėroi atė si njė ndėr lojtarėt mė tė mirė tė Snookerit gjatė historisė sė kėtij sporti.

    Kėto vitet e fundit nuk ishte edhe aq i sukseshem, gjithmon arinte shumė lart mirėpo nuk kishte vullnetin e duhur pėr mė shumė, dhe para kėtij sezoni ai premtoi se do tė habis tė gjithė dhe atė e bėri, me fitoren e tij nė kampionatin botėror tė Snookerit.


    Just continue Ronnie..
    Kushtrim vetėm dy emra qė qarkullojnė aktualisht mund tė arijnė sukseset e Ronniet, Mark Selby dhe Ali Carter.

    Ka debutuar qė nė 1992-shin, ėshtė vetmė 35 vjeē. Vėrtet tė impresionon me paraqitjet e tij qė bėn. Po qė nga finalja e 2002-shit me Stephen Hendry nuk u ngrit mė nė nivelet qė ishim mėsuar ta shikonim, ishte nė vėndin e 12-tė nė renditjen botėrore mė pas u ngrit nė 2007-ėn deri nė vėndin e tret dhe nė 2008-tėn e rimori vėndin e parė.

    Diēka mė ka bėrė tė qesh nė njė ndeshjet tė Ronniet kur po luante 8-Ball pėrball kampionit absolut Tostenhen Hoffman Gjermani absolut qė nuk e lėshon kėtė vėnd qė nga 1997 dhe ka humbur njė gurr nė gropėn e mesit qė fare mirė mund ta merte dhe njė 12-tė vjeēar, mė bėri mė shum tė qesh pasi tha, kam 17 vjet qė nuk e kam prekur bilardon Stargate me dorė dhe mė duket sikur sa kam mėsuar tė mbaj stekėn (cue) pėr 8-Ball . Pritet qė ta mari njė djal nga Taiwani qė ėshtė vetėm 15-tė vjeē. Nė renditjen botėrore ėshtė i dyti pėr 8-Ball, 9-Ball dhe 14-Ball.

    Jam shum i dashuruar mbas sporteve nuk e di, po gjithė ditėn ti shikojė nuk mėrzitem, mos harrojmė dhe Airon^Boy qė e ka fiksim kėtė sport dhe diskutojmė shpesh pėr finalet e ndryshme qė zhvillohen nė UK.

    Gjithė tė mirat.
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  11. #11
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar mė parė nga Gerrard Lexo Postimin
    Kushtrim vetėm dy emra qė qarkullojnė aktualisht mund tė arijnė sukseset e Ronniet, Mark Selby dhe Ali Carter.

    Ka debutuar qė nė 1992-shin, ėshtė vetmė 35 vjeē. Vėrtet tė impresionon me paraqitjet e tij qė bėn. Po qė nga finalja e 2002-shit me Stephen Hendry nuk u ngrit mė nė nivelet qė ishim mėsuar ta shikonim, ishte nė vėndin e 12-tė nė renditjen botėrore mė pas u ngrit nė 2007-ėn deri nė vėndin e tret dhe nė 2008-tėn e rimori vėndin e parė.

    Diēka mė ka bėrė tė qesh nė njė ndeshjet tė Ronniet kur po luante 8-Ball pėrball kampionit absolut Tostenhen Hoffman Gjermani absolut qė nuk e lėshon kėtė vėnd qė nga 1997 dhe ka humbur njė gurr nė gropėn e mesit qė fare mirė mund ta merte dhe njė 12-tė vjeēar, mė bėri mė shum tė qesh pasi tha, kam 17 vjet qė nuk e kam prekur bilardon Stargate me dorė dhe mė duket sikur sa kam mėsuar tė mbaj stekėn (cue) pėr 8-Ball . Pritet qė ta mari njė djal nga Taiwani qė ėshtė vetėm 15-tė vjeē. Nė renditjen botėrore ėshtė i dyti pėr 8-Ball, 9-Ball dhe 14-Ball.

    Jam shum i dashuruar mbas sporteve nuk e di, po gjithė ditėn ti shikojė nuk mėrzitem, mos harrojmė dhe Airon^Boy qė e ka fiksim kėtė sport dhe diskutojmė shpesh pėr finalet e ndryshme qė zhvillohen nė UK.

    Gjithė tė mirat.

    Mė kanė ikur ndeshjet e fundit pa parė, mirėpo nė talentin dhe aftėsit e Ronnit nuk kam dyshuar asnjėher, qė prej kohes kur ai filloi tė ngjitet shkallėve tė larta tė suksesit botėror, mė pėlqeu tepėr loja qė bėnte ai dhe besoja cdoher nė tė, ja qė edhe pėrgjat viteve nuk na ka zhgėnjyer.


    Do tė mundohem tė gjej nė DVD kėtė kampionatin e fundit botėror sepse mė ka ikur pa e shikuar, dhe tė shikoj edhe njėher magjin e Snookerit qė e kam lėnė pas.


    Airon^Boy, na ka humbur fare, e di qė e ka qejf kėtė sport por idhulin e tij se di ende kush ėshtė, shpresojmė Ronnie tė jetė.


    Rapsoul
    Sui generis

  12. #12
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Airon^Boy, na ka humbur fare, e di qė e ka qejf kėtė sport por idhulin e tij se di ende kush ėshtė, shpresojmė Ronnie tė jetė.
    Dhe e vė nė diskutim. Ronnie O'sullivan ka dhe Aironi idhull, dhe sa herė qė shikon Snooker emrin e tij ka nė gojė.

    Mė vonė kur tė vijė nga Dentisti do tė jap unė njė link ku mund ti shikosh tė gjitha ndeshjet e World Championship 2008.

    Ika se jamė vonė shkruhemi mė vonė.

    Kalofshi mirė,
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  13. #13
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Me behet shuuuuume qejfi! Eshte idhulli im, per fat te keq pashe vetem finalen pasi isha jashte shteti.Tani qe po e mar vesh si perfundoi them Go GO gO!!!
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  14. #14
    ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
    Anėtarėsuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    ♥ Camp Nou ♥
    Postime
    2,012
    Flm Endro qe me ke kujtuar ketu.

    Duke dal pak nga tema.... Kur shof Messin dhe O'Sullivan nuk merzitem ti shof per ore te tera.

    O`Sullivan ne menyre apsolute eshte nje super-lojtar. Me pelqen per stategjin qe perdor ne loje, duke luajtur ne menyre perfekte pozicionin dhe "hilen".
    Ky lojtar luan dhe me te dy duart sikur i ka te njejta

    I uroj gjithe suksese O'Sullivan-it
    ◄█ Barcelona e MADHE █►

Tema tė Ngjashme

  1. Boks: Kreshnik Qato, kampion i botės nė versionin WBF
    Nga FЯODO nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 75
    Postimi i Fundit: 24-06-2014, 09:16
  2. KF Elbasani, "TIGRAT VERDH E BLU"
    Nga ClaY_MorE nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 479
    Postimi i Fundit: 04-10-2008, 00:26
  3. Tifozat e Super Kampiones TIRONA <3>
    Nga BlueBaron nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 274
    Postimi i Fundit: 15-10-2005, 01:39
  4. Luan Krasniqi: Nė shtator dy gėzime, pavarėsi dhe kampion bote
    Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 02-06-2005, 02:53
  5. Kreshnik Qato, kampion bote nė boks
    Nga zeus nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 20-10-2004, 07:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •