Lndimi i portierit t par t kombtares suedeze, i ka hapur rrugn Bakiut pr t mbrojtur ngjyrat "verdhekaltr


Nuredin Bakiu, portieri shqiptar nga Shkupi, i cili ka pasaport suedeze, sipas t gjitha gjasave do t jet shqiptari tjetr i radhs, pas Valon Behramit q do t luaj n EURO 2008. Lndimi i portierit t par t kombtares suedeze, i ka hapur rrugn Bakiut, i cili sht portier i tret me radh, q t mbroj ngjyrat "verdhekaltr". Ai n karriern e tij ka luajtur te Nybro dhe Norcepink. Sezonin e shkuar me Norcepingun e tij, ka sihuruar kualifikimin nw elitwn e futbollit tw sueside dhe ishte radhitur nw mesin e dy portierwve mw tw mirw nw kwtw shtet N EURO 2008, mund tw kemi edhe njw shqiptar tjetwr. Me kombtaren e Austris mund t luaj Roland Grxhaliu, i cili aktualisht aktivizohet te Austria e Vjens.

Alsat