Close
Faqja 11 prej 37 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 739

Tema: Danel Cana

 1. #201
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  VEZA E KAPOSHIT

  Lajm i mirė nga Amerika,
  Tė martohet burr me burrė.
  Do tė harrohet tradita,
  Popujt mos tė shtohen kurrė.

  Edhe gratė me gra sė bashku,
  Tė kenė jetė e tė kenė mall...
  T’u vij mallė pėr njė mashkull,
  Tė mos bjer asnjė me barrė!

  Kjo po qė ėshtė drejtėsi!
  Ecėn si gaforrja mbrapsht.
  Se nga lindėm unė dhe ti?
  Nuk ka nėnė edhe babė!

  Mirė e mendon njerėzimi,
  Tė gjithė duhet tė hanė...
  Dhe i ligu dhe i miri...
  Ti mbledhim nė njė sahan.

  Sikur tė isha i sigurtė...
  Ashtu si dhe feja thotė...
  Do tė drejtoja njė lutje,
  Lartė, te i madhi zot.

  Do tė lutem mor aman,
  Nė qofsh vėrtet atje lartė,
  Jepua armiqve tanė...
  Qė t’ju mbetet djepja thatė.

  Se, kemi gjetur belanė,
  Nuk lanė gjė pa provuar!
  Her me drogė, her me armė,
  Dhe tani me tė martuar.

  Kjo e fundit i vė vulėn,
  S’ka ilaē pėr alergji.
  S’ka ē’e do Kaposhi Pulėn,
  Vezė do bėj edhe ai...!
  @cana

 2. #202
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  MOJ VETULLA SHKRUAR

  Moj hėna qė del mbi maja,
  moj vetulla shkruar-o!

  Dil apo s’tė lė mamaja,
  ē'tė ka porositur-o!

  Tė pash dhe sytė s’ti ndaja,
  keq mė ke trazuar-o!

  S’mundesha zemrėn t’a mbaja,
  iku fluturuar-o!

  Sikur mė ka zėn murtaja,
  nė pasqyr veten se nj-o!
  Moj sy ndritura sėrmaja,
  ngrije moj gėrshetin-o!

  O mė ēliro na sevdaja,
  o me tė do mbytem-o!

  4-7-2015
  @cana

 3. #203
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  HAJDE MOJ TĖ DALIM

  Ē’i thotė lulja lules-o:
  “Hajde moj tė dalim-o,
  Le t’i hapim fletėt-o,
  Vesa tė pikoj m’i to-o”!

  Kokė mė kokė mblidhen-o,
  Lulet e shullėrit-o...
  Mblidhen e diē’ flasin-o,
  Bilbilin ē’e ngasin-o!

  Thėllėza mban frymėn-o,
  Tė dali, do edhe s’do-o!
  Ē’i vjen keq pėr shoqet-o,
  Si t’ja prish Bilbilit-o!
  @cana

 4. #204
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  VĖLLEZĖRIA

  Kush e quajti tė pėrjetėshme?
  Jeta jonė ikėn shpejtė!
  Mbyllen sytė pėrgjithmonė,
  Kush jetoi njėmij vjet!

  Kush nė jetė e mbolli pemėn,
  Tė shpresės dhe miqėsisė,
  I lumtur e kalon jetėn,
  Nė hije tė dashurisė.

  Tė pėrjetshėm kush i quajti?
  Kush ka lindur do tė vdesė.
  Pasuri pėr njerėzimin,
  Ėshtė liria e vėrtetė.


  Mos u bėni tė pa shpresė,
  Tė pa ngopur mos u bėni!
  Kush ka lindur do tė vdesė.
  Nuk tė mban pėrgjithnjė vėndi!

  Respektoni njerėzimin...
  Leri hyjnit pėr mė vonė!
  Respektoni njėri tjetrin,
  Sot, se nesėr ėshtė vonė!

  Tė gjith njė nėnė s’i ka bėrė!
  Po tė gjithė bij nėnash janė!
  Gjaku i kuq ėshtė pėr tė tėrė,
  Tė gjithve toka na mbanė.

  Njerėzimi ka shumė shekuj,
  Qė braktisi kafshėrinė.
  Politikat edhe feja,
  Na bėn ujk pėr njerin!

  Mblidhi pra mėndjen e kokės,
  Mos u bėni ē’njerėzor!
  Vėllezėrisht ti dalim botės,
  Le ta zgjasim atė dorė.

  2015-07-14
  @cana

 5. #205
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  LĖVDUAR QOFTĖ

  Shkruaje qiellin nė s’ke letėr,
  Merre dhe detin pėr bojė..!
  Veē njė fjalė dhe asgjė tjetėr,
  Fjal e artė; “Tė dashuroj”!

  Zemrėn do ta shtroj dyshek mė vete
  Nė hije, tek burimi ndėnė lis...
  Pa do shkrijnė mall dhe derte...
  Dhe; Lavdi Pėrjetė Dashurisė!

  Lėvduar qoftė dashuria,
  Nga ēdo gjė dhe mbi ēdo tjetėr!
  Qė shėron ethet e mija...
  Dhe shpirtin palos si letėr!
  @cana

  2015-07-25

 6. #206
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  FLOKĖ BUKURA SI TĖNDĖ

  - Flokė bukura si tėndė,
  Veron njė kope e tėrė.
  Kur i shoh mbetem pa mėndė,
  Aty gjumi tė mė zėrė.

  Trupi yt porsi lastarė,
  Dridhet, pėrdridhet si ngjalė.
  Aty shpirti tė mė dalė,
  Tė ndjej dhe njėher si djalė.

  Si purteka e lajthisė,
  Aty syri tė djersisė.
  Tė ti prek pak ato sisė,
  Si gjėmbat e kulumbrisė.

  - Djalė me fjalė mė ngave,
  Zemrėn mė dyshė ē’ma ndave!
  Tė gjithėn nė lot ē’mė lave,
  Tė kam sevdan e sevdave.

  Do dal tė lajmėroi fshanė,
  Ti mbledh ėndėrrat nga vanė.
  Tė gjezdis stane mė stanė,
  Gji mė gji me ty ēobanė.

  - O vetull kthyer si harkė,
  Do tė puth qė tė marr hakė.
  Do tė shtrij nė bar tė thatė,
  Si pupėl do tė ngre lartė.
  @cana

 7. #207
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana


  MUSHT E VERĖ

  Kam merak e kam sekrete,
  saqė vuaj!
  I mbaj tė gjitha pėr vete,
  nuk i ndaj!
  Ca shėnja, ca isharete,
  mė pastaj!
  Tė bėjn tė flasėsh me vete,
  dhe tė qaj.
  Tė bėsh lojė dashurinė,
  kush tė fal!
  Copė do ta bėj mėlēinė,
  se jam djal!
  Keq shpirtin ma ke trazuar,
  vajzė mua!
  T’u fala pėr gjithēka deshe,
  se tė dua.
  Mos dėgjo botėn e keqe,
  tė trazuar.
  Mos kalo nė lum tė turbull,
  pa kulluar.
  Mbaje dashurin tė pastėr,
  tė rrosh gjatė.
  Njeriu pa dashurinė,
  lis i thatė.
  Verė do pi, musht i shtrydhur,
  pa karar.
  Tė dehem e zjarr tė marrė,
  nė damarė.
  Nga dritarja, nga ballkoni,
  do tė ngjitem.
  E nė rėnēa gjė mos thoni,
  le tė vritem.

  @cana
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ali Baba Tepele : 10-08-2015 mė 11:27

 8. #208
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  SHIJE MAGJIKE

  Dashuria paska rrėnjė,
  Edhe fruta shum tė shijshėm!
  Zėmrėn memece ka bėrė,
  Tė mendoj dhe flasė lirshėm.

  Hijen s’e ka shum tė rėndė,
  Por vėshtir ta dallosh hijen!
  Gjori unė, e marr me mėnd,
  Kush provoi dhe ja di shijen!

  I pari kush e provoi...
  Edhe farėn thellė mbolli!
  Ē’mbrekulli syri shikoi,
  Kur mbiu e dheun mori!

  U pėrhap e kudo mbiu,
  Nė fusha e mal tė thatė!
  As bora dimrit se ngriu,
  S’pyeti pėr dit e pėr natė!

  Kanė thėnė dhe tė parėt,
  Qė ėshtė mjaltė, tė shėron!
  Ėshtė moll e artė e fatit,
  Pa tė zemra nuk punon!

  Tė erdhi nė dorė mbaje,
  Ėshtė si zogu miku im...
  Mbaje afėr edhe duaje,
  Femrėn edhe dashurinė!
  @cana

 9. #209
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  ROMANTIZMI VDIQ

  Iku romantizmi, kohėt perėnduan,
  Burimet e ftohta qė etjen ta shuan.
  Pran kroit njė vashė, ashtu rastėsishtė,
  Ka njohur dhe djalin, dashurin e brishtė.

  Iku kroi i bukur, ujėt qė buron,
  Sot uj’t e burimit e ke nė bidon.
  Gjithė freski e malit, kish lezet tė ishe,
  Sot ujėt e zallit e marrin nė shishe.

  Iku dhe na la njė kujtim tė shkurtėr,
  Sot djemt dhe vajzat njihen nė kompiutėr.
  Njė kuti e vogėl, e zez a e bardhė,
  Gjith botėn e madhe e bije vėrdallė.

  Ikėn gjithė shijet, natyralja iku,
  Sot nė vėnd tė gjalpit ke vaj kikiriku.
  Iku triko leshit na duket si kashta,
  Sot njė cop najloni t’i xjerr gjith pėrjashta.

  Romantizmi vdiq, erdhi kohė tjetėr,
  E kujton me dhimbje brezi jon i vjetėr.
  Industria hyri dhe atje ku s’thuhet,
  Saqė njerėzimi s’dihet nga gatuhet!

  10/9/2015

  @cana

 10. #210
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana


  MBI Ē’DO GJĖ

  Flasin shkruajnė shum poet,
  Pėr Zjarrin e Dashurisė.
  Se ka djegur, edhe djegė,
  Gjithė zemrat e njerėzis.

  Ėshtė sėmundje, e pranoj,
  Ėshtė kolerė pa shėrim.
  Shohė, tek vetja s’ka nevoj,
  Jam futur njė rrugė pa kthim.

  Mbi tastier gėrmat shikoj,
  Kė, tė zgjedh pėr nė ekran!
  Zemėr moj u nxifsh me bojė,
  Shprehe hapur nė ta mban!

  Shprehi hapur sa ke brėnda,
  Me mėnyrėn qė ti di.
  Trego dhe brengat e rėnda,
  S’ėshtė vetėm njė Dashuri!

  Vėrtet njerzit kan njė jetė,
  Por Dashuri kanė shumė.
  Gjithkush ka vėndin e vetė
  Mos e ndani njė mor lumė!

  Ndajė, do lutesha poet,
  Kur kėndoni Dashurinė,
  Mos e quani tė shkretė,
  Vėndin, Gjuhėn edhe Prindnė.

  Ka dhe dashuri tė tjera,
  Qė gėzojnė poezinė.
  Mbi gjith kėto m’e vyera,
  Dashuria pėr njerinė.
  @cana

 11. #211
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  Ē’MĖ JE TRETUR MIKE

  Ē’tė shikoj fytyrėn moj, atė tė malluar...
  O ē’mė paske hequr moj, o ē’mė ēaske vuar!

  Syt e tua ndesha moj, vetullat harkuar...
  O ē’mė paske hequr moj, sa mė paske vuar!

  Buzė kuqėrremta moj, faqja jote shkruar...
  Ē’halle tė kan tretur, kush tė ka munduar!

  Pėrmbi gjoks ca djersė, si pika pikuar...
  Vallė ē’tė ka prekur, ēfar tė ka munduar!

  Ngrirė buzėqeshja me kohėn e shkuar...
  Ka faj Dashuria, a botė e tėrbuar!

  01-10-2015
  @cana

 12. #212
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  LAVDIA NĖ KĖNGĖ MBETET
  (kushtuar Zaho Balilit)

  Mblidhemi nė Tepelenė tė kujtojmė pėrvjetore,
  Gjėmon kėnga pas traditės, kėnga labe qė ti mbolle.
  Ref...
  Lule o Zaho Balilė,
  Je pishtar pėr djalėrinė.
  Pėr vėndin pishtarė mbete,
  Kėnga dhe lavdia s’treten.

  Kėnga labe qė ti deshe, lulėzoi e mbushi vėndė,
  Kėngėtar i penės jeshe, ndaj dhe mbete nėpėr kėngė.

  I kėndove bukurisė, se nuk desh tė ulte ballin,
  Me lulet e dashurisė, njė kuror tė na nxjerr mallin.

  Nėpėr kroje dhe burime, shetite malet e rėnda,
  Lule Zaho kėngėtari, qėndron zgjuar nėpėr ėndrra.

  Tepelenėn qė e deshe dhe pėr tė pena kėndoi,
  Nė furtun e nė rrebeshe qumėshtė gjiri tė mėkoi.

  Tepelena mėm e gjirit, lavdi pėr jetė uron,
  Kėngėt e Zaho Balilit ajo kurrė s’i harron.

  2-10-2015....@cana 13. #213
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  NATYRĖN TĖ DUAM

  Sot njerėzimit,vėshtirė t’i vėsh emėr,
  Shesin erėn, diellin shesin me kubik!
  Nuk kan gjak, nuk janė njerėz, nuk kan zemėr,
  S’jan tė vdekshėm dhe nga vdekja s’paskan frikė!

  Kasollet dhe shpellat kan mbetur si ėndėrr,
  Nga nata e errėt sot nuk ka frikė.
  Harqet e shigjetat qė kishin pėr zemėr
  Sot flasin me mburrje “Shekulli atomik”.

  Ka shpikur shum armė tė vrasė nė masė,
  Tmerr i jetės tėnde janė o Njeri!
  Akoma s’ka gjetur formulėn e Zemrės,
  Tė marr dhe tė japė mė shum Dashuri.

  Kur harron nga vjenė, nuk di se ku vete,
  Ka nevoj ta mbajmė botėn, siē na mban.
  Se natyra vetė ėshtė Zot mė vete,
  Dhe kur nuk e duam, nuk tė lė nishan.
  @cana

 14. #214
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  NDRYSHE ERDHI JETA

  Dola moj tė prita, dola por mė kotė,
  Pas ikjes sė madhe na ndanin dy botė.
  Njėra botė e vdekur, tjetra mbushur lotė.
  Pa shkruar njė vjershėz pėr ty, s’rrikam dotė.

  Largėsija mike qėnka porsi era,
  Shuan zjarret e vegjėl dhe ndez ca tė tjera.
  Por prushin nė zemėr nuk e shuan dotė,
  Se e mban kongjillin si hiri, me lotė.

  Tė kisha thėnė mike, mos mė shiko shtrėmbėr,
  Ja se si e bėre tė keqen nė zemėr!
  Palė-palė fustanet mbaje nė musėndėr,
  Stuhinė e zemrės e ktheve nė ėndėrr.

  Ē’e ktheve nė ėndėrr moj gjith atė stuhi,
  Dhe pse u betuam pėr pak lumturi!
  Dhe s’do tė braktisja, as dhe mua ti!
  Ndryshe erdhi jeta, mė tepėr nuk di!

  Ndryshe erdhi jeta, ndryshe ishe ti,
  Fati jonė qėnka mbyllur nė kuti!
  Ku ta dijė ē’ka brėnda i ziu njeri!
  Tė uroj nė jetė, gjithmon lumturi.

  9/12/2015 @cana

 15. #215
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  LAPSI I KUQ

  Lapsi kuq u bė shkaktari,
  Qė tė prekja ato buzė.
  Gabimisht nė buzė e mbaje,
  Zhgarravisje njė pikturė.

  Nxėnės tė njė banke ishim,
  Bashkė i bėnim dhe detyrat.
  Por se, orė e vizatimit,
  Ishte pėr Ty mė e mira.

  Gjith gėzim nxirrje pėrpara,
  Detyrat nė vizatime.
  Bojra lapsa edhe ngjyra,
  E mbuloje bankėn time.

  Kur bėje detyrė jashtklase,
  Gjuhė, fizik e vizatime,
  Merrje lejen e mamasė,
  Tė vije nga lagjia ime.

  S’mund ta harroj atė ditė,
  Pėr mua ish’ herė e parė.
  Shikonim fotografitė,
  Pasi mėndjen kishim vrarė.

  Lapsi kuq ishte shkaktar,
  Qė la shėnjė pėrmbi buzė.
  Nėse ishte puthja e parė,
  Mos trego se ta dhash unė.

  Mbaje sekret thellė nė shpirt
  Njė puthje tė fėmijėrisė.
  Sekretet vdesin me njerzit,
  Janė diamant i Dashurisė.

  5-12-2015

 16. #216
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  E BUKURA NĖ ĒARDHAK

  Njė ditė pashė pėr merak,
  Njė tė bukur nė Ēardhak.
  Mė foli dhe qeshi pakė,
  Buzė e saj e kuqe gjakė.

  Kur i thash do ngjitem lartė,
  U bė e kuqe si flakė.
  Mos mor’ djalė pritėm dhe pakė!
  Jam e vogėl pėr sevadtė!

  Njėzet vjeēe rrumbullak.
  O tė puth o s’gjej rehatė!
  Moj u bėfsha pėr mandatė!
  Hidhu tė tė pres nė krahtė!

  Unė u hodha dhe mė prite!
  Si moll e gjirit mė rrite!
  Mė deshe mė veselite!
  Puthje, lotė mė vadite.
  @cana
  21-12-2015

 17. #217
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  MALL E GJĖ T’I BĖJ KURBAN

  Nėn njė lis e kisha stanė, fshatin kisha pėrkrashi.
  Tek njė rrap mėrxen kopeja, dielli saē mbi koka rri.
  Hodha sytė nga tufa, lėnė, ishte bėrė batėrdi.
  Shqerra qė mė kėmbė s’i gjeta, tė kėrcenin, lesh e li!
  Njė tufė ujqėr kishin rėnė, ujku murrėm, ujku zi.
  Kacafytur ish me qėnė, njė i vetėm ish ai.
  Beleci me dhėmb kish ngrėnė, gjak kullonte, ai di.
  Unė ngriva kur i pashė, si hu gardhi mė kėmbė rri.
  Mė dolli zemra nga vėndi dhe po qaja si fėmi.
  Sa pėr pak u ktheva krahėt! Oh i mjeri ē’mė gjeti!
  Ndėnja me miken nė tėndė, u harrova s’di se si.
  Ma mpiu mėndjen e shkretė, m’u fut si sheqerk nė gji.
  Ē’mė bėre moj, gjeē belanė, humba mall e katandi!
  Mė lanė mėntė mė lanė, pėr njė vetull pėr njė sy.
  Flaka qė mė dogji xhanė, si tė bėj i varfėri!
  Mallin e bėra kurbanė, gjith jetėn me ty tė rri.

  @cana

 18. #218
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  SHKO PASHA ME LOPĖ
  - satirike -

  Bėrtet Arben Duka:
  - Ja hajdutėria.
  Po kush t’i dėnojė,
  O Arben mavrija?

  Zėvėndės i tė gjatit.
  Ėshtė Niko Peleshi.
  Ai qė dhe nėnėn,
  Koloni e deshi.

  E ka shitur vėndin,
  Tė gjith nė Greqi,
  Ndaj i ngjiti shkallėt,
  Gjer nė qeveri.

  Prite more prite,
  Prite gjer nė vjeshtė.
  Po e zuri vera,
  Do t’i rruajnė leshtė.

  Iku duke lėnė,
  Shqipėrin nė gropė.
  Ėshtė mė mirė t’i themi:
  "Shko Pasha me lopė"

  “Shko Pasha me lopė”,
  Se ti je i pari,
  Ndaj dhe t’i dha votat,
  Popull “Ysmeqari”

  Ujku qė s’u bije,
  Lopėve o popull.
  Qė nga Amerika,
  T’i bje botės rrotull.

  @cana

 19. #219
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  HĖNĖ E ZHVESHUR

  Mbrėmė tė kam par tė zhveshur,
  Hėn e bukur, Hėna ime.
  Udhės qiellit ishe tretur,
  Vijėzuar me lėngime.

  Zhveshur, tretur qiellit pus,
  Haruar nė vijėzime.
  Dritėn vjedhur kishin yjet,
  Saqė zhveshėn Hėnėn time.

  Hėnėz qė mė heq lėngatė,
  Gjysėm dritė dhe gjysėm hije.
  Udhės sė qiellit pamatė,
  Fanatike rrotull vije.
  @cana

 20. #220
  i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
  Anėtarėsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,861

  Pėr: Danel Cana

  KOHA E SĖMURĖ

  Japin provim arsimtarėt,
  Nėntėdhet e gjasht pėrqin nuk dinė,
  Ata do ishin tė parėt,
  Dhe pėr veten faqen nxinė.

  Ata qė e shesin dijen,
  Me euro edhe dollarė,
  Kishte kohė qė fliste populli:
  “ Shikoni se jan gomarė!”

  Nga kjo ditė kur qeveria,
  Nė sitė i shkoj tė tėrė.
  Ēfar fitimi ka rinia?
  Ata gjėmėn e kanė bėrė!

  E keqja ikėn si lumi,
  Nuk kthehet pas mė kurrė.
  Koha qė shansin e humbi,
  Do quhet “Kohė e sėmurė”
  2016-01-22

Faqja 11 prej 37 FillimFillim ... 91011121321 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •