Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
 1. #1
  Moderator Maska e Pratolini
  Antarsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724

  Elita e muziks - Radiohead

  Nje prej grupeve me elitar ne boten e muzikes. Te inspiruar prej Beatles, Pink Floyd etj, grupi ka bere fame ne gjithe boten me menyren e vecante te interpretimit, me tekstet jashtezkonisht poetik-filozofik, dhe me karizmen e rralle qe perfaqeson kryetari i grupit Thom Yorke. Nje prej te pakteve grupe ku te gjithe anetaret jane te afte te luajne ne te pakten 3 vegla te ndryshme muzikore.

  Shperthimi erdhi ne fillim te viteve 90 dhe arriti kulmin me albumin "Ok Computer", i cilesuar si nje prej me te mireve te te gjitha koherave. Gjeniu Yorke e coi grupin ne te tilla nivele ku tashme jane ata qe inspirojne ( rasti me tipik eshte ai i grupit Muse )

  Larmishmeri per tu admiruar, e jashtezakonshme. Nga sondazhet e ndryshme neper forume apo qendra te specializuara te studimit te muzikes, eshte percaktuar si shume e veshtire perzgjedhja e nje playlisti me 10 kenget me te mira te grupit, sepse shijet ndryshonin kaq shume saqe rezultonin thuajse shumica e kengeve te albumeve si te preferuara prej dikujt.

  Performanca Live nga ato qe nuk harrohen per gjithe jeten. Grupi eshte i vecante pasi shumicen e kengeve i shkruan dhe kompozon ne te tille menyre qe te jene sa me te bukura ne versionin Live. Albumi i fundit i tyre "In Rainbows" solli nje tjeter risi ne boten e muzikes. Pas prishjes se kontrates me kompanine muzikore Emy Records, Radiohead vendosen qe albumin ta publikojne ne internet duke e lene ne dore te fansave vendosjen e cmimit.

  Kush nuk degjon Radiohead, humb mundesine per te degjuar muziken e vertete !

 2. #2
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Antarsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  shume grup i mire, me pelqen
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 3. #3
  Ka qene nje periudhe ku mund t'them se qdo dite e kam degju "Karma Police"

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-09-2007
  Vendndodhja
  N Kosoven e pa Rrym...
  Postime
  200
  muj me than qe k'ta jan Pink Floyd-at e ri ..

 5. #5
  Moderator Maska e Pratolini
  Antarsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Citim Postuar m par nga Rammstein_R Lexo Postimin
  muj me than qe k'ta jan Pink Floyd-at e ri ..
  Shume e vertete Rammstein.
  Ngjashmerite jane te dukshme ( duke qene se vete Radiohead edhe inspirohen prej tyre ) duke nisur qe prej vijes melodike, e deri tek tekstet. Ashtu sikurse Pink Floyd, edhe Radiohead kan tendenca te qarta kundra vendimeve te caktuara te politikes britanike dhe jo vetem ( kryesisht kunder Tony Blair ) Madje momentalisht po studiohet kenga e tyre e pare e albumit te fundit, "15 step" ku mendohet se edhe ajo ne vetvete permban nje mesazh anti politik, edhe pse kryesisht mendja pasi degjon kengen te shkon ne nje marredhenie me personale dashurore. Dy ( ose shume ) kuptimesia ka ndjekur ne menyre te vazhdueshme lyricsat e ketij grupi, duke i dhene nje karakter sa personal kengeve te tyre, aq edhe universal.
  Fatkeqesisht presupozohet se ky mund te jete edhe albumi i fundit i tyre. Kete e tregon edhe vete fakti se albumi eshte aq shume cilesor sa duket sikur pikerisht me kete magji grupi kerkon ta mbylle karrieren mbi 15 vjecare ( ndoshta per te vazhduar edhe solo ). Per me teper qe ndryshe nga dy albumet paraprirese, distanca kohore per kete album ka qene relativisht me e madhe. Gjithsesi keto jane vetem hipoteza dhe ne nuk na mbetet asgje me teper se sa thjesht te shpresojme qe Radiohead te vazhdojne rrugen qe kane ngitur me kaq lavdi, pasi jane ndoshta i vetmi grup prej te cilit ne keto dite mund te priten ende kryevepra te muzikes qe mund ti perballojne koherave.

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  22-09-2007
  Vendndodhja
  N Kosoven e pa Rrym...
  Postime
  200
  Pratolini ...ashtu kam mujt mi vrejt ...ne efektet , elementet e muzikes , ashtu edhe textet.

  mirpo ka qen mir qe asnjeher bota mos te jet pa nji grup qe kultivon ket lloj muzike , me nji filozofi te veqant , apo me nji psikologji qe e kan keto dy grupe...madheshtore legjendare ....

 7. #7
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Antarsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  40
  Postime
  326
  kot per kuriozitet, pse eshte bere kryeteme kjo?
  NeverAgainVolunteerYourself

 8. #8
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  se jan Radiohead
  Prektora

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-05-2009
  Postime
  9
  Pom bon pershtypje fakti qe eshte kryeteme, lexoja ne forum dhe kur e pashe u cudita, u regjistrova pastaj haha. Per momentin jane bendi me muziken me origjinale ne rruzull, dhe bend jo komercial. Jane vije e Pin Floydave, ne pergjithsi, ndersa kan influence ne detaje te ca bendeve tjera te 80's, si joy division e me pas edhe Tallking Heads.
  Definitivisht Thom york eshte vokali me i mire dhe kreativ i kohes, gjithashtu edhe pjestart e bendit jane shume kreativ tu e pase parasyshe faktin qe luajne ne shume instrumente njekohesisht.
  I pelqej keta se me pelqen muzika alternative, eksperimentale, psikodelike, art roku me nje fjale.
  Sa i perket albumit te fundit, per mendimin tim eshte albumi me i mire i 20 viteve te fundit e ndoshta edhe me tutje, per periudhen e vakumit mes dy albumeve te fundit, mendoj qe kan ndiku karrierat solo te pjesetareve, ne 2006 York ka lansu albumin solo edhe mendoj qe kan qen kto angazhime qe e kan vonu kohen e krijimeve te reja te bendit. Edhe sikur ta nderprenin muziken ata kan bere mjaftueshem qe te krahasohen me Floyd e Beatles. Gjithqka e tyre eshte perfekte, performancat live, coverimet e kengeve te te tjereve, modestia, te gjitha...

  Pershendetje

 10. #10
  Moderator Maska e Pratolini
  Antarsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Pershendetje Selfish. Me vjen mire qe pikerisht kjo teme ka sherbyer si pikenisje e regjistrimit tend ne Forumin Shqiptar !

  Per sa i perket influencave : Eshte e vertete. Thom disa here e ka theksuar pasionin e tij ndaj muzikes origjinale te Talking Heads, ashtu sikurse ka theksuar influencimin nga nje prej kompozitoreve ( dhe kengetareve ) me origjinal te viteve 90, Jeff Buckley.
  Per sa i perket albumeve, nuk mendoj se ka ndikuar shume albumi "The Eraser" i Thomit, sepse materiali qe perpunohet ne studion e grupit eshte aq i madh sa qe tani mund te nxjerrin shume mire edhe 2 apo 3 albume te tjere.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-05-2009
  Postime
  9
  Sigurisht, ndoshta ke te drejte, puna e albumit ishte thjesht mendim me baze llogjiken edhe kohen. UNe e di qe kane pas turne pas albumit te parafudnti dhe kan punu pastaj 2 vite per pergaditjen komplete te albumit te fundit.
  Mduken bend qe e mbushin publikun pa e pas mendjen te kuleta dhe gjepi i tyre.

  Sa i perket Buckleyt edhe pse skam shume material muzikore te tij, eshte njeri prej vokaleve qe me pelqejne shume, tgjitha i ka tbukura.

  Radiohead me te gjithe albumet e tyne kan eksperimentu, kan bo evoluuim ne muziken e tyne tu fillu nga albumi i pare gjer te kta te fundit si me muzike ashtu edhe me tekste, nga alternativa post grunge gjer ne artrock, eksperimetnal, ambient etc. Nga tekstet sociale gjer te ato surreale.
  Ne te gjitha albumet e tyne ka influenca varesisht prej kohes dhe pjekurise te bendit. Po prap potencoj qe bendi me influent ne ta eshte PFloyd, pastaj veq e veq ne albumet e tyne cekin per cdo tingull dhe per cdo motiv qe i ka qu gjer te ai tingull.

  SI bend kan preke shume gjana ne mnyren ma artistike te mundshme, si me tingull si me tekst, jan sherby per tgjithe veshet qe i pranojne, edhe pse jane trende pak per tu kapur, mendoj ne koncept.


  Cy'ya

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Antarsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  tani pse asht kryetem Radiohead ?
  NE KRAHASIM ME GRUPE TJERA MUZIKORE JAN TE PA NJOHUR.....

 13. #13
  Me gjithe dashamiresine, po kujt dreqin i ka vajtur ne mend te krahasoi kta me Pink Floyd?!
  Muzike bejne, por jane larg, shume larg...

 14. #14
  redhead girl Maska e underwater.love
  Antarsuar
  27-08-2009
  Vendndodhja
  hippyland
  Postime
  9
  Citim Postuar m par nga Pratolini Lexo Postimin
  Kush nuk degjon Radiohead, humb mundesine per te degjuar muziken e vertete !
  respekte,kjo teme meriton vertet te jete Kryeteme

  Radiohead jane te mrekullushem, s`kam fjale ti pershkruaj
  Muzika, teksti, vokali, cdo gje thurrur mjaft bukur

  do vecoja kenget TALK SHOW HOST, Rabbit in my Headlight, Karma Police, Street Spirit, Vanilla Sky, Creep, High and Dry, Paranoid Android, 2+2=5, Supercollide, IN Rainbows etj

  s`lodhem duke i degjuar
  Love our planet,hug a tree.

 15. #15
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar m par nga Rammstein_R Lexo Postimin
  muj me than qe k'ta jan Pink Floyd-at e ri ..
  e kush ta ka thene ty kete gje?
  mendja?

  shikoni cik o djelmosha se kur behet fjala per muziken angleze duhet ti dini gjerat pak si me themel .

  radiohead eshte nje grup i sukseshem i viteve 90's ne angli , por jo me te sukseshmet. cfare lidhje kane keta me rrymen e pink floyd?
  absolutisht asnje lidhje.
  pink floyd krijonte tinguj psychedelic , pra psychedelic rock , nje rryme qe u ngrit heret ne angli. e filluan beatles, hawkwind a pastaj pink floyd , procol harum e nga fundet e viteve 60 soft machine. kjo rryme ishte eksperimentale ne rock , por shume e preferuar ne ato vite si ne usa edhe ne britain. sigurisht britain e zoteronte kete lloj muzike e shume lloj muzikash ne ato vite , prandaj edhe usa i qujti ato vite british invasion.

  ndersa radiohead eshte alternative rock , qe ska lidhje fare me muziken qe prodhonte pink floyd. ke degjuar ndonje kenge te radiohead ti me free solo-kitare?--une per vete jo njehere. bujrum me sill nje kenge nqs ti e ke degjuar.
  ndersa tek pink floyd degjoje solo kitare me minuta te tera.
  jo or mik mos e ofendo pink floyd duke e krahesuar me radiohead.
  edhe stone roses ishin te frymezuar nga pink floyd , edhe oasis po ashtu. cfare do te thote kjo , se ata jane pink floyd the juniors?
  e sa per hapesin e temes.

  e di qe e pelqen si bande , edhe shijen tende sta heq dot.

  por per hir te bisedes , sikur ta krahesonim radiohead me grupet si stone roses , blur,pulp,oasis e mbi te gjitha the verve .......radiohead thumbs down mate....wouldnt stand a chance per nga talenti artistik i ketyre bandave.

  ika ne shqiperi e i vura re se shqiptaret ishin te magjepsur mbi kengen ''karma police'' .

  nuk mohohet fakti qe kenga ka tinguj vertet te bukur e te degjueshem.
  por a i ka lexuar valle ndonjeri liriket e asaj kenge?

  apo ec mor se muzika ka rendesi vetem !!


  ja po bej nje krahesim te vogel midis grupit pulp dhe radiohead tek liriket e kengeve ''karma police'' me ''common people''

  Common People--Pulp

  She came from Greece she had a thirst for knowledge,
  she studied sculpture at Saint Martin's College,
  that's where I,
  caught her eye.
  She told me that her Dad was loaded,
  I said "In that case I'll have a rum and coca-cola."
  She said "Fine."
  and in thirty seconds time she said,

  "I want to live like common people,
  I want to do whatever common people do,
  I want to sleep with common people,
  I want to sleep with common people,
  like you."

  Well what else could I do -
  I said "I'll see what I can do."
  I took her to a supermarket,
  I don't know why but I had to start it somewhere,
  so it started there.
  I said pretend you've got no money,
  she just laughed and said,
  "Oh you're so funny."
  I said "yeah?
  Well I can't see anyone else smiling in here.
  Are you sure you want to live like common people,
  you want to see whatever common people see,
  you want to sleep with common people,
  you want to sleep with common people,
  like me."
  But she didn't understand,
  she just smiled and held my hand.
  Rent a flat above a shop,
  cut your hair and get a job.
  Smoke some fags and play some pool,
  pretend you never went to school.
  But still you'll never get it right,
  cos when you're laid in bed at night,
  watching roaches climb the wall,
  if you call your Dad he could stop it all.

  You'll never live like common people,
  you'll never do what common people do,
  you'll never fail like common people,
  you'll never watch your life slide out of view,
  and dance and drink and screw,
  because there's nothing else to do.

  Sing along with the common people,
  sing along and it might just get you through,
  laugh along with the common people,
  laugh along even though they're laughing at you,
  and the stupid things that you do.
  Because you think that poor is cool.

  I want to live with common people,
  I want to live with common people etc...  Karma Police---Radiohead

  Karma police, arrest this man
  He talks in maths
  He buzzes like a fridge
  He's like a detuned radio

  Karma police, arrest this girl
  Her Hitler hairdo is
  Making me feel ill
  And we have crashed her party

  This is what you'll get
  This is what you'll get
  This is what you'll get when you mess with us

  Karma Police
  I've given all I can
  It's not enough
  I've given all I can
  But we're still on the payroll

  This is what you'll get
  This is what you'll get
  This is what you'll get when you mess with us

  And for a minute there, I lost myself, I lost myself
  Phew, for a minute there, I lost myself, I lost myself

  For for a minute there, I lost myself, I lost myself
  Phew, for a minute there, I lost myself, I lost myself  BESOJ SE E DALLONI LEHTE NDRYSHIMIN

 16. #16
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar m par nga underwater.love Lexo Postimin
  respekte,kjo teme meriton vertet te jete Kryeteme
  e bera tere ate shkrim pak me larte , vetem sepse kjo teme nuk meriton aspak te jete kryeteme .

  kryetema meritojne , Beatles, Rolling Stones, David Bowie , Pink Floyd,Queen, The Clash, Joy Division aka New Order , Oasis , The Verve e shume e shume banda te tjera angleze. Duhet shume kohe me i numeruar te gjitha , prandaj e lashe me aq.

  lol

 17. #17
  Po kur shkruani, e beni sa per te kaluar kohen apo nuk dini cfare te beni tjeter?


  Radiohead jane thjesht te vecante e te pakahasueshem...gjeni!


 18. #18
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  Nga far ekzistojn nga vitet 90 e ktej, askush m shum se kta nuk ka sjell risi n interpretimin e muziks DHE T TINGUJVE, prandaj konsiderohen si pasardhsit e Led Zeppelin dhe Pink Floyd, jo thjesht muzikalisht.

  Tema do qndroj kryetem.
  Prektora

 19. #19
  Moderator Maska e Pratolini
  Antarsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Cuna, ju kerkoj falje qe po kthej pergjigje pak me vonese por nuk e kisha pare temen per nje fare kohe.

  Tani si fillim, dua te sqaroj dicka : gjeja me e pavlere dhe drejtimi me i gabuar qe mund ti japim ne temes, eshte te zihemi se kush eshte me i mire e kush eshte me i keq ; kush duhet kryeteme e kush nuk duhet. Dua te them, come on shoke dhe shoqe, nuk eshte se mbeti Radiohead apo Pink Floyd apo Rolling Stones per nje kryeteme ne forumin shqiptar. Me mire sesa te hiqet kjo si kryeteme, une do t'ju sugjeroja ( ne vecanti smth_poetic ) te shkruanit per grupet tuaja te cilat mund te sherbejne si kryetema gjithashtu.

  Kjo sa per hyrje. Do perpiqem tani ti kthej pergjigje Smth Poetic per te gjitha pyetjet apo diskutimet qe ngre ai/ajo.

  radiohead eshte nje grup i sukseshem i viteve 90's ne angli , por jo me te sukseshmet. cfare lidhje kane keta me rrymen e pink floyd?
  absolutisht asnje lidhje.
  Je shume gabim. Nuk e di sa e ndjek muziken e ketij grupi, por nese degjon albumet Kid-A, Amnesiac apo Hail to the Thief, do shohesh ngjashmerine jo vetem ne tinguj ( mbizoteron elektronika, sikurse ne disa albume te Pink Floyd ) por edhe ne koncept ( political songs ). Ashtu sikurse edhe Pink Floyd, rryma ne te cilen vepron ky grup quhet Art Rock, ku ne themel qendron te eksperimentuarit dhe albumi-koncept.
  A jane Radiohead Pink Floyd-at e shekullit 21 ?? Kjo ha diskutim. Gjithsesi te sugjeroj te hedhesh nje sy neper internet dhe do bindesh se debati eshte mjaft i gjere, cka do te thote se ngjashmeria mes tyre eshte e padiskutueshme.

  ndersa radiohead eshte alternative rock , qe ska lidhje fare me muziken qe prodhonte pink floyd. ke degjuar ndonje kenge te radiohead ti me free solo-kitare?--une per vete jo njehere. bujrum me sill nje kenge nqs ti e ke degjuar.
  ndersa tek pink floyd degjoje solo kitare me minuta te tera.
  Ngjashmeria ndermjet dy grupeve qendron ne te kunderten e kesaj, pra jo ne solo kitare, por ne elektronike ( ki parasysh The dark side of the moon apo albumet e hershme si Ummagumma )
  Pjesa solo me kitare qe kerkon ti, i perket nje rryme qe nuk perputhet me ate te Radiohead ( anon me shume nga hard-rock ), por gjithsesi elektronikja jo gjithmone eshte pjese e tyre. Po ti jap ketu disa shembuj
  1: Last Flowers
  2: True love waits
  3: Faust Arp

  Besoj mjaftojne megjithese ka shume te tjera.

  edhe stone roses ishin te frymezuar nga pink floyd , edhe oasis po ashtu. cfare do te thote kjo , se ata jane pink floyd the juniors?
  Duhet te bejme nje marreveshje bashke ; stone roses dhe oasis mos ti permendim me ne kete bisede, sidomos te dytet. Jane shume poshte nivelit per te cilin po diskutojme, jo po hajde fusim edhe Coldplay ketu tani apo Green Day.

  por per hir te bisedes , sikur ta krahesonim radiohead me grupet si stone roses , blur,pulp,oasis e mbi te gjitha the verve .......radiohead thumbs down mate....wouldnt stand a chance per nga talenti artistik i ketyre bandave.
  Stone roses dhe Oasis i sqarova nje here, jane fare banal. Blur dhe Pulp jane grupe relativisht te mire, por fare te parendesishem per risine dhe peshen artistike. Perjashtim bejne The Verve, megjithese po ngaterrojme shapen me sheqerin keshtu.

  ika ne shqiperi e i vura re se shqiptaret ishin te magjepsur mbi kengen ''karma police'' .

  nuk mohohet fakti qe kenga ka tinguj vertet te bukur e te degjueshem.
  por a i ka lexuar valle ndonjeri liriket e asaj kenge?

  apo ec mor se muzika ka rendesi vetem !!
  Sa po vjen e po me ben te kuptoj se flet ne ajer, nuk ke njohuri te mjaftueshme mbi Radiohead. Karma Police, apo Creep, jane kenge fare limonate, nga ato qe me demek quhen radiofonike. Duhet ta dish mire qe nuk mbajne thelbin e nje grupi, sikurse nuk mban thelbin e Metallica-ve Nothing else matters. Nese po gjykon shijet e shqiptareve kjo eshte nje ceshtje tjeter, jam dakort me ty. Kam pare edhe njerez te formuar artistikisht ( si psh vokalisti i ASD ) qe e identifikojne Radiohead me kengen Creep. Mirepo nese gjykon vete grupin, atehere bene mire te lexosh tekstet e albumit Hail to the thief, In Rainbows apo Amnesiac ( ku ka edhe nota jazz me influence nga Miles Davis dhe Coltrane )
  Hidh nje sy tek songmeanings.com dhe shif sesi mijera poet marrin frymezim dhe clirojne me mijera versione rreth teksteve te Radiohead, te ngarkuara tej mase filozofikisht dhe politikisht. Lere Karma Police, por lexo Harrowdown Hill psh :

  Don’t walk the plank like I did
  You will be dispensed with
  when you’ve become inconvenient

  Up on Harrowdown Hill
  The way you used to go to school
  That’s where I am
  That’s where I'm lying down

  Did I fall or was I pushed?
  did I fall or was I pushed?
  And where’s the blood?
  And where’s the blood?

  But I'm coming home
  I’m coming home
  To make it alright,
  so dry your eyes

  We think the same things at the same time
  We just can’t do anything about it

  We think the same things at the same time
  We just can’t do anything about it

  So don’t ask me, ask the ministry
  Don’t ask me, ask the ministry

  We think the same things at the same time
  There are so many of us
  So you can’t count

  We think the same things at the same time
  There are so many of us
  So you can’t count...

  Can you see me when I am running?
  Can you see me when I am running?
  Away from there...
  Away from there...

  I can’t take the pressure
  No one cares if you live or die
  They just want me gone
  They want me gone

  And I'm coming home
  I'm coming home
  To make it all right
  so dry your eyes
  We think the same things at the same time
  We just can’t do anything about it

  We think the same things at the same time
  There are too many of us so you can’t
  There are too many of us so you can’t count...

  It was me walking to the back of Harrowdown Hill
  It was me walking to the back of Harrowdown Hill

  It was a slippery, slippery, slippery slope
  It was a slippery, slippery, slippery slope
  I felt me slipping in and out of consciousness
  I felt me slipping in and out of consciousness

  I feel me...

  kryetema meritojne , Beatles, Rolling Stones, David Bowie , Pink Floyd,Queen, The Clash, Joy Division aka New Order , Oasis , The Verve e shume e shume banda te tjera angleze. Duhet shume kohe me i numeruar te gjitha , prandaj e lashe me aq.
  Nese do pranoja se nuk meritojne te jene Beatles kryeteme dhe e meritojne Radiohead, kjo do te thoshte as me pak e as me shume se jam i shkare. Askush nuk te ka ndaluar te hapesh nje teme per The beatles. E njejta gje vlen per RS, David Bowie, PF, The Verve apo REM ( qe e ke harruar )
  Pastaj Queen, The clash, Joy division, Oasis apo Coldplay & company jane komplet jashte teme.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Pratolini : 09-12-2009 m 11:50

 20. #20
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  Varja Pratolini, se nuk din flasin. Nuk i kan dgjuar. Dhe as lexuar.


  Pr ta hequr qafe "Karma Police". sht nj ndr kngt m t rndomta pr nivelin e krijimtaris t ktij grupi muzikor. E kuptueshme q ka br buj tek masat.
  Prektora

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lajme nga bota e muziks shqiptare!
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 14-03-2021, 10:06
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Enciklopedia e Muzikes Popullore Shqiptare
  Nga Darius n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 20:09
 4. Folklori muzikor
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55
 5. Ndue Shyti, krijues i prsosur i muziks popullore
  Nga StormAngel n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-09-2004, 11:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •