Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
  1. #1
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443

    Thaçi denoncon ish-drejtuesit e shërbimit sekret

    Kryetari i Partisë Demokratike Shqip tare(PDSH), Menduh Thaçi denoncoi sot para Parlamentit ish-strukturat e Sigurimit Shtetëror të Qeverisë kaluar të Maqedonisë për ndjekjen e tij dhe aktiviteteve politike.


    Kryetari i PDSH-së ka paraqitur një dokument ku ish-shefi i Drejtorisë së Sigurimit Shtetëror, Zoran Verushevski ka urdhëruar hapjen e Dosjes me numër 164 për të ndjekur Menduh Thaçin, për shkak siç thuhet politikës së tij ekstremiste, nacionaliste dhe separatiste. Siç thuhet më tej, kryetari aktual i PDSH-së paraqet rrezik për shkëputjen e vendit dhe bashkangjitje me Shqipërinë.
    “Me këtë urdhërersë janë ndjekur të gjitha hyrje-daljet e mija për Shqipëri dhe Kosovë. Në këtë kohë ministër i brendshëm ka qenë Hari Kostov, ndërsa shef i Sigurimit Shtetëror Mile Zeçeviç“, theksoi kryetari i PDSH-së.
    Sipas tij, dokumenti përmban një dosje prej 3800 faqesh dhe se ka qenë e hapur deri në prill të vitit 2007. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi kërkoi nga ministrja e brendshme, Gordana Jankullovska përgjegjësi dhe ngritje të një komisioni të posaçëm anketues për zbardhjen e këtij rasti dhe të ndjekjes policore.(S.S/INA)

  2. #2
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Kona zajeb keq e kona lodh kot Zoran Verushevski me kete ndjekje te kote, lol
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  3. #3
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    Kona zajeb keq e kona lodh kot Zoran Verushevski me kete ndjekje te kote, lol
    Sedi , si paskan harru ty te te ndjekin, nje goxha burr i rende ti patriot i madh i ceshtjes kombetare.



  4. #4
    Bukur qe THacit i bien ne dore dosjet e tije,si duket nuk paskan qene dhe aq sekrete mo amon,,,paskan qene sekrete ne nje kohe kur nuk kishte nevoje per rejting,por tani qe u shkri qiriu qe bente drite per veten e vete,kemi nevoje per energji elektrike qe do bej nje BOOM ne opinion dhe dikush do meret perseri me THacin,,heheheh i ka skaduar afati ketij me
    Hajeni fjalen pa merak, a keni degjuar dike te vuaj nga dispepsia e fjales

  5. #5
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga Rosa e qetesise Lexo Postimin
    Bukur qe THacit i bien ne dore dosjet e tije,si duket nuk paskan qene dhe aq sekrete mo amon,,,paskan qene sekrete ne nje kohe kur nuk kishte nevoje per rejting,por tani qe u shkri qiriu qe bente drite per veten e vete,kemi nevoje per energji elektrike qe do bej nje BOOM ne opinion dhe dikush do meret perseri me THacin,,heheheh i ka skaduar afati ketij me
    Jo jo Rosa ... e ke gabim - i bie ne qafe me kot. Ato ishin shume sekrete - por me sekrete akoma eshte menyra si rane ne dore te Thacit ato... sepse nuk e kuptoj kush mund te "pervidhte" nga SHERBIMET SEKRETE GJITHE ATO DOKUMENTA ... ishin NA - NA - ... afer 50 cm mbi tavolinen e Thacit.
    Si kane dale ato pa mos i verejtur njeri? Dhe perse dolen pikerisht tani qe Thacit i duhet kohe per t'u marre me permbushjen e nevojave shqiptare te permbledhura ne 6 kushtet per vazhdim koalicioni. Pse dolen pikerisht tani qe te acaronin dhe me teper Thacin me Ahmetin ne nje moment qe ata te dy do duhej te uleshin e te shihnin zgjidhjet me te mira te mundshme per 6 kerkesat qe te njejtat mos rrezohen neser nga ndonje gjykate kushtetuese...

    Une mendoj qe ato fakte nuk rrane rastesisht ne duart e Thacit, por i ka nxjerre Gruevski qe eshte i interesuar t'ia prishe pak mendjen e t'i beje lojera per t'ia hequr vemendjen nga 6 kerkesat.

    Ju si mendoni? Le te flasim per ceshtjet teknike:
    Si dolen?
    Pse dolen pikerisht tani?
    Kush mund t'i nxirrte?
    Kush i nxorri?
    Kush kishte interes nga kjo?
    Cfar interesash kishte?

    Shtroni dhe ndonje pyetje tjeter...
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  6. #6
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anëtarësuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    Jo jo Rosa ... e ke gabim - i bie ne qafe me kot. Ato ishin shume sekrete - por me sekrete akoma eshte menyra si rane ne dore te Thacit ato... sepse nuk e kuptoj kush mund te "pervidhte" nga SHERBIMET SEKRETE GJITHE ATO DOKUMENTA ... ishin NA - NA - ... afer 50 cm mbi tavolinen e Thacit.
    Si kane dale ato pa mos i verejtur njeri? Dhe perse dolen pikerisht tani qe Thacit i duhet kohe per t'u marre me permbushjen e nevojave shqiptare te permbledhura ne 6 kushtet per vazhdim koalicioni. Pse dolen pikerisht tani qe te acaronin dhe me teper Thacin me Ahmetin ne nje moment qe ata te dy do duhej te uleshin e te shihnin zgjidhjet me te mira te mundshme per 6 kerkesat qe te njejtat mos rrezohen neser nga ndonje gjykate kushtetuese...

    Une mendoj qe ato fakte nuk rrane rastesisht ne duart e Thacit, por i ka nxjerre Gruevski qe eshte i interesuar t'ia prishe pak mendjen e t'i beje lojera per t'ia hequr vemendjen nga 6 kerkesat.

    Ju si mendoni? Le te flasim per ceshtjet teknike:
    Si dolen?
    Pse dolen pikerisht tani?
    Kush mund t'i nxirrte?
    Kush i nxorri?
    Kush kishte interes nga kjo?
    Cfar interesash kishte?

    Shtroni dhe ndonje pyetje tjeter...
    Pergjigje:

    Kemi zevendesminsitrin tone dhe zevendesin e sherbimt per siguri dhe kunderzbulim.

  7. #7
    Citim Postuar më parë nga Cimo Lexo Postimin
    Pergjigje:

    Kemi zevendesminsitrin tone dhe zevendesin e sherbimt per siguri dhe kunderzbulim.
    U thuaj ta marin dhe timen.

  8. #8
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga Cimo Lexo Postimin
    Pergjigje:

    Kemi zevendesminsitrin tone dhe zevendesin e sherbimt per siguri dhe kunderzbulim.
    Ate e di o Cimo dhe nuk do bej moralistin ketu per te thene qe s'eshte profesionale te nxirren ne mejdan dokumentet sekrete - pa marre parasysh cfare jane ato, po gjithsesi do doja te dija mendimin tuaj dhe mbi ato ceshtjet tjera.
    Per shembull a jeni dakord me mua kur them qe dosjet dolen pikerisht tani qe Thacit i duhet kohe per t'u marre me permbushjen e nevojave shqiptare te permbledhura ne 6 kushtet per vazhdim koalicioni. Dolen pikerisht tani qe te acaronin dhe me teper Thacin me Ahmetin ne nje moment qe ata te dy do duhej te uleshin e te shihnin zgjidhjet me te mira te mundshme per 6 kerkesat qe te njejtat mos rrezohen neser nga ndonje gjykate kushtetuese...?

    Cfare mendimesh keni ju?
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2008
    Postime
    93
    O njerez, po n'pushtet be eshte Menduh Thaci, edhe normal qe i bien ne dore. Po nese nuk i bien tash, kur do i bien. Edhe dicka, ju kisha lutur shume juve te BDI-se, mos u mundoni be te shitni pallavra te tipit "me qellim e ka be Gruevski, qe t'ia terhjek vemendjen prej 6 kerkesave". Keto mendoj se jane "niski udarci" te BDI-se e cila duket se eshte e çorroditur dhe ne panike, dhe kete panik te saj, me se miri sonte e ka manifestuar kryetari i BDI-se, Ali Ahmeti, ne TV ALSAT. Kush nuk me kupton se cka po flas, le te shikoje Alsatin te shtunen ne ora 14, dhe gjithcka do ti kthjellohet.

  10. #10
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Obsesioni egoist i mbulon me harrese te drejtat e shqiptareve.Ne Maqedoni "luftohet " per te drejtat e kujt?...Ose!?

    Njeriu me i demshem eshte ai qe mendon se gjithe bota sillet rreth tij,dhe egziston vetem qe ai te perdeftohet si i rendesishem.
    Populli dhe parollat rreth popullit jane ushqim vetem per egon e tij.

    Une jam aktori
    Une jam publiku
    Une jam punedhensi
    Une jam Puntori
    Une atdhetari
    Une i vuajturi
    Une I perndjekuri
    Une I burgosuri(
    Une luftetari(i luftes qe se njoh)
    Une Komandanti
    Une do ta njoh Kosoven(ose JO)
    .............................................
    Une...Une...Une...
    Une kam formuluar kerkesa, ku di populli cjane kerkesat..Ne fakt kush eshte Populli?

    UNE JAM POPULLI....Une...Une...Une...bile kam edhe pak audience si une me ovacione per mua...mua...mua....


    bili99
    Ndryshuar për herë të fundit nga bili99 : 27-03-2008 më 20:23
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Raim
    Anëtarësuar
    09-11-2007
    Postime
    473
    Citim Postuar më parë nga LeGJeNdA_86 Lexo Postimin
    O njerez, po n'pushtet be eshte Menduh Thaci, edhe normal qe i bien ne dore. Po nese nuk i bien tash, kur do i bien. Edhe dicka, ju kisha lutur shume juve te BDI-se, mos u mundoni be te shitni pallavra te tipit "me qellim e ka be Gruevski, qe t'ia terhjek vemendjen prej 6 kerkesave". Keto mendoj se jane "niski udarci" te BDI-se e cila duket se eshte e çorroditur dhe ne panike, dhe kete panik te saj, me se miri sonte e ka manifestuar kryetari i BDI-se, Ali Ahmeti, ne TV ALSAT. Kush nuk me kupton se cka po flas, le te shikoje Alsatin te shtunen ne ora 14, dhe gjithcka do ti kthjellohet.


    Sa per dallim nga Menduhi i cili i monton emisionet dhe gazetaret, Ali Ahmeti eshte burre dhe perballet me sherbetoret e Menduhit si qe jane Lirim Dullovi, Ylber Lili etj, ndoshta nuk e ka fjalorin te pasur apo nuk eshte politikan, por mjafton qe eshte i sinqert dhe patriot dhe asnjeher nuk i shet shqiptaret per dallim nga Thaci, dhe asnjeher nuk e prek njeriun ne familje dhe nuk e shan per dallim nga Menduhi.

    A sa per ate se kush eshte ne panik dhe ben sjellje kaotike dhe konfuze tregon vete fakti se kete here PDSH mundohet me cdo kusht te shpetoj nga lloqi ku eshte zhytur.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2008
    Postime
    93
    Sa per dallim nga Menduhi i cili i monton emisionet dhe gazetaret, Ali Ahmeti eshte burre dhe perballet me sherbetoret e Menduhit si qe jane Lirim Dullovi, Ylber Lili etj, ndoshta nuk e ka fjalorin te pasur apo nuk eshte politikan, por mjafton qe eshte i sinqert dhe patriot dhe asnjeher nuk i shet shqiptaret per dallim nga Thaci, dhe asnjeher nuk e prek njeriun ne familje dhe nuk e shan per dallim nga Menduhi.

    A sa per ate se kush eshte ne panik dhe ben sjellje kaotike dhe konfuze tregon vete fakti se kete here PDSH mundohet me cdo kusht te shpetoj nga lloqi ku eshte zhytur.
    Po nisim nga fundi:
    1. PDSH nuk eshte zhytur ne lloç
    2. Lirim Dullovi nuk eshte sherbetor i Menduh Thacit, po ia kthen borxhin Alise, per shuplaken qe e morri nga vrasesi Beqir Hasani (bodyguard i Alise).
    3. Ylber Lili nuk eshte sherbetor i Menduh Thacit, por po ja kthen borxhin Alise, per shkak se ky i fundit e deboi nga Maqedonia duke i thene te mos kthehet me asnjehere ne Maqedoni (bashke me bashkeshorten)
    4. Menduh Thaci asnjehere nuk ka shit interesat e shqiptareve, perkundrazi iu ka bere shume te mira atyre. Fundja, Thaci, gjithmone ka perdorur rruge legjitime per afirmimin e qendrimeve te tij politike, per dallim nga Alija i cili beri lufte per te ardhe ne pushtet.
    5. PDSH nuk monton debate, ai eshte gjykimi yt subjektiv personal

  13. #13
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Citim Postuar më parë nga Raim Lexo Postimin
    Sa per dallim nga Menduhi i cili i monton emisionet dhe gazetaret, Ali Ahmeti eshte burre dhe perballet me sherbetoret e Menduhit si qe jane Lirim Dullovi, Ylber Lili etj, ndoshta nuk e ka fjalorin te pasur apo nuk eshte politikan, por mjafton qe eshte i sinqert dhe patriot dhe asnjeher nuk i shet shqiptaret per dallim nga Thaci, dhe asnjeher nuk e prek njeriun ne familje dhe nuk e shan per dallim nga Menduhi.

    A sa per ate se kush eshte ne panik dhe ben sjellje kaotike dhe konfuze tregon vete fakti se kete here PDSH mundohet me cdo kusht te shpetoj nga lloqi ku eshte zhytur.


    Amen u perball Alia,mka than THaci ksha mka than ashta aii ene tej.

    Sejt mshel,a thujsh denise i nejfen xhi i mteken muhabetet.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Raim
    Anëtarësuar
    09-11-2007
    Postime
    473
    Citim Postuar më parë nga Black_Mamba Lexo Postimin
    Amen u perball Alia,mka than THaci ksha mka than ashta aii ene tej.

    Sejt mshel,a thujsh denise i nejfen xhi i mteken muhabetet.
    Ne cfare gjuhe ti po fol?

  15. #15
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Alla Tetovarce,pse mos te pengon dicka hmm ja po ja kthej letraren vetem per ty.

    Beja nje perkthim tash postimit tim me lart dhe vazhdo.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-12-2004
    Postime
    96
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    Kona zajeb keq e kona lodh kot Zoran Verushevski me kete ndjekje te kote, lol
    lol..... ende mir sesht mbushur frym,ngase Menduh Thaçi vraponte shpejt,e aj e ndiqte ndiqte e ndiqte......lol ende si duket e ndjek mirpo nuk ja shohin me syt se e ka humbur,e tash duhet t'jet diku afer Pekinit apo Moskes
    Verdana]Bota sillet për ti dhënë marramendje njerzimit që t'mos e kuptojnë jetën! ! !. . .(nga unë)

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Raim
    Anëtarësuar
    09-11-2007
    Postime
    473
    Citim Postuar më parë nga Black_Mamba Lexo Postimin
    Alla Tetovarce,pse mos te pengon dicka hmm ja po ja kthej letraren vetem per ty.

    Beja nje perkthim tash postimit tim me lart dhe vazhdo.
    Mos me keqkupto por alla Tetovarce nuk eshte e kuptueshme per te gjithe.

    Flm qe po ja kthen letrare vetem per mua.

  18. #18
    bej ashtu si bej!
    Anëtarësuar
    20-12-2005
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    306
    Citim Postuar më parë nga Alienated Lexo Postimin
    Ate e di o Cimo dhe nuk do bej moralistin ketu per te thene qe s'eshte profesionale te nxirren ne mejdan dokumentet sekrete - pa marre parasysh cfare jane ato, po gjithsesi do doja te dija mendimin tuaj dhe mbi ato ceshtjet tjera.
    Per shembull a jeni dakord me mua kur them qe dosjet dolen pikerisht tani qe Thacit i duhet kohe per t'u marre me permbushjen e nevojave shqiptare te permbledhura ne 6 kushtet per vazhdim koalicioni. Dolen pikerisht tani qe te acaronin dhe me teper Thacin me Ahmetin ne nje moment qe ata te dy do duhej te uleshin e te shihnin zgjidhjet me te mira te mundshme per 6 kerkesat qe te njejtat mos rrezohen neser nga ndonje gjykate kushtetuese...?

    Cfare mendimesh keni ju?
    Nuk jam dakord qe nuk eshte profesionale tani ti nxirte ata dosje!
    Sa per kete qe thua me kohen, eshte e analizuar mire ajo mesiguri, por nuk ka lidhje me 6 kerkesat pasiqe ata jane vecme ne procedure dhe vazhdohe te punohet, a sa per tu ul Ali Ahmeti me Menduh Thacin sdo ndodhte kurren e kures jo shkaku kesaj qe ndodhi edhe te mos ndohdte sepse Ali Ahmeti te kishte desht ti beje ata kerkesa do I BENTE 4 VJET KISHTE!, nuk i interesoi fare.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Raim
    Anëtarësuar
    09-11-2007
    Postime
    473
    A cka kishte ne ato dokumenta: mos kishte faturat e kontrabandes se cigareve, alkoolit, droges.
    Nuk mund ta kuptoj se si erdha dosja e Thacit te dera kur ate e ruajne aq shume truproje sa qe edhe miza nuk kalon dot, e pabesueshme si thoni ju?
    Nuk eshte Thaci budalla sepse me ligjin per lustrim do ti dilnin gjithe pislliqet e tij, por ai me kohe deshiron ti fshij gjurmet, por nga populli veshtir se do i fshij duart e pergjakura.

    Ka disa njerez ne kete forum qe folin per ndershmerin e PDSHs, por a ka njerez qe besojne ne keto perralla, jo.

    Hajt shnet

  20. #20
    bej ashtu si bej!
    Anëtarësuar
    20-12-2005
    Vendndodhja
    tetove
    Postime
    306
    Citim Postuar më parë nga Raim Lexo Postimin
    Sa per dallim nga Menduhi i cili i monton emisionet dhe gazetaret, Ali Ahmeti eshte burre dhe perballet me sherbetoret e Menduhit si qe jane Lirim Dullovi, Ylber Lili etj, ndoshta nuk e ka fjalorin te pasur apo nuk eshte politikan, por mjafton qe eshte i sinqert dhe patriot dhe asnjeher nuk i shet shqiptaret per dallim nga Thaci, dhe asnjeher nuk e prek njeriun ne familje dhe nuk e shan per dallim nga Menduhi.

    A sa per ate se kush eshte ne panik dhe ben sjellje kaotike dhe konfuze tregon vete fakti se kete here PDSH mundohet me cdo kusht te shpetoj nga lloqi ku eshte zhytur.
    Idriznebi i shiti Shqiptaret Alija edhe ne 2001 edhe ne 2002-2006 ne qeveri qe nuk beri asgje per Shqiptaret O Idriznebi mbushu me mend ma, mu vdis injorant!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Hapja e dosjeve sekrete të ish-Sigurimit të Shtetit.
    Nga DYDRINAS në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 236
    Postimi i Fundit: 25-02-2014, 11:32
  2. Raporti i shërbimit sekret francez: 15 familjet mafioze shqiptare
    Nga TOKE GEGA në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 01-03-2011, 19:52
  3. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  4. Reformim i shpejte i Sherbimit Gjeologjik
    Nga Xhuxhumaku në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-02-2006, 15:17
  5. LDK-ja nën terrorin e pol-potistave
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 07-01-2004, 14:00

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •