Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
  1. #21
    I come back
    Anëtarësuar
    01-10-2005
    Postime
    345
    Un edhe iki po te isha keq. Tani jam rehat ketu ku jam.

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511
    akoma emigroni he burra????????????? skemi faj gjithsesi
    failure is not an option!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e ylli_pr
    Anëtarësuar
    29-11-2006
    Postime
    311
    Nje fjal e urte thote ;
    NESE ESHTE QELLIMI RRUGA GJINDET.
    E MIRA E SE MIRES ESHTE TE JETOJME NE VENDIN TONE, POR TOKA E ZOTIT ESHTE GJITHEKUND.
    FAT NE JETE PER TE GJITHE.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2006
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga DiGiTeX Lexo Postimin
    Shteti amerikan eshte shteti me i pergatitur ne bote dhe ka ligje shume te forta biles aq shume te forta sa juve nuk do tju besohet.
    Tju tregoje nje rast konkret per kete gje.
    Para disa kohesh mberita ne USA per pushime dhe aty takova nje mikun time te cilin e kam pase njojtur qe prej kohesh.Ai ishte futur ne usa ne menyre te paligjeshme duke paguar 20 mij $ dhe dukepershkruar rrugen Tirane-Madrid-Maiemi.
    Dhe pasi jetoje per 1 vite i qete ne nje prej qyteteve te USA policia amerikane ariti ta kape dhe ti vendosi nje expulsie te perjeteshme dhe ai ska me te drejte te hyje ne USA.Nderkohe qe beri dhe 2 vjet heqje lirie ne nje prej burgjeve te vendit ku u arestua.

    Shpresoje qe ky fat te mosi ndodhi askujt qe seshte i informuar rreth kesaj detaje.

    Faleminderit

    e ke shume gabim se di cka bere ky personi por vetem ne njujork jane rreth 3 milione pa letra ok lali

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1
    A ka ndokushprej juve qe ka shti VIZ Bashkim familjare se po kam deshir me dit un e kam gruan ne usa por esht ne pushime ne kosov un jetoj ne mitrovic por po kam deshir me dit si esht precedura qfar dukumentacioni me duhet ose mem jep ndonje ndihm nese mundeni por gruja e ka GRIN KART per 10 vite ok FLM per mirkuptim

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anëtarësuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Mister Muki,nese gruaja juaj eshte shtetase amerikane ,mund te aplikosh k-3/k-4

    A person may receive a K-3 visa if that person has:
    Concluded a valid marriage with a citizen of the United States;
    A relative petition (Form I-130) filed by the U.S. citizen spouse for the person;
    Seeks to enter the United States to await the approval of the petition and subsequent lawful permanent resident status; and,
    An approved Form I-129F, Petition for Alien Fiance, forwarded to the American consulate abroad where the non-citizen wishes to apply for the K-3/K-4 visa. NOTE: the consulate must be in the country in which the marriage to the U.S. citizen took place if the United States has a consulate which issues immigrant visas in that country. If the marriage took place in the United States, the designated consulate is the one with jurisdiction over the current residence of the non-citizen spouse.
    A person may receive a K-4 visa if that person is under 21 years of age and is the unmarried child of an alien eligible to be a K-3.
    Nese eshte vetem me green Card mund te dergoj nje garanci te thjesht dhe te aplikoj per ty,po pritja eshte shume e gjate..

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e rainbow 007
    Anëtarësuar
    23-10-2005
    Postime
    11
    Pershendetje,


    Kam nje pyetje per ata qe jetojne ne USA.Nese dua ta blej nje shtepi ne US ta zeme 100.000 $ ,neve qe nuk jetojme ne US a na lejohet kjo gje edhe nese po a ka shansa per tu shperngulur ne US pasiqe behesh pronar i shtepise apo i qfare do prone .


    Me rrespekt

    Rainbow

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Citim Postuar më parë nga duo2 Lexo Postimin
    Te nderuar forumist deshta te bej nje pyetje ne lidhje me emigrimin ne SHBA.
    Kam ndjekur me kujdes pjesemarrjen ne llotarine Amerikane qe sa vite ,natyrisht per te fituar nevojtet fati te cilen pak njerez e kane. Tash e sa kohe degjoj per persona te ndryshem qe hyjne ne SHBA ne menyre te pa ligjeshme ,me ndimen e individeve qe merren me keto pune.
    A ka ndonjeri ndonje ide apo ndimese se per çfare behet fjale, ose me sakte di ndonjeri ndokend qe mund te me ndimoj se si te hyje (arrije) duke dhene te holla ?
    Ju falenderoj per vemendjen dhe pres me kurreshtje pergjigjet dhe ndimen tuaj me postim ose ne MP.
    ne radhe te pare nuk te keshilloj te vish me leke , pasi eshte bere shume keq dhe ka mundesi qe mbasi te vish ketu dhe ke shpenzuar shume para mund te kthejne dhe te shkojne kot .
    Menyrat me te mira per te ardhur jane:
    1- llotaria amerikane ( me te cilen kam vajtur une por te ndodh dhe dicka mund te dali llotaria por nuk te japin vizen ne ambasade .
    2- bashkimi familjar ( nese ke njeri)
    3- te vish si student ( dhe kjo eshte e veshtire pasi ke shume kerkesa nga ambasada
    4- te vish me garanci (qe mund te behet shume kollaj por eshte shume veshtire te japin vizen .

    keto jane opsionet per te ardhur ne usa

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Citim Postuar më parë nga rainbow 007 Lexo Postimin
    Pershendetje,


    Kam nje pyetje per ata qe jetojne ne USA.Nese dua ta blej nje shtepi ne US ta zeme 100.000 $ ,neve qe nuk jetojme ne US a na lejohet kjo gje edhe nese po a ka shansa per tu shperngulur ne US pasiqe behesh pronar i shtepise apo i qfare do prone .


    Me rrespekt

    Rainbow

    ahahhaaaaaa eh sa pune ka puna pse kaq kollaj eshte te blesh nje shtepi kujton se mund te blihet shtepia si ne shqiperi.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e rainbow 007
    Anëtarësuar
    23-10-2005
    Postime
    11
    Citim Postuar më parë nga King_Arthur Lexo Postimin

    ahahhaaaaaa eh sa pune ka puna pse kaq kollaj eshte te blesh nje shtepi kujton se mund te blihet shtepia si ne shqiperi.

    Mr.Kingu a ki njohuri se si shkon (qka jane ato pune qe i flet ti ) apo ke vetem deshire te pergjigjesh pa pasur ide fare .

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Citim Postuar më parë nga rainbow 007 Lexo Postimin
    Mr.Kingu a ki njohuri se si shkon (qka jane ato pune qe i flet ti ) apo ke vetem deshire te pergjigjesh pa pasur ide fare .
    ore po te ishte keshtu si do ti blinin te gjithe shtepi ne amerike . pastaj si do me ble shtepi ti pa qene ketu . ne radhe te pare duhet te jesh i rregjistruar nje here ketu ne usa . ah pastaj vetem nese shtepine e blen ti por ne emer te dikujt tjeter qe eshte ne amerike , pra ti shoku im mos fluturo me presh une jam me dokumenta dhe spo blej dot shtepi ketu jo ti qe sje fare ketu do me ble shtepi dhe te vish ne amerike me ane te prones ky eshte budallallek..
    Ndryshuar për herë të fundit nga King_Arthur : 27-09-2008 më 13:12

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-12-2007
    Postime
    119
    Vetem ne qoftese ke 1 milion $ dhe i kalon ne ndonje banke amerikane te pajisin direkt me letra dhe padyshim qe duhet ti bindesh qe do investosh ne USA. do blesh shtepi ,dyqan apo ndonje gje tjeter.

  13. #33
    ***VIP***
    Anëtarësuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Martohu me shtetas amerikane. Hajt me trashegime.

  14. #34
    p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
    Anëtarësuar
    03-06-2005
    Vendndodhja
    Berat-Tirane-Milano
    Postime
    179
    Citim Postuar më parë nga ujkus Lexo Postimin
    me shkolle
    Nga te gjitha menyrat kjo eshte me e veshtira!

    Po pate tru çan jo rrugen e SHBA por dhe ne Shtepi te Bardhe shkon po te duash!
    Nëse thonë se lufta dëmton paqen unë "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta për liri është paqia vetë!

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Citim Postuar më parë nga m.g.q.n.t.v. Lexo Postimin
    Nga te gjitha menyrat kjo eshte me e veshtira!

    Po pate tru çan jo rrugen e SHBA por dhe ne Shtepi te Bardhe shkon po te duash!
    ok na e thuaj nje variant qe mund te shkosh deri ne shtepine e bardhe .
    ore si e dini ameriken ju re fushe me lule ku po iken ne greqi .

  16. #36
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anëtarësuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Ameriken e ke ne Shqiperi mor djal,po duhet te dish menyren se si te jetosh!
    Amerika eshte vetem pune-pune-pune,po takojme njerez qe kemi njohur qe ne vogeli & jan ber me te plakur se cmund te ishin,rri ore ne shqiperi,ke pune-qejf-qejf,cte duhet ai lloj sporti ty?!!
    Feel the pump √

  17. #37
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Citim Postuar më parë nga King_Arthur Lexo Postimin
    ore po te ishte keshtu si do ti blinin te gjithe shtepi ne amerike . pastaj si do me ble shtepi ti pa qene ketu . ne radhe te pare duhet te jesh i rregjistruar nje here ketu ne usa . ah pastaj vetem nese shtepine e blen ti por ne emer te dikujt tjeter qe eshte ne amerike , pra ti shoku im mos fluturo me presh une jam me dokumenta dhe spo blej dot shtepi ketu jo ti qe sje fare ketu do me ble shtepi dhe te vish ne amerike me ane te prones ky eshte budallallek..
    Z King,
    Nuk eshte budallalek se ne Europ shembull konkret ne Zvicerr ti mundesh te blesh nje shtepi apo nje pron diqka tjeter dhe te fitosh nje vize te perjetshme por duhet te jet shuma paksa e majme per kete pune,
    E ti mos i thuaj njeriut nuk mundesh ket nuk mundesh ate se nuk je ti far Governatori ne SHBA qe te dish te gjitha ligjet..
    Me vjen keq por edhe ti dikur ke bere keso pytje e tash je mire dhe i ndeshkon te tjetert, Fjal popullore "Ai qe ka stomakun plot nuk ja din hallin te uriturit"
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  18. #38
    Denim Division Maska e Diesel Industry
    Anëtarësuar
    05-05-2005
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    901
    Ore kot pyes, ndonjeri nga ju e ka pare dokumentarin Sicko te Michael Moore, meqe ra fjala per ameriken? Une u tremba ... me doli nga qefi ai vend. Qenka sport me i rezikshem nga ce mendoja
    Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

  19. #39
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    nigjoni i tfort

    vje i shoku jem prej tirone. anej i ka ec ene ka bo pare tmodhe. i kishte hyp nkok me ble i makin knej ka ameriqia. ene shkojm bashk ke i dealer me ble makin te re.

    e pysin kta per ssn, credit cards, home address ne usa. nigjo i thojn kta te dealer-it. po spate credit history ne nuk te shesim maqin. prit mer daj i thot shoku jem. une do e blej me pare mdor. i kon shqy syt amerikont se kta sbojn dot as ene i *ordh pa carta crediti hahahahahahaha

    ameriqia nuk osht ajo qi ka qen para 12 vjetesh kur erdha un. ene per doc. o bo shum veshtin.

    po qe se ti daje je nai katunar qi i bi kazmes gjith diten ec. po qe se je qytetor mshoji evropes
    no glove no love

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e maxhuni
    Anëtarësuar
    11-08-2008
    Vendndodhja
    Atje Ku S`Ke Qënë NDoNJëHeRe Ti :)
    Postime
    269
    13 Mije Euro Te Dergoj Un ..... Po Ashu Shkruaj ne PV .....
    FJªLët Janë G®ā .... VeP®aT Jãńë Bų®®ǻ

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Vendi per te emigruar dhe pse
    Nga desada-UK në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 07-11-2023, 11:55
  2. Kerkoj ndihme per te emigruar
    Nga Fjorel sinanaj në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 05-07-2017, 05:29
  3. Vendi me i mir per te emigruar keshilla
    Nga Arsene në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 22-03-2015, 13:41
  4. Mundesia me e lehte per te emigruar ne USA?
    Nga Saamm në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 12-05-2012, 13:30
  5. Shteti i përshtatshëm për të emigruar
    Nga Kryeplaku në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 25-04-2012, 15:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •