Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-05-2008
  Vendndodhja
  barcelona
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  A mundemi ta ndryshojme kete imixh qe ia kemi ven vetes

  pershendetje nga lumi dhe se pari dua te pergezoj per kete forum edhe pse une jam shume i ri ketu por me zgjoi shume kureshtje te gjindem ne kete mes. Eshte shume fat dhe privilegj te jetosh nje qytet sikur BARCELONA e bazuar ne shenimet e fundit eshte qyteti me i visituar tani per tani mos me zgjat shume nje qytet me bukuri te rralla.
  por ajo qe me zgjoi kureshtje ketu dhe deshperova jasht mase se ketu presenca dhe imazhi i shqiptareve eshte shume i ulet dhe i ndyre.
  fillova te punoj ne bar- restauarant dhe si ne qdo ambient te ri filloi komunikimi me klientet qe vinin per te ngrene apo pire dhe menjehere sikur me shikonin se isha i ri ne kete pune gati te gjithe ishin kureshtar te dinin se nga cili vend jam ,dhe shikoja ne fytyrat e tyre kur ju pergjegjesha se jam shqiptare apo ne spanjollisht ALBANO Te gjithe kishin nje pershtypje jo te mire per komunitetin tone ketu ne barcelona apo ne spanje sepse ishin mesur dhe ishte bere retorike ne mediat e ketueshme para te tv te shihnin pamje me te ndyra per shqiptaret pra ne spanjollisht ALBANOKOSOVAR pranadaj ky fakt dhe ky imazh qe me viet njerzit e kishin mbjellur ketu dhe mua me pengonte dhe ndihesha i ofenduar ,
  pranadaj njerz apo diaspora si mundemi ta ndryshojm kete imazh qe ia kemi vene vetes ne qdo vend te botes qe kemi jetuar dhe jetojm e sidomos me e theksuar eshte ketu ne spanje.
  kam qene shume i lidhur me vendim tim asnjehere nuk kam dashur te ik nga vend im por rrethanat e kan bere te veten ,ajo qe dua te them kam nje vite qe jetoj ne barcelona dhe kam dashur dhe jam ende kureshtar te njoh njerz ,miq apo te kem edhe shok te vendit tim por nganjehere e akm ndjere veten te ftohur ne kete drejtim duke e pare realitetin qe e akn krijuar njerzit ketu ,kam shume per te folur per kete teme por nuk dua te flas me shume mendoj pak a shume njerzit e kan te qarte se perqka po flitet
  prandaj ju miq apo shok dhe ju diaspora kudo qe jetoni si mundemi dhe a do te ishte me mire dhe e rruges ti themi stop ketyre gjerave dhe ti themi e tju tregojm botes se civilizuar se jemi nje popull i lasht qe kemi nje tradite dhe kulture qe rralle popull e ka
  perfund kisha dashur te takoj apo te kontaktoj me shqiptaret qe jetojn ne barcelona apo ne spanje


  faleminderit per mirekuptim

 2. #2
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Lumi me vjen keq qe ndjehesh ashtu.
  Ndoshta disa shqiptare ne Azi te Vogel dhe Lindje te Mesme kane nevoj te ndryshojne per mire, por fakti aktual asht qe shumica e shqiptarve ne vendet e Lindjes se Larget nuk kane nevoje per rinovime te imazhit!
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Eve
  Anėtarėsuar
  20-06-2002
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  1,158
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ngjane shume qesharake fjala imixh, ndryshoje ne imazh se tingellon me bukur
  Lost time is never found again.
  -Benjamin Franklin-

 4. #4
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ahahaha! U dukeke se ke kerkesa ekstravagante ti vajz... Lumi e un jena te impenjum ne debate serioze 'imizhesh". Lum azgani ironoje ket vajzen se don me te fut ne shishe... ahaha
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

Tema tė Ngjashme

 1. Gjendja jonė e dhimbshme?
  Nga LOGIC nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-05-2009, 05:14
 2. Si Ta Shėrojmė Shpirtin E Ta Ndryshojmė Jetėn ?
  Nga gjakushi nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 22-03-2009, 09:52
 3. A ekziston lufta kundėr Islamit?
  Nga Kryeplaku nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 26-08-2006, 15:13
 4. Nga ndryshojmė ne nga tė huajt?
  Nga Silk nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 85
  Postimi i Fundit: 01-08-2006, 19:44
 5. Kuvendi qė na la trashėgim ADN-nė e Dushkut
  Nga Kosovari_78_Ca nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •