Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992

    Çfarë procedurash duhen ndjekur për US GreenCard?

    Ngoni ktu burra.

    Para do dite aplikova per greencard, edhe ata tipat mthirren ntelefon mirpo perpos qe me verifikuan se un jam personi qe kam aplikuar asgje me shum su morem vesh pasi lidhja ishte e dobet dhe se ndegjoja fare.
    Edhe ma kan qu ni email pom lypin me plotsu nifar aplikacioni me ni pages prej 139 eurosh.

    A din dikush se si shkojn kto procedurat e greencard-it


    Ju faleminderit

  2. #2
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Ndoshta është mashtrim celyy, e di pse them: se fituesit dalin më vonë mesa di unë, jo tani.

    Në cilën datë e ke bërë aplikimin?
    Life's too short to remove USB safely.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    per greencard skam degjuar qe te marrin ne telefon, te dergojn ndonje leter duke caktuar daten e fingerprint, apo daten qe te shkosh ne immigration office
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #4
    i nënshtruar Maska e master2006
    Anëtarësuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,238
    Me sa di un, aplikimi per greencard, nuk kushton para hiq, ndersa hedhja e shortit behet ne muajin qershor, po ashtu nese nuk gaboj, afati per aplikim ka qen vetem deri ne muajin dhjetor apo janar

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Po nuk ka nje jav qe kam bere aplikimin. Edhe un mendova qe eshte genjeshter, mirpo me ngriti kureshtjen kur me thirren ne telefon. Per ket dua te dij si shkojn kto procedura.

    emailin e kam mar nga kjo adres : Teleservice@usafis.org

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    IMG:

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e pseudo
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Postime
    366
    Mos u beso ketyre personave.
    E di qe e ke plotesuar formularin ne internet, edhe une e plotesova nje here gabimisht dhe ata menjehere me moren ne tel dhe me kerkonin numrin e cardit bankar qe te pagoja, sigurisht qe nuk ua dhashe , dhe nuk pagova , por qe nga ajo dite ata cdo dite me dergojne mesazhe me email te me kujtojne se e kam aplikuar nje here dhe kam shanse te fitoj.
    Jane thjesht genjeshtrat e nje shoqate qe rrjepin leke nga persona naive.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Kjo me ka ndodhur per her te parë, pikerisht kjo qe po kerkojn te holla te ben te dyshosh. Sepse edhe un me sa kam ndegjuar per greencard nuk duhet pages

  9. #9
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Është rren shoku, me 3 dhjetor është mbyll llotoja, dhe është falas. Mos u merr me atë punë se vetëm duan të të rrjepin.
    Life's too short to remove USB safely.

  10. #10
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Ajo qe e dallon faqen zyrtare shteterore per green karten,nga faqet qe jane biznese,pale te treta,mashtrime eshte adresa.
    Faqja zyrtare ka ne adrese uscis si dhe gov
    Faqja zyrtare per green karte ne USA eshte kjo.
    Kodi:
    http://www.uscis.gov/portal/site/uscis
    Apliko ne faqen zyrtare per green karte
    Regjistrohu,vuri katrorit bosh nje v brenda dhe klik ne next.Ploteson te dhenat dhe ato te dergojne email per emer dhe password.Me vone aplikon per green karte.
    Per llotari instruksionet nga qendra e llotarise postohen ne gusht dhe aplikimet behen ne tetor.
    Kodi:
    https://efiling.uscis.dhs.gov/efile/InteractionMgr?interactionmgr.interaction=NewUser&timestamp=1074625452113
    Qendra e llotarise eshte ne Kentucky.(ka qene dikur ne New Hampshire)
    Kodi:
    http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1321.html
    Adresa shteterore (shiko per gov),per aplikimet per llotari,kurre nuk kerkon pagese.Eshte falas.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    mir plotsova te gjitha, mirpo email adresen nuk ma pranon asnje

    Kodi:
    ERROR: Your Mailing Address can only contain alphabetic and numeric characters, periods, dashes, apostrophes, and commas with single spaces between words.
    mos duhet te hap email special, duke i perfshir te gjitha kto vetit qe i ka pershkruar?

  12. #12
    atdhetar Maska e bledikorcari
    Anëtarësuar
    29-02-2008
    Vendndodhja
    duke bere cicin ne omonia
    Postime
    289
    ri ore shoku aty ku je cte duhet usa.aty ata qe vene ikin me lesh dhe kthehen tullaca nga ankthi dhe nga stresi.
    PERETH FLAMURIT TE PERBASHKUAR ME NJE DESHIRE ME NJE QELLIM

  13. #13
    Dini gje per pergjigjet e llotarise amerikane?
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Jimy
    Anëtarësuar
    06-05-2005
    Postime
    196

    Keshtu me ndodhi edhe mua para 6 muajsh

    Citim Postuar më parë nga pseudo Lexo Postimin
    Mos u beso ketyre personave.
    E di qe e ke plotesuar formularin ne internet, edhe une e plotesova nje here gabimisht dhe ata menjehere me moren ne tel dhe me kerkonin numrin e cardit bankar qe te pagoja, sigurisht qe nuk ua dhashe , dhe nuk pagova , por qe nga ajo dite ata cdo dite me dergojne mesazhe me email te me kujtojne se e kam aplikuar nje here dhe kam shanse te fitoj.
    Jane thjesht genjeshtrat e nje shoqate qe rrjepin leke nga persona naive.
    Po kjo eshte e vertete ,sepse edhe une para 6 muajsh fillova ta plotesoj formularin ashtu kot pa dashje,por do ti qe pas kesaj dite nuk mu ndan e-mail.Per dite me dergonin mesazhe me mashtrime se gjoja do fitoja llotarine por ne fillim duhet te paguaja disa dollare.Nje dite i ngrita menget mire dhe ju pervesha me keto fjale.Ore qenkeni te pangopur ju andej pertej oqeanit,me lini rehat dhe mos me dergoni me mesazhe,se une jetoj ne France,dhe as qe dua t'ja di se çfar behet andej nga ana juaj,tymi prap akoma ska dale.Na kokmushka (derr pe derri jane,prape me avazin e Mukes vazhdojne,pse more lek tek shqiptari fukara dhe zemermire do fitojne!

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga celyy Lexo Postimin
    Ngoni ktu burra.

    Para do dite aplikova per greencard, edhe ata tipat mthirren ntelefon mirpo perpos qe me verifikuan se un jam personi qe kam aplikuar asgje me shum su morem vesh pasi lidhja ishte e dobet dhe se ndegjoja fare.
    Edhe ma kan qu ni email pom lypin me plotsu nifar aplikacioni me ni pages prej 139 eurosh.

    A din dikush se si shkojn kto procedurat e greencard-it


    Ju faleminderit
    ta tregoj un ca duhet te bash

    te rrujsh mjekrren, te heqesh teshat trecerekshe te lahesh e te pastrohesh e te bahesh njeri athere te pranojn

    hej pik e zes, Celi qe dy vjet e ka thy tastjeren tu shkrujt death to amerika, islam is tha way, vdekje e infedelave, amerika armikja e islamit e tash del se dashka me shku ne amerik. dashka ne green card biles

    pse kshtu celo? a nuk po pranojn emigranta Arabia, jemeni e Pakistani?

    hipokrita te nyt.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  16. #16
    Jane budalliqe kot per te bere publicitet...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  17. #17
    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Ajo qe e dallon faqen zyrtare shteterore per green karten,nga faqet qe jane biznese,pale te treta,mashtrime eshte adresa.
    Faqja zyrtare ka ne adrese uscis si dhe gov
    Faqja zyrtare per green karte ne USA eshte kjo.
    Kodi:
    http://www.uscis.gov/portal/site/uscis
    Apliko ne faqen zyrtare per green karte
    Regjistrohu,vuri katrorit bosh nje v brenda dhe klik ne next.Ploteson te dhenat dhe ato te dergojne email per emer dhe password.Me vone aplikon per green karte.
    Per llotari instruksionet nga qendra e llotarise postohen ne gusht dhe aplikimet behen ne tetor.
    Kodi:
    https://efiling.uscis.dhs.gov/efile/InteractionMgr?interactionmgr.interaction=NewUser&timestamp=1074625452113
    Qendra e llotarise eshte ne Kentucky.(ka qene dikur ne New Hampshire)
    Kodi:
    http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1321.html
    Adresa shteterore (shiko per gov),per aplikimet per llotari,kurre nuk kerkon pagese.Eshte falas.
    Me mire se e ka shpjeguar benseven ketu s'besoj ta shpjegoj njeri
    celyy e di sa e-mails dhe telefonata si keto marrim ne dite ne qe jemi ne USA?! T'ju kishim besuar keshtu do kishim shkuar bankrupt me kohe

Tema të Ngjashme

  1. A eshte ky momenti i duhur per te ndjekur nje ekonomi politike proteksioniste?
    Nga Inteligjentja në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 04:30
  2. Zone e lire ! Emisioni me i mire apo thjesht me i ndjekur ?
    Nga Pratolini në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 18:18
  3. Cilat ndeshje nuk i keni ndjekur?
    Nga c.Ronaldo në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 18-06-2006, 08:08
  4. Filmi më i fundit që keni ndjekur.....(verë 2005)
    Nga mad në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 321
    Postimi i Fundit: 23-08-2005, 04:55
  5. 10 rregulla qe duhen ndjekur
    Nga Mina në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-11-2004, 12:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •