Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56

    Kërkesë për shqiptarët në Angli

    mirdita e mirmbrema te gjitheve, ju drejtohem juve te anglise per nje ndihme strehimi ditor, kam deshire te vi 3/4 dite ne Angli per te pare si eshte jeta, jam me pasaporte Italiane mqs kam qe ne 91 qe jetoj ne Milano, nuk di te flas anglisht, e kam nevoje per disa drejtime ku te shkoj, ka mundesi ndonje patriot te me beje kete nder, juli nga Elbasani ju falenderon dhe shpreson te jeni sa me shume forumsa, ju uroj shendet e gjithe te mirat

  2. #2
    Doktoreshe Maska e Grindavecja-nr1
    Anëtarësuar
    27-08-2006
    Vendndodhja
    jetoj ne Kine punoj ne Irak kohen e lire e kaloj ne Alaske
    Postime
    94
    sa ma pagu diten?
    Im not just Perfect, Im Albanian too!!

  3. #3
    Dr
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    ne perendim
    Postime
    338
    julo se di po pak e cuditshme kjo kerkesa jote.
    strehim ke hotele me 40 pound nata se jo per ofendim po me i kerku nje personi qe ste njef qe te te fusi ne shtepi......
    Si eshte jeta ne angli, ca me te thene, nese di anglisht me e lehte se kur sdi fare. Ti nese do te vish te jetosh ketu pyte veten mire...
    E para dhe thelbesorja eshte statusi imigracionit. mund edhe te jetosh ne te zeze, por do jesh i limituar ne punet qe ben dhe pagesa minimale, plus telashet e tjera psh na e kapi sna e kapi imigracioni a policia.
    Nese e kalon kryesoren me larte jeta eshte cik me lehte. Fillimisht do besh pune koti, psh DJ, kamarier, ose nese ke eksperience dhe deshire mund te kapesh dhe pune ne ndertim qe paguhen me mire. Pastaj, me kalimin e kohes fillon edhe kapesh.
    Problem tjeter qe duhet te kesh parasysh eshte gjetja e shtepise se ne londer eshte shtrenjt dhe veshtire por nese ke pune edhe e zgjidh.
    Kaq si fillim, po e kalove kete fazen, lidhu prap se te tregojme edhe gjerat e tjera, psh ku te shkosh per jete nate e ku ke me shume shanse ktej i thone me pull.
    Hajd suksese dhe fat
    Koli

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56
    Citim Postuar më parë nga Grindavecja-nr1 Lexo Postimin
    sa ma pagu diten?


    je e vogel ti moj shejtane, kam gocen 3 vjece une
    naten e behu vajze e mire

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    56
    sa e bukur eshte londra? sa e shtrenjte eshte londra, sa mundesi ka te gjeshe strehim ne konvikte me PAGESE normale, ky mesazh eshte me i qarte, e kane lexuar 90 bashkeatdhetar e me eshte pergjigjur vetem Koli,,, mire mire se ja u tregoj une. kisha kohe qe isha larguar nga Forumi e shikoj qe kam humbur pak flesibilitet.
    degjohemi se shpejti ketu me keni mua ne Milano nuk luaj nga vendi Tung

  6. #6
    ThjeShtENjeMysAfiR Maska e fatijonuk
    Anëtarësuar
    16-03-2006
    Vendndodhja
    In the land of the unkown man
    Postime
    137
    Londra eshte e bukur dhe ke mundesi qe te shikosh pika turistike te famshme brenda 2 ditesh (flas per Trafalgar Square, Leicester Square, China Town, Buckingham Palace, Tower Bridge, Tower of London, London Eye, Houses of Parliament, Big Ben, Guard Parade Whitehall) por besoj se ka edhe vende te tjera. Mund te udhetosh me underground ku bileta kushton rreth £15-20 sepse jane afer njera tjetres.

    Persa i perket stehimeve ke sa te duash por personalisht nuk njoh ndonje vend sepse jetoj jashte Londres. Me lire jane strehimet te quajtura "Bed & Breakfast".

Tema të Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skënderbeu
    Nga Arbushi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
    Nga dodoni në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
  3. Kënga e Gjergj Elez Alisë
    Nga Ullmar Qvick në forumin Folklori shqiptar
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 07-09-2006, 05:29
  4. Çka i ndanë dhe çka i bashkon shqiptarët?
    Nga Davius në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-04-2006, 18:33
  5. Shqiptarët Popull Solidar
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •