Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  shqiptari Maska e faruk_01
  Anėtarėsuar
  24-09-2006
  Vendndodhja
  maqedoni
  Postime
  590

  Germimet Arkeologjike ne Maqedoni

  Me Qeverisjen e Re te partis maqedone VMRO_DPMNE dhe Shqiptare PDSH ketu ne Maqedoni filluan shume projekte te ngjallen,ringjallen dhe te nisin. mes tyre jan eedhe germimet arkeologjike qe realizohen nga Ministria e Kultures me arkeolog te shquar nga Maqedonia, Shqipria dhe Kosova.Se pari filluan germimet ne Kalane e Shkupit, para disa ditesh filluan edhe solemnisht u hapen germimet ne Kalane e Tetoves, dita dites po priten mbas informatave priten te hapen edhe germime ne te ashtuauajturen Gradishte ne f.Gradec komun e Vrapcishtit nga ku pritet te dal ne pah nje histori e bujshme..me sakte dhe me gejrsisht do tju pregatis kur tashme nga keto germime do te marim deshmi dhe informata...kjo thjeshte le te nevojitet si njoftim.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,631
  Citim Postuar mė parė nga faruk_01 Lexo Postimin
  Me Qeverisjen e Re te partis maqedone VMRO_DPMNE dhe Shqiptare PDSH ketu ne Maqedoni filluan shume projekte te ngjallen,ringjallen dhe te nisin. mes tyre jan eedhe germimet arkeologjike qe realizohen nga Ministria e Kultures me arkeolog te shquar nga Maqedonia, Shqipria dhe Kosova.Se pari filluan germimet ne Kalane e Shkupit, para disa ditesh filluan edhe solemnisht u hapen germimet ne Kalane e Tetoves, dita dites po priten mbas informatave priten te hapen edhe germime ne te ashtuauajturen Gradishte ne f.Gradec komun e Vrapcishtit nga ku pritet te dal ne pah nje histori e bujshme..me sakte dhe me gejrsisht do tju pregatis kur tashme nga keto germime do te marim deshmi dhe informata...kjo thjeshte le te nevojitet si njoftim.
  Ju urojmi punė te mbare, se pari, pastaj edhe ne shpresojmi qe do te kemi rastin te shofim edhe ndonj e imazh ketej, pasi ejetojmi ne epoken numerike...mos na harroni.

  Ju pergezojmi per punen e mbare.
  shendet

Tema tė Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
 2. Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 09:08
 3. Bardhyl Mahmuti Ndihmon Opoziten Shqiptare Ne Maqedoni
  Nga ARIANI_TB nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-12-2006, 06:06
 4. Intervistė: Hoxha i Prizrenit (Samidin Xhezairi)
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-07-2006, 19:20
 5. ISH - ANETARET E UCK-se I BEJNE VESHTRIM KONFLIKTIT NE MAQEDONI
  Nga tear-drops nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-07-2002, 00:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •