Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 69
  1. #21
    o njerez ata nuk jan konvertu po asnjeher nuk kan dal ne televizion e kan dashur te dalin se ne fakt ata kurr nuk kan qene musliman edhe nuk jan konvertu se ai i cili e di qka eshte islami nuk konvertohet nuk po ju nenqmoj ne asnje menyr po te kuptohemi nese deshironi qetesi shpirterore pranone islamin e tham prej zemres sepse edhe une kam gjetur knaqesi Zoti ju udhezoft
    Allahu ne Kur'an thote
    1. Fatiha
    1:1. Me emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!
    1:2. Falënderimi i takon All-llahut, Zotit të botëve!
    1:3. Mëshiruesit, Mëshirëbërësit!
    1:4. Sunduesit të Ditës së Gjykimit (përgjegjësisë-shpërblimit)!
    1:5. Vetëm Ty të adhurojmë dhe vetëm te Ty kërkojmë ndihmë!
    1:6. Udhëzona (përforcona) në rrugën e drejtë!
    1:7. Në rrugën e atyre, të cilët i begatove me të mira, jo në të atyre që kundër veti tërhoqën hidhërimin, e as në të atyre që e humbën veten!

  2. #22

    tung Bond

    Citim Postuar më parë nga Bond007 Lexo Postimin
    Sa shkrime patetike jan keto!

    Me sa di une nese nuk gabohem Kroat ekan perardhjen Ilire! si kurse edhe ne.
    Aj musliman qe thot se eshte shqiptar i vertet edhe predikon e mbron gjuhen kulturen dhe traditen arabe per mua nuk asht shqiptar por asht k*p*l i turkut.
    Aj musliman qe nuk ua meson fimeve te vet brezat deri aty ku i perpjek me te paret e tyre katolik , por mundohet qe te ua imponoj se muslimani eshte prej muslimanit aj nuk asht shqiptar aspak por eshte pjell e keqe e turkut.
    E keso lloj krahasimesh gjinden mjaft se ne shumicen e rasteve akuzoni pa baz dhe ofendoni pa piken e turpit.

    Nese mendon ti qe ne muslimanet jemi pjell e turkut ti pjell e kujt je mos je i naj Nikolle te Serbis, edhe nje po ta them nese nuk je fetar as atdhetar nuk je, dhe njerzit si ti ne kohen e luftes me siguri kan qene nder dimija te grave edhe ne internet shkruan shum heht une kam hasur shum patriota si ti..

  3. #23
    Anëtar Maska e Bond007
    Anëtarësuar
    25-11-2006
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    102
    Citim Postuar më parë nga mentor-student Lexo Postimin
    Nese mendon ti qe ne muslimanet jemi pjell e turkut ti pjell e kujt je mos je i naj Nikolle te Serbis, edhe nje po ta them nese nuk je fetar as atdhetar nuk je, dhe njerzit si ti ne kohen e luftes me siguri kan qene nder dimija te grave edhe ne internet shkruan shum heht une kam hasur shum patriota si ti..
    mentor-student tung!
    Vertet se nuk jam tradhtar jam katolik edhe besimtar i fes te ciles i perkas! edhe krenar e mbi te gjitha jam SHQIPTAR, a din c'do te thot kjo e fundit?!
    Pikerisht per tipa si puna jote ekam shkrua kete shkrim ti ije lajmerimi i par... presim te lajmerohet edhe ndonje tjeter.
    Me vemendje lexoje shkrimin qe eke citua! por mos e lexo cekt...
    Une ne kohra qe ti i permend kam qen aty pran...
    Injoranca e popullit të sotem kalon Ç'do kufi.

  4. #24
    Anëtar Maska e Bond007
    Anëtarësuar
    25-11-2006
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    102
    Citim Postuar më parë nga extreme Lexo Postimin
    ket babai im gjith nje me ka mesuar edhe besoj qe shummica e shqiptarve mund te them mbi 95% ua mesojn pe te njejten gje femijeve te tyre , mir po kjo nuk dmth qe te kthehen peresi ne katolik Besimi duhet te jet qeshtje personale jemi ne shekullin 21 dhe besimi masovik nuk ben tiu imponohet as kujt sic po pretendojn misionaret katolik ta bejn me shqiptaret , une shummm respekt te madh kam pasur gjith nje ndaj shqiptarve katolik se kan mbetur nga e kaluara jon mir po ketu ne forum kur i shoh se si sillen kam filluar tua mar inat kur thojn se vetem ata jan shqiptaret e vertet po neve qe nuk kemi kurfar besimi cfar jemi a mos nuk jemi as njerz fare se le mo shqiptar ???



    on topic kta shqiptart qe qenkan "konvertu" e paskan pranu qe kur spaskan qen musliman ata thjesht veq e paskan ber publik besimin e tyre edhe kjo osht shej e mir se veq kan fillu njerzit mu shpreh te lir sepse ka shumm te till qe ia mbajn vetes si musliman per shkak te mentalitetit te ulet , shpresoj qe te gjith ata ne qka besojn nje dit do te shprehen lirshem .
    vetem pseudonimin e paske "exterem/e" ndersa shkrimet nuk jan extreme!
    Sa ju perket ketyre qe kan prenua fen e babadhareve (te pareve) te tyre shum mir se ta prenosh te verteten (realitetin) kurr nuk eshte von...

    Tung
    Injoranca e popullit të sotem kalon Ç'do kufi.

  5. #25
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    02-05-2008, 02:58 #1
    NoName
    Zoti është Dashuri!

    Maska e NoName

    Anëtarësuar: 01-03-2006
    Vendndodhja: In Your Mind!
    Postime: 2,298
    NoName NoName NoName NoName NoName NoName

    Në Letnicë (Kosovë) pagëzohen 32 besimtarë musliman
    Sot ne Letnicë ne meshen qendrore ne ora 11,00 jane pagezuar rreth 32 besimtar nga Llapushniku i Drenices dhe nga Bresalci i Gjilanit.

    Ipeshkvi i Kosoves Dode Gjergji udhehoqi meshen dhe u ndau sakramentet.

    Letnica eshte vendi qe kemi zgjedhur per t'u pagezuar sepse gjysherit tane kane shtegtuar te Zoja sidomos per 15 gusht qe eshte festa e Zojes, eshte shprehur njeri per tyre. Dhe pasi pranuan me gezim sakramentet, njeri prej tyre iu drejtua popullit me keto fjale: sot jemi 32, per festen e Zojes shpresojme te jemi 320, per vitin tjeter 3200 ....
    mjafton te i hellesh nje sy ketij citimi ketu larte i cili eshte bere me daten 2/05/2008pikerisht para me shume se dy muajve,dhe keni per te verifikuar se ne lillje me kete teme kan shprehur mendimin e tyre vetem 24 antar te forumit shqiptar!!dhe gjitha keto 24 citime te shprehura deri me sot ju perkasin atyre te cilve gjoja perkrahin apo mbeshtesin "konvertimin"ne te krishtere te ketyre ish "myslimanve"!!!
    me kete dua te them se sa serioz dhe i vertete eshte lajmi i hellur ne kete teme!!?
    censurimi qe i behet kesaj teme nga moderatoret,verteton me se miri genjeshtren e paskrupullt te atyre qe hapin dhe hellin lajme te tilla mashtruese dhe manipuluese!!!
    une personalisht qe nga hapja e kesaj teme,mund te kem bere mbi 30 postime te cilat nuk figurojne asnje ketu pasi jane fshire(censuruar)!!pa lere me me qindra postime te antarve te tjere qe une i kam lexuar me pare ne kete teme dhe te gjitha jane fshire!!!
    ekzistojne vetem postimet e mashtruese te hapesit te kesaj teme,dhe disa postime te ndonje ekstremisti te krishter se bashku me postimet censuruese te ndonje moderatori!!!
    Tung!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e alproud
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Postime
    292
    Citim Postuar më parë nga BEHARI Lexo Postimin
    mjafton te i hellesh nje sy ketij citimi ketu larte i cili eshte bere me daten 2/05/2008pikerisht para me shume se dy muajve,dhe keni per te verifikuar se ne lillje me kete teme kan shprehur mendimin e tyre vetem 24 antar te forumit shqiptar!!dhe gjitha keto 24 citime te shprehura deri me sot ju perkasin atyre te cilve gjoja perkrahin apo mbeshtesin "konvertimin"ne te krishtere te ketyre ish "myslimanve"!!!
    me kete dua te them se sa serioz dhe i vertete eshte lajmi i hellur ne kete teme!!?
    censurimi qe i behet kesaj teme nga moderatoret,verteton me se miri genjeshtren e paskrupullt te atyre qe hapin dhe hellin lajme te tilla mashtruese dhe manipuluese!!!
    une personalisht qe nga hapja e kesaj teme,mund te kem bere mbi 30 postime te cilat nuk figurojne asnje ketu pasi jane fshire(censuruar)!!pa lere me me qindra postime te antarve te tjere qe une i kam lexuar me pare ne kete teme dhe te gjitha jane fshire!!!
    ekzistojne vetem postimet e mashtruese te hapesit te kesaj teme,dhe disa postime te ndonje ekstremisti te krishter se bashku me postimet censuruese te ndonje moderatori!!!
    Tung!

    Behari, pse e quani kete si lajm te pavertete dhe demagogji??? Mbase ju mund te mos pajtoheni me nje lajm te tille ju duhet patjeter ti jepni te drejte dhe ta quani kete si te drejte te gjithe atyre qe e bene kete me ose pa pelqimin tuaj. Jetojme ne shekullin e 21-te, ne nje shoqeri te lire dhe te gjithe kane te drejte te zgjedhin se cfare partie, feje apo kuminiteti ti perkasin.

    Spo kuptoj se ku ndiheni i "fyer" ju nga ky lajm. Mbase pyetja qe duhet t'iu drejtoj eshte nese ju jeni shqiptar i nderuar.
    Fali armiqte e tu por asnjehere mos harro emrat e tyre.

  7. #27
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga alproud Lexo Postimin
    Behari, pse e quani kete si lajm te pavertete dhe demagogji??? Mbase ju mund te mos pajtoheni me nje lajm te tille ju duhet patjeter ti jepni te drejte dhe ta quani kete si te drejte te gjithe atyre qe e bene kete me ose pa pelqimin tuaj. Jetojme ne shekullin e 21-te, ne nje shoqeri te lire dhe te gjithe kane te drejte te zgjedhin se cfare partie, feje apo kuminiteti ti perkasin.

    Spo kuptoj se ku ndiheni i "fyer" ju nga ky lajm. Mbase pyetja qe duhet t'iu drejtoj eshte nese ju jeni shqiptar i nderuar.
    nuk po zgjatem me teper pasi nuk ja vlen,por thjesht po te jap pergjegjen e kesaj pyetjes tende miope,retorike!!
    Citim Postuar më parë nga alproud Lexo Postimin

    Mbase pyetja qe duhet t'iu drejtoj eshte nese ju jeni shqiptar i nderuar??
    me sa une kuptoj tek ty,shqiptare patriot apo te nderuar quan te gjithe ata qe jane apo konvertohen ne te krishtere!!!
    ndersa une te garantoj se jam dhe ndihem shqiptar i vertete i nderuar,kulturuar, dhe i respektuar fale tradites time familjare dhe perkatesise time fetare!!
    megjithate une ndryshe nga ty,shqiptaret nuk i vlersoj ne baze te perkatesise fetare,pasi po ta beja kete do ishte IDIOTESI!!!per mua shqiptaret jane te nderuar dhe te respektuar qe te gjithe qofshin ata mysliman,katolik apo ortodoxs etj etj !!!per mua ka randesi mbi te gjita,qe te jeshe njeri me vlera,qe te jeshe i vlefshem per vehten ne rralle te pare per familjen,dhe shoqerine ne pergjithesi!!

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e alproud
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Postime
    292
    Citim Postuar më parë nga BEHARI Lexo Postimin
    nuk po zgjatem me teper pasi nuk ja vlen,por thjesht po te jap pergjegjen e kesaj pyetjes tende miope,retorike!!

    me sa une kuptoj tek ty,shqiptare patriot apo te nderuar quan te gjithe ata qe jane apo konvertohen ne te krishtere!!!
    ndersa une te garantoj se jam dhe ndihem shqiptar i vertete i nderuar,kulturuar, dhe i respektuar fale tradites time familjare dhe perkatesise time fetare!!
    megjithate une ndryshe nga ty,shqiptaret nuk i vlersoj ne baze te perkatesise fetare,pasi po ta beja kete do ishte IDIOTESI!!!per mua shqiptaret jane te nderuar dhe te respektuar qe te gjithe qofshin ata mysliman,katolik apo ortodoxs etj etj !!!per mua ka randesi mbi te gjita,qe te jeshe njeri me vlera,qe te jeshe i vlefshem per vehten ne rralle te pare per familjen,dhe shoqerine ne pergjithesi!!
    Shume e drejte qe te qenurit shqipetare nuk te ben te arrishe nje shkalle me lart apo me poshte patriotizmin tuaj dhe une se bera nje dallim te tille. Une thjeshte kam pare qe shume turq hine ne forum dhe flasin shqip dhe shkruajne shqip dhe jane anti-shqipetare.

    Thjeshte se kuptova shqetesimin tuaj per nje lajm te tille. Mbase forum i lire ndoshta duhet te kishte patur nje tjeter kuptim per nje lajm te tille. Thjeshte si nga koha qe kur kjo ka ndodhur besoj se eshte dicka qe s'ia vlen te behet teme diskutimi ne forum me. Vazhdo te jesh krenar per ate qe ndiheni se duhet te jeni.
    Fali armiqte e tu por asnjehere mos harro emrat e tyre.

  9. #29
    Citim Postuar më parë nga alproud Lexo Postimin
    Shume e drejte qe te qenurit shqipetare nuk te ben te arrishe nje shkalle me lart apo me poshte patriotizmin tuaj dhe une se bera nje dallim te tille. Une thjeshte kam pare qe shume turq hine ne forum dhe flasin shqip dhe shkruajne shqip dhe jane anti-shqipetare.

    Thjeshte se kuptova shqetesimin tuaj per nje lajm te tille. Mbase forum i lire ndoshta duhet te kishte patur nje tjeter kuptim per nje lajm te tille. Thjeshte si nga koha qe kur kjo ka ndodhur besoj se eshte dicka qe s'ia vlen te behet teme diskutimi ne forum me. Vazhdo te jesh krenar per ate qe ndiheni se duhet te jeni.
    O njeri nese une jam turk qe mbaj fene Islame ateher ti je serb ose malazez ose grek nuk po di qka je mos fol o njeri se une kam luftuar me shum se ti per bashkimin e trojeve shqiptare edhe jam musliman kam qene ne tri lufta e ti ku e di ku ke qene edhe si ti disa..
    dhe mua nuk me vjen rende ta pranoj se ata katoliket jan ber katolik, ppo ata nuk kan qene musliman ose nuk e pasni ndegjuar mire lajmet ose shtypin po leri keto gjera

  10. #30
    Anëtar Maska e Bond007
    Anëtarësuar
    25-11-2006
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    102
    mentor:
    Citim Postuar më parë nga mentor-student Lexo Postimin
    O njeri nese une jam turk qe mbaj fene Islame ateher ti je serb ose malazez ose grek
    Nese ti ndihesh musliman ose turk para se ndihesh shqiptar te lutem mos ofendo te tjeret!!! ke nenforumin musliman atje shprehe injorancen tende te semur.
    Mund te jen shqiptaret Katolik , Musliman ose Ortodoks edhe te jen Patriota qe ven kombin para fejet! por kto pohimet tua tregojn se ti ije berllog i shqiptarizmit (gershetim arabijet) kur katoliktve u thua serb ortodoksve grek e vetem muslimant qenka shpetimtaret e kombit shqiptar (kur dihet mir se c'na solli roberija otomane turke) kjo eshte per te ardhur keq se c'far injorancet te semur shkruan-shpreh ti!
    Injoranca e popullit të sotem kalon Ç'do kufi.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-06-2008
    Postime
    83
    Duke lexuar disa nga këto postime,një njeri normal nga një popull tjetër do të mendojë se ndër shqiptarë paska plas sherr i madh dhe veç Zoti mund ti pajtojë.Me kete shpirtë jotolerance,ne po i ushqejmë armiqtë tanë të cilët ketë përçarje e kanë edhe atunë kryesore kundër nesh.Me këtë,mund t\ia zgjasim edhe për shumë dhjetëvjetsha jeten propagandes serbe e greke.E mor na lumtë...hë !
    Aktualizimi i çështjeve të shpifura,siç është kjo : se kush është më i vjetër në besim?,se kush është më shqiptar? muslimani,katoliku apo orthodoksi -na kanë lënë aty ku jemi sot-në bisht të asgjësë si në shkencë,kulturë,art,sport,civilizim etj.
    More na plaçin sytë! Po gjermanët,zvicrranët,amerikanët e shumë kombe tjera që sot mbajnë bajrakun e vlerave më të larta civilizuese,a mos janë të një feje ,besimi apo dialekti e krahine?
    Po kujt i pengon sot në këtë shekull drite e emancipimi ,që një shqiptar katolik të ketë një mbiemër musliman ose e kundërta si: (Tomë Hajdari,Shan Zefi,Ali Martini etj.(ju kërkoj falje sinqerisht të përmendurve),po kjo është pasuria dhe vlera e vetme e madhe dhe gjithënjerëzore qe ne sot mund t\ia japim globit mbarë dhe me të cilen krenohemi ! More për këtë vlerë,bota mbarë na ndihhmoi më 1918,1945 dhe tash së fundi më 1999...
    Përveç armiqëve tanë,kujt mund ti pengoj që sot, mu në mes të Ferizait ,Prishtinës,Durrësit,Korçës kemi- kisha e xhamija,të dyja këto shtëpi të zotit...
    Kujt i pengon liria e garantuar e besimit (si shtylla kryesore e atij korpusit të të drejtave të njeriut në emër të të cilit bota shpëtoi shqiptarët nga gjenocidi),që sot në liri të thot hapur se jam besimtarë i filan besimi,kujt..?
    Kujt i duket e pa natyrshme që banorët e Kavasarisë së Malishevës,të cilet vetëm në këtë kohë dhe në këto kushte lirie,kanë guximin që të shprehen lirisht si katolik-ashtu çfarë edhe kanë qenë gjithëmonë,ose të Llapushnikut të Drenicës të cilet edhe sot e kësaj dite i kanë vëllëzrit e vet të gjakut të besimit katolik në Sallagrazhdë të Suharekës ?

    Afroni mendët o djemë...! Mirëmbetshi...

  12. #32
    Citim Postuar më parë nga Bond007 Lexo Postimin
    mentor:


    Nese ti ndihesh musliman ose turk para se ndihesh shqiptar te lutem mos ofendo te tjeret!!! ke nenforumin musliman atje shprehe injorancen tende te semur.
    Mund te jen shqiptaret Katolik , Musliman ose Ortodoks edhe te jen Patriota qe ven kombin para fejet! por kto pohimet tua tregojn se ti ije berllog i shqiptarizmit (gershetim arabijet) kur katoliktve u thua serb ortodoksve grek e vetem muslimant qenka shpetimtaret e kombit shqiptar (kur dihet mir se c'na solli roberija otomane turke) kjo eshte per te ardhur keq se c'far injorancet te semur shkruan-shpreh ti!

    Nuk eshte ashtu siq thua ti une jam musliman edhe hyna vetem se ju akuzoni pa te drejte se ne jemi turq une nuk jam turk po jam shqiptar mbi te gjitha musliman or njeri a me tregon ti se ata gjermanet qe jan duke e pranuar islamin qka jan ose amerikanin ose ne danimarke qe parashihet pas disa vite te kete edhe me shum musliman?
    por prap nuk ka lidhje se me ty nuk bisedohet po ta them se une nuk thash qe jan grek ose serb po nese muslimanet jan turq e qfar jan tjeret mblidhii mendet

    ne fund te fundit nje krijes Qe nuk e njeh Krijuesin, nuk ia vlen te bisedohet me te...

  13. #33
    Veritas liberatis Vos
    Anëtarësuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204

    Familja Kabashi i kthehet fesë katolike

    Familja Kabashi i kthehet fesë katolike
    Shkruar nga Agron Gashi
    e hënë . 28 korrik 2008
    Në kishën “Shën Gjoni - Pagëzuesi” në Zllakuqan të Klinës

    Kryefamiljari Bajram Kabashi ka thënë pas pagëzimit, ku mori emrin Gjergj, se këtë hap e ka marrë si reagim kundër islamizmit të dhunshëm.

    link

    Familja 3 anëtarëshe Kabashi nga Gurrakoci i Komunës së Burimit(Istogit) është pagëzuar të dielën në kishën Shën Gjon Pagëzuesi në fshatin Zllakuqan të Klinës,në një aktë që e ka qujtur : Kthim në fenë e vjetër,atë katolike.
    Kryefamiljari Bajram Kabashi ka thënë pas pagëzimit,ku mori emerin Gjergj,se këtë hap e ka marrë si reagim kundër islamizimit të dhunëshëm.
    Nuk po konvertohem.Ne në Dukagjin për të mos u pajtuar me një islamizim të dhunëshëm kemi vendos me iu këthye rrënjëve të vjetra,ka thën ai(v,i Bajrami-Gjergji).Po e bëj këtë sepse jam në mospajtim të plotë me islamizimin e Kosovës.Islamizim i tashëm po e mbyt jetën kombëtare.
    Pagëzimi I familjes Kabashi,ku bashkëshortja e Bajramit,Ajsha,është pagëzuar si Ana,ndërsa vajza e ka ruajtur emrin Driada,është konfirmuar edhe nga famullitari i Kishës së Zllakuqanit,Don Pren Kola.Ai tregoj se kthimin në fenë e vjetër,familja Kabashi e ka bërë me dëshirën dhe vullnetin e vet dhe me përkrahjen edhe nga të afërmit e tyre.Meshën,ritin dhe pagëzimin e kësaj familje e ka udhëhequr vetë famullitari Don Pren Kola,në paraditën e së dieës.
    Famullitaro ka paralajmëruar se javën tjetër do të bëhet pagëzimi edhe i 16 anëtarëve të familjes Mehaj nga Prigoda e Burimit(Istogut),të cilët po ashtu kanë shprehur dëshirën që të kthehen,sic thonë ata,në fenë e tyre të mëhershme.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Korcar-L1 : 29-07-2008 më 10:20
    Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
    xfiles

  14. #34
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    U gezova pa mase kur e lexova kete lajm.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Leonidas
    Anëtarësuar
    02-06-2008
    Postime
    20
    nga sa euro jane paguar keta qe jane konvertuar?
    Give them nothing! But take from them EVERYTHING!

  16. #36
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    Citim Postuar më parë nga Leonidas Lexo Postimin
    nga sa euro jane paguar keta qe jane konvertuar?
    pyet ndonje sheik arab

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Leonidas
    Anëtarësuar
    02-06-2008
    Postime
    20
    Citim Postuar më parë nga NoName Lexo Postimin
    pyet ndonje sheik arab
    jo, ju pyes juve, se tema eshte per konvertimin katolik

    ps. sa per arabet e di qe ata paguajn para te majme per gjera te ngjajshme
    Give them nothing! But take from them EVERYTHING!

  18. #38
    ate qe desha te them e kan thene te tjeret por mos mendoni te beni keso propaganda sepse nese e marrim numrin e te konvertuareve ne ann tjeter jane me shume .dhe kurrr mos mendoni se do te behet 3200

  19. #39
    Zoti është Dashuri! Maska e NoName
    Anëtarësuar
    01-03-2006
    Vendndodhja
    Doblibarë
    Postime
    2,192
    Citim Postuar më parë nga fitim ramadani Lexo Postimin
    ate qe desha te them e kan thene te tjeret por mos mendoni te beni keso propaganda sepse nese e marrim numrin e te konvertuareve ne ann tjeter jane me shume .dhe kurrr mos mendoni se do te behet 3200
    Shih ëndrra me sy hapur!

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anëtarësuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    Citim Postuar më parë nga Leonidas Lexo Postimin
    jo, ju pyes juve, se tema eshte per konvertimin katolik

    ps. sa per arabet e di qe ata paguajn para te majme per gjera te ngjajshme

    o plako e gjitha kjo sillet rreth lekut
    We are all Aliens

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës
    Nga Albanino në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 2055
    Postimi i Fundit: 27-11-2014, 11:11
  2. Vahabistët në Kosovë
    Nga Traboini në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 89
    Postimi i Fundit: 04-06-2012, 17:43
  3. Pershkrimi i parajses ne Kuran
    Nga deshmuesi në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 07-07-2003, 15:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •