Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
  1. #1
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325

    Post Raportim: sa herè duhet tè bèj...?!

    Pèrshèndetje stafit tè F/SH

    nè temèn "Shqiptarèt nè Itali (2)" nè faqen 14 dhe 16
    raportova ( me butonin me trekèndèsh dhe pikè çuditèse) 5-4 ditè pèrpara njè sjellje tè pahijshme kundèr meje duke shikuar qè nuk morra pèrgjigje raportova moderatorin e parè (Darius ) me e-mail dhe me mesazh privat, meqè nuk morra pèrsèri pèrgjigje raportova (1 ditè mè vonè) Administratorin e forumit, prapè nuk morra as pèrgjigje dhe as konfermè se u morr ndonjè masè kundèr ktij personi...?!

    sa herè duhet tè raportoj pèr tè marrè pèrgjigje ?!

    njè njeri mund edhe tè dali nga tema se nuk bèhet qameti por nuk kuptoj se si mund ta ofendosh duke e quajtur tè kuq ( komunist ) njè bashkèpatriot apo ti ofendosh nènèn...
    shikoni dhe merrni masa sepse ky person e ka kaluar kufirin...

    unè nè itali mund tè votoj kè parti tè dua sikundèr dhe ai apo tè tjerè qè kanè kto tè drejta, mund tè kritikoj por jo tè shaj dhe ofendoj... pastaj unè kam sjellè fakte dhe prova pèr aktivitetin anti Shqiptar tè "Lega nord " tè Bossit qè na quan dhe etiketon ne Shqiptarève "talebanèt e ballkanit" dhe kam edhe dokumente qè flasin pèr lidhjet e tija me ekstremistèt serbè dhe...( ndaloj kètu mè mir se dola nga tema)

    e pèrsèris qè mund tè kem dalè nga tema siç ndodh nè 80% tè rasteve nè forumin tonè ( shifni edhe postimet e tjera ) por unè nuk ofendoj njeri apo diskriminoj pèr ngjyrèn, fenè, apo bindjet e tija. ju lute mos fshini shkrimet sepse janè prova por dènoni fajtorèt ( ata qè ofendojnè ) tè paktèn me 1 javè ose 10 ditè jashtè forumit.

    shiko nè temèn Shqiptarèt nè Itali (2) nè faqen 14 dhe 16

    PS. kisha bèrè edhe disa pyetje nè forumin orthodhoks 3 o 4 javè pèrpara ( nuk mè kujtohet mirè ) por i gjeta tè fshira ?!...
    e di qè atje shkruajnè vetèm besimtarèt por desha tè di se çfar kriteri pèrdorni pèr tè kuptuar se ai qè shkruan èshtè vèrtet besimtar apo nè rastin tjetèr se èshtè njè besimtar qè ka ndrruar fenè çfarè kriteri ndiqni dhe si e kuptoni kètè ?!

    Pèrshèndetje tè gjithve
    ( pres pèrgjigje )
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 23-04-2008 më 14:37

  2. #2
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Do të merrem unë me problemin që ke ngritur.

    Një vërejtje, mos posto imazhe në temat e forumit pasi ngarkon forumin pa pasur ndonjë arsye konkrete në vendosjen e imazheve.

    Gjithë të mirat.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  3. #3
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325

    Post

    OK. Faleminderit pèr sqarimin, nè qoftè se ka mundèsi doja tè dija edhe diçka nè lidhje me forumin orthodhoks...

    PS. kisha bèrè edhe disa pyetje nè forumin orthodhoks 3 o 4 javè pèrpara ( nuk mè kujtohet mirè ) por i gjeta tè fshira ?!...
    e di qè atje shkruajnè vetèm besimtarèt por desha tè di se çfar kriteri pèrdorni pèr tè kuptuar se ai qè shkruan èshtè vèrtet besimtar apo nè rastin tjetèr se èshtè njè besimtar qè ka ndrruar fenè çfarè kriteri ndiqni dhe si e kuptoni kètè ?!
    Ndryshuar për herë të fundit nga RedDardan : 23-04-2008 më 13:33

  4. #4
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Pyet atëherë.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  5. #5
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin
    Pyet atëherë.

    mè fal a e gjete postimin ofendues ?! duhet tè shkosh Nè indeksin e forumit > shqipe nè evropè > shqiptarèt nè itali (2) kliko nè faqen 14, 16 dhe lexo komente

    apo do qè ti sjell unè ktu pèr ti publikuar ?

    vendos ti
    Citim Postuar më parë nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Ndersa ti per mendimin tim mire e ke zgjedhur nickun..., Red dhe kaq!
    Shakaja eshte bukur te behet nga te dyja palet...

    Ketu jemi 8 familje shqiposh..., dhe te gjithe votuam A.N.
    Ne Itali arbereshet jane 100.000 te pakten keshtu thone statistikat...
    Me ngadale ti me ngadale, e mos hajde ketu te na mesosh kush eshte njeri e kush tjeteri.
    Ti flet duke u nisur nga bindjet e tua politike dhe fobizmin qe kane perhapur red-et e kuq si ti, qe sa per ti qendruar kohes votojne tipa si Di Pietro…, nese nisesh me diskutim te tipit tifoz, me mire e leme dhe vazhdo temen …
    Bossi nuk ka nevoje per avokat, pastaj nuk eshte deklaruar kurre si armik i shqipove…, ai eshte po deklaruar armik i atyre emigranteve qe nuk sillen mire, ndersa nuk bej pjese tek kjo kategori pra e te “keqinjeve”, s’kam perse te merakosem. Une dua rregullin, dua qe neser mos te me dale nje qeveri qe quhet patriotike, por qe sillet ne menyre robinhudiane, komunistet kurre nuk kane per ta perceptuar drejte sistemin kapitalist, ata mundohen me kot te rregullojne “ i conti “, duke zhytur ne taksa industrine . po ta mendosh mire ata hesapet i kane bere mire…, pasi punetore ne Itali jane 26.000.000 , kurse Partita Iva. Jane 6.200,000 , pra siç e sheh ata kane zgjedhur me interes. Tani qe votat e proletareve u shkuan Leges N. ata ( komunistet ) mundohen te hedhin balte mbi Bossin.
    Nuk jam dhe s’kam per te qene kurre nje legist, jam dhe kam qene me Alleanza N.

    Citim Postuar më parë nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Jo or jo nuk merzitem, shakate di ti dalloje edhe une, megjithe moshen qe kam…,por qe nuk do te kisha asnje frike dhe asnje brutta fine nga nena jote, por do ti uroja sekse ne zgjedhjet e ardheshme.

    Pershendetje Redi-D, une ndryshe nga forumistet e tjere nuk te bej verejtje per aresyen se pse zgjatesh ne shkrimet e tua…, por per me teper desha te shtoj, kush shkruan gjate, ka shume per te thene. Po ti o Redi tani na kalove nga politika italiane ne ate patriotike ( me ngjyren e flamurit ), ç’lidhje kishte? Megjithe ate une do te desha te dal nga kjo teme, duke te rikujtuar qe si preardhje arbereshe ne Itali gjinden 300.000 ( unità ), por qe kane ruajtur te foluren ne shqip ( arbereshe ) jane me pak se 100.000 dhe nga keta vetem 16.000 kane ruajtur ritin bizantin ( besimin )…, por nderhyrja ime ne kete rast nuk ishte per te nenvleresuar arbereshet, aspak, por si per te thene qe ti dhe nena jote ( pasi e perdor shpesh ne postimet e tua ), nuk ka se si ti njihni te gjithe…, keshtu si rrjedhoje nuk mund as te shprehesh me aq kompetence dhe te deklarosh qe arbereshet qofte edhe ajo bashkesi qe mund te kesh informacion ti, te kene votuar te gjithe per Di Pietron, rri i qete per kete. Persa i perket bindjeve politike, ato kalojne ne plan te dyte, kur flitet per patriotizem, jam krejtesisht dakort me ty, edhe une si ti jam shqiptar.

    Shendet...
    Ndryshuar për herë të fundit nga RedDardan : 23-04-2008 më 13:24

  6. #6
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Të kam dërguar një mp, lexoje.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  7. #7
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin
    Të kam dërguar një mp, lexoje.

    As kështu nuk mund ti gjej pasi unë përdor një mënyrë ndryshe nga ju për të shfletuar forumin. Postimet kanë nga një numër sipër në krahun e djathtë, ose merr link që ndodhet aty ose raportoji edhe njëherë si postime.

    e lexova por nuk kuptova si do qè ta dèrgoj linkun ?! ajo sipèr nuk shkon mirè si provè qè kam vènè ?

  8. #8
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Raportoji edhe njëherë si postime.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  9. #9
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin
    Raportoji edhe njëherë si postime.
    e raportova pèrsèri duke pèrdorur trekèndèshin me pikè çuditèse siç e bèra herèn e parè.
    èshtè e sigurtè qè e marrin ?!
    unè shkruajta jo vetèm emrin por edhe komentin tim

  10. #10
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Në rregull, gjithçka u zgjidh.

    Çfarë pyetje kishe tjetër?
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  11. #11
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325
    Citim Postuar më parë nga RedDardan Lexo Postimin
    OK. Faleminderit pèr sqarimin, nè qoftè se ka mundèsi doja tè dija edhe diçka nè lidhje me forumin orthodhoks...

    PS. kisha bèrè edhe disa pyetje nè forumin orthodhoks 3 o 4 javè pèrpara ( nuk mè kujtohet mirè ) por i gjeta tè fshira ?!...
    e di qè atje shkruajnè vetèm besimtarèt por desha tè di se çfar kriteri pèrdorni pèr tè kuptuar se ai qè shkruan èshtè vèrtet besimtar apo nè rastin tjetèr se èshtè njè besimtar qè ka ndrruar fenè çfarè kriteri ndiqni dhe si e kuptoni kètè ?!

    kètè pyetjen ktu sipèr nqs. ka mundèsi

    edhe kur dua tè bèj njè pytje nè lidhje me çèshtje fetare mund ti bèj tek forumi orthodhoks ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga RedDardan : 23-04-2008 më 13:46

  12. #12
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Fare thjeshtë.

    Administratorët kanë krijuar grupe anëtarësimi ku anëtarët marrin pjesë apo anëtarësohen në ato grupe në bazë të dëshirës së tyre. Nëse anëtarësohesh në njërën nga grupet, grupi do të shfaqet në profilin tuaj.

    Pjesmarrja në komunitetet. Nëse një anëtar i përket komunitetit musliman ai merr pjesë në komunitetin e tij dhe jo një komunitet tjetër. Në momentin që ai vendos të marrë pjesë në një komunitet (edhe pse nuk anëtarësohet tek forumi, anëtarësohet në mendjën e mod. të forumeve përkatëse). Të rrallë janë ata anëtarë që e shpenzojnë kohën kot duke marrë pjesë në komunitetet të cilave nuk u përket.

    Në rastet kur ka patur anëtarë që me një emër të dytë merrnin pjesë në një komunitet për të ngritur tensionin apo sjellë rrëmujë në atë komunitet janë përjashtuar. Stafi i forumit e ka mjaft të thjeshtë të gjejë se këto 2 emra/pseudonime i përkasin një personi të vetëm.

    Besoj se kam qënë i kuptueshëm.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  13. #13
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325
    pra unè kur kam pyetje pèr tè bèrè nuk mè japin pèrgjigje por mi fshijnè shkrimet meqè nuk bèj pjesè nè asnjè grup ?!

  14. #14
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Epo nuk lejohet të marrësh pjesë në një komunitet të cilit nuk i përket.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  15. #15
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325
    po ktu èshtè thelbi i çèshtjes ku e di X apo Y çfarè feje kam ?! pastaj feja edhe ndryshohet...

  16. #16
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Lexo postimin tim pra.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  17. #17
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325

    Exclamation çfarè u bè me Raportimin tim ?! Morrèt Masa?!...

    u bè njè 1 javè gati qè ju kam raportuar por asnjè masè nuk keni marrè deri tashti kundèr personit qè mè ofendovi mua dhe nènèn time por ai vazhdon tè hyj e dali lirisht ...

    Pse nuk zbatoni rregulloren ?!

  18. #18
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325

    Exclamation ?...

    Citim Postuar më parë nga RedDardan Lexo Postimin
    u bè njè 1 javè gati qè ju kam raportuar por asnjè masè nuk keni marrè deri tashti kundèr personit qè mè ofendovi mua dhe nènèn time por ai vazhdon tè hyj e dali lirisht ...

    Pse nuk zbatoni rregulloren ?!

    Postuar da Albo 06 02 2004, 06:06

    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=31101


    5. Jo ofendime karshi anetareve apo stafit te forumit. Nese mendoni se mund te fshiheni pas ekranit per te ofenduar anetaret e thjeshte te forumit, apo anetaret e stafit te forumit, gaboheni. Ne perjashtojme ne raste ekstreme persona qe ofendojne dhe denigrojne anetaret e forumit apo stafit. Nuk marrim fare parasysh shkakun e ofendimeve, nese ju nderrmerni nje hap te tille, jeni histori e shkuar ne kete forum. Per cdo problem ne kemi qene te gatshem te ndihmojme dhe marrim ne shqyrtim, por nese ju kujtoni se beni vetegjyqesi duke ofenduar ne publik, une u them se ju veteperjashtoni veten nga forumi.


    Mbajini parasysh keto 5 pika te detajuara qe vertiten rreth rregullave te forumit dhe eksperienca e juaj si anetare te ketij forumi dhe detyra jone si mirembajtes se forumit do te jete shume here me e kendshme. Askush nga anetaret e stafit nuk deshiron qe te vihet ne pozite te tille qe te perjashtoje dike nga forumi, por nga vete forma e hapur e ketij kuvendi, probleme te tilla ka pasur, ka dhe do te kete edhe ne ditet ne vazhdim. Qellimi i ketij informacioni qe u dhashe eshte minizimi i ketyre problemeve tek ata anetare qe keqkuptohen pa dashje.

    Stafi



    RedDardan
    kto vlejnè pèr tè gjithè apo jo ?!
    sa herè duhet tè raportoj pèr tè pasur drejtèsi ?!
    pres pèrgjigje nga 1 javè tashti !
    Ndryshuar për herë të fundit nga RedDardan : 25-04-2008 më 22:00

  19. #19
    alpha dominant Maska e D@mian
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    1,170
    Nuk e kam iden per se behet fjale.
    Raporto postimin dhe dikush do te marre masa, nqs shihet e arsyeshme.
    Flm
    FLUCTUAT NEC MERGITUR

  20. #20
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Nuk e do RedDardan. Din vetem te ofendojne. Ja edhe Dariusi i shtohet asaj liste te stafit qe ofendon dhe nencmon.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •