Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 36
 1. #1
  Bl3®i Maska e Bl3ri
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  36
  Postime
  1,277

  Arrow Dafina Zeqiri

  Kėnga e saj Rallė e pėrmal, mė poshtė e keni tekstin e kėngės po ashtu nė fund edhe njė video..

  Edhe pse jam larg e nuk me sheh
  S'do te thot qe me i imi s'je
  Po e pres momentin qe dot vi
  Kur do t'jemi vetem un dhe tiiii


  Po te shoh rrall e permall
  ushqej zemren veq me fjale
  i jap shpres vetes me shum
  qe kjo pritje te marr fund.

  Po te shoh rrall e permall
  dashuria ime e pare
  eshte veshtir t`jetoj pa ty
  e pres diten me u kthy .

  po te shohuuu..


  Edhe pse sot afer nuk te kam
  S'do te thot qe me e jotja s'jam
  S'do te thot qe ende nuk te ndjej
  E di mir ne syt e tu sa vlej.......


  Po te shoh rrall e permall
  ushqej zemren veq me fjal
  i jap shpres vetes me shum
  qe kjo pritje te marr fund.

  Po te shoh rrall e permall
  dashuria ime e par
  eshte veshtir t`jetoj pa ty
  e pres diten me u kthy !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 22-10-2008 mė 19:52
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 2. #2
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464

  Dafina Zeqiri

  Njė ndėr talentet mė tė reja qė ka estrada shqiptare ėshtė Dafina Zeqiri, njė kėngėtare me njė zė dhe melodi tė kėndshme, ka disa kenge te realizuara bukur nga ajo sic jane "Adios", kėnga e saj nė bashkėpunim me Hekuran Krasniqin e quajtur "Knockdown", "Rallė e pėrmall" etj. Komentet e cdo anėtari janė tė mirėpritura nė kėtė temė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 12-10-2008 mė 15:43
  Sui generis

 3. #3
  Gjithcka e mire ka Fund!! Maska e Warning
  Anėtarėsuar
  21-09-2008
  Vendndodhja
  Prishtine!!
  Mosha
  38
  Postime
  504
  Shume e lezetshme eshte vajza me nje ze te embel
  !Gjeja me e mire dhe me e keqe e njeriut eshte gjuha!

 4. #4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - Harrimi i dashurisė

  Esht nate e par qe une jom vetum
  veq ti e din pse sjemi bashk
  (ti e din pse sjemi bashk, ouh)
  Esht zemeruar vet dashuria
  kam mbyllur deren
  ndajnem mbetem jasht
  (jasht)

  Tek vendi jot ketu pran meje
  sa ftoh ska mbetur jo kujtim
  (jo ska mbet asgje kujtim)
  A i mban mend ato mengjeze
  Kure une ty te zgjoja
  me nje perqafim
  (ou, oh)  Do mbetesh rugve ti
  I braktisur me buzen e thar, si shkretir
  (oh)
  Do mbetesh rugve ti
  I braktisur me buzen e thar, si shkretir
  (oh)


  Me endero por je askushi
  ki mbetur peng i pabesise
  (mbete peng i pabesise)
  mallkimi te vertet te zuri
  mbete harrimi i dashurise
  (oh)  Do mbetesh rugve ti
  I braktisur me buzen e thar, si shkretir
  (oh)
  Do mbetesh rugve ti
  I braktisur me buzen e thar, si shkretir
  (oh)

  Do mbetesh rugve ti
  I braktisur
  (aaa, ooou)
  Buzen thar
  ooo
  (do mbetesh tii, oo, oou, aah)

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:55
  Sui generis

 5. #5
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - I Pabesė

  Thell nė zemrėn tėnde nuk isha e vetmja
  Edhe dikush tjeter aty bente pjesė
  Nė buzėt e tua, shkrihet ajo tjetra
  Vonė e mora vesh qe ishe i pabesė..


  I pabesė, je njė i pabesė
  Deri sa tė vdes, do jem larg prej teje
  I pabesė, je njė i pabesė
  Nuk tė erdhi keq, qe zemrėn ma theve..

  Ashtu si me mua, luan me at' tjetrėn
  I flet fjalė te ėmbla si mua nė fillim
  I thua tė dua, e fsheh tė vėrtetėn
  Sepse gjithmonė e ke vetėm njė qellim  I pabesė, je njė i pabesė
  Deri sa tė vdes, do jem larg prej teje
  I pabesė, je njė i pabesė
  Nuk tė erdhi keq, qe zemrėn ma theve.....!


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:55
  Sui generis

 6. #6
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - Adios

  Dhoma e fjetjes pa ajros
  E ti lakuriq po flen
  Dhe era nė banes
  Parfim tfemnave po vjen
  dy gota nė tavolinė
  e ti vishnje nuk pin
  Numrat e ri nė telefon
  E kto bikini tmiat sjon

  ref:honey se vet e lype
  adios
  honey se vet e lype
  adios
  honey se vet e lype
  adios
  hej papi
  it’s over(2x)

  Shejat nė qaf kush ti la
  Mos mė thuaj qė se din
  Unaza jote osht nė toke
  Kmisha jote plot karmin
  Era dhomes i vjen tim
  Ti cigare nuk pin
  Numrat e ri nė telefon
  E kto bikini tmiat sjon

  Ref:2
  honey vet e lype
  Adios
  honey vet e lype
  adios
  honey vet e lype
  Adios
  Hej papi
  It’s over(2x)

  ...

  Ref:2
  honey vet e lype
  adios
  honey vet e lype
  adios
  honey vet e lype
  adios
  hej papi
  it’s over(2x)


  i tould you
  trust me what i say
  ....

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:55
  Sui generis

 7. #7
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - Si Manushaqe

  Jam e rende me mė majte
  E shume kushte qes
  edhe jam e embel
  Vete me ty kur mbes

  E nese na fillojme
  E kam seriozisht
  Dije qe nuk flej me ty
  Pa e pase unazen n'gisht

  Je si manushaqe
  Hajde t'puthi n'faqe
  Shume e mire je

  Ku moj u rrezite
  E embel si shampite
  Afrohu pak ma knej.(2X)

  E bukur e veshur Prada e omel si rollata
  Bon drite sikur stella e omel si nutella
  Bella mama ama
  Tona senet i ki prej n`alfa deri n`gama
  Ah yep ah honey kce
  Ah yep ah beybe me
  Me ty jom i plote me ty jom komplet
  Me ty jom shume okej me ty mvjen ma nxehte
  Come on

  Nese jemi bashke
  Ti se din qka t'gjen
  Qdo princip i joti zemer
  Te une nuk vlen
  E nese na fillojme
  E kam seriozisht
  Dije qe nuk flej me ty
  Pa e pase unazen n'gisht

  Je si manushaqe
  Hajde t'puthi n'faqe
  Shume e mire je

  Ku moj u rrezite
  E embel si shampite
  Afrohu pak ma knej.(2x)

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:55
  Sui generis

 8. #8
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - Zi e Terr

  Kjo nuk ka logjike
  Tash kur u ndame
  Nga ti ndjej frike

  Me ul poshte me fjale
  Dhe inat mban
  Publikisht me shan

  Zi e terr cdo dite
  E sherr qe se kam prite
  Me ben te te urrej

  Fjale pas shpines kah do qe shkoj
  Te lutem ti lem`
  Jeten ta vazhdoj

  Kjo nuk eshte e drejte
  Te mi kthesh
  Kunder meje krejt`

  Pse ndjehesh me mire
  Nese ma ben
  Jeten t`veshtire

  Zi e terr cdo dite
  E sherr qe se kam prite
  Me ben te te urrej

  Fjale pas shpines kah do qe shkoj
  Te lutem ti lem
  Jeten ta vazhdoj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:55
  Sui generis

 9. #9
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri (Feat. Hekuran Krasniqi) - Knockdown

  Hekurani:
  hey sexy mama esperame un poco
  je shum cool babo je shum loco
  bane tokol lkuren e ki qokol je come stella gimme un poco

  le le le le le le le lej

  Dafina:
  Shokve tė vet ju tha vėrtet ouoou...
  Qė mė bėn pėr vete shum lehtė ouooo....
  Mė party jam shumė e zjarrtė haii...
  E ti them jo me zė tė lartė ouoououo...

  Knockdown nė rrugė tė parė pėrcjell me njė tė shar
  Knockdown dikur i them qė aspak s`mė pėlqen !!!

  Knockdown nė rrugė tė parė pėrcjell me njė tė shar
  Knockdown dikur i them qė aspak s`mė pėlqen !!!

  Hekurani:
  hey sexy mama esperame un poco
  je shum cool babo, je shum loco
  bane tokol lkuren e ki qokol je come stella gimme un poco

  GRAMAFON make it`s blow up hay
  GRAMAFON make it`s blow up hay

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:55
  Sui generis

 10. #10
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri ft Lyrical Son - Hot Shorts

  Temperatura e nxet dhe qyteti vlon nė gusht
  veshi diqka shkurt e ngusht
  sa syt i mshel e i hap
  gjendem shpejt nė club
  djemt lėshojn fjalt nė qdo hap

  kur jom nė club nHot Shorts kur tdal
  kur veshem ngusht miliona fjal(2x)

  Temperatura e nxet dhe qyteti vlon nė gusht
  veshi diqka shkurt e ngusht
  sa syt i mshel e i hap
  gjendem shpejt nė club
  djemt lėshojn fjalt nė qdo hap

  kur jom nė club n'Hot Shorts kur tdal
  kur veshi ngusht miliona fjal(2x)

  kur jom en club nuk e di kur o boll
  kom qef me pi shum alkool
  sum intereson kush o mrena
  genci a heki a ka dj a makiato bendi
  ngat me dosta me nxon nojsen
  me pa qdo thob tmadhe mrena qė vjen
  secili prej neve tparen e nxen
  i nxojna na tjerat kejt shoqet me ren
  Hot Shorts nice es
  big fus llot of kesh blleg puq free lliri llajk
  xhekpot qyshtu jena na,skom kravat nfyt
  sjom si ata jom njeri i thjesht nuk jom kuller
  pse gjon jom vesh se un jom reper
  menen e madhe maje per veti
  teper e bukur zemer kush je ti
  se kom problem po qitash jom bizi
  nese don nojsen call me for shazy

  kur jom nė club nHot Shorts kur tdal
  kur veshem ngusht miliona fjal(4x)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:54
  Sui generis

 11. #11
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - No more drama

  So tired, tired of these drama
  No more, no more
  I wanna be free
  I'm so tired, so tired

  Broken heart again
  Another lesson learn
  Better know your friends
  Or else you will get burn
  Gotta count on me
  Cause I can guarantee
  That I'll be fine

  No more pain (no more pain)
  No more pain (no more pain)
  No drama (no more drama in my life)
  Noone's gonna make me hurt again

  What a player fool
  Go through ups and downs
  Nowhere and all the time
  You wouldn't be around
  Or maybe I like the stress
  Cause I was young and restless
  But there was long ago
  I don't wanna cry no more

  No more pain (no more pain)
  No more game (no more game messin with my mind)
  No drama (no more drama in my life)
  Nooone's gonna make me hurt again
  No more tears (no more tears, I'm tired of cryin everynight)
  No more fears (no more fears, I really don't wanna cry)
  No drama (no more drama in my life)
  I don't ever wanna hurt again
  Wanna speak my mind, wanna speak my mind

  Uh, it feel so good
  When you let go
  Avoid these drama in your life
  Now you're free from all the pain
  Free from all the game
  Free from all the stress
  So bye your happiness
  I don't know
  Only God knows where the story is
  For me, but I know where the story begins
  It's up to us to choose
  Whatever we win or loose
  And I choose to win

  No more pain (no more pain)
  No more game (tired of your playin' game with my mind)
  No drama (no more drama in my life)
  No more, no more, No more, no more
  No more tears (no more tears, no more cryin every night)
  No more fears (no more waking be up in the morning)
  No drama, no more in my life

  No more drama, no more drama
  No more drama, no more drama
  NO MORE DRAMA
  NO MORE DRAMA
  NO MORE DRAMA
  NO MORE DRAMA
  NO MORE DRAMA
  No more drama in my life
  So tired, tired of these drama
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 13-10-2008 mė 21:54
  Sui generis

 12. #12
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - Just Me

  This is to all the jealous ladys,
  - cant look at them self,
  keep lookin' at my shit,
  ahh,
  you know what? (what what what)

  The girls lookin' at me and sayin' look at that shit,
  look at that shit, look at that shit.
  but i dont give it down i keep pumpin my shit,
  workin' at my shit,
  keep my hump up in the ayer.
  x2

  When im in the club,
  see all the eyes on me,
  i came just to have fun, watch the clock baby,
  dj play a hot song and make me moves,
  i keep doing what a girl supposed to do,
  the girls look at me like they want to move to,
  uuuuuuuuuuuhh yeaaaah

  The girls lookin' at me and sayin' look at that shit,
  look at that shit, look at that shit.
  but i dont give it down i keep pumpin my shit,
  workin' at my shit,
  keep my hump up in the ayer.
  x2

  Tani kur jom un ne club, sexy veshun ndihem mir
  dhe mendja osht ka un kur jom mbrenda,
  por prap jom shum e lire.
  qdo levizje qe e bej, qdo fjal qe un e them,
  e shoh, e njoh, e vrej, e ndjej, se dikujttttt i dhem.

  The girls lookin' at me and sayin' look at that shit,
  look at that shit, look at that shit.
  but i dont give it down i keep pumpin my shit,
  workin' at my shit,
  keep my hump up in the ayer.
  x4
  Sui generis

 13. #13
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Dafina Zeqiri - Meshkujt si ti

  Nga shkallet shpejt zbret
  Me shikim te vret
  Embel flet

  Qdo femen pesh e qon
  Provokon
  Per vete e bon

  E lyp momentin dhe e gjen
  E shpejt te une vjen
  E une pa problem
  Drejt e nsy i them

  I njoh mashkujt si ti
  I njoh (Typat) Tipat si ti
  I njoh djemt si ti

  (2x)
  Une aty e ti hala po rin vet
  E di qe ke njevoj mu ni pak ma nxeht
  E di qe ke nevoj mos e zgat mo
  Je e para qe mthu jo

  Drejt ne sy me shikon
  Embel qesh Nuk pushon
  Dhe behet qe skupton
  Insiston
  Prap provon

  Noshta pse se lejoj
  E sfidoj pesh e qoj
  Dhe prap te une vjen
  E shikoj dhe njejt i them

  I njoh mashkujt si ti
  I njoh (Typat) Tipat si ti
  I njoh djemt si ti

  (2x)
  Une aty e ti hala po rin vet
  E di qe ke njevoj mu ni pak ma nxeht
  E di qe ke nevoj mos e zgat mo
  Je e para qe mthu jo

  (4x)
  I njoh mashkujt si ti
  I njoh (Typat) Tipat si ti
  I njoh djemt si ti
  Sui generis

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  Me pelqen ka nje ze te embel, dhe ka stil te veqant .

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Tigresha
  Anėtarėsuar
  13-10-2008
  Vendndodhja
  In JunGle
  Mosha
  36
  Postime
  10
  Si gjithe kengetaret tjera,, i shtohet numrit edhe Dafina, per fat te keq eshte jetime si shumica e kolegeve te saj, gjynah qe eshte shume e varfer por ka nje ze te mrekullueshem.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,968
  Dafina: Gjithmonė do tė dua Ledri (video)

  Dafina Zeqiri ne rrjetin social facebook shprehet e shqetsuar pėr ata qe ka ndodhur ne mes Krenarit dhe Ledrit.

  Ajo Krenarit i drejtohet me keto fjalė:

  “Baby ti mė ke pasur mua, por e ke zgjedhur tjetrėn. Tani unė jam e lumtur me jetėn time, Tė lutem shko, mos rri, unė tė dua ty sepse ti mė le mua. Shko shko tė lutem sepse jam e lumtur me djalin tim me jetėn time tė re…

  Buzėqeshja ime ėshtė provė pėr kėtė. Gjithmonė do tė dua Ledri” ka shkruar Dafina.  http://kosovalbaner.com/2012/06/dafina-zeqiri/
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  Kto dite nje mik me dergoj kte kengen..

  me ka befasuar..

  Naim krasniqin e njoh moti si mjeshter i kenges mirpo zbulova (me vjen keq pse kaq vone) dhe Dafinen..
  Tash po shoh se paska pas tem te vecant per Dafinen..

  Pra para meje e paskan shijuar tjere kte talent te jashtzakonshem..

  Raps e dard.. na tregoni dicka me shum per Dafinen.. Jeta e saj origjina e tjera kuriozitete..

  Suksese Dafines e uroj sa me shum keng te bukura te krijohen per tu kenduar prej kesaj kengetareje fantastike..

  Bravo..kush e zbuloj Dafinen.. e i dha mundesine te cfaqet.. ne skene..

  Ja dhe kjo kenga qe sic e thash nje dit..eshte nje mrekulli me vehte.. qe ja vlen ta ket sejcili CD ne kerr e ta degjoj e te shplodh trut e nervat..

  Bravo kompozitori.. poeti.. orkestra e krejt me ne krye Dafinen e Naimin..

  .

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,968
  Xheri i vendos kushte Ledrit: O Dafinėn o familjen  Ėshtė bėrė tashmė i njohur lajmi mbi ndarjen e Ledri Vulės dhe Dafina Zeqirit. Sipas burimeve pranė ēiftit arsyet e ndarjes kishin tė bėnin me presionin mediatik mbi lidhjen e trazuar tė ēiftit. Nė tė vėrtetė, presioni Ledrit nuk i ka ardhur nga media por i nga familja. Sipas burimeve jozyrtare pranė ēiftit, thuhet se nėna e tij Xheri me tė cilin Ledri ka njė lidhje shumė tė fortė, i ka vendosur ultimatum tė birit, shkruan bluetooth.“Zgjidh e merr; ose Dafinėn ose familjen tėnde”. I gjendur nė tė tilla kushte, Ledri ėshtė shtirur sikur ėshtė ndarė nga Dafina. Por nė tė vėrtetė thuhet se ēifti vazhdojnė tė takohen ende. Ditėt e fundit, ēifti janė parė sė bashku nė disa ambiente publike nė Prishtinė.

  KOHA Ditore
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,959

  Pėr: Dafina Zeqiri


 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,959

  Pėr: Dafina Zeqiri


Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kulturė
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-01-2006, 17:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •