Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681

    Njoftim per Administratoret

    Une qe ne fillim te regjistrimit ne kete forum (27-12-2004) kam zgjedhur si opsion mosdhenien e adreses sime te emailit por kam zgjedhur si opsion vetem njoftim nga stafi kur kam masazhe private.
    Dmth qe adresen time mbase mund ta shohin te gjithe antaret e stafit nga ku lind edhe problemi, sepse ne kete adrese mua me vijne reklama te ndryshme nga subjekte private Shqiptare qe mua nuk me interesojne .
    Keto subjekte private une as i njof e as kam shkembyer email ndonjeher pasi kete email e perdor vetem per forumin.
    Nga kjo arrij ne konkluzion se ne stafin tuaj dikush jep keto informazione dhe une mund te mos jem i vetmi me nje problem te tille.
    Mund edhe te gaboj ne konkluzionin tim dhe ne rast te tille kerkoj ndjese qe tani.

    Realisht mua nuk me prish pune , praktikisht tregon qe ne staf dikush punon edhe per dike tjeter dhe ky nuk eshte rasti i pare.

    Ky eshte edhe njoftimi i radhes ne posten time.

    ................ [nuk eshte nevoja te vendosesh mesazhin ketu, sepse keshtu po ju ben reklame falas ketyre personave]..............



    Mendoj se adresat tona duhet te jene pak me te sigurta.
    dardajan
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 12-03-2008 mė 11:03
    larguar forever

  2. #2
    Ky shqetesim eshte ngritur nga Dardajan dhe ai i eshte drejtuar administratoreve te forumit. Cpune kane 30 te tjere qe fusin hundet ne kete teme dhe ja kercasin muhabetit per shtate pale qejfe? Kush ju autorizon ju te nderhyni ne gjera teknike te forumit? Eshte thene e sterthene me qindra here qe ne kete nenforum, pra Verejtje dhe Keshilla pervec anetarit qe ben nje ankese, moderatorit ndaj te cilit drejtohet kjo ankese dhe smod e admin qe i trajtojne keto probleme si staf superior, asnje tjeter nuk ka te drejte te nderhyje dhe te degjeneroje temat ne replika boshe e pafund.

    Dardajan per kete problem duhet te te japi pergjigje Fiori ose Albo. Mund te te them vetem qe nuk me ka ndodhur kurre ne keto vite nje problem i tille. Madje as qe kam degjuar. Nese rasti jot eshte i shkeputur atehere duhet pare mundesia tjeter, dmth qe adresa jote mund te jete mesuar ne rruge te tjera.

  3. #3
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Ky shqetesim eshte ngritur nga Dardajan dhe ai i eshte drejtuar administratoreve te forumit. Cpune kane 30 te tjere qe fusin hundet ne kete teme dhe ja kercasin muhabetit per shtate pale qejfe? Kush ju autorizon ju te nderhyni ne gjera teknike te forumit? Eshte thene e sterthene me qindra here qe ne kete nenforum, pra Verejtje dhe Keshilla pervec anetarit qe ben nje ankese, moderatorit ndaj te cilit drejtohet kjo ankese dhe smod e admin qe i trajtojne keto probleme si staf superior, asnje tjeter nuk ka te drejte te nderhyje dhe te degjeneroje temat ne replika boshe e pafund.

    Dardajan per kete problem duhet te te japi pergjigje Fiori ose Albo. Mund te te them vetem qe nuk me ka ndodhur kurre ne keto vite nje problem i tille. Madje as qe kam degjuar. Nese rasti jot eshte i shkeputur atehere duhet pare mundesia tjeter, dmth qe adresa jote mund te jete mesuar ne rruge te tjera.
    Edhe une e kam te njejten ankese si hapesi i temes.

  4. #4
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    2,501
    Edhe une e kame te njejten ankes sot me ka ardhur i njejti email sic i paska ardhur edhe hapsit te temes,e keshtu qe me vin edhe tjera ne lidhje me reklama te lloj llojshme dmth te gjitha ishin rreklama te Shqiperis.

    Flm per mirekuptim.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  5. #5
    I njejti problem prandaj po shkruajm, mirpo tani u bindem se kta e-maila komercial qe na vijne dite e perdite zanafillen e kane ne FSH.

  6. #6
    Atehere nese keni shqetesim te njejte shkruani per ate dhe jo llogje kavaje me njeri tjetrin.

    Citim Postuar mė parė nga tigrimevija
    I njejti problem prandaj po shkruajm, mirpo tani u bindem se kta e-maila komercial qe na vijne dite e perdite zanafillen e kane ne FSH.
    Cfare te bindi ty qe e ka burimin nga FSH?

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Po nese te gjitheve na vijne emaili te njejta atehere duhe te shofim cfare kemi te perbashket apo jo Darius? Besoj se e ke kapacitetin e duhur per te kuptuar aq gje apo jo, sepse edhe per ironi duhet te kesh pak tru.

  8. #8
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Cuditerisht mua nuk me vijne gjera te tilla asnjehere! Si behet qe vetem juve u vijne kur une i kam te hapura te dy opcionet. Mund te marr mail edhe nga stafi edhe nga anetaret. Por nuk me vijne budalaqe te tilla. Ju qe keni dhene adresat te /BallkanWEB/ e te ngjashme mos u ankoni ne forumin, sepse kjo qe po thuani nuk eshte e vertete fare...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Baptist : 11-03-2008 mė 22:23
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  9. #9
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
    Cuditerisht mua nuk me vijne gjera te tilla asnjehere! Si behet qe vetem juve u vijne kur une i kam te hapura te dy opcionet. Mund te marr mail edhe nga stafi edhe nga anetaret. Por nuk me vijne budalaqe te tilla. Ju qe keni dhene adresat te organizata Mjaft e te ngjashme mos u ankoni ne forumin, sepse kjo qe po thuani nuk eshte e vertete fare...
    Ne te gjithe budallenj ketu ti je me i mencur ?

  10. #10
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Baptist Lexo Postimin
    Cuditerisht mua nuk me vijne gjera te tilla asnjehere! Si behet qe vetem juve u vijne kur une i kam te hapura te dy opcionet. Mund te marr mail edhe nga stafi edhe nga anetaret. Por nuk me vijne budalaqe te tilla. Ju qe keni dhene adresat te organizata Mjaft e te ngjashme mos u ankoni ne forumin, sepse kjo qe po thuani nuk eshte e vertete fare...
    Po une qe nuk lexoj organizatat Mjaft . lool

    Dhe mua kane filluar me vine , reklama te tilla (gje qe u habita njehere ) .. psh nga nje butike cantash ne Tirane , biles kishte dhe kupona me ulje cmimi. Po per fat te keq nuk jetoj ne Tirane . I do njeri keto tja forward keto kuponat , jane neper butika te ndryshme sa per info . loool

    E de se nuk na prishin pune , mua jo njehere se gjithmone per forumin perdor , email extra sepse dihen keto gjera dhe mund te ndodhin .

    Dardajan , per forumin perdor ndonje adrese email qe jane per free ne yahoo . Dhe kaq , le te cojne reklama sa te duan

  11. #11
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    dardajan, kliko pak mė poshtė..

    http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&q=email+collector&btnG=Searc h


    Seriozisht do t'i lėsh gjithė kėta njerėz qė dalin te ato adresa pa bukė?
    Apo je aq pa qejf sa ke menduar tė luftosh me motorėt e kėrkimit?

    Quhet e-mail marketing..pėr mendimin tim, grise nga fjalori dhe fli i qetė. Nė mos,


    yxhym kundėr mullinjve.
    Prektora

  12. #12
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga Cimo Lexo Postimin
    Ne te gjithe budallenj ketu ti je me i mencur ?
    Une nuk te quajta budalla eshte gjykim i yti ky.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Mua mė vijnė pėrditė reklama nga mė tė ndryshmet, por kurrė nuk mė ka shkuar mendja se ata adresėn e kanė marrė nė kėtė forum.

  14. #14
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Po une qe nuk lexoj organizatat Mjaft . lool

    Dhe mua kane filluar me vine , reklama te tilla (gje qe u habita njehere ) .. psh nga nje butike cantash ne Tirane , biles kishte dhe kupona me ulje cmimi. Po per fat te keq nuk jetoj ne Tirane . I do njeri keto tja forward keto kuponat , jane neper butika te ndryshme sa per info . loool

    E de se nuk na prishin pune , mua jo njehere se gjithmone per forumin perdor , email extra sepse dihen keto gjera dhe mund te ndodhin .

    Dardajan , per forumin perdor ndonje adrese email qe jane per free ne yahoo . Dhe kaq , le te cojne reklama sa te duan
    Ishte gabim nxitimi te cilin kam permiresuar (po gati i paskeni ndenjur- pa kaluar as dy minuta te plote prej postimit!!!), ndonese edhe Mjafti ka shitur adresa shqiptaresh para disa muajsh per kompanite celulare. Shikoni pak nese ju qe po ankoheni jeni te gjithe te regjistruar ne BalkanWeb se mund t'ju dali e vertete kjo.

    Mua asnjehere nuk me kane ardhur letra nga adresat qe nuk i njoh, (mos ndoshta pse e kam te regjistruar me vendndodhje ne amerike - kush e di !) ~ por une jam i sigurt qe nuk eshte per shkak te FSH. Edhe ne ate rast sigurisht nuk do te shpetoja ma marrur 'spam' bile nga firmat amerikane, gje qe nuk me ndodhe.

    Flini mendjen mund te jete dicka krejtesisht tjeter.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga Cimo Lexo Postimin
    Edhe une e kam te njejten ankese si hapesi i temes.
    edhe une , por te gjitha publicitetet shkojn ne SPAM tash ka me pak ..
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  16. #16
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Mendoj se spjegimi i darwin eshte nga me te arsyeshimt.

    Qr ne momentin qe ju krijoni ne adrese elektronike, programe te specifikuar per kerkimin e adresave jane ne gjendje te zbulojne adresen tuaj. Pse disa marrin email te tilla spam dhe disa te tjere jo, varet nga shume faktore.

    Por jo vetem adresat elektronike!

    Dy muaj me pare bleva nje celular te ri (pako sebashku me numer te ri) dhe dy dite pasi e bleva mora kater thirrje me numer te fshehur nga disa qe e quanin veten kompani sigurimi per celulare. Me te drejte u ankova tek kompania nga mora telefonin mbi arsyjen e ekspozimit te numrit tim!!

    Pergjigja: Eshte ne interesin e kompanise tone qe numri jot te jete plotesisht i pazbuluar nga pjese te treta, qe rezultojne ne indinjime dhe pakenaqesi si kjo. Por te tilla kompani kane programe te fuqishme nga arrijne te zbulojne c'do numer te ri, fill pas aktivizimit ne rrjetin celular dhe te tregohem i sinqerte eshte krejteshisht jashte mundesive tona te evitojme nje dicka te tille.

    Shqetesimi juaj eshte i drejte, personalisht kam marre email te tilla po adresa ime eshte e ekspozuar po ashtu.

    Ky ishe mendimi im.

    Nje pergjigje me te sakte mund te japin administratoret, te cileve u eshte drejtuar pyetja.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  17. #17
    MiKeL Maska e Orgjinal
    Anėtarėsuar
    22-11-2007
    Vendndodhja
    Afer Teje
    Postime
    27
    nese me lejohet!
    kur hap nje adres e-maili keni dhe opsionin e shtetesis.
    dhe personat qe bej reklama ja dergojne te gjith adresat qe ndodhen me shtesi shqiptare.
    Nese gaboj ne ate qe kam then na falni per nderhyrjen time.
    Vdekja eshte e bukur, kur jeta eshte e shemtuar.

  18. #18
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga dardajan Lexo Postimin


    Mendoj se adresat tona duhet te jene pak me te sigurta.
    dardajan
    Me fal per nderhyrjen,por sinqerisht,une vete personalisht nuk kam marre kurre email_e te tilla,asnjehere perveē atyre qe kam kerkuar dhe lejuar vete nga motorri i kerkimit...Google.

    Mendoj qe ne rastin tend dhe te shume te tjereve burimi nuk eshte nga FSH.UNe dhashe mendimin tim,por sic te thane dhe te tjere prit pergjigjen e administratoreve.

    Pershendetje
    "Carpe Diem"

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823

    Post

    Citim Postuar mė parė nga darwin Lexo Postimin
    dardajan, kliko pak mė poshtė..

    http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&q=email+collector&btnG=Searc h


    Seriozisht do t'i lėsh gjithė kėta njerėz qė dalin te ato adresa pa bukė?
    Apo je aq pa qejf sa ke menduar tė luftosh me motorėt e kėrkimit?

    Quhet e-mail marketing..pėr mendimin tim, grise nga fjalori dhe fli i qetė. Nė mos,


    yxhym kundėr mullinjve.
    I nderuar darwin,

    meqe ke permendur email collectors po te them dy fjale perte shpejguar se cfare jane ato.

    Email collectors jane robote te ngjashem me ato te Google Spiders, Yahoo Slurps, MSN Spiders, etc etc. Keta robote grumbullojne automatikisht adresa emaili te ndodhura neper website, forume, guest books, news groups etc etc. Per ta beere me te qarte po te jap nje shembull.

    Nese ne source te nje faqe interneti ndodhet nje shenje @ atehere automatikisht merret gjithcka perpara dhe mbrapa @ deri tek space me i afert. Nese mbrapa @ nuk ka nje . (pike) atehere kjo adrese nuk ruhet. Per tu ruajtur nga keto robote shume webmaster nuk perdorin me opsionin e mailto:. Gjithashtu adresat i shkruajne ne formen e tille: webmaster (at) forumishqiptar (dot) com. Gjithashtu nje menyre tjeter sigurie jane email forms me opsionin php sendmail te webserverit. Te tilla perdor dhe vBulletin ne Forumin Shqiptar ku adresat e askujt nuk eshte publike. Ndaj nuk ka asnje menyre qe keto spambots ta kene marre adresen e dardajan nese eshte e vertete qe dardajan e perdor kete adrese vetem per forumin. Menyra e vetme eshte nese i eshte dhene dikujt bashke me lista te tjera emailesh anetaresh.

    P.S. Ju te tjeret qe thoni qe nuk keni marre asnjehere emaile te tilla ju sugjeroj qe te kontrolloni njehere Bulk ose Spam dhe jam i sigurt se do te gjeni emaile te ngjashme nga kompani Shqiptare.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga OO7 : 12-03-2008 mė 10:12

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anėtarėsuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    o njereze, shifni ku i keni dhene adresat sepse nga forumi shqiptar nuk ju vjen asnje lloj rreklame, jam anetare e vjeter ketu edhe e di me mire se ju.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Njoftim nga Federata Panshqiptare Vatra
    Nga Peace Matters nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-01-2007, 16:00
  2. Njoftim, Botimi i Librit Shqiptar ne UK
    Nga Piloti nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 16-04-2004, 08:00
  3. Njoftim, Botimi i Librit Shqiptar ne UK
    Nga Piloti nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 09-04-2004, 09:17
  4. Njoftim per pasaportat.
    Nga Brari nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 03-12-2002, 23:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •