Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  38
  Postime
  2,573

  - binary = binar, dyjor

  Citim Postuar mė parė nga Rrjeti
  Binary-Binare
  Citim Postuar mė parė nga edspace
  Binary = Dyjor, Binar
  Citim Postuar mė parė nga Borix
  Binary => Dysor, Binar
  Nė fjalorin Lingvosoft Anglisht-Shqip pėrkthimi i Binary ėshtė Dyjor. Sipas fjalorit, ky ėshtė term matematikor dhe mendoj se referen tė njėjtin sistem (01) qė perdor kompjuteri pėr tė prezantuar informacionin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 01-05-2008 mė 23:03
  Edi

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296

  Pėr: - binary = binar, dyjor

  Fjala binary, mund te behet dysor, dyjor, dyshifror, dual, binar

Tema tė Ngjashme

 1. Binary Element Behavior
  Nga Neritan Hyso nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-03-2007, 06:12
 2. C/C++ - Konvertime dec, bin, hex
  Nga eni_ nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-04-2006, 09:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •