Close
Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 501
  1. #21
    Mancini mendohet: Do të qëndroj


    Pas një bisede të gjatë me presidentin Massimo Moratti,
    trajneri i Interit, Roberto Mancini, e ka bërë zyrtare deklaratën e tij në
    të cilën ai e tërheq atë çfarë ka thënë mbrëmë dhe ka theksuar se dëshiron
    ta udhëheqë ekipin edhe në sezonin e ardhshëm.






    “Askush më shumë se presidenti Moratti, të gjithë adhuruesit e Interit
    dhe e gjithë skuadra jonë nuk e din si është të ndjehesh kur humb një objektiv
    të cilin aq shumë e dëshironim. Shpresoj që njerëzit e kyçur në futboll ta kuptojnë
    zemërimin dhe inatin e këtyre momenteve delikate”, ka thënë Mancini në
    deklaratën e fundit pas takimit me presidentin e klubit.

    “E falënderoj presidentin Massimo Moratti që më dha forcë të kuptoj
    momentin dhe që më kuptoi mua. Ndjej keqardhje për ndonjë keqkuptim”.

    “Ekipi tashmë e din këtë: ne jemi të gatshëm të luftojmë deri në minutën e fundit,
    me një intensitet të madh për të fituar edhe skudeton tonë të tretë radhazi
    dhe të përpiqemi të fitojmë Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm”, ka shtuar Mancini.


    _______________
    FORCA INTER
    _______________
    Telegrafi Sport
    _______________
    Inter Campione d'Italia!!
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

  2. #22
    Perjashtuar Maska e liverpool
    Anëtarësuar
    12-05-2007
    Vendndodhja
    Merseyside RED
    Postime
    42
    Citim Postuar më parë nga oliinter Lexo Postimin

    te vjen keq qe sheh plehrat e liverpulit te fitojn aq lehte ne dy ndeshjet.
    Ti djale i mbare duhet te jesh realist dhe jo pseudotifoz. Kur te permendesh Liverpool duhet te lash gojen me "ACID". Nuk ju kemi ofenduar Interin asnjeher perkundrazi ju kemi vleresuar, po jo ju te ofendoni Liverpool qe eshte nje nga ekipet me te medha ne Bote dhe Forca e III-te ne EUROP. Ate plere mbaje per vete dhe per edukaten tende qe nuk ja ke sensin "Etikes se komunikimit ne nje Forum ku lexojne 36.000 Anetar. Mundohu te rezervohesh ne te tilla raste dhe mos fol me verberizem pasi nuk te falet.

    I uroje FC INTERNAZIONALE te shpallet kampione ne SERIA A per heren e 3-te radhazi. Suksese me tej.

  3. #23
    oo kukuku me kon ke met o inter ti je fenomenal me qfare trajneri ke met qetash
    AIG

  4. #24
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    per nje gje me vjen mire qe me ne fund edhe ne kuptuam qe nuk mund te fitojm gjithcka.

    po ktheheshim si juve dikur.

    forca INTER
    vari leshte

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Alex731
    Anëtarësuar
    06-04-2007
    Postime
    540
    Ska komente, ju rahu Liverpoll brenda e jasht, kshu qe u treguat se skeni force per tu futur mes klubeve me te mira.aq realiteti ndonjeher eshte i hydhur po cka me ba.
    Lidhjet e faqeve personale mund ti vendosni tek profili juaj por jo në firmë. Stafi i forumit!

  6. #26
    Citim Postuar më parë nga EkOnOmIsTi Lexo Postimin
    Mbas eleminimit nga chemipos ky eshte lajmi me i mire qe mund te merrnin tifozet e interit.

    Me ate tranjer qe keni ju do ishte me mire ta kishit flakur qe ne fillim te sezonit sepse ai dhe nje kampionat qe e fitoi e fitoi kur tgjitha ekipet ishin ne krize.
    Ou, e pse qeka cope cope Mancini keshtu? Apo dy vjet rrjesht qe e nxorri Interin kampion ishin skuadrat ne krize? Dhe sidomos kur flisni ju te juves te hapni barkun. Se ku e gjeni ate kurajo? Qe kur spo ju ndihmojne me arbitrat spo ngrini me koke. Numeroni sa here po del interi kampion dhe lereni Mancinin se ai e ka ne terezi

  7. #27
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ou, e pse qeka cope cope Mancini keshtu? Apo dy vjet rrjesht qe e nxorri Interin kampion ishin skuadrat ne krize? Dhe sidomos kur flisni ju te juves te hapni barkun. Se ku e gjeni ate kurajo? Qe kur spo ju ndihmojne me albitrat spo ngrini me koke. Numeroni sa here po del interi kampion dhe lereni Mancinin se ai e ka ne terezi
    Edhe sa here do te del ?? rruge e gjate per te arritur tek Zonja atje lart 27 i numerojme edhe pse 30 me te drejt, 1 te cilen ia dhan interit dhe 2 qe e denuan ia hoqen, behet fjale per titujt si kampion i italis, ndersa Interi i ka vec nja 16 apo 17 se di sigurt, do arrije do arrije rehat hahahah sa kam qesh.

    Beri qef Interi kto dy/tre vitet e fundit tash kthehen te medhejt serish dhe do filloje lufta e Interit me Lacion Udinesen Sampdorien per nje vend ne Champions League dhe Uefa Cup si cdoher

  8. #28

  9. #29
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ju milanezet dhe juventinet nje surrat keni
    Hahahha jo more skena nje surat perkundrazi, Interi me Milanin jane te perafert, ndersa rivalitetin me te madh e kan kunder Juves , si Interi ashtu edhe Milani

  10. #30
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ou, e pse qeka cope cope Mancini keshtu? Apo dy vjet rrjesht qe e nxorri Interin kampion ishin skuadrat ne krize? Dhe sidomos kur flisni ju te juves te hapni barkun. Se ku e gjeni ate kurajo? Qe kur spo ju ndihmojne me albitrat spo ngrini me koke. Numeroni sa here po del interi kampion dhe lereni Mancinin se ai e ka ne terezi

    Mancini ne terezi edhe pse jam tifoz i interit nuk e dua Mancinin
    dhe definitivisht nuk e ka vendin ne Inter.

    - Largoj Adrianon
    - Nuk mundet te krijoj nje diciplin ne Inter.
    (Lojtaret e Interit ndeshkohen me karton te kuqe,
    ne loje me Liverpoolin e pam nje egoizem te sulmueseve
    posaqerishte Cruzit po te ishte ndonje trajner tjeter Cruz nuk do
    te qendronte as ne stol më.)
    - Nuk mundet te krijoj nje loje qe terhjek shikuesit ne stadium
    por ky problem perfshin tere Serie A.
    - Nuk eshte pune e madhe ta fitosh skudeton me Interin
    sepse te gjithe e dim se qfare fondi te lojtareve ka ketu
    e rendesishme edhe Champion League.

    Ndoshta e kam gabim por ky eshte mendimi im !!



    FORCA INTER (Adriano & Ibra)

    _______
    Inter Campione d'Italia!!
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

  11. #31
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Kujdes ju Juventina kur flitni per Interin se nuk jeni te hajrit ju,Seria B po ju terheq shum atje dilni kampion ju,kurse ne Seria A jemi na qe e mbajm titullin lart po me djers jo si ju me arbitra dhe me Moxhaaaaaaaaaa.


    Forcaaaaaa Interrrrrr.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    interrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrr dhe vetem inter,

    shttttttttttttttttttttttttttttttttt ju tjeret se skeni goje me fole
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  13. #33
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ou, e pse qeka cope cope Mancini keshtu? Apo dy vjet rrjesht qe e nxorri Interin kampion ishin skuadrat ne krize? Dhe sidomos kur flisni ju te juves te hapni barkun. Se ku e gjeni ate kurajo? Qe kur spo ju ndihmojne me arbitrat spo ngrini me koke. Numeroni sa here po del interi kampion dhe lereni Mancinin se ai e ka ne terezi
    Ne rradh te pare me behet qefi qe e di pse i ka fitu ato kampionate mancini.
    Ne rradh te dyte ska fitu akoma 2 nji ka fitu vet se nji ju a dham ne apo harruat.
    Pastaj ne skemi nevoj per albitra dhe kete po e tregojm kete vit qe dhe pse i kemi kunder prap jemi me mire se sa milani dhe fiorentina qe jan icik me lart se ne per nivel lojtaresh.
    Ne rradh te trete sduhet te harrosh se italia ne europ me Juventusin dhe me Milanin krenohet se me keto te tjerat ska par noiher hajer pervecse zhgenjime.
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  14. #34
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Ku te kthehet PERANDORI perseri per ndeshje te medha ai ishte dhe eshte dhe do te jete gjithmonë.

    Adriano eshte ylli i Interit.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  15. #35
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Citim Postuar më parë nga EkOnOmIsTi Lexo Postimin
    Ne rradh te pare me behet qefi qe e di pse i ka fitu ato kampionate mancini.
    Ne rradh te dyte ska fitu akoma 2 nji ka fitu vet se nji ju a dham ne apo harruat.
    Pastaj ne skemi nevoj per albitra dhe kete po e tregojm kete vit qe dhe pse i kemi kunder prap jemi me mire se sa milani dhe fiorentina qe jan icik me lart se ne per nivel lojtaresh.
    Ne rradh te trete sduhet te harrosh se italia ne europ me Juventusin dhe me Milanin krenohet se me keto te tjerat ska par noiher hajer pervecse zhgenjime.

    Haha Ekonomisti ti me shtyn me qesh,kuptohet se me mire se millani jeni sepse pleq krejt ata,po me kujtohet para nje viti Juventinat nuk u ndalshin duke thene,do te shohim vitin tjeter kur do jemi ne Seria A,po tash jeni ne Seria A po ku ne vendin e 3 hahaha ok ok.

    Rroft Moxhi per ju.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  16. #36
    Juventini Maska e EkOnOmIsTi
    Anëtarësuar
    22-05-2005
    Vendndodhja
    Pse Do Vish Dhe Ti ?
    Postime
    2,406
    Citim Postuar më parë nga Black_Mamba Lexo Postimin
    Haha Ekonomisti ti me shtyn me qesh,kuptohet se me mire se millani jeni sepse pleq krejt ata,po me kujtohet para nje viti Juventinat nuk u ndalshin duke thene,do te shohim vitin tjeter kur do jemi ne Seria A,po tash jeni ne Seria A po ku ne vendin e 3 hahaha ok ok.

    Rroft Moxhi per ju.
    Ncncncncncncn po a je ne vete mer shoku se me habite!!

    Ti shif ca lojtaresh ka Juventusi dhe cfare Lojtaresh ka Interi skemi pse te pretendojme me shume se kaq me kete ekip qe kemi. Pastaj mos harro se jan nja 6 pike 3 me napolin dhe 3 me rexhinen qe na i kan heq komplet pa pik lidhje ok.
    S |< R /\ p /\ |_ |
    Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

  17. #37
    Inter Milan [2 - 1] Palermo


    5' [1 - 0] P. Vieira

    25' [1 - 1] M. Materazzi (o.g.)

    36' [2 - 1] L.A.G. Jimenez




    ____
    Inter Campione d'Italia!!
    2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

  18. #38
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    na nevojitej kjo fitore ne kampionat.

    shpresoj te mbajn kete ritem sepse jane lekundur shume pas humbjes ne champions.

    forca Inter
    vari leshte

  19. #39
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    Citim Postuar më parë nga Black_Mamba Lexo Postimin
    Ku te kthehet PERANDORI perseri per ndeshje te medha ai ishte dhe eshte dhe do te jete gjithmonë.

    Adriano eshte ylli i Interit.
    nuk e di por une mendoj se brazilainet nuk jane shume te mirepritur tek Inter.

    nese julio cesar nuk do ishte ne kete nivel qe eshte sot pale ku do ta dergonte idioti manco sanco panco.


    ishalla keput qafen kete fundsezoni
    vari leshte

  20. #40
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Citim Postuar më parë nga oliinter Lexo Postimin
    nuk e di por une mendoj se brazilainet nuk jane shume te mirepritur tek Inter.

    nese julio cesar nuk do ishte ne kete nivel qe eshte sot pale ku do ta dergonte idioti manco sanco panco.


    ishalla keput qafen kete fundsezoni

    Manco duhet te largohet ky e shkatroi Adrianon,fajtori kryesor ky eshte ky mundohet te bjere sllav ne skuader,ja tash per ne fund kishe nxjerur nje list me emrat e lojtareve qe don me i pru ne Inter njeri nder ato ishte Serb me duket ku do te beje ekip te fort mandej me ata sllav te qelbur.

    Sipas meje ki duhet ta kthej Adrianon patjeter dhe te punohet me teper me ate njeri,ndoshta hallet e veta i ka pasur dhe eshte desht qe te mbahet me teper ne loje,jo se ndonjeri prej ketyre si prsh Suazo ka bere dicka.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

Faqja 2 prej 26 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. FC Inter, kampionët e Italisë (#2)
    Nga interX në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 524
    Postimi i Fundit: 14-03-2009, 19:41
  2. Projektet greko-serbe për pastrim etnik
    Nga Drini_i_Zi në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 136
    Postimi i Fundit: 03-03-2009, 08:19
  3. Goran Bregoviç për herë të parë koncert në Tiranë
    Nga BOKE në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 366
    Postimi i Fundit: 21-04-2006, 10:51
  4. Projekti i zhdukjes së shqiptarëve - Ivo Andriq
    Nga Dita në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 26-02-2005, 18:46
  5. Roli i Italise ne Ballkan
    Nga Eni në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •