Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
 1. #21
  I come back
  Antarsuar
  01-10-2005
  Postime
  345
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Un edhe iki po te isha keq. Tani jam rehat ketu ku jam.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Antarsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime n 11 postime
  akoma emigroni he burra????????????? skemi faj gjithsesi
  failure is not an option!

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e ylli_pr
  Antarsuar
  29-11-2006
  Postime
  316
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nje fjal e urte thote ;
  NESE ESHTE QELLIMI RRUGA GJINDET.
  E MIRA E SE MIRES ESHTE TE JETOJME NE VENDIN TONE, POR TOKA E ZOTIT ESHTE GJITHEKUND.
  FAT NE JETE PER TE GJITHE.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga DiGiTeX Lexo Postimin
  Shteti amerikan eshte shteti me i pergatitur ne bote dhe ka ligje shume te forta biles aq shume te forta sa juve nuk do tju besohet.
  Tju tregoje nje rast konkret per kete gje.
  Para disa kohesh mberita ne USA per pushime dhe aty takova nje mikun time te cilin e kam pase njojtur qe prej kohesh.Ai ishte futur ne usa ne menyre te paligjeshme duke paguar 20 mij $ dhe dukepershkruar rrugen Tirane-Madrid-Maiemi.
  Dhe pasi jetoje per 1 vite i qete ne nje prej qyteteve te USA policia amerikane ariti ta kape dhe ti vendosi nje expulsie te perjeteshme dhe ai ska me te drejte te hyje ne USA.Nderkohe qe beri dhe 2 vjet heqje lirie ne nje prej burgjeve te vendit ku u arestua.

  Shpresoje qe ky fat te mosi ndodhi askujt qe seshte i informuar rreth kesaj detaje.

  Faleminderit

  e ke shume gabim se di cka bere ky personi por vetem ne njujork jane rreth 3 milione pa letra ok lali

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A ka ndokushprej juve qe ka shti VIZ Bashkim familjare se po kam deshir me dit un e kam gruan ne usa por esht ne pushime ne kosov un jetoj ne mitrovic por po kam deshir me dit si esht precedura qfar dukumentacioni me duhet ose mem jep ndonje ndihm nese mundeni por gruja e ka GRIN KART per 10 vite ok FLM per mirkuptim

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Antarsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mister Muki,nese gruaja juaj eshte shtetase amerikane ,mund te aplikosh k-3/k-4

  A person may receive a K-3 visa if that person has:
  Concluded a valid marriage with a citizen of the United States;
  A relative petition (Form I-130) filed by the U.S. citizen spouse for the person;
  Seeks to enter the United States to await the approval of the petition and subsequent lawful permanent resident status; and,
  An approved Form I-129F, Petition for Alien Fiance, forwarded to the American consulate abroad where the non-citizen wishes to apply for the K-3/K-4 visa. NOTE: the consulate must be in the country in which the marriage to the U.S. citizen took place if the United States has a consulate which issues immigrant visas in that country. If the marriage took place in the United States, the designated consulate is the one with jurisdiction over the current residence of the non-citizen spouse.
  A person may receive a K-4 visa if that person is under 21 years of age and is the unmarried child of an alien eligible to be a K-3.
  Nese eshte vetem me green Card mund te dergoj nje garanci te thjesht dhe te aplikoj per ty,po pritja eshte shume e gjate..

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e rainbow 007
  Antarsuar
  23-10-2005
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje,


  Kam nje pyetje per ata qe jetojne ne USA.Nese dua ta blej nje shtepi ne US ta zeme 100.000 $ ,neve qe nuk jetojme ne US a na lejohet kjo gje edhe nese po a ka shansa per tu shperngulur ne US pasiqe behesh pronar i shtepise apo i qfare do prone .


  Me rrespekt

  Rainbow

 8. #28
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga duo2 Lexo Postimin
  Te nderuar forumist deshta te bej nje pyetje ne lidhje me emigrimin ne SHBA.
  Kam ndjekur me kujdes pjesemarrjen ne llotarine Amerikane qe sa vite ,natyrisht per te fituar nevojtet fati te cilen pak njerez e kane. Tash e sa kohe degjoj per persona te ndryshem qe hyjne ne SHBA ne menyre te pa ligjeshme ,me ndimen e individeve qe merren me keto pune.
  A ka ndonjeri ndonje ide apo ndimese se per fare behet fjale, ose me sakte di ndonjeri ndokend qe mund te me ndimoj se si te hyje (arrije) duke dhene te holla ?
  Ju falenderoj per vemendjen dhe pres me kurreshtje pergjigjet dhe ndimen tuaj me postim ose ne MP.
  ne radhe te pare nuk te keshilloj te vish me leke , pasi eshte bere shume keq dhe ka mundesi qe mbasi te vish ketu dhe ke shpenzuar shume para mund te kthejne dhe te shkojne kot .
  Menyrat me te mira per te ardhur jane:
  1- llotaria amerikane ( me te cilen kam vajtur une por te ndodh dhe dicka mund te dali llotaria por nuk te japin vizen ne ambasade .
  2- bashkimi familjar ( nese ke njeri)
  3- te vish si student ( dhe kjo eshte e veshtire pasi ke shume kerkesa nga ambasada
  4- te vish me garanci (qe mund te behet shume kollaj por eshte shume veshtire te japin vizen .

  keto jane opsionet per te ardhur ne usa
  Gjergj Kastrioti org

 9. #29
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga rainbow 007 Lexo Postimin
  Pershendetje,


  Kam nje pyetje per ata qe jetojne ne USA.Nese dua ta blej nje shtepi ne US ta zeme 100.000 $ ,neve qe nuk jetojme ne US a na lejohet kjo gje edhe nese po a ka shansa per tu shperngulur ne US pasiqe behesh pronar i shtepise apo i qfare do prone .


  Me rrespekt

  Rainbow

  ahahhaaaaaa eh sa pune ka puna pse kaq kollaj eshte te blesh nje shtepi kujton se mund te blihet shtepia si ne shqiperi.
  Gjergj Kastrioti org

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e rainbow 007
  Antarsuar
  23-10-2005
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga King_Arthur Lexo Postimin

  ahahhaaaaaa eh sa pune ka puna pse kaq kollaj eshte te blesh nje shtepi kujton se mund te blihet shtepia si ne shqiperi.

  Mr.Kingu a ki njohuri se si shkon (qka jane ato pune qe i flet ti ) apo ke vetem deshire te pergjigjesh pa pasur ide fare .

 11. #31
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga rainbow 007 Lexo Postimin
  Mr.Kingu a ki njohuri se si shkon (qka jane ato pune qe i flet ti ) apo ke vetem deshire te pergjigjesh pa pasur ide fare .
  ore po te ishte keshtu si do ti blinin te gjithe shtepi ne amerike . pastaj si do me ble shtepi ti pa qene ketu . ne radhe te pare duhet te jesh i rregjistruar nje here ketu ne usa . ah pastaj vetem nese shtepine e blen ti por ne emer te dikujt tjeter qe eshte ne amerike , pra ti shoku im mos fluturo me presh une jam me dokumenta dhe spo blej dot shtepi ketu jo ti qe sje fare ketu do me ble shtepi dhe te vish ne amerike me ane te prones ky eshte budallallek..
  Ndryshuar pr her t fundit nga King_Arthur : 27-09-2008 m 13:12
  Gjergj Kastrioti org

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-12-2007
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Vetem ne qoftese ke 1 milion $ dhe i kalon ne ndonje banke amerikane te pajisin direkt me letra dhe padyshim qe duhet ti bindesh qe do investosh ne USA. do blesh shtepi ,dyqan apo ndonje gje tjeter.

 13. #33
  ***VIP***
  Antarsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 3 postime
  Martohu me shtetas amerikane. Hajt me trashegime.

 14. #34
  p.n.a.p.m.q.g.q.n.t.v.
  Antarsuar
  03-06-2005
  Vendndodhja
  Berat-Tirane-Milano
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga ujkus Lexo Postimin
  me shkolle
  Nga te gjitha menyrat kjo eshte me e veshtira!

  Po pate tru an jo rrugen e SHBA por dhe ne Shtepi te Bardhe shkon po te duash!
  Nse thon se lufta dmton paqen un "m.g.q.n.t.v." po ju them lufta pr liri sht paqia vet!

 15. #35
  Pasioni pr shkencn Maska e King_Arthur
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,429
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga m.g.q.n.t.v. Lexo Postimin
  Nga te gjitha menyrat kjo eshte me e veshtira!

  Po pate tru an jo rrugen e SHBA por dhe ne Shtepi te Bardhe shkon po te duash!
  ok na e thuaj nje variant qe mund te shkosh deri ne shtepine e bardhe .
  ore si e dini ameriken ju re fushe me lule ku po iken ne greqi .
  Gjergj Kastrioti org

 16. #36
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Ameriken e ke ne Shqiperi mor djal,po duhet te dish menyren se si te jetosh!
  Amerika eshte vetem pune-pune-pune,po takojme njerez qe kemi njohur qe ne vogeli & jan ber me te plakur se cmund te ishin,rri ore ne shqiperi,ke pune-qejf-qejf,cte duhet ai lloj sporti ty?!!
  Feel the pump √

 17. #37
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga King_Arthur Lexo Postimin
  ore po te ishte keshtu si do ti blinin te gjithe shtepi ne amerike . pastaj si do me ble shtepi ti pa qene ketu . ne radhe te pare duhet te jesh i rregjistruar nje here ketu ne usa . ah pastaj vetem nese shtepine e blen ti por ne emer te dikujt tjeter qe eshte ne amerike , pra ti shoku im mos fluturo me presh une jam me dokumenta dhe spo blej dot shtepi ketu jo ti qe sje fare ketu do me ble shtepi dhe te vish ne amerike me ane te prones ky eshte budallallek..
  Z King,
  Nuk eshte budallalek se ne Europ shembull konkret ne Zvicerr ti mundesh te blesh nje shtepi apo nje pron diqka tjeter dhe te fitosh nje vize te perjetshme por duhet te jet shuma paksa e majme per kete pune,
  E ti mos i thuaj njeriut nuk mundesh ket nuk mundesh ate se nuk je ti far Governatori ne SHBA qe te dish te gjitha ligjet..
  Me vjen keq por edhe ti dikur ke bere keso pytje e tash je mire dhe i ndeshkon te tjetert, Fjal popullore "Ai qe ka stomakun plot nuk ja din hallin te uriturit"
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 18. #38
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Antarsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ore kot pyes, ndonjeri nga ju e ka pare dokumentarin Sicko te Michael Moore, meqe ra fjala per ameriken? Une u tremba ... me doli nga qefi ai vend. Qenka sport me i rezikshem nga ce mendoja
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 19. #39
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  nigjoni i tfort

  vje i shoku jem prej tirone. anej i ka ec ene ka bo pare tmodhe. i kishte hyp nkok me ble i makin knej ka ameriqia. ene shkojm bashk ke i dealer me ble makin te re.

  e pysin kta per ssn, credit cards, home address ne usa. nigjo i thojn kta te dealer-it. po spate credit history ne nuk te shesim maqin. prit mer daj i thot shoku jem. une do e blej me pare mdor. i kon shqy syt amerikont se kta sbojn dot as ene i *ordh pa carta crediti hahahahahahaha

  ameriqia nuk osht ajo qi ka qen para 12 vjetesh kur erdha un. ene per doc. o bo shum veshtin.

  po qe se ti daje je nai katunar qi i bi kazmes gjith diten ec. po qe se je qytetor mshoji evropes
  no glove no love

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e maxhuni
  Antarsuar
  11-08-2008
  Vendndodhja
  Atje Ku S`Ke Qn NDoNJHeRe Ti :)
  Postime
  269
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  13 Mije Euro Te Dergoj Un ..... Po Ashu Shkruaj ne PV .....
  FJLt Jan Gā .... VePaT Jń Bųǻ

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Dy mnyra pr ta njohur Krijuesin
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:31
 2. Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 19-07-2007, 16:37
 3. C++ - Katr mnyra pr t shoqruar nj objekt me nj dritare
  Nga Neritan Hyso n forumin Arti i programimit
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-04-2007, 04:39
 4. Dy mnyra pr ta njohur Krijuesin
  Nga llokumi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2006, 17:49
 5. Shteti, mnyra dhe forma e ndrtimit t shtetit t Kosovs
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 13:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •