Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 23 prej 23
 1. #21
  Grup qe pati rrugen e paster te evoloj neper fadet e sotme fale glorifikimit te muzikes mainstream.
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 2. #22
  Citim Postuar m par nga Pratolini Lexo Postimin

  Kush nuk degjon Radiohead, humb mundesine per te degjuar muziken e vertete !
  Eh medet qe pershkruani perkufizmin e muzikes dhe limitet.
  Intellects whose desires have outstripped their understanding.
  Friedrich August von Hayek

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e SatanMyMasterSS
  Antarsuar
  02-10-2011
  Vendndodhja
  Hell
  Postime
  217
  Lol, eshte interesant se moshat e reja bejne krahasime shume te medhaja, poqese keta jane te medhenj ne kete rryme atehere na del se TOOL jane THE BEST OF THE BEST per ka eksperimentet. Poashtu harrohen shume do grupe qe kane bere dhe bejne muzik ende dhe perseri nuk hyn aq leht ne rrethin e 20 me te mireve e lere me Radiohead te hyjne ne kete grup te ngushte, por mire keshtu e ka jeta me te rinjet.
  Religion is hate,
  Religion is fear,
  Religion is whore

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muziks shqiptare!
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 14-03-2021, 10:06
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i prsosur i muziks popullore
  Nga StormAngel n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •