Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 63
 1. #41
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Po ke zanat dhe di gjuhen pak gjen pune dhe rehatohesh shpejt. Kutpohet ne fillim do kesh veshtiresi, se nuk besoj te kete vend ne bote qe te pret me duar hapur, na shpi, na makin, na pun.

 2. #42
  p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
  Antarsuar
  03-06-2005
  Vendndodhja
  Berat-Tirane-Milano
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga King_Arthur Lexo Postimin
  ok na e thuaj nje variant qe mund te shkosh deri ne shtepine e bardhe
  .
  Barak Obama nuk eshte djali i nje emigranti? Mbi te gjitha eshte njeri me ngjyre! Jo ne Shqiptaret qe jemi te bardhe?

  Te talentuarin e kerkojne te gjithe, ky eshte problemi me i madh per shoqerit ne zhvillim. Ikja e "trurit"
  Nse thon se lufta dmton paqen un "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pr liri sht paqia vet!

 3. #43
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  po me e lira eshte nga greqia me pashaporte greke dhe shkon ne kanada ose amerike por

  mund te hypesh dhe ne tragete

 4. #44
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga m.g.q.n.t.v. Lexo Postimin
  Barak Obama nuk eshte djali i nje emigranti? Mbi te gjitha eshte njeri me ngjyre! Jo ne Shqiptaret qe jemi te bardhe?

  Te talentuarin e kerkojne te gjithe, ky eshte problemi me i madh per shoqerit ne zhvillim. Ikja e "trurit"
  po lene mer obamen ti se ai kushedi sa ka qe ka shkuar ne usa pastaj nuk e zgjodhen kot ate per kandidat per president keta demokratet. pastaj me kete po tregon qe je rracist ai i zi ne te bardhe , kjo ska te beje fare . ne po flasim si te emigrosh ne usa si fillim ti thua shtepia e bardhe ehuuu ku e ka davane shtepia e bardhe. nuk e di sa i ke lexuar postimet e mia por ishte njeri aty thoshte te blej shtepi une ne usa dhe te perfitoj dokumentat nga prona . nuk e di se si e mendojne keta ameriken mbase ju duket fushe me lule ketu po falimentojne perdite e me shume biznese po iken dhe ka ikur ekonomia per lesh . varjantet une i thashe me aq sa di une kush jane per te ardhur ne menyre legale dhe jo ilegale pasi eshte e kote qe ta marresh mundimin.

  1- me shkolle
  2- me llotari
  3- me bashkim familjar
  4- me garanci

  dhe me keto me larte qe shkruajta jo me te gjitha i merr documentat .
  Gjergj Kastrioti org

 5. #45
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Roi Lexo Postimin
  Z King,
  Nuk eshte budallalek se ne Europ shembull konkret ne Zvicerr ti mundesh te blesh nje shtepi apo nje pron diqka tjeter dhe te fitosh nje vize te perjetshme por duhet te jet shuma paksa e majme per kete pune,
  E ti mos i thuaj njeriut nuk mundesh ket nuk mundesh ate se nuk je ti far Governatori ne SHBA qe te dish te gjitha ligjet..
  Me vjen keq por edhe ti dikur ke bere keso pytje e tash je mire dhe i ndeshkon te tjetert, Fjal popullore "Ai qe ka stomakun plot nuk ja din hallin te uriturit"
  ore ti kur te kam pyetur une ste kam pyetur per veten time por per familjen dhe sa per dijeni une jam me dokumenta kam ardhur me llotari . pastaj mos bej krahasim me europen se nuk eshte njesoj . ore ne ambasade amerikane ne tirane nuk kane marre vize bisnesmene te fuqishem qe linin dhe leke peng qe do ktheheshin ne shqiperi jo si ky varianti i ketij . te blesh shtepi ne amerike duhet te kesh shume gjera parasysh dhe mbi te gjitha ky nuk eshte ne usa fare mer , ky nuk e merr dot shtepine ne emrin e vet kaq e kupton duhet ta veri shtepine ne emer te dikujt qe ka kredit te mire ketu .

  Governatori ne SHBA qe te dish te gjitha ligjet..
  jo une governator nuk jam por ama une jetoj ketu dhe e di cfare behet dhe si behen gjerat .

  "Ai qe ka stomakun plot nuk ja din hallin te uriturit"
  kete fjalen popullore ske pse ta thuash hic une spo ndaloj njeri te vije perkundrazi gjithe shqiperia le te vije dhe ketu ku jam une ka shume shqiptare sa per dijeni eshte shteti qe ka me shume shqiptare . o burra te gjithe te vine por puna eshte se une po e shpjegoj se si veprohet ne kete rast .
  dhe nese kete qe te them une qe ky me ane te prones nuk vjen dot nuk e beson shko pyet ku te duash.
  Gjergj Kastrioti org

 6. #46
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Un studjoj ne Bullgari,dhe ktu shkolla 3 muajt e veres na jep mundesi me punuar ne UsA.Me fjal punen vizen siguracjonet e te gjitha na i mbulon shkolla ktu ku jam.Menyre me te lehte se kjo sbesoj se mund te kete per te emigruar ne UsA.Kalofshi Kendshem! Bye

 7. #47
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Djema e vajza, harrojeni Ameriken pa dokumenta te rregullta. Te vish me dokumenta te rregullta eshte ferr i vertete si fillim, imagjinojeni vete pa dokumenta. Me mire buke e qepe ne Shqiperi, sesa te endesh Amerikes pa dokumenta neper lloj lloj punesh te ndyra me njerez te kategorive me te uleta. Merrni ne konsiderate dhe kete tjetren, qe po erdhet ilegalisht ketu, do t'ju bie rasti ti shikoni te afermit tuaj pas shume vjetesh serisht. Njoh shqiptare plot ketu qe si kane pare rrobt e shtepise per vite te tera (6-12 vjet). Nese mund ta perballoni kete ndarje per se gjalli, atehere s'me mbetet gje tjeter vec t'ju them BUJRUM ne Amerike.
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 8. #48
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  kur don flet tamom bruku hahahahahahahahhhahaa

  kom pas i shok mtiron. ene kur ishim adolesht ene shikjojshim ameriken ne tv ai thote. e kom onder me shku ne nyc ene me e dhez i cigore duhon tek broklin bridge.

  ene erdhi daja pa doc. ene care ska heq. sa here du me e ngacmu i them shko ke brixhi ene nize i cigore hahahahahahahahahahahah
  no glove no love

 9. #49
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Nese jeni te lindur per te ardh ne Ameriqi , god ju sjell vete pa u lodh ju hic (destiny) . Psh une qe kur linda , pashe ne enderr - qe linda gabimisht ne toke tjeter. Nje gabim i vogel . Po ama nuk tentova hic per usa , me erdhi vete fati te dera dhe trokiti TAK TAK - do te shkosh ne usa ?

  so prisni per ate trokitje , po erdhi mire . po s'erdhi prape mire . Rrini aty ku jeni me mire .

  looool.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 10. #50
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  su munove hic ti zemra hahahahahaha

  njato shitja i ktyne qi jon mtiron ene se njofin usa. mos mi shit mu
  no glove no love

 11. #51
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga TikTak Lexo Postimin
  su munove hic ti zemra hahahahahaha

  njato shitja i ktyne qi jon mtiron ene se njofin usa. mos mi shit mu
  nuk shes gje une Tiko, sa per info kjo . Me erdhi fati te dera .. sme la truri ti the JO .. sdo ma falnin kalamajte e ardhshem jo per gje
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku npr Bot
  Postime
  538
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga rainbow 007 Lexo Postimin
  Pershendetje,


  Kam nje pyetje per ata qe jetojne ne USA.Nese dua ta blej nje shtepi ne US ta zeme 100.000 $ ,neve qe nuk jetojme ne US a na lejohet kjo gje edhe nese po a ka shansa per tu shperngulur ne US pasiqe behesh pronar i shtepise apo i qfare do prone .


  Me rrespekt

  Rainbow
  1.
  Mnyra e fundit pr t bler shtpi n USA sht q t jesh Permanent resident q do me thnn t kesh Green Kart .

  2.T kesh pun t regullt me t ardhura q nga shuma e shtpis q do e blesh dhe shpenzimeve t tjera pr mirmbajtje t shtpis ,ti duhet t t mbesin diku 30% t pagess tnde pr t mbijetuar dhe ushqyer vetn e familjen .

  *Para ksaj ( para se t marish kreditin nga banka ) Banka do t kontrollon t gjth gjith gjendjen tnde financiare dhe shpenizimeve t tua dhe nse ata shpenzime jan paguar n regull .
  **Me pare t gatshme /kash ,n shumn mbi $9999.99 nuk mund t pagush asgj ,se menjher bhesh pre e IRS ,kompanis shtetrore t taksave dhe shum leht edhe mund t arestohesh e dnohesh deri sa ti t tregohesh i pa fajshm duke arsyetuar shumn e parave se prej nga i ke mar-fituar .

  3. Mund t blesh shtpi e pallate 100 katshe e me mija hyrje ,por kjo nuk do me thn se ti ke t drejt t jesh amerikan ,ti n kt rast vetm mund t jesh nj ivestitor e asgj m shum .
  Por pronat tua vetm mund ti kontrollosh nprmjet Real Estate Agensy dhe me viz t prkohshme nga ambasada amerikane .
  Procesi i natyralizimit ( pr t qenur qytetar amerikan ) kalon npr segmentet shtetrore e jo t hipotekave pronare .

  4. Mund t blesh shtpi n emr t ndonj t afrti t tnd ,e ajo shtpi t prdoret pr prfitime _ t jepet me qira /rent , e ai mandej t ti transferon paret atje ku je ti .
  Por edhe kjo sht shum e rezikshme se me b ai e me nuk e paguar kreditin e shtpis vetm dy muaj ,shtpia t flutron-ta mer banka q t dh kreditin .
  Pr me i transferuar parat atje ku jeton edhe kjo do jet e rezikshme ,se kur do shihet q ai njeri transferon para n mnyr t regullt muaj pr muaj ,ai njeri mund t investigohet pa e ditur ai fare deri sa ta fusin mrenda .


  T huajt blejn prona n amerik dhe ate ke me t ,por ata jan shuma qindra milionshe dhe se procedurat e tilla nuk jan ashtu si me bler nj shtpi private .

  Ata $100.000.oo harxhoi atje n Shqipri, plej tok e ndrto pr qejfin tnd ,e mos i pasuro t pasurit edhe m tepr pa pasur nevoj .

 13. #53
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  po pra pinko te erdhi postjeri ene tha se te duli llotarija si puna jeme.

  por ama letrat i bone vet apo ti boni familja se dote me te heq qafe hahahahahahahaha

  un vetem i vit i bona ene at vit doli
  no glove no love

 14. #54
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga DriniM Lexo Postimin
  1.
  Mnyra e fundit pr t bler shtpi n USA sht q t jesh Permanent resident q do me thnn t kesh Green Kart .

  2.T kesh pun t regullt me t ardhura q nga shuma e shtpis q do e blesh dhe shpenzimeve t tjera pr mirmbajtje t shtpis ,ti duhet t t mbesin diku 30% t pagess tnde pr t mbijetuar dhe ushqyer vetn e familjen .

  *Para ksaj ( para se t marish kreditin nga banka ) Banka do t kontrollon t gjth gjith gjendjen tnde financiare dhe shpenizimeve t tua dhe nse ata shpenzime jan paguar n regull .
  **Me pare t gatshme /kash ,n shumn mbi $9999.99 nuk mund t pagush asgj ,se menjher bhesh pre e IRS ,kompanis shtetrore t taksave dhe shum leht edhe mund t arestohesh e dnohesh deri sa ti t tregohesh i pa fajshm duke arsyetuar shumn e parave se prej nga i ke mar-fituar .

  3. Mund t blesh shtpi e pallate 100 katshe e me mija hyrje ,por kjo nuk do me thn se ti ke t drejt t jesh amerikan ,ti n kt rast vetm mund t jesh nj ivestitor e asgj m shum .
  Por pronat tua vetm mund ti kontrollosh nprmjet Real Estate Agensy dhe me viz t prkohshme nga ambasada amerikane .
  Procesi i natyralizimit ( pr t qenur qytetar amerikan ) kalon npr segmentet shtetrore e jo t hipotekave pronare .

  4. Mund t blesh shtpi n emr t ndonj t afrti t tnd ,e ajo shtpi t prdoret pr prfitime _ t jepet me qira /rent , e ai mandej t ti transferon paret atje ku je ti .
  Por edhe kjo sht shum e rezikshme se me b ai e me nuk e paguar kreditin e shtpis vetm dy muaj ,shtpia t flutron-ta mer banka q t dh kreditin .
  Pr me i transferuar parat atje ku jeton edhe kjo do jet e rezikshme ,se kur do shihet q ai njeri transferon para n mnyr t regullt muaj pr muaj ,ai njeri mund t investigohet pa e ditur ai fare deri sa ta fusin mrenda .


  T huajt blejn prona n amerik dhe ate ke me t ,por ata jan shuma qindra milionshe dhe se procedurat e tilla nuk jan ashtu si me bler nj shtpi private .

  Ata $100.000.oo harxhoi atje n Shqipri, plej tok e ndrto pr qejfin tnd ,e mos i pasuro t pasurit edhe m tepr pa pasur nevoj .
  aman mer shyqyr qe dole dhe ti ne nje mendje me mua me ra goja duke ja shpjeguar por keta prape te njejtin avaz .
  Gjergj Kastrioti org

 15. #55
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Katie Lexo Postimin
  Shume fare e veshtire per te ardhur ketu. Menyra me e thjeshte eshte nepermjet marteses me nje Amerikane.
  a moshe ke ti Katie?
  Jo pr gj, po kam nja 48 kushrinj andej nga Shqipria q m thon, na gjej ndonj nuse andej nga Amerika!
  A thua se punoj tek fabrika e nuseve un, edhe i nxjer me numr serie.

  Tem shum interesante kjo, un do tu thosha t gjith atyre q kan ndonj Lek dhe kan inisjativ t mos rrin n vnd, por t lvizin, kur ikn Shqiptart n 1991 nuk ua kishte shtruar njeri qilimin e kuq n asnj vnd. Me guxim dhe kurajo ja doln t shkonin dhe ndrtonin jetn kudo npr bot.
  Tani un do ti thosha ktij hapsit t tems se n qoft se je njeri q i plqen aventurat dhe ke shpirt sakrifice mere dhe rrugn e Meksiks sepse edhe kshtu jan futur shum Shqiptar n USA.
  Un kam nj mikun tim q pasi kishte jetuar n Greqi shum vite, vendosi t vinte n Amerik dhe e bri. Ai erdhi nprmjet Meksiks, dhe qndroi n Meksik rreth 2 muaj prpara se ju dha rasti pr tu futur n Amerik. N Meksik hiqej si turist, deri sa u fut n kontakt me rrjetet e atyre q drgonin emigrant. Tani jeton n nj nga qytetet e njohur t Lindjes dhe ka dhe biznesin e tij Legal edhe pse nuk ka dokumenta. Apo leje qndrimi t rregullt. Nuk e kuptoj mir kt pjesn e fundit por sht e vrtet q ka biznesin e tij, dhe bn nj jet t jashtzakonshme pr nj emigrant Ilegal.
  Prandaj mos ua prisni hovin njerzve se ndoshta aty sht shkruar fati i tyre.
  Por duhet mar parasysh do gj kur t nisesh sepse jo gjithmon funksionon kshtu ka dhe raste kur paguan 20 mij dollar dhe pasi ke ardhur ktu nuk gjen dot pun sepse nuk njeh njeri, nuk aplikon dot pr nj pun normale sepse t duhet numri i sigurimeve shoqrore gj q ti nuk e ke. Duke mos patur pun, nuk gjen dot edhe nj vnd pr t banuar dhe prfundon posht urave, duke flejtur me nj cop kartoni si dyshek.
  Kryesorja e nj aventure t till sht mbshtetja nga njerz t afrt q mund t kesh ktej, se n t kundrt je i dshtuar. Nuk sht Amerika Greqi ku edhe po nuk dite gjuhn, edhe po nuk njohe njeri, del atje n shesh dhe vjen dikush t mer pr t br nj pun. Kjo lloj forme nuk njihet ktu. do gj kalon nprmjet sits s Shtetit, dhe ata mundohen t minimizojn informalitetin.
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 16. #56
  chanel Maska e roksen
  Antarsuar
  16-11-2007
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  35
  Postime
  12
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  une personalisht nuk kam patur asnje problem per te marre vize turistike 1 vjecare ne consullaten e napolit ne veren e 2007. pasi bera 1 muaj pushime ne usa u ktheva prape ne itali dhe ajo passaporta me vize americane fjeti dhe per 11 muaj ne sirtar. nuk me shkoi asnjehere mendja sa ndodhesha aty per te qendruar , u clodha , u kenaqa, shuajta mjaft kureshtje e ne fund u ktheva ne itali. nuk e kam ditur qe america paska qene kaq enderr e pakapshme per shqiptaret....
  sxh

 17. #57
  Vetevendosje & kuq e zi Maska e ABytyqi
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  475
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sa lek do 't huazosh pr t ikur nga vndlindja ? mndo pak m mir n qofse ke ndonje profsion me mir esht ti rrzikosh me nje investim se sa ti thuash atdheut lamtumir.
  Vertet njrzit drjt se duan atdhun se e kan ba politikanat lomsh per me korrupcion,naj kan gerdit edhe atdheun... dhe te gjitha te mirat me i pas se dikujt nuk i rrihet ma jan ba populli boz n pergjithsi.
  Kosova sht Zemra e Shqipris !

 18. #58
  Perjashtuar
  Antarsuar
  15-04-2003
  Vendndodhja
  Ne Kete Univers
  Postime
  147
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pyet shtate e tete dhe bej si di vete!?
  Po pate ndare mendjen per ne Usa lidh koken me shami dhe nisu,se nuk eshte ndonje problem i madh se le Shqiperine,menyra ka plot e nga me te ndryshmet.
  kohet e fundit ambasada e Usa ne tirane(sipas informacioneve) e ka leshuar pak doren per shqiptaret per punen e Vizave,nuk eshte me ai problem qe ka qene me pare,kjo per sa i perket hyrjes ne te "bardhe".
  Mos u lodh kot deri ne Meksike,dil deri ne europe,nje pasaporte europiane te cilen ti e mbulon me te folur psh,italisht ose ferngjisht,pasporten ta bejne xingarit ose sllavet si ta dush e kur ta dush,dhe ne Paris ti burazer nga De goli(aeroporti),i frances bileten per ne Canada Direkt,ose nga Bergen ne Norvegji ke rreth 3 muaj te beharit qe nisen tragetet per usa dhe canad,ose ose mer stocholmin,(suedi).
  Por lidhe koken mire me shami OK??
  Bye e pac fat.

 19. #59
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,667
  Faleminderit
  7
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga duo2 Lexo Postimin
  Te nderuar forumist deshta te bej nje pyetje ne lidhje me emigrimin ne SHBA.
  Kam ndjekur me kujdes pjesemarrjen ne llotarine Amerikane qe sa vite ,natyrisht per te fituar nevojtet fati te cilen pak njerez e kane. Tash e sa kohe degjoj per persona te ndryshem qe hyjne ne SHBA ne menyre te pa ligjeshme ,me ndimen e individeve qe merren me keto pune.
  A ka ndonjeri ndonje ide apo ndimese se per fare behet fjale, ose me sakte di ndonjeri ndokend qe mund te me ndimoj se si te hyje (arrije) duke dhene te holla ?
  Ju falenderoj per vemendjen dhe pres me kurreshtje pergjigjet dhe ndimen tuaj me postim ose ne MP.
  Shko tek ambasada amerikane dhe regjistruju si ushtar amerikan, nja 5 a gjashte 6 do te cojne prej fronti ne front, por pasi te kalojsh kete rruge (nqs e kalon) te bejne hero, te japin pune te mire edhe shtetesi.
  WE WILL NOT GO DOWN!

 20. #60
  tHeKtHi MaMa :P
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  new york
  Mosha
  41
  Postime
  1,722
  Faleminderit
  1
  2 falenderime n 2 postime
  un do shkoja vetem se a ben pa dal ne front se me vie keq
  if love is the answer, could you rephrase the question?

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Dy mnyra pr ta njohur Krijuesin
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:31
 2. Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 19-07-2007, 16:37
 3. C++ - Katr mnyra pr t shoqruar nj objekt me nj dritare
  Nga Neritan Hyso n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-04-2007, 04:39
 4. Dy mnyra pr ta njohur Krijuesin
  Nga llokumi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2006, 17:49
 5. Shteti, mnyra dhe forma e ndrtimit t shtetit t Kosovs
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 13:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •