Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Black_Water
    Anëtarësuar
    01-07-2007
    Vendndodhja
    G-Land
    Postime
    12

    A nuk është normale të ndjeheni i shqetësuar ??!

    Ankthi dhe stresi është diçka që të gjithë e përjetojmë nga koha në kohë. Është gjendje e reagimit normal që ne e shohim si kërcënim për neve. Për shembull nëse ne kemi për t’ju nënshtruar një operacioni në Spital, ose kemi per të kryer testin e vozitjes, ose kemi ndonjë provim, do të jetë normale që të jemi në ankth (të shqetësuar).

    Në raste të caktuara kur ne duhet të kryejmë diçka mirë dhe saktë dhe se duhet të përballemi më ndonjë urgjencë ankthi mund jetë ndihmues dhe i favorshëm.
    Nuk duhet harruar që situatat e tilla mund të inicojnë dhe shkaktojnë dëmtime në moralin dhe vigjilencën tuaj të mëtutjeshme në rast të ndonjë eksitimi të tepruar.

    Ju lutem postoni rastet tuaja kur ju keni provuar ndonjë situatë të ngjashme, se çka keni ndërrmarë për të shmangur një gjë të tillë dhe se a ka qenë e suksesshme.
    Best Regards,
    BlackWater
    Gjilan, Republic of Kosovo

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anëtarësuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Personalisht kam kaluar shume momente te tilla(si te gjithe),por nuk mund te besh asgje per ta evituar edhe pse kjo gjendje nuk te ndihmon aspak,kjo gjendje lind dhe mbaron atehere kur lind dhe mbaron problemi,ajo qe mun te ndihmoj pak ne keto caste eshte besimi tek vetja.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-03-2008
    Postime
    224
    Jam tip stoik. Une kam ato ndjenja qe dua te kem. Sepse jam padron i nervave i ndjenjave i vetvetes time. Kur jam ne nje situate te rreziksshme ne fillim une mposht tmerrin qe ndjej nga rreziku apo fatkeqesia, deshtimi, pengesa. Pastaj mbasi kam ruajtur nje humor te pandryshueshem, nje ndjenje sigurie superioriteti, gjej rrugedalje kunder rrezikut.

Tema të Ngjashme

  1. Jeta Normale e krishterë
    Nga Matrix në forumin Komuniteti protestant
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 04-05-2010, 07:34
  2. A ndjeheni të vetmuar dhe larg....
    Nga Ina_19 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 26-12-2007, 02:05
  3. Sa Europian ndjeheni?
    Nga Kryeplaku në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 06-10-2005, 23:58

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •