Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Postime
    2,551

    Botimi i artikujve nga interneti/gazetat nė forum.

    Jo me pak se 10 her postimet e mija qe merren nga gazeta, dhe postohen per lajme te dites tek sporti jan Fshire....

    Dhe jo me larg se sot Moderatori qe me fshin mua ato postime, sot ka ber nje tuf me copy/past dhe kjo u lejonka per te dhe jo pre mua apo per ndonje tjeter?!

    http://www.forumishqiptar.com/showth...01#post1802801

    4 Postime pa asnje Citim nga ana e "moderatorit"

    Mesazhi privat pse postimet e mija jan fshir, pasu un i kam ber nje MP me perpara !



    Nuk me duket aspak e drejt qe keto gjera te ndollin ne forum.

    Duhet te kemi te gjith te drejta te barabarta bazuar tek rregulloja!

    ps: shpresoj qe te mos e nenvlersoni apo fshini temen !

    Flori
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Flori : 20-03-2008 mė 12:49
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  2. #2
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Flori,

    Me pak fjalė tė pėrshkruaj shqetėsimin tėnd tė shpejtuar dhe tė pavend. Unė ato postime qė thua ti, si kam bė sot, por ka gati 2 muaj, qė atėkohė rregullorja e COPY-PASTE nuk ka ekzistuar. Unė qė nga koha kur jam bė moderator tek sporti, kam pasuruar forumin me lloj-lloj informacionesh, qoftė sportin shqiptar, futbollin apo nėnforume tjera dhe do tė vazhdoj afirmimin e sportit shqiptar tek lexuesit.

    Sporti shqiptar dhe futbolli janė dy forume tė ndryshme. Tek sporti shqiptar mund tė tolerohen shkrime tek-tuk tė marra nga gazetat tė shoqėruara me burimin e lajmit edhe pa komentin e anėtarit, por tek futbolli shkrime copy-paste pa komentin e anėtarit, pas miratimit tė rregullores sė re nuk lejohen.

    Mu mė ēudit njė fakt, se hap njė temė tek ankesat, pėr njė mesazh privat qė tė kam dėrguar para 1 muaji, pa mos u drejtuar fillimisht mua, mandej supermoderatorit qė mbulon seksionin e sportit, dhe tek mė vonė kur nuk merr pėrgjigje adekuate duhet tė kalosh nė temė vėrejtjeje.

    Andaj, i biem shkurt-e-shqip: mos shpejto nė gjykime, sepse nė forum tė gjithė trajtohen njėjtė, dhe shiko datat dhe muajt kur janė postuar gjėrat!
    My silence doesn't mean I am gone!

  3. #3
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Ėshtė e kotė tė qėndrojė e hapur si temė, nuk kam qejf tė mbushet me postime jashtė subjektit tė temės.

    Flori, pėrgjigjen e ke marrė nėse ke ndonjė kundėrshtim apo vėrejtje mjafton tė mė kontaktosh me mesazhe private.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  4. #4
    Flori nuk shoh asgje te gabuar tek pergjigja qe te ka dhene Davius. Perkundrazi shikoj qe te referon ne rregullore dhe te tregon qe shkrimet e tua kane patur parregullsira. Mendoj se me me pak qetesi dhe nje shikim me te kujdesshem te temave ku pasqyrohen lajme te tilla, problemi mund te zgjidhej shume mire pa patur nevoje per ankesa dhe 'klithma' per padrejtesi. Nese lajmi shoqerohet me burimin e tij dhe me pas me komentet tuaja si anetar duke i dhene rruge diskutimit dhe pasuruar temen atehere moderatori jam i sigurt qe sdo e kishte fshire shkrimin ose shkrimet e tua.

    Meqe erdhi ky rast dua te ve ne dukje dhe nje problem tjeter shume te madh. Kohet e fundit ne te gjithe forumin eshte krijuar nje lloj fryme e gabuar me pasqyrimin e lajmeve. Shume anetare bejne copy/paste te lajmeve te ndryshme nga gjithe gazetat, revistat, bloggs dhe faqet virtuale shqiptare qe gjenden ne internet. Kjo eshte dicka qe nuk pasuron forumin por e demton ate pasi e kthen ne nje shabllon dhe arkiv te lajmeve ne shqip. Ka nenforume si psh ai i Temes se Shtypit te Dites apo Aktualitetet Shoqerore si dhe Sporti qe e pranojne kete copy/paste por nenforumet e tjera nuk e pranojne aspak. Sidomos kur lajmi thjesht sa behet copy/paste dhe nuk vijon asnje koment apo pjesmarrje konstruktive ne teme. Shkrime te tilla gjehen kudo, tek Historia, tek Shkenca, tek Filozofia, Muzika, Letersia etj... Cfare mund te kete interesante per nje anetar te lexoje shkrimin e nje gazete ose reviste kur kete e gjen fare mire online? Cfare interesi ka per forumin nje teme e tille ku mungon teresisht pjesmarrja dhe debati i anetareve? I duhet dhene fund kesaj gjendje dhe eshte ne doren e vete anetareve qe te kontribuojne per nje cilesi me te larte ne forum. Me kete pergjigje nuk te drejtohem ty personalisht si Flori por te gjithe anetareve qe do e lexojne kete teme. Shpresoj qe te merret parasysh pasi eshte ne interesin e te gjitheve.

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-12-2008, 14:49
  2. Njoftim, Botimi i Librit Shqiptar ne UK
    Nga Piloti nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 16-04-2004, 08:00
  3. Njoftim, Botimi i Librit Shqiptar ne UK
    Nga Piloti nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 09-04-2004, 09:17
  4. Botimi i Kolise
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 29-07-2002, 10:38

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •