Close
Faqja 1 prej 9 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 161
 1. #1
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim

  Ide mbi injorancėn

  Semundja e te gjithe koherave, ngjitese dhe me pasoja fatale.
  Transmetohet nepermjet te gjitha menyrave te mundshme, duke filluar qe prej fjales ( shoqeruar me pershtyme ) e deri tek akti seksual me pozicion per te percaktuar gjinine.
  Zakonisht serviret e shoqeruar me nje bravo rrushi ose tequila. Statistikat tregojne qe ne Shqiperi ka shume zona te kuqe ( me rrezikshmeri te larte ) dhe epidemia eshte ne prag. Blloku perfaqeson zonen me te keqe, ku semundja mund te transmetohet edhe vetem me ane te shikimit.
  Nese ne Shqiperi nga aksidentet vdesin rreth 5 persona ne muaj, nga injoranca shpetojne 6. Shoqerohet me dhimbje koke, budallalliqe nga goja dhe karagjozlliqe neper rruge. Gjithashtu dallohet nga floket me xhel te ngrire dhe minifundi roze. Spitalet jane te papergatitur per nje fluks kaq te madh, keshtu qe duhet kuruar ne shumicen e rasteve ne kushte vetjake. Si zgjidhje e pare mund te jete leximi i nje libri per here te pare ne jeten tende, ose heqja e mediasatit nga lista e kanaleve te tv.
  Sipas rekomandimeve te OSBE, nje nisme e mire qe mund te ndermerrej do ishte mbyllja e tv BBF dhe arrestimi i pjesetareve te stafit. Gjithashtu censurimi i fjalimeve te parlamentareve do sherbente per nje ambjent me te pershtatshem kurativ.

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Pratolini pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  maratonomak (19-09-2013),teta (20-09-2013)

 3. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Sipas rekomandimeve te OSBE, nje nisme e mire qe mund te ndermerrej do ishte mbyllja e tv BBF dhe arrestimi i pjesetareve te stafit. Gjithashtu censurimi i fjalimeve te parlamentareve do sherbente per nje ambjent me te pershtatshem kurativ.
  Lol, kjo eshte me te vertete ide gjeniale, jane trapizuar shqiptaret duke degjuar ate lloj muzike tek BBF and CO.

 4. #3
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Po flitet per "idiotesine masive" duke e ngaterruar me "injorancen" me duket.
  Me lejoni ta ilustroj ate qe dua te them.

  Po te vesh re, neper lokalet dhe bare ekranet e TV rrine ne disa faqe te zeza me numra jeshil apo te verdhe siper qe shkruajne X 1 2 .... dhe me pas vazhdojne koeficientet qe jane te gjithe me presje dhjetore... tipi 1.77, 2.35 etj.

  Tani keta persona qe rrine gjithe diten perpara ketyre ekraneve mund te konsiderohen "idiote"... por e kam pak te veshtire ti konsideroj "injorante" sepse keta vene bast 1.700 lek dhe jane te afte te bejne me mend shumezimi flala vjen e 1700 x 2.36 = 4012.
  Gje qe mua me duhet makine llogaritese ta bej. Keshtu jam si WTF... ca cunash te zgjuar mer zot...
  Kete qe sapo thashe jane te afte ta bejne akoma me te avancuar ne menyre algoritmike duke perdorur operatore llogjike te tipit : If, else etj etj... kur kane perpara ndonje dopjo edhe jane duke degjuar BBF.

  Keta mer vlla e ndjekin Bastin sikur te jete Bloomberg... rrezik ti pyesesh per NYSE i dine kush ka shkuar UP dhe kush DOWN... perfundimisht...
  Rrofte Idiokracia!!!

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Rrofte idiotesia masive!

 6. #5
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Normale qe rrofshin idiotesite se pastaj nuk do kishte me as ide te ndritura apo njerez te zgjuar.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 7. #6
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Lol. Nderhyrje e bukur Force-Intruder !
  Le ta quajme pra "Idiotesia Masive"

 8. #7
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,877
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  "Universi dhe injoranca s'kane fund, por per kete te fundit kam nje dyshim"!!

  A. Eistein

  Per nje njeri injorant,injoranca e tij eshte prone private.Mos ja prekni sepse ne syte e tij eshte aq e shtrenjte sa familja !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DI_ANA : 08-04-2008 mė 21:27
  "Carpe Diem"

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  l'ingoranza č la peggiore delle malatie
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 10. #9
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Semundja e te gjithe koherave, ngjitese dhe me pasoja fatale.
  Transmetohet nepermjet te gjitha menyrave te mundshme, duke filluar qe prej fjales ( shoqeruar me pershtyme ) e deri tek akti seksual me pozicion per te percaktuar gjinine.
  Zakonisht serviret e shoqeruar me nje bravo rrushi ose tequila. Statistikat tregojne qe ne Shqiperi ka shume zona te kuqe ( me rrezikshmeri te larte ) dhe epidemia eshte ne prag. Blloku perfaqeson zonen me te keqe, ku semundja mund te transmetohet edhe vetem me ane te shikimit.
  Nese ne Shqiperi nga aksidentet vdesin rreth 5 persona ne muaj, nga injoranca shpetojne 6. Shoqerohet me dhimbje koke, budallalliqe nga goja dhe karagjozlliqe neper rruge. Gjithashtu dallohet nga floket me xhel te ngrire dhe minifundi roze. Spitalet jane te papergatitur per nje fluks kaq te madh, keshtu qe duhet kuruar ne shumicen e rasteve ne kushte vetjake. Si zgjidhje e pare mund te jete leximi i nje libri per here te pare ne jeten tende, ose heqja e mediasatit nga lista e kanaleve te tv.
  Sipas rekomandimeve te OSBE, nje nisme e mire qe mund te ndermerrej do ishte mbyllja e tv BBF dhe arrestimi i pjesetareve te stafit. Gjithashtu censurimi i fjalimeve te parlamentareve do sherbente per nje ambjent me te pershtatshem kurativ.
  Ky shkrim i bukur melodik e koptimor njekohesisht i percjellur me ritme logjike e i forcuar me shembuj faktik meriton: REP pa hezitim. Pershendetje.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 11. #10
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  hahaahaha le te shpresojme qe pratolini do vazhdoje te sjelle ne forum probleme te tjera akute te popullit. lol
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 12. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
  Ky shkrim i bukur melodik e koptimor njekohesisht i percjellur me ritme logjike e i forcuar me shembuj faktik meriton: REP pa hezitim. Pershendetje.
  sa kriptik eshte ky ēun kur shkruan, fol ore qe te te kuptoje populli i thjeshte .

 13. #12
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  s'ka nevoje me fole ma shume, une repin i kam dhane
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 14. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-12-2007
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me thjesht per ta kuptuar populli,kete injorance apo zgjuarsi qe kemi e kemi dhurate nga menyra e funksionimit te shtetit tone gjate 65 viteve mos ju duket cudi eshte nje shkoll kaq e keqe edukimi qe na eshte imponuar saqe hedh posht edhe fam.dhe qe do te duhet koh te sherohemi nga kjo semundje unike .Duhet te mundohemi te gjith ta luftojm kete semundje jo vetem me kritika apo tallje.p.sh.nje njeri qe eshte injorant se kupton kurre ne vetvete qe eshte i till edhe kur i thua qe ti je injorant thell ne vetvete ai se pranon kurre dhe ne publik e mbron me dhune, te till kan qen ,jan dhe shpresoj te mos jen ato qe na kan udhehequr,dhe pikerisht e keqa ne vendin ton svjen nga shtresa e varfer analfabete por nga opozita e saj.me thoni zoterinj nje deputet i gjuan me grusht apo shqelm,albitrit apo lojtarit, te njejtin veprim ben edhe nje karrocier kali qe e ka vendosur televizorin mbi thesin e miellit me 4 vjet shkoll ju bej pyetjen kush eshte me injorant ?Nje minister qe kerkon te behet bilioner ne 4 vjet duke shpenzuar me se shumten e kohes duke luajtur bilardo,per nje jet te degjenuar apo nje popull qe punon per nje 5 mije leksh ne dit qe te ushqeje femijet ? Nje trume njerezish qe mblidhen ne shesh per te protestuar pikerisht 2 dit mbas dites me te madhe ne Shqiperi qe mbas 91,apo lideri opozitar qe e organizoi dhe i fliste me flet te pergatitur perpara,me thoni zoterinj kush jane me injorant , ai femija qe slahet se ska me cte ngrohi ujin apo ato qe kane uje te ngrohte por qe bejne pis koken me xhel.Pikerisht prandaj vazhdojm te jetojm dhe dot jetojm ne injoranc sepse njerezit qe jane te till jan shum te shendoshe dhe si leviz dot nga vendi,sepse si i thone nje fjale engjelli rri lart ne qiell se ka frik te zbresi poshte nga djalli qe na eshte ulur kembekryq afer Skenderbeuthe qe i themi te gjith mirmengjes se bashku me hir apo pa hir.

 15. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
  "Universi dhe injoranca s'kane fund, por per kete te fundit kam nje dyshim"!!

  A. Eistein

  Per nje njeri injorant,injoranca e tij eshte prone private.Mos ja prekni sepse ne syte e tij eshte aq e shtrenjte sa familja !
  Shume e bukur kjo qe ke shkruar DIANA.

  ps.Nuk te shkruaj dot mesazh privat :S

 16. #15
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Nuk ke pse ta fokusosh gjithe vemendjen te shteti i dashur shiu. Jo per gje po ai eshte nje produkt i vete shoqerise. Pastaj ne ate qe une kam dashur te shpreh kane pak rendesi fajtoret dhe arsyet. Eshte shume me i rendesishem fenomeni. Arsyet e injorances sone justifikohen edhe me faktore te jashtem, por gjithmone permbajne ne vetvete nje doze te madhe qe na perket si faktor i joni. Psikoze e vjeter mendjemadhesie dhe pertacie.
  Te pranosh problemin eshte hapi i pare, te japesh zgjidhje eshte i dyti. Per te gjetur arsyet dhe per ti vene gishtin fajtoreve ka kohe me vone.

 17. #16
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Semundja e te gjithe koherave, ngjitese dhe me pasoja fatale.
  Transmetohet nepermjet te gjitha menyrave te mundshme, duke filluar qe prej fjales ( shoqeruar me pershtyme ) e deri tek akti seksual me pozicion per te percaktuar gjinine.
  Zakonisht serviret e shoqeruar me nje bravo rrushi ose tequila. Statistikat tregojne qe ne Shqiperi ka shume zona te kuqe ( me rrezikshmeri te larte ) dhe epidemia eshte ne prag. Blloku perfaqeson zonen me te keqe, ku semundja mund te transmetohet edhe vetem me ane te shikimit.
  Nese ne Shqiperi nga aksidentet vdesin rreth 5 persona ne muaj, nga injoranca shpetojne 6. Shoqerohet me dhimbje koke, budallalliqe nga goja dhe karagjozlliqe neper rruge. Gjithashtu dallohet nga floket me xhel te ngrire dhe minifundi roze. Spitalet jane te papergatitur per nje fluks kaq te madh, keshtu qe duhet kuruar ne shumicen e rasteve ne kushte vetjake. Si zgjidhje e pare mund te jete leximi i nje libri per here te pare ne jeten tende, ose heqja e mediasatit nga lista e kanaleve te tv.
  Sipas rekomandimeve te OSBE, nje nisme e mire qe mund te ndermerrej do ishte mbyllja e tv BBF dhe arrestimi i pjesetareve te stafit. Gjithashtu censurimi i fjalimeve te parlamentareve do sherbente per nje ambjent me te pershtatshem kurativ.
  Lol me ke shkaterruar me ato dy rreshtat rreth arrestimit te stafit BBF

  Une them,mos te arrestojne vetem stafin por edhe pseudo-kengetaret qe kane

  lene lopet ne fshat dhe dalin pa pik turpi dhe me kendojne aty!!!

  Nejse,thelbi i postimit, dhe menyra e te shprehurit-- te goditura
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 18. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-03-2008
  Vendndodhja
  'Itlodeum' world
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Per mendimin tim, kanali BBF duhej te ishte mbyllur ketu e 10vjet me pare, per paaftesi te pergjithshme. (Po nga ana tjeter do mbeteshin fshataret pa pare televizion)

 19. #18
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga *Anxhi* Lexo Postimin
  Per mendimin tim, kanali BBF duhej te ishte mbyllur ketu e 10vjet me pare, per paaftesi te pergjithshme.
  Hahaahahaahahaha kur e thone me seriozitet tingellon akoma me qesharake

 20. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-03-2008
  Vendndodhja
  'Itlodeum' world
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Do te thuash se i bie te jem qesharakja une ketu?

 21. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga *Anxhi* Lexo Postimin
  Do te thuash se i bie te jem qesharakja une ketu?
  jo jo, te pakten per nje gje jemi dakord te gjithe, BBF eshte ushqim per idiotesine masive .

Faqja 1 prej 9 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Cili burim po e ushqen injorancėn ndaj shamisė?!
  Nga Drini_i_Zi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2009, 17:05
 2. Ku ėshtė "zoti"?!
  Nga strano nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
  Pėrgjigje: 221
  Postimi i Fundit: 12-10-2006, 06:23
 3. Gruaja nė Islam
  Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-08-2005, 10:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •