Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823

    Thumbs down Trajtimi i ankesave dhe problemeve!

    Si anėtar i kėtij forumi shpreh shqetėsimin tim pėr mėnyrėn e trajtimit tė ankesave dhe problemeve tė anėtarėve. Mendoj se mėnyra e trajtimit tė problemeve dhe ankesave tė anėtarėve ėshtė tepėr e gabuar. Super Moderatorėt dhe Administratorėt i mbyllin temat e ankesave duke i vėnė vulėn gjithckaje pa i lėnė vėnd anėtarėve tė pėrgjigjen dhe tė shprehin mendimin e tyre. Pra edhe nėse Super Moderatori apo Administratori ėshtė i gabuar ne observimin e tij fjala e tij ngelet e fundit.

    E mira ėshtė qė problemet tė zgjidhen dhe jo tė "mbyllen", "fshihen" , neglizhohen e tė pretendohet se harrohen.

    The Rebel

  2. #2
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Problemi me mbylljen e temave qendron ketu.....

    Kur drejtoni nje pyetje apo shprehni nje ankese, bejeni te carte se kujt ja drejtoni. Nese pyetjen apo shqetesimin ja drejtoni anetareve te forumit duke i ftuar ne diskutim, personalisht nuk mendoj qe mbyllja e temes eshte e drejte, paralelisht mendoj se orjentimi i temes eshte i gabuar....pasi nuk jane anetaret qe merren me zgjidhjen e problemeve tuaja, por eshte stafi.

    Nese ankesa apo shqetesimi juaj eshte drejtuar tek stafi, apo administratoreve ne vecanti, nuk kuptoj pse duhet te nderhyjne gjith antaret me komentet e tyre (nje pjese pa pike serioziteti) qe rezultojne ne fshirjen e postimeve dhe mbylljen e temave. Keto jane ca gjera te cilat do ishe mire qe gjithsekush ti kishe parasysh.

    Nje pjese ankesash konsiderohet te nje niveli fare pak urgjent, gjera qe zgjidhen shume lehte mes komunikimit te anetarit/es me stafin. Hapja e tyre ne nje vend te tille si ky seksion i forumit me shtyn te mendoj se arsyja nuk eshte zgjidhja e ankeses por publikimi i ankeses.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  3. #3
    Rebel ta them une nje arsye shume te madhe pse ndodh kjo?

    Nese ti si anetar ke nje shqetesim dhe i drejtohesh administratoreve te forumit jane keta te fundit dhe smod te vetmit qe mund te trajtojne ankesen tende. Por fatkeqesisht ndodh qe 300 te tjere pa patur pune fare dhe asnje mundesi per te dhene pergjigjen qe do, nderhyjne neper tema dhe i kthejne ato ne karagjozllik dhe chit chate. Kjo sjell ate qe smod dhe admin detyrohen te mbyllin temat per te shmangur rremujen qe behet. Sidoqofte gjithmone pergjigja jepet, pavaresisht sa i pelqen ose jo anetarit qe ka bere ankesen. Ne kete pike duhet te kuptoni qe nuk mund te kenaqen te gjithe ata qe ankohen dhe se pergjigjet qe jepen jane ne akordance me rregulloren e forumit. Kur pergjigja qe jep administratori ose smod nuk eshte e pelqeyeshme per anetarin atehere ai eshte i detyruar qe te komunikoje privatisht me admin dhe smod pasi nuk mund te perfshihet e gjithe anetaresia e forumit me probleme individuale te anetareve te caktuar. Kjo praktike eshte ndjekur gjithmone dhe arsyet jane vetem keto qe te shkruajta me siper.

  4. #4
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Zeri i Mirdirtes....


    Une e kam me Darius pasi i cova mp dhe trajtohem si kafshe!!!!!Nuk ka drejtesi prej tij!

    Me te gjithe kam arritur te shpjegohem qofshin keta mod apo smod por ky eshte zoti vete,nuk gabon kurre dhe duhet ta qepim se te shkel me kembe!Ti kerkosh dhe falje dhe ti ulesh.....une se kam bere me baben tim,pse mos po me mban shpirtin gjalle ti?Drejtesine jepe per te gjithe njelloj dhe pike!

    Forumistet po iki nga ty dhe jo nga une....shiko mire,shiko pak!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DI_ANA : 20-03-2008 mė 17:45
    "Carpe Diem"

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Me anė tė publikimit kėrkohet ndėrgjegjėsimi pėr problemin dhe kėrkesa pėr zgjidhjen e tij. Nėse anėtarėt kanė probleme tė ngjashme atėherė pėrse ata tė mos japin mendimet e tyre rreth cėshtjes. Ato qė nuk janė mendime serioze le tė fshihen nuk jam kundėr asaj. Ama ske pse tė mbyllėsh temėn e dikujt sepse shkruajti dikush nė tė jo seriozisht, sepse nėse kjo ndodh atėherė duhet te mbyllėsh qindra tema tė tjera nė forum pėr tė njėjtėn arsye. Gjithashtu mendoj se nuk ėshtė mirė tė mbyllet tema pėrpara se anėtarit qė e ka hapur tė njoftojė pėr zgjidhjen e problemit tė tij apo pėrpara se ai te shprehet nė lidhje me pėrgjigjen e marrė. Kjo tregon njėanshmėri dhe egoizėm tė tepėruar nga ana e stafit pasi supozohet se vendimi i tyre ėshtė final dhe ata kanė gjithmonė tė drejtė.

  6. #6
    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
    Zeri i Mirdirtes....


    Une e kam me Darius pasi i cova mp dhe trajtohem si kafshe!!!!!Nuk ka drejtesi prej tij!

    Me te gjithe kam arritur te shpjegohem qofshin keta mod apo smod por ky eshte zoti vete,nuk gabon kurre dhe duhet ta qepim se te shkel me kembe!Ti kerkosh dhe falje dhe ti ulesh.....une se kam bere me baben tim,pse mos po me mban shpirtin gjalle ti?Drejtesine jepe per te gjithe njelloj dhe pike!

    Forumistet po iki nga ty dhe jo nga une....shiko mire,shiko pak!
    Ti nuk ke pune fare ta kesh me Darius se Darius nuk eshte shoku jot. Di_Ana refuzoj ti pergjigjem nje njeriu qe sillet me nje histerizem te tille. Komunikova me ty ne privat dhe ta shpjegova arsyen pse nuk jam dakort me hapje masive temash copy/paste. Te pelqen apo nuk te pelqen ty ajo eshte tjeter gje. Ti nuk u trajove aspak si kafshe, perkundrazi pergjigja ime ishte shume korrekte dhe brenda miresjelljes. Nese ti dhe te tjeret sdoni te kuptoni dhe doni ti beni gjerat me koken tuaj atehere ky nuk eshte as problemi im dhe as problemi i admineve. Kam kohe qe i kam njoftuar admin dhe stafin e smod per kete problem dhe mos kujto se Darius vendos me koken e tij. Epo ne forum gjerat nuk behen si ti teket Di_Anes apo X apo Y. Se marr vesh me kete manine e konfliktualitetit per cdo gje. Sado i miresjelle te jete njeriu me ju, sado te perpiqet tja u shpjegoje gjerat me te qete ju prape keni koken tuaj dhe doni ta nxirrni me cdo kusht sikur po ju shkelet e drejta. Mos zonjushe kaq e veshtire eshte te kuptosh qe nuk i hyjne ne pune njeriu 30 tema te hapura nga ty me pjesmarrje 0 ? Nje pjese derrmuese e tyre ishin dhe tema te shkurtra qe mund te vendoseshin tek kryetema Kuriozitete nga Shkenca dhe Jeta. Po ca taksirati kam une qe te merrem me temat e tua gjithe kohes kur ti i hedh ato vend e pa vend si te te teket? Ne kete pike une jo vetem ka te drejten ti heq fare por kam dhe te drejten te mos i lejoj me per shkelje te vazhdueshme.

    Une nuk dua as te me kerkosh falje ti, as te me ulesh madje as dua te komunikoj me me ty me ate lloj fjalori dhe histerizmi qe me drejtohesh. Po ta perseris, refuzoj te komunikoj ne nje menyre te tille.

    p.s. Sapo shkruajta ne kete teme qe arsyeja pse temat mbyllen jane per shkak te nderhyrjeve qe behen nga anetare te ndryshem. Po eshte e kote. Duket sikur flet me murin...

  7. #7
    Citim Postuar mė parė nga The Rebel Lexo Postimin
    Me anė tė publikimit kėrkohet ndėrgjegjėsimi pėr problemin dhe kėrkesa pėr zgjidhjen e tij. Nėse anėtarėt kanė probleme tė ngjashme atėherė pėrse ata tė mos japin mendimet e tyre rreth cėshtjes. Ato qė nuk janė mendime serioze le tė fshihen nuk jam kundėr asaj. Ama ske pse tė mbyllėsh temėn e dikujt sepse shkruajti dikush nė tė jo seriozisht, sepse nėse kjo ndodh atėherė duhet te mbyllėsh qindra tema tė tjera nė forum pėr tė njėjtėn arsye. Gjithashtu mendoj se nuk ėshtė mirė tė mbyllet tema pėrpara se anėtarit qė e ka hapur tė njoftojė pėr zgjidhjen e problemit tė tij apo pėrpara se ai te shprehet nė lidhje me pėrgjigjen e marrė. Kjo tregon njėanshmėri dhe egoizėm tė tepėruar nga ana e stafit pasi supozohet se vendimi i tyre ėshtė final dhe ata kanė gjithmonė tė drejtė.
    Sepse fatkeqesisht nuk ndodh ajo qe thua ti. Nese anetaret do i qendronin temes dhe po shtonin ankesat e tyre per te njejten gje atehere kjo do ishte edhe me mire pasi nuk do kishte nevoje per hapje te disa temave per te njejtin problem. Por ndodh e kunderta, pergjigjet qe jepen skane fare lidhje me ankesen ose jane thjesht mendime kodra pas bregut dhe tifozlliqe personale. Rebel sic futesh ti vullnetarisht ne forum ashtu futem dhe une dhe te tjeret si une. Sic ke kohen tende ti per ta shijuar ne forum ashtu e kam dhe une. Dhe brenda kesaj kohe une gjej mundesine te te pergjigjem ty dhe te tjereve kur keni nje shqetesim. Por ne momentin qe une te ve perpara rregulloren, te jap argumenta nga me te llogjikshmet qe i pergjigjen teresisht problemit te caktuar, te jap shembuj e te tregoj rrugen sesi mund te zgjidhet dhe ti apo tjetri (thjesht shembull) vazhdoni me kokefortesi te insistoni tek e juaja atehere me fal po kjo nuk mund te lejohet. Jane mbi 36 mije anetare ne kete forum. E merr me mend se cfare mund te ndodhe nese te gjithe bejne te njejten gje?

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Me pelqen efekti Bumerang mbi disa, dhe efekti i te kuptuarit se fundi, sec mall ka qene ne drejtim,...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  9. #9
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    i urrej shkrimet copy-paste,sipas meje te gjitha po te ishin fshire mire do behej,
    robi le te perdori trurin e vet kur te shkruaj
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar mė parė nga Darius
    Por ne momentin qe une te ve perpara rregulloren, te jap argumenta nga me te llogjikshmet qe i pergjigjen teresisht problemit te caktuar, te jap shembuj e te tregoj rrugen sesi mund te zgjidhet dhe ti apo tjetri (thjesht shembull) vazhdoni me kokefortesi te insistoni tek e juaja atehere me fal po kjo nuk mund te lejohet. Jane mbi 36 mije anetare ne kete forum. E merr me mend se cfare mund te ndodhe nese te gjithe bejne te njejten gje?
    Problemi ėshtė se ju (drejtohem nė pėrgjithėsi) i paraqisni vetėm teorikisht kėto qė sapo pėrmėnde dhe jo realisht. Problemi ėshtė se ju nuk pranoni mundėsinė e gabimit nga ana juaj dhe nuk jeni pėr diskutim me anėtarėt por thjesht pėr mbylljen sa mė tė shpejtė tė problemit/cėshtjes. Nėse 60000 mijė anėtarė ngrihen e hapin njė ankesė ju duhet ti pėrgjigjeni tė gjithėve me respekt dhe tė respektoni kohėn qė ata kanė shpenzuar duke shkruajtur nė forum si dhe kohėn qė kanė shpenzuar pėr tė shkruajtur problemin e tyre. Nuk duhet tė jeni arrogantė dhe egoistė nė pėrgjigjet tuaja.

    Nėse e bėn dicka vullnetarisht kėtė gjė sdo tė thotė se duhet ta bėsh shkel e shko. Kur e ke marrė kėtė detyrė i ke marrė parasysh pasojat. Nėse nuk je i aftė pėr pėrmbushjen e detyrės tėnde plotėsisht atėhere lėri vėndin dikujt tjetėr qė mund ta bėjė kėtė gjė. Mos ma merr pėr ters kėtė qė thashė.

    P.S. E shoh problemin qė ti paraqet pėr ndėrhyrjen pa lidhje tė anėtarėve tė tjerė Darius por pėrsėri mendoj se qetėsisht mund tė fshish postimet e tyre dhe tė japėsh pėrgjigjen pėr ata qė janė tė interesuar. Skanė pse tė "ndėshkohen" tė gjithė pėr veprimet e disave.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga OO7 : 20-03-2008 mė 18:15

  11. #11
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Diokl,

    shyqyr qe s'je mod ti se do beje hatane, s'do leje shkrim pa ekzekutuar

    si kajo karafili...lol
    hej lol,te lodhin syte 70 tema copy-paste me vetem nje postim,dhe 2-3 shikime te temes,tema me koti nuk ke ku gjen
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  12. #12
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Nga njera ane ju admiroj qe mund te kaloni kohen me tema te tjera pervec problemit te javes. E them sinqerisht, dhe pa sarkazem. Nga ana tjeter, nuk besoj ia vlen te behet gjithe kjo shamate per shkrimet e te tjereve, bile as tonat personale. Ju lutem mos kaloni ne ekstrem. Sikur cdo anetar (aq sa jane aktiv) t'u teket te sjellin nje artikull (jo dy e me shume) copy-paste ne forum, atehere le ta mbyllim fare te gjithe forumin, e te leme ate te shtypit te dites. Ketu eshte shqetesimi i stafit, dhe s'eshte asgje personale me asnje.

    The Rebel, pak a shume nje pergjigje te kane dhene Zim dhe Darius. Gjithesesi, po them nga historia ne kete forum, por dhe te tjere, qe kur keto temat e verejtjeve lihen hapur, shkruhet vend e pa vend. Nuk mbyllen per te ofenduar hapesin, por per te evituar keto postime.

  13. #13
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    The Rebel, e ndjej se duhet te pergjigjem shkurtimisht perseri ne komentin tend te fundit.

    Anetaret e stafit jane njerez qe jashte forumit jetojne nje jete tekstualisht si ju. Me halle, probleme etj etj....qe nje kohe relativisht jo te gjate e konsumojne ne forum, kryesisht duke moderuar shume shkrime neper forum, dhe duke vene ne vije shume c'rregullime qe krijojne disa nga anetaret, per ta bere forumin sa me te frekuentueshem per ju. Stafi nuk shpeblehet me para per punen qe ben ne forum sa per dijeni, shperblimi eshte kenaqesia e mirembajtjes se forumit.

    Procedura e ankimit eshte tille.....ju drejtoni ankesen qe keni dhe stafi u pergjigjet ne lidhje me ankesen tuaj. Shkurt dhe carte, pa shume stergjatje. Ne pergjithesi pothuajse gjithe ankesat e drejtuara stafit kane marre nje pergjigje para se te mbyllen. Gjithsekush ka te drejte te ankohet ne menyre individuale, per problemet qe i dalin nga ekperienca personale ne forum pa qene nevoja per tu bere mish-mash te gjithe ne nje teme. Eshte procedure pyetje-pergjigje-fund. Nese procedura nuk u pelcen, dergoni nje MP administratoreve te forumit qe ta nderrojne.

    DI_ANA! Nese e gjitha kjo ka te beje me postimet copy-paste dua te them qe eshte nje problem i diskutuar me pare ne staf. Duke mos mohuar respektin qe kam per ty, dua po ashtu te vlersoj punen qe ben Darius, ne veqanti tek forumi i shkences, dhe e kuptoj prokupimin e tij per mos e zhnderruar ate forum ne nje kend gazetaresk. Forumi i shkences eshte gjithmone me interesant kur njerezit angazhohen ne diskutime, pa perjashtuar rendesine e ndonje lajmi here pas here.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    The Rebel, pak a shume nje pergjigje te kane dhene Zim dhe Darius. Gjithesesi, po them nga historia ne kete forum, por dhe te tjere, qe kur keto temat e verejtjeve lihen hapur, shkruhet vend e pa vend. Nuk mbyllen per te ofenduar hapesin, por per te evituar keto postime.
    Citim Postuar mė parė nga The Rebel
    Nėse e bėn dicka vullnetarisht kėtė gjė sdo tė thotė se duhet ta bėsh shkel e shko. Kur e ke marrė kėtė detyrė i ke marrė parasysh pasojat. Nėse nuk je i aftė pėr pėrmbushjen e detyrės tėnde plotėsisht atėhere lėri vėndin dikujt tjetėr qė mund ta bėjė kėtė gjė. Mos ma merr pėr ters kėtė qė thashė.

    P.S. E shoh problemin qė ti paraqet pėr ndėrhyrjen pa lidhje tė anėtarėve tė tjerė Darius por pėrsėri mendoj se qetėsisht mund tė fshish postimet e tyre dhe tė japėsh pėrgjigjen pėr ata qė janė tė interesuar. Skanė pse tė "ndėshkohen" tė gjithė pėr veprimet e disave.

    Ato qė nuk janė mendime serioze le tė fshihen nuk jam kundėr asaj. Ama ske pse tė mbyllėsh temėn e dikujt sepse shkruajti dikush nė tė jo seriozisht, sepse nėse kjo ndodh atėherė duhet te mbyllėsh qindra tema tė tjera nė forum pėr tė njėjtėn arsye.
    __________________

  15. #15
    Rebel nuk eshte detyra ime te fshij 100 postime pa vend por eshte detyra jote si anetar qe mos shkruash pa vend. Kete besoj se e kupton. Dhe per te mos e bere detyren qe kam marre persiper shkel e shko atehere mbas pergjigjes qe jap i le mundesine anetarit qe te komunikoje me mua dhe privatisht nese nuk eshte i qarte. E perseris, problemet individuale nuk kane pse te shnderrohen ne probleme te gjithe forumit. E shikoj qe nuk do rezistosh pa u pergjigjur edhe kete here dhe kjo mund te vazhdoje me ore te tera, faqe te tera dhe perseri mund te mungoje nje konsensus. Tani e kupton pse mbyllen temat?

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Rebel ta them une nje arsye shume te madhe pse ndodh kjo?

    Nese ti si anetar ke nje shqetesim dhe i drejtohesh administratoreve te forumit jane keta te fundit dhe smod te vetmit qe mund te trajtojne ankesen tende. Por fatkeqesisht ndodh qe 300 te tjere pa patur pune fare dhe asnje mundesi per te dhene pergjigjen qe do, nderhyjne neper tema dhe i kthejne ato ne karagjozllik dhe chit chate. Kjo sjell ate qe smod dhe admin detyrohen te mbyllin temat per te shmangur rremujen qe behet. Sidoqofte gjithmone pergjigja jepet, pavaresisht sa i pelqen ose jo anetarit qe ka bere ankesen. Ne kete pike duhet te kuptoni qe nuk mund te kenaqen te gjithe ata qe ankohen dhe se pergjigjet qe jepen jane ne akordance me rregulloren e forumit. Kur pergjigja qe jep administratori ose smod nuk eshte e pelqeyeshme per anetarin atehere ai eshte i detyruar qe te komunikoje privatisht me admin dhe smod pasi nuk mund te perfshihet e gjithe anetaresia e forumit me probleme individuale te anetareve te caktuar. Kjo praktike eshte ndjekur gjithmone dhe arsyet jane vetem keto qe te shkruajta me siper.

    Kjo mund te zgjidhet shume thjesht .

    Praktikisht kur dikush hap nje teme tek verejtjet te mos kete me mundesi te postoje pra tema te mbyllet dhe nje pergjigje automatike ne te njejten teme ta njoftoje se do marre pergjigje nga stafi apo admin.

    Dhe ne te njejtin forum te kete nje nenforum me akses vetem nga te autorizuar qe mund ti pergjigjen verejtjes dhe hapesi i saj do lexoje pergjigjen.

    Ky nenforum mund te quhet " Pergjigjet e ankesave e propozimeve tuaja"

    Teknikisht e llogjikisht le ta mendojne adminet.
    larguar forever

  17. #17
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga Zeri_i_Mirdites Lexo Postimin

    DI_ANA! Nese e gjitha kjo ka te beje me postimet copy-paste dua te them qe eshte nje problem i diskutuar me pare ne staf. Duke mos mohuar respektin qe kam per ty, dua po ashtu te vlersoj punen qe ben Darius, ne veqanti tek forumi i shkences, dhe e kuptoj prokupimin e tij per mos e zhnderruar ate forum ne nje kend gazetaresk. Forumi i shkences eshte gjithmone me interesant kur njerezit angazhohen ne diskutime, pa perjashtuar rendesine e ndonje lajmi here pas here.
    ZIm......

    Kam qene une vete ajo qe e kam lavderuar me mp te shumta Darius per njohurite dhe temat qe sillte ne forum,i kam kerkuar dhe falje kur u ndeshem me debate ne staf!E di shume sa vlen !Po flas dhe per nje ane tjeter qe quhet drejtesi....nuk mjafton vetem dituria!
    Por jo te me thote eshte ankuar Adnan Adashi kur nuk eshte e vertete?
    Jo te me heqi tema ku anetaret po diskutonin dhe ku pashe tema katastrofike te lena aty dhe copy paste.....Mos me thote me mp nuk ka te tilla po vetem 0,01%!!!!!
    Kete nuk e duroj se nuk prishin pune temat,por drejtesuia duhet te jete per te gjithe!

    Respekte dhe flm ty
    "Carpe Diem"

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar mė parė nga Zeri_i_Miredites
    The Rebel, e ndjej se duhet te pergjigjem shkurtimisht perseri ne komentin tend te fundit.

    Anetaret e stafit jane njerez qe jashte forumit jetojne nje jete tekstualisht si ju. Me halle, probleme etj etj....qe nje kohe relativisht jo te gjate e konsumojne ne forum, kryesisht duke moderuar shume shkrime neper forum, dhe duke vene ne vije shume c'rregullime qe krijojne disa nga anetaret, per ta bere forumin sa me te frekuentueshem per ju. Stafi nuk shpeblehet me para per punen qe ben ne forum sa per dijeni, shperblimi eshte kenaqesia e mirembajtjes se forumit.
    Atėherė mund tu a lini vėndin dikujt qė ka mė shumė kohė pėr tė shpenzuar e mė pak halle e probleme. Se nuk ke kohė sdo tė thotė se duhet ti bėsh gjėrat pėr tė kaluar rradhėn!

    Edhe njėherė e ritheksoj se nuk po mundohem tu ofendoj dhe nuk dua tė mi merrni kėto qė them pėr ters.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Rebel nuk eshte detyra ime te fshij 100 postime pa vend por eshte detyra jote si anetar qe mos shkruash pa vend. Kete besoj se e kupton. Dhe per te mos e bere detyren qe kam marre persiper shkel e shko atehere mbas pergjigjes qe jap i le mundesine anetarit qe te komunikoje me mua dhe privatisht nese nuk eshte i qarte. E perseris, problemet individuale nuk kane pse te shnderrohen ne probleme te gjithe forumit. E shikoj qe nuk do rezistosh pa u pergjigjur edhe kete here dhe kjo mund te vazhdoje me ore te tera, faqe te tera dhe perseri mund te mungoje nje konsensus. Tani e kupton pse mbyllen temat?
    Unė si anėtar i thjeshtė duhet tė shikoj ty si pjestar i stafit pėr shėmbull. Nėse unė nuk i zbatoj detyrimet e mia do tė thotė se edhe ti nuk diuhet ti zbatosh tė tuat? Nėse ti nuk i zbaton tė tuat atėherė dhe ata 5-6 qė i zbatojnė do tė marrin shėmbullin tėnd herės tjetėr.

    P.S. Debati ėshtė konstruktiv, heshtja, destruktive.

  20. #20
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Citim Postuar mė parė nga The Rebel Lexo Postimin
    Atėherė mund tu a lini vėndin dikujt qė ka mė shumė kohė pėr tė shpenzuar e mė pak halle e probleme.
    Ah more zot (hera e pare qe e perdor kete shprehje ne forum )

    Une nuk e kursej kohen time kurresesi ne dobi te forumit. Por te lutem me trego (ose me mire lere fare) cila eshte dobia e 10 minutave diskutim ne kete teme (pa llogaritur kohen e te tjereve) kur te gjitha rrekete te shipen ne nje lume te vetem dhe pergjigja ime personale ngelet e njejte?

    Problemi jone nuk eshte konsumimi i kohes ne forum, por shperdorimi i kohes ne forum. Shpresoj te me kuptosh.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-03-2009, 19:46
  2. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-01-2009, 13:43
  3. Trajtimi i Qenit tė Kufirit si Agjent i Policisė
    Nga Borix nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 23-04-2007, 15:51
  4. Si e mendoni zgjidhjen e problemeve etnike nė Ballkan?
    Nga Coli-i-vogėl nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 28-12-2006, 13:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •