Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1

  DioGuardi kandidat pr n Kongresin Amerikan

  Ish-kongresisti dhe kryetari i Ligs Qytetare Shqiptaro-Amerikan, Josef DioGuardi promovoi kandidaturn e tij brenda radhve t republikanve pr n Kongresin Amerikan n distriktin 19-t t Nju Jorkut.
  Ish-kongresisti me origjin shqiptare deklaroi se shqiptart n zemr jan republikan, popull q punon dhe q e do shum vendin e tij, ashtu sikur republikant amerikan.
  Ai mbajti nj fjalim lidhur me karriern e tij politike n nj Konvent t organizuar
  " Westchester G.O.P. " pr promovimin e kandidaturs s tij.
  DioGuardi, i cili po punon t fitoj mbshtetjen republikane n distriktin e 19-t ( zon elektorale ku prfshihen pes rrethe: Dutchess, Orange, Rockland, Eastchester dhe Westchester), foli pr eksperiencn e tij shum vjeare n politik.
  N Konvent ka marr pjes edhe ish-zdhnsi i Shtpis s Bardh, Ari Fleischer, i cili shprehu mbshtetjen pr kandidaturn e shqiptaro-amerikanit Josef DioGuardi.
  Fleischer shprehur mirnjohje pr miqsin shqiptaro-amerikane dhe rolin e shqiptarve n politikn globale t SHBA-ve.
  Ari Fleischer n cilsin e zdhnsit t presidentit amerikan Xhorxh Bush n vitin 2001 lidhur me konfliktin e armatosur n Maqedoni kishte deklaruar se presidenti Bush sht i bindur se kishte vetm nj zgjidhje politike pr konfliktin n Maqedoni.
  DioGuardi, ende nuk e ka shpall kandidaturn zyrtarisht, pasi duhet q partia republikane ta propozoj at si kandidat t mbshtetur prej deputetve t saj pr n zgjedhjet e ardhshme t Kongresit, t cilat do t mbahen m 3 nntor 2008.
  DioGuardi shrbeu dy mandate ne kongresin amerikan nga viti 1985 deri ne vitin 1989 , kur ai u mund nga kongresistja Sue Kelly. (B.Sina/INA)
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 2. #2

  Lightbulb

  Citim Postuar m par nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Ish-kongresisti dhe kryetari i Ligs Qytetare Shqiptaro-Amerikan, Josef DioGuardi promovoi kandidaturn e tij brenda radhve t republikanve pr n Kongresin Amerikan n distriktin 19-t t Nju Jorkut.
  Ish-kongresisti me origjin shqiptare deklaroi se shqiptart n zemr jan republikan, popull q punon dhe q e do shum vendin e tij, ashtu sikur republikant amerikan.
  Ai mbajti nj fjalim lidhur me karriern e tij politike n nj Konvent t organizuar
  " Westchester G.O.P. " pr promovimin e kandidaturs s tij.
  DioGuardi, i cili po punon t fitoj mbshtetjen republikane n distriktin e 19-t ( zon elektorale ku prfshihen pes rrethe: Dutchess, Orange, Rockland, Eastchester dhe Westchester), foli pr eksperiencn e tij shum vjeare n politik.
  N Konvent ka marr pjes edhe ish-zdhnsi i Shtpis s Bardh, Ari Fleischer, i cili shprehu mbshtetjen pr kandidaturn e shqiptaro-amerikanit Josef DioGuardi.
  Fleischer shprehur mirnjohje pr miqsin shqiptaro-amerikane dhe rolin e shqiptarve n politikn globale t SHBA-ve.
  Ari Fleischer n cilsin e zdhnsit t presidentit amerikan Xhorxh Bush n vitin 2001 lidhur me konfliktin e armatosur n Maqedoni kishte deklaruar se presidenti Bush sht i bindur se kishte vetm nj zgjidhje politike pr konfliktin n Maqedoni.
  DioGuardi, ende nuk e ka shpall kandidaturn zyrtarisht, pasi duhet q partia republikane ta propozoj at si kandidat t mbshtetur prej deputetve t saj pr n zgjedhjet e ardhshme t Kongresit, t cilat do t mbahen m 3 nntor 2008.
  DioGuardi shrbeu dy mandate ne kongresin amerikan nga viti 1985 deri ne vitin 1989 , kur ai u mund nga kongresistja Sue Kelly. (B.Sina/INA)
  A mban kush pergjigjeje per te gjitha keto gabime ne kete artikull?

 3. #3
  Citim Postuar m par nga Sokoli i Malit Lexo Postimin
  A mban kush pergjigjeje per te gjitha keto gabime ne kete artikull?
  Ca the?!


  ///////////
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 4. #4
  Ne Westchester ka shqiptar plot

 5. #5

  Lightbulb

  Citim Postuar m par nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Ca the?!


  ///////////
  A mban kush pergjigjeje per kaq shume gabime ne informim?

  Dio Guardi ka qen Kongresman ne distriktin #18 e jo #19 dhe ka humb nga demokratja Nita Lowe e jo Sue Kelly ne distrikt #19

 6. #6

  Lightbulb

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Ne Westchester ka shqiptar plot
  Kjo Zone dmth distrikt#19 merr Westchetserin e Eperm,dmth ne veri te White Plains,apo I 287. dhe Putnam Co,Dutches co,Orange co,dhe nji pjes te Rockland Co,dhe po ka mjaft shum Shqiptar qe jeojn ne keto Zona.

Tema t Ngjashme

 1. A sht krcnim Amerika pr paqen botrore?
  Nga ORIONI n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 212
  Postimi i Fundit: 09-05-2011, 09:49
 2. Misioni Amerikan N Shqipri (1946)
  Nga DriniM n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
 3. shtja ame
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 154
  Postimi i Fundit: 25-03-2005, 19:56
 4. Statusi i Kosovs diskutohet n Kongresin amerikan.
  Nga ex-x n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-05-2003, 05:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •