Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Greta Ziu
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  fshat?apo...
  Postime
  14

  Mikut i prish pune-hasmit i ha mun` !

  Kjo shprehje eshte per nje pjese te popullates shqiptare.Per ke behet fjaleer Shqiperine e mesme-te veriut-apo jugut.per ata qe jetojne ne Cameri-Kosove-Maqedoni-Mal te Zi-Serbi ?Nuk do te me vinte mire te ishte per shqiptaret ne pergjithsi e sidomos pe zonen TIME!Une besoj se shprehja mund te jete per individ dhe jo per nje teresi popullate.Ne forumin shqiptar shkruajne persona me njohuri fantastike dhe tu humbesh kohe me kte pyetjen time?Megjithate-nje rresht le t`ja bejne hallall pyetjes -jo naivitetit tim.
  PUNE-PAQE-DASHURI-FAMILJE-FAT

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Dmth pyetja eshte , "per cilen pjese te popullates shqiptare eshte kjo shprehje?",
  do thoja per asnje, nuk besoj se eshte krijuar per nje popullate te caktuar por thjesht per te pershkruar nje lloj karakteri.

 3. #3
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  1,966
  Normalisht shprehjet popullore "marrin dhene" menjehere.
  Nese do flasim per zanafillen e kesaj shprehje une kam pershtypjen se i perket Shqiperise se jugut. Kjo eshte nje shprehje e vjeter Came.
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •